Статьи

BesTToday. "Як потрапити в топ ЖЖ"

Багато хто запитує, як же працює цей топ записів в ЖЖ, і, головне, як туди потрапити? Я, як промо-олігарх, можу вам про це розповісти.
Почнемо з принципів роботи. на сторінці рейтингу написано, що «Рейтинг заснований на кількості відвідувачів за останні 4 години». Це не правда. Насправді рейтинг вважається за кількістю залогіненним користувачів ЖЖ, які подивилися вашу запис за останню годину.
Рівно о 00 хвилин кожної години сервера живого журналу починають розрахунок статистики. Справа ця не швидка, користувачів багато (майже 10 мільйонів), і машинам на це потрібно близько 8-ми хвилин. Тобто десь в 08-10 кожної години хвилин ви можете побачити свою оновлену статистику. До цього, цілу годину вона не змінюється.
Після перерахунку статистики, ЖЖ починає сортувати списки записів, за кількістю тих, що проглянули їх залогінених користувачів в зворотному порядку. Тобто чим більше користувачів переглянули запис, тим вона вища. На сортування у сервера йде хвилин 10-15. Після цього перші 25 записів з отриманого списку потрапляють в топ і відображаються на головній сторінці. Тобто в 20-25 хвилин кожної години відбувається оновлення топа. Весь інший час він стоїть як укопаний.
Чи довго висітиме ваша запис в топі? Рівно стільки, скільки годин ваша запис буде потрапляти в перші 25 по залогіненним відвідувачам.
Чи є якісь особливості? Так.
1) Будь-який користувач може виключити вас з топа, тоді йому ваші записи в рейтингу не відображатимуться. Статистику за кількістю забанили вас в топі можна подивитися у Багато хто запитує, як же працює цей топ записів в ЖЖ, і, головне, як туди потрапити Промича . Однак вплив ця мізерна, відсоток банів від загальної кількості переглядають топ нікчемний. Ті ж, кого відлучають від топа тисячі людей, практично завжди вже мають десятки тисяч відданих френдів, і їм на ці винятки наплювати.
2) Відповідно до документації по ЖЖ , В топ 25 записів не може бути не більше одного вашого поста. Здасться тільки найпопулярніша. Однак сьогодні я спостерігав там цілих два записи від повії кет. Раніш такого не було.
3) Вас можуть забанити за накрутки Найпростіший спосіб накрутки, це знайти відвідуваний ресурс, де водяться ЖЖ-сти і де можна в каменти вставляти картинки (наприклад, в журналах у деяких топ-юзерів ЖЖ можна так зробити). В каментах потрібно написати чо-то типу «Вау, який кльовий пост! Повністю згоден з автором <img src = "Урл свого поста" width = "1" height = "1" title = "" alt = "" border = "0" /> »Відсутнє зображення перетворитися в точку, ніхто й уваги не зверне . Ви ж не помітили, що замість точки в першому реченні 3-го пункту варто саме картинка, правда? Браузери теж не здогадуються, що за вказаною адресою ніякої картинки немає, тому будуть чесно закачувати ваш пост. І якщо на сторінку з таким Каменти зайде залогіненним користувач ЖЖ, то вуаля, отримаєте +1 до топової статистикою. Але є одна істотна але. Коли браузер пошле в ЖЖ запит, він передасть туди адресу сторінки, звідки йде посилання. І якщо вона здасться підозрілою, а вона здасться, то вас забанити в топі записів. На три місяці як мінімум. Для профілактики.
4) Іноді, рідко, але буває, що щось в механізмах топа ламається, і він перестає оновлюватися. Щастя для тих, хто там вже висить, але горе тим, хто туди рветься. Правда, я таку ситуацію бачив три рази за все, а стежу я за топом записів дуже уважно. Через кілька годин топ оживає, але якщо пік популярності вашої записи пройшов, то на жаль, вона пролітає мимо.
5) В хелпе по ЖЖ йдеться, що поки ваша запис висить в календарному промо, вона не показується в топі. Але два години пройшли, статистика хороша, а вашого поста все немає? Не лякайтеся, як ви пам'ятаєте, топ оновиться тільки в 20-25 хвилин. Майте терпіння. Тут, до речі, криється небезпека нічного календарного промо, яке з 2-ї ночі до 9-ї ранку. Якщо відвідувань записи з 8-ми до 9-ї ранку не вистачить для топа, запис туди не потрапить, як би вона не була популярна до цього вночі. (Правда сьогодні я бачив, що запис з календарного промо висіла заодно і в топі. Теж нововведення. Швидше за все це баги в новій версії ЖЖ :)
І як же потрапити в топ, якщо у вас читачів як кіт наплакав?
1) Ставте основний текст під кат. Навіть якщо пост короткий. Люди істоти цікаві, і швидше за все, клацають. А це +1 до статистики, як ви розумієте.
2) пошерстити топ, може там вже є запис на таку ж тему. Якщо схожий пост є, йдемо в каменти і пишемо там «Я теж на цю тему висловився (посилання)» Намагаємося залишити повідомлення на першому рівні або на другому першої сторінки. Тоді ваше посилання побачать, і можливо, клацають. Але тут є два але. а) Не у всіх журналах можна постити посилання. б) Власники журналів не дуже полюбляють коли так роблять, тому що це в'езжаніе в рай на чужому горбу. Мало кого тішить, коли на них піаряться. І вже точно не варто так поступати з записами, що висять в промо. Заробити бан - як нічого робити. Люди платять за піар своєї творчості, а не вашого. В інших випадках вирішуйте самі. Я, наприклад, не видаляю каменти, якщо посилання в тему мого поста. (Але якщо запис в промо, то я зол і страшний :)
3) Напишіть пост в відвідуване співтовариство . Наприклад, майже всі записи з odin_moy_den потрапляють в топ. Тільки якщо пост не взяли, не сперечайтеся з модераторами, це марна справа. Якщо причина відмови вказана, тоді можна її усунути, і послати свій шедевр повторно. Якщо не вказана, то значить, вам не пощастило. Наїзди, листи в личку і благання про поблажливість не допоможуть.
4) Додайте запис в промо. Дорого, але прекрасно працює. Майже 100% гарантія потрапляння в топ. Однак враховуйте наступні речі:

а) Працює тільки аукціонний і календарне промо записів в російському топі. Все інше - повідомлення, українське промо та промо журналів - повне фуфло, і не варто навіть жетона на нього витрачати. Ніхто не дивиться, ніхто не ходить.
б) Користувач побачить тільки заголовок і перші пару пропозицій записи. Тільки по ним він буде приймати рішення, кликати чи ні. Тому заголовок з зазивалкі повинні бути такими, щоб з одного боку, вони відповідали решті тексту (інакше вас розіпнуть в каментах), а з іншого, щоб можна було б не натиснути, як цікаво. Поки запис висить в промо, ви можете змінювати її текст так, щоб зробити заголовок з зазивалкі більш привабливими. Крім того, я вставляю в текст картинку з Яндекс.Фоток, і стежу там за статистикою по хвилинах. Якщо справа йде туго, міняю текст. Статистика ЖЖ для цього не підходить, так як вона оновлюється коли? Правильно, тільки в 8-10 хвилин кожного нового години.
в) У аукціонному промо намагайтеся, щоб ваша запис протрималася хоча б повну годину з 00 до 59 хвилин. Якщо вона висітиме, скажімо, з 11:30 до 12:30, то у вас буде половина відвідуваності за одну годину, а половина за одною. Тому, швидше за все ви в топ не потрапите ні в перший, ні в другу годину, так як враховується статистика відвідувань тільки з 00 до 59 кожної години.
г) Вночі аукціонний промо може коштувати копійки. Іноді за 100 жетонів можна цілу годину провисеть. Скажете, що вночі маленька відвідуваність? Та не біда, вона у всіх маленька. Тому ви тут на рівних з грандами. Їх денні заслуги не будуть враховуватися, навпаки, їх вночі читають в рази менше ніж промо. Це навіть бонус. І вранці ваша запис буде красуватися де-небудь на 10-му місці топа.
д) Якщо розмістили запис в промо, і вона провисіла в топі в районі 10-го - 25-го місця, а потім пішла вниз, не піддавайтеся спокусі розмістити її в промо повторно. Тільки даремно гроші витратите, майже ніхто не прийде. Якщо ж пост вилізли в верху, то можна його розмістити повторно, скажімо через пару днів. Повірте моєму досвіду.

Так, щось я захопився цим промо, є куди більш важливе питання. Яка повинна бути відвідуваність, щоб запис потрапив в топ? Ви, можливо, здивуєтеся, але зовсім невелика. Ширина топа - всього близько 25 000 користувачів в день. Більше туди не ходять. Для 25-го місця достатньо щоб хоча б близько 200 залогіненним користувачів подивилося ваш твір. Вночі, буває досить і 80-ти.
Ось, наприклад, погодинна статистика одного мого поста, що піднявся в результаті до 9-го місця.
Так, щось я захопився цим промо, є куди більш важливе питання
Вельми скромна відвідуваність, чи не так? Тим більше що враховуються тільки сині стовпчики.
Щоб посісти третє місце в будній день (середа), іншому моєму посту потрібна була відвідуваність всього в 2 рази більше:

У вихідний день вимоги до відвідуваності ще нижче. Ось, наприклад, як виглядає третє місце в неділю:

На перше я поки не виходив, але extra_dao каже, що півтори тисячі залогіненним користувачів в годину цілком достатньо. Він крутий, да :)
Сподіваюся, мені вдалося роз'яснити основні принципи і нюанси роботи топа. Якщо питання залишилися, не соромтеся, задавайте в каментах.

Багато хто запитує, як же працює цей топ записів в ЖЖ, і, головне, як туди потрапити?
Чи довго висітиме ваша запис в топі?
Чи є якісь особливості?
Ви ж не помітили, що замість точки в першому реченні 3-го пункту варто саме картинка, правда?
Але два години пройшли, статистика хороша, а вашого поста все немає?
Статистика ЖЖ для цього не підходить, так як вона оновлюється коли?
Скажете, що вночі маленька відвідуваність?
Яка повинна бути відвідуваність, щоб запис потрапив в топ?
Вельми скромна відвідуваність, чи не так?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача