Статьи

Чи не запускається материнська плата: інструкція щодо вирішення проблеми

  1. Збилися налаштування BIOS
  2. Якщо комп'ютер досить давно знаходиться в експлуатації
  3. Перевірка справності материнської плати заміною функціональних блоків
  4. Якщо в системному блок проводилися якісь дії

Частіше за все не запускається материнська плата після того, як в системному блоці були проведені які-небудь маніпуляції. Заставлені додаткові модулі. Переключалися сполучні кабелі. Було зроблене чистка обладнання від пилу. Замінялися несправні деталі.

Всі ці дії легко могли привести до порушень контакту в з'єднувачі, потрапляння дрібних металевих деталей (що призводить до замикань), порушення робочих режимів комп'ютера.

А якщо ніяких дій з системним блоком не проводилося, і коробка навіть не відкривалася? Велика ймовірність, що підсіла батарейка на материнській платі. Для перевірки батарейки необхідно відкрити бічну кришку системного блоку і акуратно витягнути батарейку.

  • Можна перевірити напругу за допомогою мультиметра.
  • Більш простий і надійний варіант - вставити на місце підозрілої батарейки нову, свідомо справну.

Збилися налаштування BIOS

Ще одна програмна причина непрацездатності материнської плати - порушення в налаштуваннях базової системи введення і виведення. В такому випадку найпростіше знову згадати про системну батарейку. Якщо її на час вийняти з материнської плати і потім знову вставити - при наступному запуску комп'ютера установки CMOS повертаються до замовчуванням.

Якщо комп'ютер досить давно знаходиться в експлуатації

Деякі електронні компоненти на материнській платі мають властивість з часом втрачати свої якості. Це і призводить до того, що не починається материнська плата.

Висохли електролітичні конденсатори. Виглядають вони як маленькі бочечки, які стоять на платі вертикально. Несправний конденсатор часто має виражену роздулася форму. Але, несправність конденсатора може себе і ніяк не проявити. Якщо користувач непогано вміє управлятися з паяльником і відсмоктуванням, замінити електролітичні конденсатори можна і самостійно, без звернення до сервісного центру. Супутня проблема - паяні з'єднання були виконані не дуже якісно і від часу втратили провідність. Іноді відійшли контакти на платі помітно по шлейфу припою навколо пайки.

Іноді відійшли контакти на платі помітно по шлейфу припою навколо пайки

Транзисторів на материнській платі досить багато і вони можуть виходити з ладу при різких перепадах струму, замикань або через недостатнє охолодження, від перегріву. На відміну від конденсаторів, які можна перевірити тільки заміною на свідомо справні, з'ясувати справність транзистора можна за допомогою тестера. Для цього потрібно вийняти материнську плату, відключити абсолютно всі з'єднувачі і перемички і потім прозванивать кінці транзисторів за допомогою тестера. Покази приладу повинні відповідати паспортним даним.

Перевірка справності материнської плати заміною функціональних блоків

Перевага стаціонарного комп'ютера перед моноблоком або ноутбуків полягає в тому, що десктоп має блочну конструкцію. Тому шукати несправний модуль можна шляхом заміни на справний аналог.

Ця блокова конструкція створює і додаткове поле для виникнення несправностей. Велика кількість з'єднувальних шлейфів, кабелів, контакторів, роз'ємів призводить в періодичному порушення контактів в соединителях. Тому комп'ютер і перестає працювати.

Щоб перевірити працездатність материнської плати. Потрібно відключити все зайве і залишити мінімальну конфігурацію.

  1. Материнська плата з процесором.
  2. Блок живлення.
  3. Динамік, щоб контролювати звукові сигнали.

Динамік, щоб контролювати звукові сигнали

Після цього можна починати по одному приєднувати всі інші внутрішні блоки комп'ютера і таким чином шукати несправний компонент. Можна зробити й навпаки - з повністю укомплектованого системного блоку по одному виймати потрапили під підозру комплектуючі.

Часта причина несправності комп'ютера - скупчення в системному блоці пилу і порушення в контактах. Рекомендується не рідше одного разу на півроку чистити системний блок від пилу за допомогою пилососа або віддавати на профілактику в сервісну фірму.

Порушення в соединителях іноді помітні при зовнішньому огляді, а частіше немає. Всі з'єднання потрібно послідовно роз'єднувати, чистити, оглядати на предмет відігнутих або відламані контактів. І надійно встановлювати на місце.

Якщо в системному блок проводилися якісь дії

При апгрейді, нарощуванні потужності, додаванні нового вінчестера або жорсткого диска, збільшенні оперативної пам'яті - зростає споживання електричного струму. Блок живлення може не забезпечувати необхідну потужність, спрацьовує захист, і комп'ютер автоматично блокується.

Якщо для роботи на підвищеній потужності блоку живлення вистачає, може не вистачити розрахункової потужності кольорів. Тоді комп'ютера буде запускатися і через короткий час відключатися.

Модульна конструкція стаціонарного комп'ютера створює ще одну зону ризику. Є можливість змінювати блоки і вибирати бажану конфігурацію. Але, при цьому обов'язково необхідно строго стежити за узгодженням параметрів всіх нових і старих блоків. В першу чергу перевірте, чи вистачає потужності блоку живлення на все знову заставлений обладнання. Чи достатня кількість вентиляторів для охолодження системного блоку?

На материнській платі є перемички для зміни частоти, способів підключення дисків і так далі. Візьміть в руки Керівництво Користувача і ретельно перевіряйте, чи правильно це самі перемички встановлені.

Добре б перевірити материнську плату установкою в інший системний блок. Правда, при цьому виникає ризик, що несправна плата зіпсує і другий комп'ютер.

А якщо ніяких дій з системним блоком не проводилося, і коробка навіть не відкривалася?
Чи достатня кількість вентиляторів для охолодження системного блоку?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача