Статьи

Chromium - що це за браузер, як хромиум пов'язаний з Гугл Хромом і які ще браузери працюють на його основі

 1. Chromium і збірки Comodo Dragon, CoolNovo і SRWare Iron
 2. Яндекс Браузер (скачати і оцінити кращий клон Хрома)
 3. Ніхром від Рамблера і Интернет@mail.ru від ...

Привіт, шановні читачі блогу KtoNaNovenkogo.ru. Не так давно я написав кілька оглядових статей по популярним сьогодні браузерам.

Зрозуміло, що на смак і колір товаришів немає, але, тим не менше, не можна було не помітити дуже крутий динаміки зростання популярності одного зі згаданих оглядачів. Як ви думаєте, якого саме? Так, того самого, що заснований на баскому коні й безкоштовному движку Chromium.

Але як виявилося, в рунеті, та й в інтернеті в цілому, на базі хромиум зварганити вже досить велика кількість оглядачів. Ну, по-перше, існує сам по собі безкоштовний Chromium, а також ряд буржуйських виробів на його основі (Comodo Dragon, CoolNovo, SRWare Iron), в деяких з яких відключено стеження Google за користувачем і додані деякі рюшечки.

В рунеті ж основні пошукові системи не полінувалися прикрутити до цього движку свої домашні сторінки, пошуки за замовчуванням і додаткові панельки. Я говорю про браузер Яндекса (колишній Хром), Ніхром від Рамблера, ну і про Интернет@mail.ru від пошукової системи Майл ру.

Chromium і збірки Comodo Dragon, CoolNovo і SRWare Iron

Для людини не зануреного в тему створюється не зовсім зрозуміла ситуація, коли під різними назвами вони завантажують з інтернету за запитом «хром» різні підробки. Самим повнофункціональним, звичайно ж, є офіційний Гугл Хром , Але той же Яндекс браузер відрізняється від нього лише відсутністю можливості синхронізації закладок, паролів і іншого особистого мотлоху зі своїм аккаунтом в Google . Фішка безумовно зручна (можна працювати на різних комп'ютерах і мобільних пристроях навіть не помічаючи цього), але потрібна далеко не всім.

Навіщо це потрібно пошуковим системам (і зокрема Yandex.ru ) Зрозуміти зовсім не складно. Боротьба за частку на ринку пошуку все загострюється (чому думаєте з'явилася безкоштовна пошта від Яндекса ), А програми з можливістю установки пошуку за умовчанням дають дуже хороший інструмент для залучення нових користувачів (далеко не всі користувачі лізуть в налаштування щось міняти). Типовий прикладом є перемикач розкладки Punto Switcher .

Та й горезвісні поведінкові чинники , Які мають велике значення при ранжируванні документів, ще ніхто не відміняв.

Інше питання, чому ж виникла така плутанина і чому у різних пошукових систем з'явився в арсеналі дуже схожий на Хром браузер, але з різними логотипами і назвами. Ну, винен тут безумовно Google, бо саме ця компанія влітку 2008 року вирішила почати розробку принципово нового оглядача під егідою відкритого проекту (open sourse). Назву цей проект отримав Chromium. У розробці та тестуванні напрацювань, зроблених Гуглом, могли взяти участь всі бажаючі.

Через деякий час (осінь все того ж 2008 року) з'явилася перша версія Chrome, про який я вже досить докладно писав. Т.ч. Google отримав можливість спокійно оттестировать і налагодити всі баги на хромиум (який теж, до речі, є цілком повноцінний програмою), а вже потім через деякий час випустити нову стабільну версію свого дітища.

Дивіться самі. На сьогоднішній день актуальна версія Хрома від Google має номер 29 з копійками:

На сьогоднішній день актуальна версія Хрома від Google має номер 29 з копійками:

А на сайті розробників хромиум можна побачити, що останній реліз їхнього дітища має вже порядковий номер трохи вищий.

Правда, Chromium не просувається як повноцінний і самостійний оглядач, тому на цьому сайті ви не знайдете величезної кнопки для скачування останньої його версії. Тексти програм, обговорення і тому подібні штучки для розробників там будуть, а ось скачати Chromium останньої версії під операційну систему Windows (XP, Vista або 7) буде простіше по цій кнопці:

Дистрибутив важить приблизно 20 метрів і встановлюється на ваш комп'ютер під управління Віндовс без всяких додаткових питань:

Хоча, можливо, належної стабільності у цій версії ви не знайдете. Крім цього не все, до чого ви звикли в хром, знайдете в цьому прототипі. Можливо, що я погано знаю англицкий, але в налаштуваннях немає перемикання мови інтерфейсу, тому переклад браузер пропонує здійснити для всіх сайтів російською, а для англомовних не пропонує.

За великим рахунком хромиум вдає із себе напівфабрикат (або випробувальний стенд), який не завадило б належним чином оформити, що, власне, і робить Гугл при виході нових версій Хрома. Однак, багато хто сидить на ньому і цілком задоволені його роботою. У деяких версія Лінукса він йде в якості браузера за замовчуванням і ступінь його затребуваності на таких ОС досить велика (під 90 відсотків).

Т.ч. виходить, що Chromium є предтечею чергової версії Гуглівского оглядача (своєрідною альфа), але при цьому він вдає із себе проект розробки з відкритим кодом (з усіма його плюсами), а Chrome - це вже браузер з закритим вихідним кодом.

Гугловці щось там підмішують до хромиум (наприклад, алгоритми стеження за діями користувачів) і видають на гора вже стабільну і відтестувати добровольцями версію самого швидко розповсюджуваного оглядача в світі.

З одного боку такий хід конем повинен приносити компанії Гугл одні тільки позитивні моменти (і продукт якісний отримали, і популяризували його, і протестували на халяву).

Але з іншого боку, проект Chromium зі створення швидкого і надійного браузера (що, до речі, розробникам вдалося на всі сто) дозволяє в силу своєї відкритості створювати на основі його кодів оглядачі для своїх потреб всім бажаючим.

Саме цим і скористалися наші з вами співвітчизники (Яндекс браузер, Ніхром і Интернет@mail.ru), та й не тільки вони. В буржунете теж досить багато знайшлося бажаючих створити свою власну збірку. Найвідоміші з буржуйських виробів на базі хромиум це:

 1. Comodo Dragon - ядро ​​доопрацьовано для тих, хто помешен на безпеки і конфіденційності, а так само злегка знижені споживані цією програмою ресурси комп'ютера користувача:
 2. CoolNovo (ChromePlus) - фактично це Хром з прикрученими до нього жестами миші (аля, Опера) і іншими розширеннями, а так само з вирізаним стеженням за користувачами. Завантажити ChromePlus останньої версії ви зможете по цій кнопці:
 3. SRWare Iron - відсутня стеження за користувачем, використовуються трохи свіжіші версії движка, ніж в Google Chrome. Так само ця версія має функцію блокування реклами.

Нічого не можу сказати за стабільність цих версій, але деякі корисні моменти в них присутні. Але нас, напевно, більше цікавлять наші рунетовського вироби з конструктора Chromium.

Яндекс Браузер (скачати і оцінити кращий клон Хрома)

PS Тут описана перша версія оглядача, яка на мене особливого враження не справила. зараз новий Яндекс Браузер цілком правильно буде писатися з великої літери, бо він серйозно виріс і вже не поступається Chrome, і навіть випереджає його по вбудованим можливостям. Детальніше читайте за посиланням.

В рунеті раніше всіх інших клонів з'явився продукт від «дзеркала рунета», який за своїм функціоналом практично повністю копіював продукт від Google. Я, коли перший раз його встановив, очікував, що частина фішок (наприклад, переклад сторінок сайтів на інших мовах) буде не доступна. Однак, мої побоювання не виправдалися.

можете самі скачати браузер останньої версії (Точніше, по засланні ви скачаєте програму установник , Яка вже при своєму запуску довантажити і автоматично встановить Яндекс браузер ):

Крім того, я навіть отримав в якості бонусу зручні Візуальні закладки (Аля, Експрес панель Опери).

Взагалі, цей оглядач з'явився в 2010 році і називався він тоді Yandex Хром. По суті це не суперечило ліцензії використання коду хромиум. Трохи пізніше, до речі, з'явилася версія від Майл.ру, яка теж мала тоді ще назву - Хром@mail.ru. Однак, Гугл попросив власників цих двох пошукових систем змінити назви.

Для уникнення конфлікту обидва оглядача змінили назви на Яндекс.Інтернет (потім він зазнав ще один ребрендинг) і Интернет@mail.ru, відповідно. Розробники від Рамблера спочатку обізвали своє творіння оригінальним чином - Ніхром (схоже на гру слів в квас - Миколи, хоча розробники кажуть, що так називається більш міцний сплав нікелю з цим диво елементом), тому до них у «великого і жахливого» претензій не було .

Що цікаво, у яндекса на той момент вже існував сервіс під назвою Я.Інтернет, який був перейменований в сложнопроізносімих Яндекс.Інтернетометр (yandex.internet.ru) , Який банально дозволяє виміряти швидкість вашого інтернет каналу (дрібничка, а пізнавально):

ru)  , Який банально дозволяє виміряти швидкість вашого інтернет каналу (дрібничка, а пізнавально):

Загалом, доля у дітища дзеркала рунета не сказати, щоб проста (благо, що на розробку час і гроші не витрачалися) .Отже, якщо ви скачали браузер від Yandex.ru і запустили файл установника, то вам буде задана пара питань:

ru  і запустили файл установника, то вам буде задана пара питань:

Після чого скачування і установка програми вже буде проходити без вашої участі (можна піти покурити):

Після чого скачування і установка програми вже буде проходити без вашої участі (можна піти покурити):

Після чого ви отримуєте фактично все той же Хром, але заснований на кілька старішої версії конструктора Chromium:

Після чого ви отримуєте фактично все той же Хром, але заснований на кілька старішої версії конструктора Chromium:

І з декількома попередньо розширеннями від Яндекса (так само як і в хром потрібно клацнути по шестерінці в правому верхньому кутку і вибрати «Налаштування» - «Розширення»):

І з декількома попередньо розширеннями від Яндекса (так само як і в хром потрібно клацнути по шестерінці в правому верхньому кутку і вибрати «Налаштування» - «Розширення»):

Що примітно, якщо ви перейдете по посиланню « Інші розширення », То потрапите на сторінку інтернет-магазину Chrome. І всі ці розширення ви зможете встановити і використовувати в своєму браузері від Яндекса. Во, блін, а ще конкуренти називаються. Приголомшлива кооперація.

Приголомшлива кооперація

Весь функціонал і налаштування цих оглядачів здебільшого збігаються (трохи вище я привів посилання на докладну статтю про можливості нової версії Yandex браузера - не застосовуючи ознайомитися). Правда, за винятком можливості синхронізації своїх закладок, паролів, збережених даних форм і т.п. зі своїм акаунтом у Гуглі . Синхронізація і переклад сторінок здійснюється силами Яндекса.

При бажанні ви можете прочитати про можливості хромоподобних браузерів в наведеній трохи вище статті, але я все ж тезисно повторюся:

 1. Кожна вкладка браузерів на основі Chromium і кожне активований розширення являють собою окремий процес на вашому комп'ютері. У браузері навіть є свій власний диспетчер задач (Shift + Esc), де можна закрити завислий процес. Це визначає стійкість і швидкість роботи.
 2. Ніякої фішки в цьому немає, але в них немає як такої пошукового рядка, тому що мається на увазі вводити свій запит прямо в адресному рядку. Хромиум вміє відрізняти пошуковий запит від Url адреси.
 3. Вони всі підтримують режим Інкогніто, коли ніяка інформація Ваша історія веб на комп'ютері не зберігається.
 4. Можна виділити слово на веб сторінці і вибрати з контекстного меню «Шукати в Яндексі» (ну, або в Гуглі)
 5. При відвідуванні вами веб сторінок, мова текстів яких відрізняється від вашого рідного, розумне дітище Chromium запропонує вам здійснити переклад на вашу мову. Дуже корисна функція. Яндекс браузер ще вміє і виділені мишею фрази переводити.
 6. При наборі тексту в різноманітних формах браузер буде здійснювати перевірку синтаксису на льоту , А так само запам'ятовувати те, що ви набираєте. Для вставки вже набраного фрагмента досить буде двічі клацнути в полі форми.
 7. Ну і все те, що вам в цьому диво бракує, можна буде спробувати додати за допомогою відповідних розширень, які можна знайти для всіх оглядачів на базі хромиум тут .

Ніхром від Рамблера і Интернет@mail.ru від ...

Завантажити Нихром можна, клацнувши по цій чудовій кнопці:

Точно так же, як і в попередньому випадку, вам потрібно буде запустити файл завантажувача і піти покурити поки Нихром буде ставитися на ваш комп'ютер. Після установки вас запитають про бажання встановити його браузером за замовчуванням. Якщо подивитися версію Chromium, на основі якої він зібраний, то любителі новинок можуть розчаруватися:

Якщо подивитися версію Chromium, на основі якої він зібраний, то любителі новинок можуть розчаруватися:

Зрозуміло, що за замовчуванням буде встановлений Rambler, хоча такий пошукової системи за великим рахунком вже не існує (у них працює движок від Яндекса).

Крім цього в настройках ніхроми я не знайшов можливості установки розширень, що, на мою думку, є істотним мінусом. Візуальних закладок теж немає і не буде, бо Яндекс Бар (Елементи) встановити не вийде. Зрозуміло, що синхронізації закладок теж чекати не варто. Хоча б переклад інакоязичних веб сторінок працює справно.

Загалом, Ніхром в порівнянні з Яндекс браузером мені сподобався менше. Давайте тепер поглянемо на останнього рунетовського гравця від творців інноваційних оглядачів - Интернет@mail.ru. Завантажити це диво ви зможете, клацнувши по цій яскравій кнопці:

Правда, в цьому випадку ви завантажувати не міні установник, а повнорозмірний дистрибутив в 20 метрів. Доведеться трохи почекати. Але зате у вас вже буде можливість встановлювати розширення з інтернет-магазину Google на відміну від ніхроми, та й експрес панель, нехай і своєрідна, але все одно матиме місце.

До того ж версія Chromium, використовувана в збірці, досить висока:

Та й назва для оглядача просто геніальне - саме воно для початківців користувачів (особливо у віці). В іншому браузер у пошукової системи майл.ру вийшов хорошим і нічим не поступається детально розглянутому вище. Ну, і знову ж можливості синхронізації закладок не буде. Якщо ця функція для вас важлива, то потрібно буде використовувати Chromium, оглядач від Yandex чи Chrome.

Удачі вам! До швидких зустрічей на сторінках блогу KtoNaNovenkogo.ru

Збірки по темі

Використовую для заробітку

Як ви думаєте, якого саме?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача