Статьи

Безпека вашого ПК

У цій статті ми порівняли дев'ять найбільш популярних в Росії антивірусних продуктів. Конфігурація нашого тестового стенда і критерії тестування не змінилися в порівнянні з попереднім оглядом (див. «Мир ПК», №1 / 11). Як стенду був використаний комп'ютер з 3-Ггц процесором Core 2 Duo E8400, 4-Гбайт ОЗУ (3,25 Гбайт є) і встановленою ОС Windows 7 Ultimate. На жорсткому диску було зайнято близько 50 Гбайт. Критеріями нашого тестування залишилися призначені для користувача характеристики: час установки програми, завантаження ЦП і ОЗУ при проведенні перевірки ПК і тривалість повної перевірки системи.

Kaspersky Internet Security 2012 Kaspersky Internet Security 2012

Восени 2011 г. «Лабораторія Касперського» представила оновлену версію свого продукту - KIS 2012. Значна увага в ній було приділено розвитку хмарних технологій.

У головному вікні програми відображаються стан основних компонентів захисту і кнопка настройки, а також реалізований стрічковий інтерфейс, з якого можна запустити перевірку комп'ютера, оновлення баз, управління батьківським контролем тощо.


Головне вікно Kaspersky Internet Security 2012
Головне вікно Kaspersky Internet Security 2012

Продукт KIS 2012 помітно виділяється серед конкурентів більшою гнучкістю налаштувань, поступаючись лише Eset. У ньому передбачені зміни як рівня забезпечується безпеки, так і методів виявлення шкідливих файлів.

Вікно налаштувань Kaspersky Internet Security 2012
Вікно налаштувань Kaspersky Internet Security 2012

Kaspersky Security Network дозволяє користувачеві дізнатися про репутацію відвідуваного сайту або програми (за даними репутаційного центру ЛК), причому з деталізацією по країнам: скільки людина і з якої країни використовували програму. Функція «Анти-спам», що працює на базі хмарних технологій, не вимагає навчання, на відміну від попередніх версій.

Інформація про репутацію програми
Інформація про репутацію програми

Одним з важливих компонентів захисту є «Безпечне середовище», призначена для запуску підозрілих програм та перегляду веб-сайтів. Однак на 64-розрядної системі функціональність цього компонента обмежена: передбачений тільки запуск окремих програм і безпечного браузера, а перехід на Віртуальний робочий стіл не реалізований.
Функція «Анти-банер», відключена за замовчуванням, служить для вирішення проблеми нав'язливої ​​реклами. Досить скопіювати з офіційного форуму чорний список рекламних адрес і включити даний модуль. Компонент «Відновлення після зараження» дозволяє скасувати зміни, внесені шкідливими програмами. Крім того, передбачено створення диска аварійного відновлення.

Крім того, передбачено створення диска аварійного відновлення

Взаємодія таких компонентів захисту, як сигнатурний і евристичний аналізатори, безпечне середовище, а також можливостей пошуку вразливостей в системі та встановленому ПО, забезпечує високий рівень захисту ПК.

ESET Smart Security 5

Компанія ESET представила оновлену версію продукту ESET Smart Security. Рішення виділяється серед конкурентів високою швидкістю роботи і велику гнучкість налаштувань.

Головне вікно ESET Smart Security
Головне вікно ESET Smart Security

У новій версії програми отримали розвиток хмарні технології, що дозволяють переглядати різну інформацію про статистику будь-якого файлу: як давно він відомий ESET, до якого з додатком його слід віднести, скільки людей їм скористалися. У головному вікні можна спостерігати за станом основних компонентів захисту з можливістю їх включення і відключення. Тут же знаходяться кнопки для запуску сканування ПК, оновлення антивірусних баз, зміни режиму роботи брандмауера, застосування «Спеціальних програм». Поділ на звичайний і розширений режим, що існує в попередній версії, в ESET Smart Security 5 не реалізоване.

Вікно налаштувань ESET Smart Security 5
Вікно налаштувань ESET Smart Security 5

До додаткових функцій антивіруса слід віднести створення «Аварійного диска», виконання «знімка» стану комп'ютера за допомогою компонента SysInspector, а також відправку підозрілих файлів на аналіз прямо з головного вікна програми.
Це рішення, що володіє високою гнучкістю налаштувань, дозволяє налаштувати параметри будь-якого компонента. Так, користувач може змінити не тільки методи виявлення шкідливих файлів, але і ступінь їх очищення, види виявляються загроз тощо.

Розширена настройка компонента ThreatSense
Розширена настройка компонента ThreatSense

Поєднання традиційних антивірусних технологій і хмарної захисту, максимальна гнучкість налаштувань і висока швидкість роботи забезпечують якісний рівень захисту комп'ютера.

Norton Internet Security 2012

Продукти компанії Symantec завжди відрізнялися високою швидкістю роботи і установки, а також привабливим для користувача інтерфейсом.

Головне вікно Norton Internet Security
Головне вікно Norton Internet Security

В останній версії він був змінений, і тепер в головному вікні не відображається інформація про стан компонентів захисту (вона доступна на вкладці «Додатково»), що, на наш погляд, не дуже зручно.

Програма передбачає тільки автоматичний режим роботи. Функція «Автоматичний захист» відразу ж видаляє всі виявлені шкідливі об'єкти. Рішення використовує сигнатурні (Antivirus) і проактивні (захист SONAR) способи сканування.

У головному вікні запускаються сканування і оновлення. Також там знаходиться кнопка «Додатково», що відкриває доступ до інформації про стан всіх компонентів захисту.
Варто відзначити і наявність функції Identify Safe, відсутньої у конкурентів. Вона зберігає ідентифікаційні дані користувача в спеціальному захищеному сховище і автоматично заповнює веб-форми при повторному відвідуванні сайтів. Традиційні переваги продуктів Norton - простота інтерфейсу і мінімальний вплив на роботу користувача. Недолік - відсутність ручного режиму роботи.

Microsoft Security Essentials

Поява на ринку антивірусів безкоштовного продукту Microsoft Security Essentials, призначеного для ліцензійних користувачів системи Windows, викликало свого часу широкий громадський інтерес. Розглянемо його докладніше.

Головне вікно Microsoft Security Essentials
Головне вікно Microsoft Security Essentials

Всі функції програми представлені на вкладках «Головна», «Оновлення», «Журнал» і «Параметри» головного вікна.

Вкладка Журнал Microsoft Security Essentials
Вкладка "Журнал" Microsoft Security Essentials

Щотижнева швидка перевірка комп'ютера на наявність загроз активується за умовчанням після установки антивіруса. Функція «Параметри» відкриває доступ до налаштувань програми, які, до слова, не відрізняються гнучкістю. Дозволено тільки змінювати розклад запланованої перевірки, вибирати дії, що виконуються за замовчуванням при виявленні загроз, задавати виключення і об'єкти перевірки. Також можна приєднатися до спільноти Microsoft SpyNet, щоб передавати необхідну компанії інформацію з комп'ютера користувача, завдяки чому вірусна лабораторія буде швидше реагувати на нові загрози. Слід особливо відзначити і можливість обмежити використання ЦП під час перевірки, що дозволяє виконувати сканування, що не сповільнюючи роботу системи.

Вікно налаштувань Microsoft Security Essentials
Вікно налаштувань Microsoft Security Essentials

Антивірус, який не має власного мережевого екрану, працює спільно з брандмауера Windows. Проактивний захист тут не реалізована, сканування проводиться тільки сигнатурними методами.
Даний антивірусний продукт підійде користувачам, які не готовим платити за захист ПК або що не потребує її високому рівні. Володіючи лише найнеобхіднішим набором налаштувань і функцій, Microsoft Security ESS забезпечує мінімальний рівень захисту комп'ютера.

Avast Internet Security 6

Компанія Avast пропонує користувачам безкоштовне - Free Edition - і платні - Antivirus Pro і Internet Security --версіі свого продукту. Перша з них забезпечує лише мінімальний захист ПК, остання ж призначена для комплексного захисту. Розглянемо її більш детально.

Головне вікно Avast Internet Security
Головне вікно Avast Internet Security

У головному вікні зосереджений весь функціонал програми: сканування ПК, захист в реальному часі (інформація і статистика у вигляді діаграми), оновлення, брандмауер і антиспам. Крім сигнатурних методів детектування, утиліта використовує і еврістічеcкіе. Налаштування антивірусної частини не можна назвати гнучкими, а ось брандмауер надає широкі можливості: перегляд мережевої активності на комп'ютері, зміна мережевих правил для кожної програми, отримання інформації про IP-адреси.

Вікно налаштувань Avast Internet Security
Вікно налаштувань Avast Internet Security

Слід зазначити, що функції програми не обмежуються стандартним набором. Тут реалізована SandBox ( «пісочниця») - віртуальне середовище для запуску підозрілих додатків. За заявами фахівців компанії, вона працює в автоматичному режимі, і всі підозрілі програми відкриваються в ній за замовчуванням. Користувач також може запустити в SandBox сумнівну, на його погляд, програму. Ще одна корисна вкладка - SafeZone. Це віртуальне середовище з передвстановленим браузером, відокремлена від системи Windows і забезпечує безпечну роботу в Інтернеті з конфіденційною інформацією.
Позитивні сторони даного рішення - широкі функціональні можливості, недоліки ж - мала гнучкість налаштувань програми. За результатами тестування лабораторії VirusBulletium, продукт має хороші показники сигнатурного виявлення загроз, а ось евристичному аналізатору є до чого прагнути.

Dr.Web Security Space 7.0

Продукт російського розробника Dr.Web Security Space 7.0 містить всі основні функції для комплексного захисту ПК.

Вікно Dr
Вікно Dr.Web Security Space

Головне вікно у цієї програми за традицією відсутній, доступ до всіх компонентів здійснюється через контекстне меню.

Контекстне меню Dr
Контекстне меню Dr.Web Security Space

Передбачено два режими роботи: призначений для користувача і адміністративний. У першому реалізований перегляд статистики роботи кожного компонента (інформація про виявлені об'єктах, діях компонентів захисту та ін.), А другий дозволяє вносити зміни в їх параметри. Такий поділ зручно в разі, коли за одним комп'ютером працюють кілька користувачів - не буде потрібно встановлювати захист налаштувань паролем. Брандмауер Dr.Web включає в себе чотири режими роботи, що дозволяють вирішувати невідомі сполуки, блокувати їх, використовувати інтерактивний режим і автонавчання (автоматичне створення правил для відомих додатків).

брандмауер Dr
брандмауер Dr.Web

Відразу після установки він починає роботу в режимі автонавчання, видаючи запит кожен раз, коли нове (крім відомих Dr.Web) додаток намагається з'єднатися з Інтернетом.

Web) додаток намагається з'єднатися з Інтернетом

Рішення дозволяє провести тонке налаштування брандмауера: задати правила для кожної програми, контролювати активність батьківських процесів, змінювати параметри для окремих мережевих підключень. Функція «Антивірусна мережа» надає можливість управління захистом Dr.Web на віддаленому комп'ютері. З'єднання захищається паролем.
Якісний брандмауер - безперечна перевага рішення. На жаль, не обійшлося і без недоліків: перевірка комп'ютера на наявність загроз займає тривалий час.

Trend Micro Internet Security 2012

Головне вікно програми не надто інформативно. У ньому містяться зведена інформація про кількість заражених файлів, кнопки настройки батьківського контролю і запуску сканування, а також дані про передплату.

Головне вікно Trend Micro Internet Security
Головне вікно Trend Micro Internet Security

Продукт схожий з рішенням від Microsoft як по гнучкості налаштувань, так і по функціоналу. Широкими настройками він не володіє, брандмауер в ньому не реалізований. Однак є технологія FireWall Booster (чомусь відключена за замовчуванням), призначена для поліпшення захисту, що забезпечується брандмауер Windows. Присутній евристичний аналізатор, який передбачає два режими роботи: рекомендований (блокування явно шкідливих дій) і надчутливий (видалення файлів, що представляють найменшу загрозу безпеці).

Вікно налаштувань Trend Micro Internet Security
Вікно налаштувань Trend Micro Internet Security

Утиліта дозволяє захистити передану по Мережі інформацію. Так, компонент «Запобігання розкрадання даних» дає можливість заблокувати передачу конфіденційної інформації по e-mail або ICQ.
Trend Micro, подібно рішенням Norton, вимагає до себе мінімального уваги, про що користувачеві повідомляється вже на стадії установки.

Trend Micro, подібно рішенням Norton, вимагає до себе мінімального уваги, про що користувачеві повідомляється вже на стадії установки

Шкідливі файли видаляються в автоматичному режимі, ніяких додаткових дій не потрібно.

Шкідливі файли видаляються в автоматичному режимі, ніяких додаткових дій не потрібно

Перевагами продукту можна вважати невисоку вартість і знижені вимоги до системних ресурсів. З недоліків слід зазначити відсутність власного брандмауера і невисоку гнучкість налаштувань.

G-Data Internet Security 2012

Незважаючи на великий розмір дистрибутива, цей продукт слід віднести до легких засобів захисту ПК. Інтерфейс програми виконаний на високому рівні: в головному вікні можна переглянути статус усіх компонентів захисту. Одним клацанням миші можна включити, відключити або перейти до налаштування будь-якого з них.

Головне вікно G-Data Internet Security
Головне вікно G-Data Internet Security

Тонка настройка антивіруса не передбачена, але основні параметри дозволено змінювати відповідно до вимог користувача. Поряд з цим, пропонується вибір антивірусних движків: движок А, движок В або їх спільна робота. Правда, крім того, що движок А швидше і надійніше движка В, про них нічого не відомо, тому незрозуміло, який же виявиться краще.

Вікно налаштувань G-Data Internet Security
Вікно налаштувань G-Data Internet Security

На відміну від рішень Лабораторії Касперського і ESET, тут настройки брандмауера нічим не виділяються: передбачено кілька режимів роботи, в тому числі ручної. Змінювати можна лише параметри видачі запитів і модуля «Перевірки посилань», призначеного для перевірки змін до завантажених додатках і використовуваних модулях.
Як доповнення до антивірусній програмі користувачам пропонується встановити G-Data Shredder ( «Знищує файлів») - додаток для безповоротного видалення файлів.
При дослідженні незалежними лабораторіями продукт показав дуже гарні результати. Однак обмеженість налаштувань заважає йому дістатися до лідируючих позицій.

TrustPort Internet Security 2012 TrustPort Internet Security 2012

Антивірусний продукт чеського виробника TrustPort зайняв перше місце при проведенні тестів VirusBulletin, що і привернуло до нього нашу увагу.
Інтерфейс програми можна оцінити як середній. Подібно до того як в G-Data, тут в головному вікні відображено стан всіх компонентів захисту з можливістю швидкого включення, відключення і налаштування, а також представлена ​​рядок з інформацією про стан захисту ПК. Однак в TrustPort, на відміну від багатьох антивірусних продуктів, при виявленні проблем перехід до їх перегляду одним клацанням миші не передбачений. Відсутня також кнопка «Виправити» - на жаль, користувачеві доведеться розбиратися самостійно, що ж сталося з його ПК.

Головне вікно TrustPort Internet Security
Головне вікно TrustPort Internet Security

Налаштування програми стандартним набором не обмежуються, про що свідчить наявність кнопки «Експертні налаштування», що відкриває доступ до додаткових параметрів програми. Звичайно, настільки тонке налаштування, як в Kaspersky і ESET, провести не вдасться, проте більшість учасників тестування конкуренції цього продукту не складають. Користувачеві дозволено вибирати дії, що виконуються за замовчуванням, при виявленні загроз, задавати виключення і об'єкти сканування, задіяти один або обидва антивірусних ядра, застосовувати евристичні методи перевірки та ін.

Вікно «Експертні налаштування» TrustPort Internet Security
Вікно «Експертні налаштування» TrustPort Internet Security

Відразу після установки антивіруса БрандмауерTrustPost починає роботу в ручному режимі, видаючи попередження про невідомі з'єднаннях. Втім, цей рівень можна змінити.

Попередження брандмауера TrustPort
Попередження брандмауера TrustPort

Користувачеві доступні докладні звіти і статистика (загальний трафік, кількість заблокованих пакетів і т.д.), перегляд всіх активних мережних з'єднань, а також функція WhoIs, призначена для отримання інформації про IP-адреси. Ручна настройка мережевих правил для конкретних додатків не реалізована.
На додаток до стандартного антивірусу пропонується його Portable-версія, яку можна записати на флеш-диск і запускати на будь-якому комп'ютері, де не встановлено TrustPort. Для роботи USB-антивіруса використовується та ж ліцензія, що і для повнофункціональної версії.


Головне вікно програми TrustPort USB Antivirus
Головне вікно програми TrustPort USB Antivirus

Оцінка продукту незалежними лабораторіями показала, що він лідирує по сигнатурному детектування шкідливих програм. Однак фахівці AV-Comparatives повідомляють про велику кількість помилкових спрацьовувань, що говорить не на користь показника якості цього антивіруса.
Остаточна думка про нього склалося досить суперечливе. Головне вікно вельми інформативно, але відсутня кнопка автоматичного виправлення проблем. Антивірус виділяється гнучкістю налаштувань, проте брандмауер позбавлений важливої ​​функції ручного створення правил для конкретних додатків. І хоча продукт обходить суперників за результатами тестувань, потрібно звернути увагу на значну кількість помилкових спрацьовувань.

Порівняльні характеристики комплексних рішень для забезпечення безпеки ПК

Результати тестування антивірусних рішень незалежними лабораторіями, бали

Підсумки тестування
Боротьба за нагороди «Вибір редакции» розгорнулася между рішеннями Kaspersky Internet Security и ESET Smart Security. ЦІ Антивірусні програми забезпечують максимальний захист комп'ютера. Проте нагороду отримує продукт «Лабораторії Касперського» за наявність відсутніх у конкурента компонентів «Безпечне середовище» і «Анти-банер», істотно підвищують рівень забезпечується безпеки.
«Кращою покупкою» був визнаний продукт TrustPort Internet Security, що пропонує за помірну плату ліцензію відразу для трьох комп'ютерів.
Найбільш високу швидкість роботи показали Trend Micro і Avast, проте відмінності цих продуктів досить істотні: останній, крім власного брандмауера, виділяється більшою гнучкістю налаштувань і додатковими функціями SandBox і SafeZone.
Програми G-Data і TrustPort продемонстрували хороші результати в тестуванні незалежних лабораторій, проте перший з них відрізняється малою глибиною налаштувань, а продукт чеського виробника, за заявами фахівців AV-Comparatives, - великою кількістю помилкових спрацьовувань.
Користувачам, що пред'являє мінімальні вимоги до рівня захисту ПК, варто звернути увагу на рішення Microsoft Security Essentials, що володіє лише найнеобхіднішим набором функцій, і Avast Free Edition, що відрізняється від своєї платної версії відсутністю брандмауера, захищеного веб-браузера SafeZone, ручного режиму SandBox і « антиспаму ».
Програми Norton і Trend Micro прості у використанні. Однак остання не була включена в більшість тестів незалежних лабораторій, тому висновок про якість її захисту зробити важко. Антивірусний пакет Dr.Web Security Space включає в себе досить якісний брандмауер, проте відрізняється довгої перевіркою ПК на наявність загроз.
Користувачам антивірусних програм Kaspersky і Symantec доступні гаджети для бічної панелі Windows, що спрощують доступ до основних функцій цих програм.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача