Статьи

Браузер: відключаємо мобільні сайти

Йтиметься про Android. Користуючись веб-серфінгом на своїх смартфонах і планшетах, багатьох з вас напевно дратують автоматично показуються мобільні версії сайтів або їх адаптивний дизайн, самостійно мінливий залежно від екрану пристрою.

На жаль, той же Google зараз буквально тисне на веб-майстрів в плані наявності мобільної версії сайту, погрожуючи зниженням позицій в ранжуванні пошукової видачі на смартфонах для тих, хто її не має. Однак з урахуванням того, що екрани смартфонів стають все більше, збільшується їх дозвіл, необхідності міняти дизайн в залежності від екрану пристрою в більшості своїй я не бачу (маленькі екранчики телефонів і WAP-браузери пішли в минуле).

Великий недолік такої схеми - психологічний дискомфорт людини, який побачив з планшета або смартфона зовсім не той сайт, який він звик читати з ПК або ноутбука. З'являється потреба «пошуку потрібної кнопки» (або, наприклад, зниклої третьої колонки), виникає пов'язане з цим роздратування, тому що люди вже розпещені сучасними сервісами, що роблять за нас буквально все. В даному ж випадку людина бачить урізаний функціонал улюбленого сайту, відсутність звичних меню на потрібному місці і т.п. Відразу з'являється бажання перейти в футер ресурсу і натиснути кнопку «Повна версія» або взагалі закрити його почитати щось ще.

Є думка, що найкращий дизайн - той, який максимально добре і зручно виглядає на більшості пристроїв в незмінному для ока вигляді. По крайней мере, я до цього прагнув.

У підсумку, користуючись найпоширенішим мобільним браузером під Android - Google Chrome і бачачи явно «урізану» зовні сторінку будь-якого сайту, мені постійно доводилося ставити в «Налаштуваннях» галочку «Повна версія». Зробити таку настройку постійної виявилося в Chrome неможливо. Для деяких сайтів показ «повної версії» запам'ятовується, для інших - ні, для третіх (наприклад, МТС) взагалі не спрацьовує. У певний момент з мене цього вистачило. Довелося шукати альтернативу.

На жаль, мій улюблений настільний Mozilla Firefox, в якому так зручно працювати на ПК з вихідним кодом, в мобільному варіанті мене засмутив - не сподобалося масштабування шрифтів, а система відключення «мобільних версій» в ньому аналогічна Chrome і не постійна.

Браузер Opera для Android. Завантаживши його на свій смартфон, я, нарешті, вирішив цю проблему. Перш за все, мова йде не про Opera Mini, яка нехай і стискає трафік, але вкрай убога в своїй реалізації, тому що не розуміє багато скрипти і стилі, спотворюючи звичний дизайн сучасних сайтів. Ми говоримо про повну версії мобільної Opera. Для бажаючих заощаджувати трафік і стискати картинки - в ній теж є режим «Турбо» (Opera Turbo), так що просто активуйте його в «Налаштуваннях». Там же ви знайдете і потрібний нам пункт:

User agent: «Мобільний пристрій» або «Настільний комп'ютер».

За замовчуванням варто «Мобільний пристрій». Вибираємо «Настільний комп'ютер».

Все, проблема вирішена. Тепер Opera завжди емулює на нашому смартфоні або планшеті стаціонарний комп'ютер і мобільні версії сайтів, або їх адаптація під екрани портативних пристроїв більше нас не турбують. Ми бачимо повноцінні сайти без урізаного або прихованого функціоналу. Благо, мультитач придумали вже давно і всі ми користуватися ним вже вміємо.

На щастя, браузер Opera мене влаштував і в інших відносинах: зручна настройка «Вид додатки» - «Телефон», «Класика» або «Планшет» налаштовує відображення додаткових кнопок і меню. Шрифти масштабируются як треба, сторінки виглядають охайно і читаемо.

Єдине, шкода, що я поки так і не зміг підібрати для себе універсальний браузер як для настільного ПК, так і смартфона, тому не можу користуватися зручною системою синхронізації закладок, історії тощо.

Dolphin Browser: тепер і російською >>

Запуск Android-додатків в Chrome >>

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача