Статьи

Чи не пізно підключатися до валютної кіберреволюціі?

 1. Зміст статті Цифрова валюта Bitcoin виросла з пелюшок. Що на неї чекає - тріумф чи забуття? Тут...
 2. WWW
 3. Безпека понад усе
 4. Найгучніша втрата біткоіни в 2013 році
 5. Онлайн-гаманці
 6. Повна таємниця вкладів, тобто організації!
 7. Чи не пізно входити в гру? Краще пізно ніж ніколи
 8. Гроші повинні працювати!
 9. Де купити Bitcoin?
 10. Деякі факти про пулах

Зміст статті

Цифрова валюта Bitcoin виросла з пелюшок. Що на неї чекає - тріумф чи забуття? Тут ми розповімо про те, як зручно і безпечно працювати з Bitcoin і увійти до спільноти людей, що розвивають валюту майбутнього.

BITCOIN 101

Транзакція - передача біткоіни між користувачами мережі. Вона містить хеш попередньої транзакції, підписаний гаманцем користувача, і публічний ключ одержувача. Транзакції відправляються в мережу широкомовним запитом і підхоплюються Майнер, які включають їх у блоки. Щоб виключити можливість скасування транзакції, потрібно дочекатися її включення в кілька послідовних блоків. Такий процес називається підтвердженням.

Блокчейн (blockchain) - ланцюжок транзакцій в мережі Bitcoin, в якій відображаються всі платежі. Зберігається на всіх вузлах мережі з повною версією гаманця. Транзакції в блокчейне публічні і зберігаються вічно, з моменту генерації першого блоку до теперішнього часу.

Гаманець (клієнт) Bitcoin - програмне забезпечення, підтримуване групою незалежних розробників. Забезпечує зберігання закритого ключа і основні функції щодо здійснення транзакцій в мережі. Гаманець може мати кілька адрес.

Адреса Bitcoin - ідентифікатор в мережі, який використовується для проведення платежів. Технічно адреса Bitcoin є 160-бітний хеш відкритого ключа. Адреса в середньому складається з 33 алфавітно-цифрових символів і починається з символу 1. Кількість адрес в мережі умовно нескінченно, ймовірність дублювання прагне до нуля.

Складність Майнінг - один з параметрів розрахунку хеш-функції для генерації блоку. Складність призначена для регулювання швидкості видобутку біткоіни в залежності від сумарної обчислювальної потужності мережі, щоб в середньому блок знаходився за десять хвилин. Через кожні 2016 блоків відбувається автоматичний перерахунок складності.

Майнінг - процес видобутку біткоіни шляхом шифрування блоків транзакцій за алгоритмом подвійного SHA-256. Майнер перебирають випадково генеруються послідовності (nonce), щоб знайти хеш, менший, ніж поточна мета, обернено пропорційна складності. Майнер, що сформував блок, отримує від мережі винагороду в 25 BTC. Через кожні 210 000 блоків, тобто приблизно чотири роки, нагорода за блок зменшується в два рази.

Пули - мережеві ресурси, які об'єднують потужності безлічі Майнер. Вірогідність знайти блок у пулу набагато вище, ніж у одиночного Майнера. Винагорода за все блоки, знайдені пулом, ділиться між Майнер у відповідність до їхнього внеску - підключеної до пулу обчислювальною потужністю.

Минулий 2013 рік став для Bitcoin найзначнішим і багатим на події. Якщо ще рік тому він був тільки іграшкою для гиків, фінансовою пірамідою, засобом відмивання злочинних грошей, покупки зброї і наркотиків, то зараз про Bitcoin пишуть найбільші світові ЗМІ, його обговорюють у американському конгресі, європейських урядах і Комуністичної партії Китаю. Майже всі розвинені економіки світу ввели або планують вводити закони, що регулюють операції з криптовалюта. Ринкова капіталізація Bitcoin вже перевищує 12 мільярдів доларів. Все більше і більше фірм приймають біткоіни, від дрібних інтернет-магазинів, австралійських фермерів або англійських барів до виробників спецтехніки та програмного забезпечення. Випускаються банкомати і банківські картки, на яких можна зберігати Bitcoin. За біткоіни можна навіть полетіти в космос!

WWW

Ресурси, на яких можна відстежити транзакції в мережі Bitcoin і побачити графіки і звіти:

Ресурси, на яких можна відстежити транзакції в мережі Bitcoin і побачити графіки і звіти:

Компанії від кіпрського банку Neo & Bee

Але отримати Bitcoin тепер не так просто. Біржові котирування з початку року зросли більш ніж в 100 разів, а складність Майнінг - майже в 300 разів. Багато з перших Майнер, три-чотири роки тому починали добувати біткоіни за ідею або заради розваги, стали мільйонерами в буквальному сенсі цього слова. Одні розпродали свої монети, інші тримають їх і чекають, коли Bitcoin стане всесвітньою валютою і замінить рублі, долари, євро, ієни, юані ... Тільки час покаже, хто з них прав. Найближчі рік або два стануть вирішальними - чи судилося криптовалюта скотитися в маргінальне минуле або рости в світле майбутнє ключового фінансового інструмента в світі. І нехай в малому ступені, це майбутнє залежить від кожного з нас.

Третього січня 2014 року, о 22:45 за московським часом, Bitcoin відзначає свій перший ювілей - виповнюється п'ять років з моменту генерації першого блоку в мережі!

Всього за два місяці біржовий курс Bitcoin виріс майже в 14 разів!

Безпека понад усе

Шалене зростання ціни Bitcoin привернув не тільки виробників заліза і спекулянтів, а й шахраїв усіх мастей. Навіщо купувати дороге залізо, ризикувати грошима на біржі або в казино, якщо можна вкрасти або виманити у довірливих користувачів їх біткоіни? Тепер на перше місце виходить безпеку зберігання і транзакцій в Bitcoin. Криптографічний складність мережі така, що зламати її зовні неможливо і, навіть щоб підробити транзакції зсередини, потрібно володіти величезними обчислювальними потужностями, які обійдуться в десятки мільйонів доларів. Точками уразливості залишаються кінцеві пристрої - гаманці, веб-сервіси, мережева інфраструктура.

Спочатку потрібно визначитися, навіщо тобі біткоіни. Зберігати багато років або користуватися прямо зараз? Від цього рішення залежить стратегія захисту. Для тривалого зберігання потрібно тримати гаманець в offline, без контактів із зовнішнім світом. Так як основа гаманця - це закритий ключ, найрадикальніший спосіб - «паперовий» гаманець, тобто просто роздрукований на папері закритий ключ, який можна зберігати де завгодно - вдома в ящику столу або в сейфової скриньки в банку. Причому для поповнення такого гаманця не обов'язково підключати його до мережі - достатньо просто перевести на нього BTC. А побачити баланс абсолютно будь-якої адреси Bitcoin можна за допомогою будь-якого публічного сервісу, адже всі транзакції в мережі повністю відкриті!

Якщо хочеться час від часу користуватися гаманцем, його можна розмістити на захищеній від запису флешці, SD-карті, диску DVD-R або будь-якому іншому знімному носії. Але такий гаманець може загинути при пожежі, загубитися при переїзді, потрапити під каблук дружини, та хіба мало що може трапитися з шматочком пластику ... Є спеціальні апаратні гаманці, наприклад Bitcoin Trezor, але вони коштують набагато дорожче.

Є спеціальні апаратні гаманці, наприклад Bitcoin Trezor, але вони коштують набагато дорожче

Bitcoin Trezor

Якщо ти сучасна людина, чому не скористатися сучасними технологіями? Досить помістити файл гаманця wallet.dat в запаролений архів, а потім зашифрувати. Після цього файл можна зберігати де завгодно, викласти копію на Dropbox або Google Drive і навіть розіслати друзям. Якщо використовувати всі ці способи разом, можна бути впевненим, що гаманець не загубиться.

Безпека робочого гаманця потрібно організовувати так само, як і для будь-якої іншої цінної інформації. Перш за все - не тримати все біткоіни в одному гаманці. Наприклад, на мобільний гаманець кидати стільки, скільки може знадобитися для декількох невеликих покупок. В іншому засоби захисту стандартні: використовувати складні паролі, антивіруси та файрволи, не клікати по всіх посиланнях поспіль і не запускати невідомі додатки. І найголовніше - не пускати до комп'ютера з гаманцем сторонніх. Адже для того, щоб відвести біткоіни, не потрібно красти комп або флешку. Злодію достатньо скопіювати файл гаманця, запустити його у себе вдома і перевести кошти на свій гаманець, і ти ніяк не зможеш стати цьому на заваді. Потрібно користуватися вбудованим механізмом шифрування гаманця і навіть зберігати його на зашифрованому розділі операційки. Якщо на гаманці лежить велика сума в біткоіни, безпечніше тримати його на окремій віртуальній машині і запускати тільки для здійснення транзакцій. Використовуй свою голову і пам'ятай, що краще за тебе твої гроші не захистить ніхто!

Найгучніша втрата біткоіни в 2013 році

Джеймс Хауелз, 28-річний ІТ-шник з Ньюпорта (Уельсі, Великобританія) став одним з перших Майнер в історії Bitcoin. Він почав Майні на процесорі свого домашнього комп'ютера ще в 2009 році. Але, намайнів 150 блоків (в той час - 7500 BTC), він був змушений припинити це заняття, так як його дівчина почала обурюватися шумом і гарячим повітрям, постійно виходили з цілодобово працюючого комп'ютера. Ціна біткоіни тоді була вкрай низька, і Хауелз незабаром забув про своє захоплення. У наступному році комп'ютер вийшов з ладу, і більшість комплектуючих, в тому числі жорсткий диск, були вийняті і замінені. Цей диск більше трьох років лежав у шухляді столу, аж до літа 2013-го, коли Хауелз вирішив провести генеральне прибирання і в процесі викинув диск у відро для сміття.

Тільки 22 листопада нещасний нарешті глянув на графік ціни Bitcoin і жахнувся. 7500 BTC, які він намайніл кілька років тому, вже коштували б близько 4,2 мільйона фунтів, або 6,5 мільйона доларів! Він зателефонував одному зі своїх друзів і пояснив ситуацію, удвох вони сіли у вантажівку і поїхали на міське звалище. Але, поглянувши на поле в кілька гектарів, завалене горами сміття, вони зрозуміли, що пошуки можуть затягнутися. Один з місцевих робітників сказав, що будуть потрібні п'ятнадцять чоловік з лопатами і в протигазах, щоб мати хоч якийсь шанс знайти викинутий кілька місяців тому диск, який вже лежить за кілька футів від поверхні. На цьому друзям довелося повернутися додому. Подальші пошуки були безрезультатними.

Онлайн-гаманці

Якщо ти бідний студент, живеш в гуртожитку, користуєшся загальнодоступною локалки і знаєш, що до твого компа можуть дістатися цікаві сусіди, - зберігати біткоіни в локальному гаманці небезпечно. В цьому випадку можна скористатися службами онлайн-гаманців, яких зараз безліч. Веб-гаманці мають кілька переваг: вони доступні з будь-якої точки світу через звичайний браузер, за їх надійністю і безпекою стежить оператор, є додаткові послуги - обмінник на різні валюти, платежі в соціальних мережах, іграх і казино та інше.

Але використання онлайн-гаманця несе певні ризики.

По-перше, сервіс може закритися, і всі, хто тримав на ньому біткоіни, залишаться з носом. Тому краще користуватися послугами перевірених операторів, таких як My Wallet або Coinbase. На сайті btsec є список найнадійніших онлайн-гаманців .

По-друге, всі знають, що на великих сервісах онлайн-гаманців зберігаються тисячі BTC, тому їх сайти стають першими цілями для хакерів. Випадки злому вже бували неодноразово - наприклад, в листопаді хакери зламали сайт Inputs.io і вивели 4100 BTC.

Користуватися веб-гаманцями варто, тільки якщо ти не впевнений, що зможеш захистити свій власний гаманець. Також вони зручні для невеликих покупок онлайн.

Повна таємниця вкладів, тобто організації!

Всі платежі в системі Bitcoin можна відстежити від початку і до кінця, навіть якщо вони йдуть через кілька посередників. Тому відмовки «ти відправив, а мені не прийшло» в принципі абсурдні - всі транзакції публічні і зберігаються в ланцюжку блоків (blockchain, блокчейн) раз і назавжди, у них немає «терміну давності». І це дуже зручно для чесної торгівлі. Але уяви, що тобі захотілося купити щось за біткоіни анонімно. В цьому випадку необхідно уникнути ідентифікації за двома параметрами, які зберігаються в будь-якої транзакції, - IP-адресою і адресою Bitcoin. Приховати свій IP-адресу можна за допомогою будь-якого виду анонімізації - SOCKS-proxy, VPN, TOR, I2P і інших подібних технологій.

Перервати ланцюжок Bitcoin-транзакцій дещо складніше. Є два способи. Перший з них - скористатися одним із сервісів «змішування транзакцій» (mixing services). Ти відправляєш на такий сервіс біткоіни з одного свого адреси, а він повертає ту ж суму, але різними порціями на один або кілька твоїх адрес. При великих оборотах сервісу в BTC зіставити входи і виходи практично неможливо. Єдина небезпека в тому, що сервіс повністю анонімний і його власник, набравши чужих біткоіни, може їх просто не повернути.

Другий спосіб «відмити» свої BTC - це «прокрутити» їх через біржу, яка не вимагає перевірки особистості користувача. Досить створити два рахунки, ввести біткоіни на один і передати їх на інший за допомогою внутрішнього коду, який є практично на всіх біржах. Після цього вивести BTC з другого рахунку - вони будуть відправлені вже з адреси біржі, ніяк не пов'язаного з твоїм вихідним адресою. Якщо при вході на біржу використовувати анонімайзери, відстежити таку транзакцію буде майже неможливо навіть для спецслужб.

Чи не пізно входити в гру? Краще пізно ніж ніколи

Чи можна заробити на біткоіни зараз? Так, можна, незважаючи на те, що в криптовалюта вже прийшли великі гравці і поріг входу став набагато вище. Потрібно тільки вибрати відповідне направлення. Перше, саме традиційне - Майнінг. Але із зростанням складності вкладення в кілька тисяч доларів вже майже не приносять користі - вони можуть навіть не окупити витрат. Серйозне залізо для Майнінг вже вимагає вкладень в десятки тисяч, і заробіток швидко знижується, на 20-30% після кожного перерахунку складності. Час масового Майнінг Bitcoin на процесорах і відкритих пройшло. Коли ціна 1 BTC стала вимірюватися в десятках доларів, прихід спеціалізованих пристроїв виявився неминучий. І восени 2012 року стартували розробки перших мікросхем ASIC для Майнінг, а масові відвантаження покупцям почалися навесні - влітку 2013 року. ASIC (Application Specific Integrated Circuit) - замовна мікросхема (чіп), заточена виключно під одну задачу, не здатна робити щось ще. Зате в своїй галузі застосування ASIC не мають рівних в продуктивності і набагато дешевше універсальних чіпів у виробництві за рахунок збільшення термінів і вартості первинної розробки.

Зате в своїй галузі застосування ASIC не мають рівних в продуктивності і набагато дешевше універсальних чіпів у виробництві за рахунок збільшення термінів і вартості первинної розробки

BFL Jalapeno - колись мрія домашнього Майнера, а тепер експонат для музею

Тепер більшу частину доходу отримують виробники ASIC-пристроїв, а з іншого боку - власники пулів, до яких підключається маса одиночних Майнер. Велика частина потужностей мережі Bitcoin вже поділена між кількома великими стабільними пулами з хорошою репутацією, і переманити у них Майнер - завдання набагато складніша, ніж налаштувати залізо і софт. Можна спробувати щастя, відкривши пул з видобутку однієї з альтернативних криптовалюта (ФОРКОМ). Щоб створити свій пул, потрібно не так і багато - стабільний канал в інтернет, власний сервер і хороший програміст. Є софт для створення пулів з відкритим вихідним кодом, його потрібно тільки налаштувати на певну валюту і параметри видобутку. Власник пулу може заробити як на власних потужностях, так і на невеликій комісії, яку він збирає з усіх підключених Майнер.

Якщо не хочеш вкладатися в Майнінг, можеш заробити біткоіни своїми руками або головою. Для цього досить робити свою звичайну роботу, але брати зі своїх клієнтів гроші не в рублях, а в біткоіни. Звичайно, в офлайні ще дуже мало людей знає про біткоіни, а в Мережі таких стає все більше і більше. І якщо у тебе є сайт або інтернет-магазин - прикрутити оплату в біткоіни зовсім нескладно! Найпростіше - викласти на сайт свою адресу гаманця або QR-код, який можна створити в гаманці, - і будь-хто зможе відправити тобі біткоіни. Налаштувати оплату в інтернет-магазині теж нескладно. Справа в тому, що повний клієнт Bitcoin містить демон bitcoind, з яким можна працювати через команди API майже з будь-якої ОС. Досить встановити його на свій сервер або colocation (будь-хостинг, на якому можна встановлювати і запускати власні програми і на якому вільно якихось 30-40 Гб). Потім за допомогою API-команд гаманця і декількох PHP-скриптів створити призначений для користувача інтерфейс для прийому платежів. Детальний опис цього процесу можна почитати тут

Гроші повинні працювати!

Інша розкручене напрямок кріптовалютной галузі - біржі і обмінники. Біткоіни вже зайнялися великі трейдери з роботами високочастотної торгівлі, які здійснюють тисячі операцій в секунду. Дрібним гравцям з ручним виставленням ордерів стає все важче, вони не встигають за роботами. Але позиційна торгівля, де не потрібно боротися за кожен пункт ціни, все ще актуальна. На різних біржах курс може відрізнятися на 10-15%, тому можна купити біткоіни на дешевої біржі і продати їх на дорогий. Такий процес називається «арбітраж», і на класичних біржах він сприяє вирівнюванню курсу. Але на деяких bitcoin-біржах в справу втручаються інші чинники, наприклад складності з виведенням фіатних грошей через заборон держрегуляторів і банків. Там біткоіни завжди дорожче, так як біткоіни виводяться без проблем і їх скуповують просто для виведення.

Обмінники орієнтовані на разову покупку-продаж для тих, хто не хоче вникати в складності біржової торгівлі. Вони заробляють на комісії з кожної операції, яку беруть в залежності від платіжної системи, а також на різниці обмінних курсів. Такий вид обміну - найбільш ризикований для кінцевого користувача, так як він будується тільки на довірі (переважна більшість обмінників анонімні). Досить зібрати гроші, імітуючи затримки транзакцій з технічних причин, а потім просто закрити ресурс. Такі «чорні» обмінники з'являються і зникають, залишаючи на форумах і в соцмережах натовпу плачуть користувачів, які більше не побачать своїх грошей.

Де купити Bitcoin?

Зараз ринок Bitcoin орієнтується на кілька найбільших майданчиків, з щоденним оборотом в десятки тисяч BTC:

 • BTC-e - російськомовна біржа, торгує за рублі, долари, євро, в тому числі деякими альткоінамі. Не вимагає від трейдерів документального підтвердження особи.
 • Mt.Gox - японська біржа, яка раніше була флагманом, але зараз скотилася на третє місце через проблеми з виведенням грошей. Вимагає документи.
 • Bitstamp - європейська біржа, найбільша серед торгуючих за долари. Вимагає документи.
 • BTCChina - китайська біржа, торгує тільки за юані. Найбільші обороти BTC в світі.

Відкривається і багато інших бірж, технічно просунутих, до яких регуляторам складно докопатися, але їх обороти поки невеликі.

З найбільш надійних і перевірених обмінників можна порекомендувати:

Невелику частку ринку займають приватні міняйли, які не мають свого сайту і пропонують, як правило, дрібні суми, але з мінімальним відсотком, і з ними простіше домовитися.

А ще ... ще можна грати на біткоіни в покер, робити ставки в казино або в беттінг на спортивні змагання! Але як показала практика, зараз найпростіший і прибутковий спосіб заробітку - просто піти на біржу, купити біткоіни і забути про гаманець на кілька місяців. Ті, хто купив біткоіни ще цього літа, заробили більше багатьох біржових трейдерів. У світі Bitcoin все ще тільки починається!

Деякі факти про пулах

 • Груповий Майнінг, або pool-Майнінг придумав програміст з Чехії Марек Палатінус, відомий під ніком slush, він же в грудні 2010 року відкрив перший пул. З тих пір пули майже витіснили індивідуальних Майнер. Зараз slush очолює розробку згаданих вище гаманців Bitcoin Trezor.
 • Нещодавно хакери вкрали понад 1500 BTC, зламавши найбільший російський пул - 50BTC. Він продовжує працювати, але втратив майже всіх користувачів.
 • Один з найстаріших пулів btcguild.com кілька разів мав обчислювальну потужність, що перевищує 51% потужності всієї мережі, тобто міг творити з біткоіни що завгодно. Але його власники жодного разу не використали таку можливість.

альтернативи Bitcoin

Ти, напевно, вже знаєш про лайткоін (Litecoin) - «срібло до біткоіни-золоту». Можливо, ти навіть щось чув про Peercoin (PPC). Але чи знаєш ти, що альтернативних монет вже сотні? Чому б і ні, вихідні коди біткоіни лежать на GitHub, можна взяти і форкнуть, змінивши ім'я і кілька констант. Лайткоін, найвідоміший форк, був далеко не першим. Зазвичай публічний реліз відбувався набагато пізніше генерації нульового блоку, і за цей час автор встигав намайніть сотні тисяч і мільйони монет. Потім все це продавалося, і хитрий новатор вирушав на сонячні острова.

Лайткоін був запущений чесно, крім того, його автор не ховав свою особистість за ніком і був кваліфікованим програмістом з Google, це і створило LTC ім'я другої після біткоіни криптовалюта.

Клонів Bitcoin дуже багато. Хто зможе з логотипів дізнатися все криптовалюта? Ну, крім очевидного LiteCoin

Інший масштабної новацією була технологія Proof-of-Stake (PoS), що дозволяє підтверджувати транзакції не труднонаходімим хешем (що веде до великих витрат електрики на просте підтримання криптовалюта), а фактом наявності великої кількості монет. Вперше це було зроблено в валюті PPCoin. Але на даний момент виявлено багато недоліків такого підходу. Наприклад, з PoS більше можливостей для проведення атаки 51%. Так чи інакше, PPCoin зараз третя за капіталізацією криптовалюта. Багатьом не подобається великий час підтвердження блоків. Уяви, що ти купуєш в кіоску пиво і розплачуєшся біткоіни. Тоді тобі доведеться в середньому десять хвилин пританцьовувати на морозі, поки транзакція включиться в блок і власник ларька отримає гарантію, що ти не звернеш транзакцію. Тому у лайткоіна середній час блоку встановлено в 2,5 хвилини, але є валюти і з меншим.

Якщо тобі раптом не подобається, що біткоіни всього-то 21 мільйон, можна легко поміняти нагороду за блок і отримати 90 мільярдів монет, як у Infinitecoin (IFC). Та й взагалі є чимало констант, які можна крутити.

Є люди, яких не надихає SHA-256 в якості хеш-функції. Він легко кладеться на ASIC'і, і тим самим весь Майнінг зосереджується у їх виробників. Досить це терпіті! У лайткоіне і більшості ФОРКОМ використовується алгоритм scrypt, найкраще який вираховується на улюблених друзів Майнера - відкритих Radeon. А в валюті Quark використовується з десяток вкладених хешів, що обчислюються тільки на CPU.

Є й відверто стьобні коін, наприклад Cthulhu Offerings або Lebowskis.

Власне, все альткоіни і складаються з різних комбінацій PoS, хеш-алгоритмів, часу блоку, нагороди за блок і красивих назв. Торгувати весь цей зоопарк найзручніше на біржі cryptsy.com. Зараз там продається і купується близько 80 різних монет, і власники біржі досить часто оновлюють цей список: прибирають втратили актуальність, додають нові і перспективні. Крім того, при наявності міцних нервів там можна трохи заробити на жорстких коливаннях курсів, а можна і втратити все нажиті непосильною працею біткоіни.

Що на неї чекає - тріумф чи забуття?
Чи не пізно входити в гру?
Де купити Bitcoin?
Що на неї чекає - тріумф чи забуття?
Навіщо купувати дороге залізо, ризикувати грошима на біржі або в казино, якщо можна вкрасти або виманити у довірливих користувачів їх біткоіни?
Зберігати багато років або користуватися прямо зараз?
Чи не пізно входити в гру?
Де купити Bitcoin?
Але чи знаєш ти, що альтернативних монет вже сотні?
Хто зможе з логотипів дізнатися все криптовалюта?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача