Статьи

Блоговод | WordPress плагіни статистики трафіку

Будь-який поважаючий себе блогер хоче знати статистику відвідувань свого блогу Будь-який поважаючий себе блогер хоче знати статистику відвідувань свого блогу. Зрозуміло, тут же приходять на розум сервіси типу Google Analitics, LiveInternet і т.п. Звичайно, ці сервіси спеціально розроблялися для відстеження та обробки статистики сайтів і мають безліч позитивних аспектів для їх використання. Проте, розглядаючи WordPress зсередини, розумієш, що цей продукт ніби-то спеціально призначений для ведення власної статистики трафіку. І дійсно, запит будь-якої сторінки блогу WordPress супроводжується запитом до бази даних і це дозволяє точно відстежувати трафік блогу без особливих технологічних викрутасів. До речі, якщо з якоїсь причини зовнішній статистичний сервіс недоступний (необов'язково через власну непрацездатності), то частина інформації Ви втратите, власний же механізм обробки статистики буде непрацездатний лише в разі непрацездатності всього блогу і, як наслідок, втрат інформації не буде.

Зрозуміло, не я один такий розумний 😉. Вже існують, і досить давно, кілька плагінів призначених для відстеження трафіку WordPress-блога. Всі знають про плагіні WordPress.com Stats, але ми про нього говорити не будемо з кількох причин. По-перше, він є інкапсулятора зовнішньої системи статистики. По-друге, що надаються цим плагіном звіти досить примітивні, хоча і несуть достатню інформативність. Ну і по-третє, це досить відомий плагін, що-б про нього говорити. Поговоримо про менш відомих, але, від того не менш цікавих, представників цієї ніші WordPress-плагінів.

Хотів почати з представників вітчизняного плагіностроенія, а точніше, з єдиного його представника - myStats , За чутками, дуже непоганого і навороченного, але не зміг його запустити. Можливо це пов'язано з тим, що я «хощусь» на безкоштовному хостингу і не маю абсолютного контролю над власною базою даних, але ця обставина не заважає іншим подібним плагинам працювати без збоїв. А жаль …

FireStats - плагін з претензією на технологічну навороченность. Дійсно набір віджетів і інші навороти говорять про те, що автори знають усі таємниці WordPress. Є непогана російська локалізація (входить в пакет поставки).

Є непогана російська локалізація (входить в пакет поставки)

Однак жадібність зіграла злий жарт з творцями FireStats, пропонуючи полегшену версію безкоштовно, хлопці приділяють їй занадто мало уваги. Як результат, наявність глюків, пов'язаних з обмеженнями безкоштовного хостингу. Втім, вистачає і своїх «тарганів». А недоладність інтерфейсу і зовсім відштовхує, не даючи адекватно сприймати інформацію. Дуже багато таблиць - мені не дуже-то зрозуміло навіщо, а я базах даних дещо розумію.

Загалом, враження не надто.

StatPress Reloaded - дуже цікавий плагін. Добре продуманий, багато звітів на будь-який смак. Працює без збоїв. Показує, в тому числі, і обсяг власних таблиць бази даних.

Показує, в тому числі, і обсяг власних таблиць бази даних

До недоліків можна віднести використання WHOIS-сервісу незрозумілого походження - в результаті деякі IP, географічна приналежність яких очевидна, визначаються як IP невідомої прив'язки. Ну і російська локалізація залишає бажати кращого, явно виконана програмою-перекладачем. Втім цей недолік я виправив. Можете скачати пакет з моєї локалізацією (ru_RU)

statpress-rus   (89,9 KiB, 1 406 завантажень)   Wordpress плагін статистики відвідувань блогу statpress-rus (89,9 KiB, 1 406 завантажень)
Wordpress плагін статистики відвідувань блогу


CyStats

- теж дуже непоганий плагін, працює стійко, звітів ще більше, розрахований на довгострокове використання. Дозволяє налаштувати відстеження статистики як на моно-блозі, так і на блозі має кілька авторів.

На жаль, є і дрібні недоліки. Сервіси WHOIS не використовуються - користувачеві пропонується самому перейти на сервіс для визначення географічної приналежності. Втім, це не найстрашніший недолік, хоча було б дуже зручно. Видасться час - спробую «ріхтануть». Відсутність російської локалізації я, природно, усунув. Локалізований пакет можна завантажити.

cystats-rus   (163,4 KiB 2 250 завантажень)   Wordpress плагін статистики відвідувань блогу cystats-rus (163,4 KiB 2 250 завантажень)
Wordpress плагін статистики відвідувань блогу

Підсумую. У мене стоять всі три плагіна і один одному не заважають. Але це проба. Я поки вибираю між StatPress і CyStats. Думаю, що залишу, все-таки, CyStats, інші «знесу».

© 2009 minimus . Всі права захищені. При копіюванні і передруку статті, посилання на першоджерело обов'язкове.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.