Статьи

Браузер ТОР - що це, як завантажити браузер з офіційного сайту, встановити, налаштувати і користуватися анонімною мережею

  1. Що таке Глибокий Інтернет
  2. Що таке TOR-браузер
  3. Як працює анонімний браузер
  4. Де скачати і як почати користуватися ТОР-браузером
  5. Як користуватися ТОР-браузером
  6. охоплення сайтів
  7. Можливі проблеми

Привіт читачі seoslim

Привіт читачі seoslim.ru! Для більшої частини пересічних користувачів простір інтернет обмежується соціальними мережами, пошуковими системами, а також невеликою кількістю відвідуваних соціальних і медіа-ресурсів.

Багато з них знають, що крім цього у Всесвітній Мережі є величезна кількість спеціалізованих сайтів, форумів, інтернет-магазинів, Лендінзі компаній, і так далі.

Однак не кожен в курсі того, що в глибинах інтернету є ще більш величезна безліч сайтів, на які просто так не потрапити. Саме цьому питанню і присвячена ця стаття.

Що таке Глибокий Інтернет

Глибокий Інтернет - термін, який з'явився ледь не з самого заснування Всесвітньої Павутини.

Він позначає величезний простір сайтів, доменів і веб-сторінок, які не індексуються пошуковими системами, і для доступу, до яких необхідні спеціальні програми.

Для того, щоб уявити масштаби прихованої мережі - варто взяти до уваги слух, що інформації в ній знаходиться принаймні в п'ять разів більше, ніж в усьому іншому відкритому інтернеті. Тому складно навіть припустити, яка кількість сайтів знаходиться всередині Deep Web.

Усередині ж Глибокого Інтернету можна знайти величезну кількість відкритих форумів, і ще більше - закритих, для потрапляння на які потрібні не тільки спеціальні програми, але і так звані інвайт - запрошення у вигляді кодів, які дають доступ до основних сторінок сайтів.

Усередині ж Глибокого Інтернету можна знайти величезну кількість відкритих форумів, і ще більше - закритих, для потрапляння на які потрібні не тільки спеціальні програми, але і так звані інвайт - запрошення у вигляді кодів, які дають доступ до основних сторінок сайтів

Ще одна важлива деталь, яка властива Глибокому Інтернету - це повна анонімність всіх користувачів.

Вона досягається не тільки за рахунок динамічних IP-адрес, а й за рахунок спеціальних внутрішніх сервісів по кодуванні повідомлень, персональних поштових скриньок, а також використання псевдонімів.

До чого така таємничість? Відповідь дуже проста - Depp Web - це простір, набагато вільніше, на відміну від інтернету відкритого.

Там ви зможете знайти не тільки тематичні сайти, але і безліч протизаконних речей - наприклад, зброю, наркотики, і подібне.

Крім того, багато аноніми повідомляють про зовсім страшних речах, таких як сайти ортодоксальних сект і натуральних культів, дивні сторінки з нез'ясовним змістом, від якого стає не по собі.

Не дарма саме Глибокий Інтернет став таким відомим об'єктом інтернет-фольклору, про який складають численні страшні історії.

Однак істина, як завжди, десь посередині. Так, Deep Web реально дуже небезпечне місце, однак нічого паранормального там немає.

У ньому дійсно проводиться торгівля різними протизаконними товарами, але правоохоронні служби дійсно стежать за всім цим і затримують порушників у міру своїх можливостей.

При цьому потрапити туди не так складно - потрібна лише програма, яка здатна відкривати сайти зі специфічними доменами - такі, наприклад, як .onion, або .i2p.

Власне, саме про першу програму я і розповім в цій статті.

Що таке TOR-браузер

Сама по собі абревіатура TOR розшифровується дуже просто - The Onion Router, і саме від нього пішла назва домену .onion, який широко використовується в сегменті Глибокого Інтернету.

Його головна перевага полягає в тій повній анонімності, яку не зможуть дати ні різні проксі-сервери, ні режим «Інкогніто» в Google Chrome. Крім того, саме він дає доступ в Deep Web.

Крім того, саме він дає доступ в Deep Web

Умовно він вдає із себе великий комплекс різних проксі-серверів, які забезпечують повний захист трафіку від прослуховування.

Його діяльність заснована на так званих вузлах - розподілених серверах, які відправляють пакети від різних користувачів через проксі.

Саме завдяки цьому і досягається та повна конфіденційність інформації всередині мережі. Простіше кажучи, зайшовши через ТОР на сайт, ви не залишите після себе взагалі ніяких слідів.

Спочатку даний браузер був нічим іншим, як спеціальним засобом спецслужб, і тільки пізніше його система потрапила в загальний доступ, і стала безкоштовною.

При цьому її код повністю відкритий, що дозволяє ентузіастам розбирати його, створювати нові версії, правити баги і посилювати захист.

Як працює анонімний браузер

Технологія такої маршрутизації називається луковичной. Як вже було сказано, в її основі лежать так звані вузли.

Кожен з користувачів, що переходить на сайт, проходить через три випадкових вузла - а яких саме не впізнає ніхто. Саме так і забезпечується повна анонімність і конфіденційність відвідуваних ресурсів.

Саме так і забезпечується повна анонімність і конфіденційність відвідуваних ресурсів

Однак варто враховувати, що при користуванні тором шифруватися буде тільки ваш шлях, а не саме вміст переданих пакетів.

Для того, щоб обійти це, багато досвідчених користувачів використовують в тому числі різні шифратори, щоб навіть при перехопленні інформацію вдалося приховати.

Крім того, потрібно звернути увагу на інші нюанси:

  1. Провайдер може побачити, що ви користуєтеся подібними сервісами. Зазвичай на це не звертають увагу, проте деякі можуть вважати це підозрілим. Щоб уникнути різних неприємних ситуацій, просто підсилюйте вашу анонімність іншими засобами.
  2. Для обробки пакетів використовується звичайне обладнання, тому всередині браузера швидкість може значно просідати і відрізнятися від вашої звичайної.
  3. Також варто враховувати, що даний сервіс не є панацеєю, дарована повну анонімність. Тому якщо ви зовсім стурбовані цим фактором, вам варто досліджувати тему більш глибоко, і користуватися більш просунутими способами анонімізації.

Де скачати і як почати користуватися ТОР-браузером

Завантажити TOR можна з офіційного сайту за посиланням torproject.org/download/download

Дуже приємно, що навіть незважаючи на те, що браузер англомовний, в списку мов при скачуванні дистрибутива присутня повна російська версія.

Дуже приємно, що навіть незважаючи на те, що браузер англомовний, в списку мов при скачуванні дистрибутива присутня повна російська версія

Після того, як exe-файл виявиться на вашому комп'ютері, двічі клікніть на нього, і запуститься програма установки.

За її ходу вам знову запропонують вибрати мову - клікайте на російський, локалізація там цілком непогана. Після завершення установки відразу запускайте додаток.

Наступний крок - настройка з'єднання при першому запуску. Для цього просто натисніть на «З'єднатися», і програма автоматично налаштує з'єднання протягом деякого часу.

Перед вами відкриється звичайне вікно браузера, в якому ви зможете заходити на різні сайти Глибокого Інтернету.

Впевнене багато дізналися Мозіль і воно зрозуміло, адже саме Лиса була узятий за основу.

Як користуватися ТОР-браузером

При найпершому запуску творці порекомендують використовувати сервіс disconnect.me для того, щоб зберігати анонімність в пошукових системах.

Саме він і буде використовуватися як пошук за замовчуванням, але цю опцію можна відключити в налаштуваннях. Це означає, що при використанні Google і Yandex автоматично всі запити будуть пропускатися через disconnect.me.

Це дозволяє використовувати пошуковики, не залишаючи там ніяких слідів. Це буде довше, однак дозволяє вводити взагалі будь-які запити без страху того, що вони виявляться в непотрібних руках.

Обов'язково не забудьте вибрати зручний вам мову пошуку. Однак враховуйте, що таким чином ви точно вказуєте на свою країну - тому анонімність трохи порушується. Про це вам, до речі, браузер повідомить сам.

Про це вам, до речі, браузер повідомить сам

Для того, щоб перевірити рівень шифровки, просто зайдіть на будь-який сайт, який перевіряє ваш айпі-адресу , І ви побачите, що нібито знаходитеся взагалі в іншій країні. Його підміна - лише перший, і самий незначний рівень захисту.

Його підміна - лише перший, і самий незначний рівень захисту

Для того, щоб побачити, через які вузли ви проходите - просто клікніть по цибулині в лівому верхньому кутку. Там же можна поміняти цей ланцюжок - проте в цьому немає великого сенсу, тільки якщо ви не зовсім трясетеся над своєю анонімністю.

В цьому ж меню можна змінювати налаштування безпеки на більш зручні вам.

За замовчуванням у вас будуть стояти низькі налаштування. Причина цього в тому, що тільки при такому розкладі ви зможете використовувати ТОР на повну потужність. В інших випадках його можливості зменшуються.

Варто зазначити, що даний браузер зібраний на основі Mozilla Firefox, тому користувачам цього сервісу буде дуже просто в ньому освоїтися. Там є весь той же функціонал, що і в оригінальній програмі.

Видалення TOR-браузера відбувається за стандартною схемою видалення програми через панель управління, або ж безпосередньо через інінсталлятор, який знаходиться в тій папці, куди ви його спочатку встановили.

охоплення сайтів

На просторі Deep Web можна знайти безліч різних ресурсів. Наприклад, так звану Hidden Wiki, куди варто зайти кожному з тих, хто вперше потрапляє на простори глибокої павутини. Саме там описані всі її можливості, і вказані популярні сайти.

Крім того, там ви можете знайти всілякі торгові майданчики, а також форуми хакерів, які розповідають про те, як домогтися ще більшої анонімності.

Головне, що варто сказати з цього приводу - це те, що спецслужби стежать за TOR в тому числі. Навіть не намагайтеся купувати там наркотики або зброю - це протизаконно, і, швидше за все, загрожує вам зовсім невигадані покаранням.

А ось що там дійсно цікаво - це численні дивні і таємничі форуми, багато з яких мають різне моторошне зміст.

Усередині Глибокої Мережі ви зможете знайти аналоги відомих сайтів, таких, як Pastebin.

Усередині Глибокої Мережі ви зможете знайти аналоги відомих сайтів, таких, як Pastebin

Крім того, всередині цього простору є величезна кількість вузькоспеціалізованих форумів, де ви зможете дізнатися набагато більше про шифрування даних, отримати цінну професійну інформацію, і багато іншого.

Можливі проблеми

Найбільш поширена проблема з цим браузером полягає в тому, що він або дуже довго підключається до мережі, або взагалі не робить цього. Користувачі повідомляють про таймингах до півгодини, чого, безумовно, не повинно бути.

Єдине реальне вирішення цієї проблеми - відбудова часу по серверу. Для цього треба зайти в «Панель управління».

Для цього треба зайти в «Панель управління»

Після цього перейдіть у вкладку «Годинники і Регіон». Там відкрийте меню «Установка дати і часу».

Там відкрийте меню «Установка дати і часу»

Перейдіть у вкладку «Синхронізація по Інтернету», і звідти - в «Змінити параметри». У вікні виберіть, по чому повинен синхронізуватися комп'ютер, і натисніть «Оновити зараз».

Після цього просто перезавантажте браузер, і все повинно запрацювати.

Якщо ж даний спосіб вирішення проблеми вам не допомагає, то перевірте своє з'єднання з інтернетом, а також його швидкість - може бути, і без того низький трафік урізається анонімайзерами TOR-браузера.

Крім того, в деяких місцях він заблокований провайдерами, що, однак, обходиться придбанням VPN та інших шифраторів, що приховують ваш IP.

В цілому, це все, що можна розповісти про даний браузері. Чи користуєтеся подібними сервісами ви?

До чого така таємничість?
Чи користуєтеся подібними сервісами ви?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача