Статьи

«Цифровий наркотик»: Гаджети викликають у дітей залежність

  1. згубна ігроманія
  2. У чому причина розладів
  3. Що на практиці?
  4. Як це лікувати

Відомий американський нарколог доктор Ніколас Кардарас вважає, що тотальне захоплення дітей гаджетами може викликати сильну психологічну залежність, схожа на наркотичну. Не так давно він опублікував статтю на цю тему, де розповів про реальний прецедент, що стався з його 6-річним пацієнтом Джоном (через лікарської етики Кардарас змінив імена).

згубна ігроманія

Все почалося з того, що Сьюзен, мати 6-річного Джона, купила синові iPad. Під час одного з сеансів терапії вона зізналася: «Тоді я подумала, а чому б і ні? Це допоможе малюкові розвиватися ... »Хлопчик приходив до школи з планшетом, як і багато його однокласники, і разом з учителями осягав ази високих технологій. Сьюзен схвалювала такий підхід, адже вона хотіла, щоб у її дитини було все найкраще. Деякий час по тому викладач показав дітям розвиваючі ігри, такі як Minecraft. Дана гра чимось нагадує Lego, тільки в електронному вигляді. Сьюзен була задоволена тим, що син тренує логіку, уважність, вчить нові слова і поняття. Але незабаром почалися проблеми.

Хлопчик почав все більше часу приділяти грі. Він втратив будь-який інтерес до книг, бейсболу, відмовлявся виконувати роботу по дому. Іноді вранці за сніданком він розповідав мамі, як бачив уві сні, що пройшов черговий рівень. Вона думала, що у хлопчика просто розігралася уява, але коли постійне проведення часу за планшетом стало негативно позначатися на його поведінці, Сьюзен спробувала відібрати девайс. Джон закотив істерику: «Я зайшла до кімнати, щоб перевірити, як він. Джон повинен був спати, але замість цього він сидів на ліжку, дивлячись в одну точку широко розкритими почервонілими очима. Його планшет лежав поруч. Здавалося, малюк був занурений в трансі ». Мама запанікувала. Вона не могла зрозуміти, як її веселий і добрий хлопчик настільки сильно змінився? І їй довелося звернутися до фахівця.

У чому причина розладів

Цікавий факт - знамениті айтішники віддають своїх дітей, де їх вчать згідно педагогічної системою Монтессорі, розробленої в першій половині ХХ століття. У «звичайних» школах вчаться діти засновників Google Сергія Бріна і Ларрі Пейджа, власника Amazon Джеффа Безоса, творця Вікіпедії Джиммі Уелс. Та й сам Стів Джобс не дозволяв своїм дітям проводити час за комп'ютером. Багато батьків інтуїтивно розуміють, що всюдисущі світяться екрани чинять негативний вплив на дітей. Ми спостерігаємо агресивні істерики, коли пристрої відбирають, і відсутність концентрації уваги, коли діти не за планшетом. Гірше того, ми бачимо дітей, які стають апатичними, коли відсутня інтернет.

Я вважаю всі ці девайси - смартфони, ноутбуки, планшети, ігрові консолі, - новою формою наркотиків. Це «цифрові наркотики». Мої колеги згодні з таким визначенням. Доктор Пітер Вайброу, директор інституту нейробіології Каліфорнійського університету, називає девайси «електронним кокаїном», а китайські дослідники - «цифровим героіноім».

Недавні дослідження, що базуються на скануванні головного мозку, показали, що девайси надмірно стимулюють лобову частку. Точно такий же вплив на лобові частки надає і кокаїн. Ця ділянка контролює поведінку, відповідає за довільні дії, за їх організацію, планування і частоту. Технології настільки перевозбуждают дітей, що у них підвищується рівень допаміну - гормону задоволення. Такий же ефект викликають алкоголь, нікотин, наркотики. А ще вони викликають звикання ...

Сотні клінічних досліджень показують, що Гаджетоманія збільшує ризик депресії, підвищеної тривожності і агресії, і може навіть призвести до психотичних розладів, коли відеогеймер втрачає зв'язок з реальністю.

Що на практиці?

Працюючи 15 років з залежними від ігор пацієнтами підліткового віку, яких було більше 1000, я зробив висновок: унція профілактики варто фунта лікування. Після того, як дитина перейшов межу, лікування може бути дуже ускладнене. Насправді, я вважаю, що легше вилікувати наркомана, що вживає кокакін, ніж геймера і людини, залежного від соціальних мереж. Згідно з офіційною заявою Американської академії педіатрії, діти віком від 8 до 10 років витрачають 8 годин на день на різні цифрові медіа, в той час як підлітки проводять 11 годин до моніторами. Кожен третій починає користуватися планшетом або смартфоном, перш ніж навчиться говорити. Тим часом, доктор Кімберлі Янг стверджує, що 18% студентів в США страждають технологічної наркоманією.

Як це лікувати

Підданий технологічної залежності дитина повинна пройти період детоксикації, перш ніж почати терапію - тоді зусилля батьків і лікарів не будуть марними. Це означає повний цифровий детокс - ні комп'ютерів, ні смартфонів, ні консолей, ні планшетів. Екстремальна цифрова детоксикація навіть передбачає заборону на перегляд телевізора.

Оптимальна кількість часу - від чотирьох до шести тижнів. Стільки часу необхідно для перезавантаження нервової системи. Цей метод може здатися дещо жорстоким, тому що дитину доведеться на час ізолювати, адже цифрові спокуси оточують його на кожному кроці, та й вірні друзі можуть «допомогти», давши покористуватися девайсом і все зіпсувати.

Тому я рекомендую попереджати такі жалюгідні наслідки. Обмежте доступ до девайсів для своїх 4 - 8-річних дітей. Замість Minecraft зіграйте з ними в Lego, замість планшета почитайте книгу з яскравими картинками, займіться спортом замість перегляду телевізора. І не давайте гаджети з собою в школу. А якщо хочете бути на зв'язку, тоді купите телефон простий моделі з кнопками. Покажіть дитині, що світ навколо нього більш цікавий, ніж будь-яка гра!

Джерело: nypost.com

- Читайте також: Проблема ожиріння в Україні: У зоні ризику 82% дітей

Під час одного з сеансів терапії вона зізналася: «Тоді я подумала, а чому б і ні?
Вона не могла зрозуміти, як її веселий і добрий хлопчик настільки сильно змінився?
Що на практиці?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача