Статьи

Боротьба зі шкідниками

  1. Огляд на одного користувача демо-версії гри Starship Troopers

Огляд на одного користувача демо-версії гри Starship Troopers

Starship Troopers - тайтл, аж ніяк не новий на ігровому ринку. Ідея ігроізаціі однієї з найвідоміших кіномарок витала в повітрі вже давно. Ще в 2000 році вийшла стратегія Starship Troopers: Terran Ascendancy, яка нехай і не зірвала оплесків світової громадськості, але свої "п'ять хвилин слави" заслужила цілком. Тепер же, стараннями Strangelite Studio і Empire Interactive, до виходу готується і повноцінний стрілялки по цьому всесвіті, демо-версію якого нам недавно і вдалося "помацати".

П'ять слів про саму марку. Все почалося стараннями культового фантаста Роберта Хайнлайна, який в 60-х роках минулого століття відзначився випуском не менше культового роману, більш відомого вітчизняного читача під назвою "Зоряний Десант". Ще більшу популярність марці принесла вельми добротна екранізація цього літературного твору за авторством режисера Пола Верхувена - його "Зоряний десант" підкорив світові екрани в 1997 році. Чи не заробити ще кілька зайвих "теньге" на однойменній торговій марці було б економічним святотатством, саме тому вищезгадані компанії викупили права на використання досить розкрученого бренду в лінійці ігор власного виробництва.

Шлях першого екшна за мотивами "Зоряного десанту" виявився тернистий і довгий. Вперше гра була анонсована дуже давно, але всякого роду проблеми (в т.ч. і технічного характеру) змусили розробників відкласти початковий реліз проекту. І ось, оновлений варіант потенційного хіта вийшов на фінішну пряму. Офіційною датою релізу значиться 26 жовтня. Подивимося на прикладі демо-версії, що нас очікує в недалекому майбутньому.

"Почали за здравіє ..." - саме так можна охарактеризувати старт демки, бо, крім безпосередньо назви, розробники заручилися ще й правами на використання матеріалів однойменного кіноблокбастера. Початок гри передує відмінно вписується в концепцію майбутнього проекту відеороликом з фільму, що оповідає про оборону опорного пункту людей на планеті загарбників (пам'ятаєте ту славну сцену з фільму, де незліченні орди инсектоидов хвилями накочуються на маленький аванпост?). Тут все те ж саме. Ледь опинившись за внутрішнім периметром пункту, загін землян піддається масовому нашестю тварюк, закутих у жорсткі хітинові панцирі. Крики, шум, хаос, прицільна і не дуже стрілянина по всі прибувають противникам, хрускіт дробящихся суглобистих ніг, крики гинуть товаришів ... Ледве-ледве відбив напад, командування доручає нашому герою важливу місію - пробратися в пустелю до повалилоися кораблю збройних сил Землі і підібрати якісь енергетичні ємності. Чи варто говорити, що прогулянка в тил ворога обертається сущим кошмаром, де вважаєш кожен патрон в магазині і кожен метр до наближається "жука"? Повна версія гри обіцяє примножити подібні пригоди в рази, максимально урізноманітнити геймплей, поголів'я ворогів і локації, в яких доведеться воювати ...

На папері все виглядає дуже непогано. А ось в дійсності ... Графічний движок, мало того, що не може похвалитися нічим видатним (найбільше він нагадує пріснопам'ятний C & C: Renegade), а й примудряється моторошно гальмувати навіть на цілком потужної конфігурації (IP-4 3.2 ГГц, 1 Гб RAM , 128 Мб GF 6600 GT). Для "відповідності сучасним стандартам" в нього напхали огидного вигляду шейдеров, ефектів "blur" і абсолютно недоречних тут "soft shadows". Однак і це не допомогло. Чесне слово, при такому рівні графіки FPS, які падають до непристойно низьких значень, можна пояснити нічим іншим, крім "криворукості" заокеанських програмістів. Випускати подібне через тиждень після виходу FEAR (який, до слова, "бігає" не в приклад спритніше) можуть тільки справжні цінителі витонченого фінансового мазохізму.

Найгірше те, що і геймплей виглядає досить мляво. Рідкісні скриптові сценки зрежисовані на рівні ігор 2001-2002 року, несподівані появи жуків з піску не лякають зовсім, а загальне дизайнерське оформлення говорить лише про те, що проект вийде явно прохідним. З огляду на той факт, що виробники зазвичай намагаються показати в предрелізний демо-версіях найкраще, за якість фінального продукту відчуваєш непідробну тривогу. З іншого боку, завершальні демо відеоролики (а також скріншоти з офіційного сайту) переконують, що в кінцевій версії різноманітність все-таки матиме місце в достатній якості і кількості. Що ж, як то кажуть, "поживемо - побачимо", а наших шановних читачів я б від знайомства з представленою Демко остерігся. Не варто псувати собі враження від гри, яка з'явиться вже зовсім скоро. Особливо, якщо ви - затятий шанувальник Хайнлайна, Верхувена і просто "Зоряного десанту".

Highcoaster, [email protected]

Пам'ятаєте ту славну сцену з фільму, де незліченні орди инсектоидов хвилями накочуються на маленький аванпост?
Чи варто говорити, що прогулянка в тил ворога обертається сущим кошмаром, де вважаєш кожен патрон в магазині і кожен метр до наближається "жука"?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача