Статьи

Браузер: відключаємо мобільні сайти

Йтиметься про Android. Користуючись веб-серфінгом на своїх смартфонах і планшетах, багатьох з вас напевно дратують автоматично показуються мобільні версії сайтів або їх адаптивний дизайн, самостійно мінливий залежно від екрану пристрою.

На жаль, той же Google зараз буквально тисне на веб-майстрів в плані наявності мобільної версії сайту, погрожуючи зниженням позицій в ранжуванні пошукової видачі на смартфонах для тих, хто її не має. Однак з урахуванням того, що екрани смартфонів стають все більше, збільшується їх дозвіл, необхідності міняти дизайн в залежності від екрану пристрою в більшості своїй я не бачу (маленькі екранчики телефонів і WAP-браузери пішли в минуле).

Великий недолік такої схеми - психологічний дискомфорт людини, який побачив з планшета або смартфона зовсім не той сайт, який він звик читати з ПК або ноутбука. З'являється потреба «пошуку потрібної кнопки» (або, наприклад, зниклої третьої колонки), виникає пов'язане з цим роздратування, тому що люди вже розпещені сучасними сервісами, що роблять за нас буквально все. В даному ж випадку людина бачить урізаний функціонал улюбленого сайту, відсутність звичних меню на потрібному місці і т.п. Відразу з'являється бажання перейти в футер ресурсу і натиснути кнопку «Повна версія» або взагалі закрити його почитати щось ще.

Є думка, що найкращий дизайн - той, який максимально добре і зручно виглядає на більшості пристроїв в незмінному для ока вигляді. По крайней мере, я до цього прагнув.

У підсумку, користуючись найпоширенішим мобільним браузером під Android - Google Chrome і бачачи явно «урізану» зовні сторінку будь-якого сайту, мені постійно доводилося ставити в «Налаштуваннях» галочку «Повна версія». Зробити таку настройку постійної виявилося в Chrome неможливо. Для деяких сайтів показ «повної версії» запам'ятовується, для інших - ні, для третіх (наприклад, МТС) взагалі не спрацьовує. У певний момент з мене цього вистачило. Довелося шукати альтернативу.

На жаль, мій улюблений настільний Mozilla Firefox, в якому так зручно працювати на ПК з вихідним кодом, в мобільному варіанті мене засмутив - не сподобалося масштабування шрифтів, а система відключення «мобільних версій» в ньому аналогічна Chrome і не постійна.

Браузер Opera для Android. Завантаживши його на свій смартфон, я, нарешті, вирішив цю проблему. Перш за все, мова йде не про Opera Mini, яка нехай і стискає трафік, але вкрай убога в своїй реалізації, тому що не розуміє багато скрипти і стилі, спотворюючи звичний дизайн сучасних сайтів. Ми говоримо про повну версії мобільної Opera. Для бажаючих заощаджувати трафік і стискати картинки - в ній теж є режим «Турбо» (Opera Turbo), так що просто активуйте його в «Налаштуваннях». Там же ви знайдете і потрібний нам пункт:

User agent: «Мобільний пристрій» або «Настільний комп'ютер».

За замовчуванням варто «Мобільний пристрій». Вибираємо «Настільний комп'ютер».

Все, проблема вирішена. Тепер Opera завжди емулює на нашому смартфоні або планшеті стаціонарний комп'ютер і мобільні версії сайтів, або їх адаптація під екрани портативних пристроїв більше нас не турбують. Ми бачимо повноцінні сайти без урізаного або прихованого функціоналу. Благо, мультитач придумали вже давно і всі ми користуватися ним вже вміємо.

На щастя, браузер Opera мене влаштував і в інших відносинах: зручна настройка «Вид додатки» - «Телефон», «Класика» або «Планшет» налаштовує відображення додаткових кнопок і меню. Шрифти масштабируются як треба, сторінки виглядають охайно і читаемо.

Єдине, шкода, що я поки так і не зміг підібрати для себе універсальний браузер як для настільного ПК, так і смартфона, тому не можу користуватися зручною системою синхронізації закладок, історії тощо.

Dolphin Browser: тепер і російською >>

Запуск Android-додатків в Chrome >>

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.