Статьи

Чи можна поєднувати різні планки оперативної пам'яті

  1. зв'язок поколінь
  2. DDR3 + DDR3L =?
  3. Обсяги та канали
  4. Частоти і таймінги
  5. різні виробники

Оперативна пам'ять - мадам капризна. Поодинці на багато що не здатна, але вкрай вибаглива у виборі пари: мовляв, не поселяються мені кого попало. Причому важкий характер ОЗУ може дати про себе знати як відразу після появи сусідки, так і з часом. Наприклад, коли вам терміново знадобиться комп'ютер.

Наприклад, коли вам терміново знадобиться комп'ютер

Сьогодні поставимо всі крапки над «Е» в питаннях, чи можна поєднувати різні планки оперативної пам'яті на одному ПК, чи можлива спільна робота ОЗУ різних поколінь, типів, обсягу, частоти і виробників. І якщо можлива, то за яких умов.

[NEW] Рейтинги F1 на початок 2019 року:
ноутбуки

, роутери для будинку , МФУ , Power bank , SSD , Smart TV приставки з підтримкою 4K UHD , ігрові відеокарти , процесори для ПК , підсилювачі Wi-Fi , смартфони до 10000 рублів , планшети для інтернет-серфінгу , антивіруси

зв'язок поколінь

Моя материнська плата має слоти для оперативної пам'яті поколінь DDR2 і DDR3. Чи можна встановити на неї плашки того і іншого типу?

Однозначну відповідь - немає. Такі гібридні модифікації материнських плат випускалися на межі переходу від стандарту DDR2 до DDR3. Вони здатні працювати або з пам'яттю DDR2 частотою 667, 800 і 1066 mHz, або з DDR3 частотою 1066 і 1333 mHz. Якщо встановити на таку плату DDR2 і DDR3 разом (зрозуміло, в слоти свого типу), комп'ютер не запуститься.

DDR3 + DDR3L =?

Чи можливо спільне використання двох модулів RAM, один з яких DDR-3, а другий - DDR-3 L? Чим другий відрізняється від першого?

Пам'ять DDR3 тривалий час була безальтернативним вибором. І лише незадовго до виходу на ринок DDR4 побачила світ її нова модифікація - DDR3L. Літера «L» в назві останньої означає «low voltage» - низьковольтна.

Літера «L» в назві останньої означає «low voltage» - низьковольтна

Оперативка DDR3L харчується від напруги 1,35 V, а її попередниця споживає 1,5 V - це і є їх головна відмінність. Зовні планки того і іншого типу вигладять однаково.

Стандарт DDR3L повністю сумісний з материнськими платами і процесорами, призначеними для DDR3, але не навпаки. Так, процесори Intel мікроархітектури Skylake S офіційно не підтримують DDR 3, хоча підтримують DDR 3L.

Спільне використання модулів того і іншого типу іноді можливо, але небажано. Вся пам'ять, встановлена ​​в слоти одного материнської плати, харчується від напруги однакового рівня, тому в оптимальних умовах буде перебувати тільки одна з планок. Комп'ютери з такою конфігурацією ОЗУ працюють, як правило, нестабільно, а деякі і зовсім не включаються.

Обсяги та канали

Я хочу встановити оперативну пам'ять в усі 4 слота, чи має значення обсяг кожного модуля? Яка комбінація буде працювати швидше - 4 планки по 2 Гб, 2 планки по 4 Гб або 1 планка на 8 Гб?

Єдина вимога до обсягу оперативної пам'яті - щоб він не перевищував максимально допустимий, інакше комп'ютер не включиться або частина пам'яті залишиться невикористаної. Твердження, що вся оперативка повинна бути однаковою ємності - міф. Багато її не буває, тому ставте скільки хочете.

Багато її не буває, тому ставте скільки хочете

Всі сучасні десктопи і багато ноутбуки підтримують багатоканальний режим ОЗУ. При такому способі організації доступ до пам'яті йде не по одному, а по декількох паралельних лініях, що помітно збільшує продуктивність машини.

Материнські плати з чотирма слотами оперативної пам'яті (найпоширеніший тип) працюють в двоканальному режимі, тобто на 1 канал у них відведено 2 роз'єми.

З трьох представлених комбінацій найшвидшою буде друга - 2 планки по 4 Гб, якщо розподілити їх по одній на канал. Чому дві, а не чотири? Тому що фактична швидкість обміну даними між контролером і кожним модулем ОЗУ неоднакова, і чим більше планок, тим більше часу витрачається на їх синхронізацію.

Щоб модулі оперативки працювали в багатоканальному режимі, вони повинні бути:

  • Однакової частоти.
  • Приблизно однієї ємності (невеликі відмінності іноді допустимі).
  • Одного типу (наприклад, тільки DDR3 або DDR3L).

А їх загальна кількість повинна бути парною.

До речі, слоти оперативної пам'яті одного каналу часто роблять одноколірними. Але не завжди. Щоб дізнатися, де вони знаходяться на вашій материнке, краще загляньте в її інструкцію.

Частоти і таймінги

Чи можна комбінувати плашки пам'яті різної частоти і з різними таймингами? Якщо так, то на якій частоті вони працюють?

Можна, можливо. Кожна одиниця ОЗУ зберігає інформацію про підтримувані частотах і таймінгах всередині себе (в мікросхемі SPD). Контролер пам'яті зчитує ці дані і підбирає режим, в якому можуть працювати всі модулі. Як правило, це частота і таймінги самого повільного з них.

різні виробники

Чи обов'язково купувати оперативку одного виробника?

Бажано купувати оперативну пам'ять не просто одного бренду, а фабричні набори з декількох модулів. Ці пристрої пройшли спільне тестування і гарантовано здатні працювати «в загальній упряжці».

Трапляється, що ОЗУ однієї марки і моделі, які придбали окремо, ніяк не можуть «знайти спільну мову». Буває і навпаки, коли різні за походженням девайси демонструють відмінну командну роботу. Як пощастить, але перший варіант - швидше виняток. Найчастіше плашки різних виробників з близькими характеристиками виявляються сумісними.

DDR3 + DDR3L =?
Чим другий відрізняється від першого?
Яка комбінація буде працювати швидше - 4 планки по 2 Гб, 2 планки по 4 Гб або 1 планка на 8 Гб?
Чому дві, а не чотири?
Якщо так, то на якій частоті вони працюють?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.