Статьи

Банерна реклама

Ви скоріше за все про них чули. Ви їх напевно вже бачили. А можливо Ви знайомі з ними дуже і дуже близько. Вони барвисті і привабливі, збуджують цікавість і бажання продовження. Реклама в інтернеті вже давно просто немислима без них. Хто ж це? Це банери - гарні картинки з пропозицією клацнути по ним і дізнатися щось цікаве або відвідати сайт! Говорячи більш офіційною мовою, під банером прийнято розуміти графічне зображення у форматі jpg, png, gif або flash, що володіє гіперпосиланням на рекламовану компанію або товар.

Банерна реклама - один з найбільш відомих, популярних і ефективних методів реклами в мережі . За допомогою банерної реклами можна підвищити впізнаваність Вашої компанії в інтернеті, залучити на Ваш сайт більшу кількість відвідувачів, підвищити інтерес до рекламованої Вами продукції.

Але для початку давайте трохи докладніше розглянемо самі банери. Хороший банер - це якась ідея, яка повинна зацікавити відвідувача і викликати в ньому бажання перейти за посиланням. Раніше банери представляли собою статичні растрові зображення. З розвитком комп'ютерних технологій поряд з ними використовуються також flash- і gif-банери, з анімацією або навіть музикою. Однак, незважаючи на різноманітність способів виготовлення, існують деякі загальні складові гарного банера, які зазвичай використовують всі творці:

  1. Наявність слогана - лаконічної і легко запам'ятовується рекламної фрази.
  2. Наявність візуала - графічного образу, який виступає як центральний елемент композиції і ілюструє слоган.
  3. Наявність додаткового тексту - адреси веб-сторінки або пояснювального тексту.

Банери підрозділяють на звичайні і іміджеві - покликані підтримувати в інтернеті імідж Вашої компанії. Для іміджевих банерів велике значення має колірна гамма: вона повинна збігатися з квітами, використовуваними на Вашому сайті або Вашою компанією в цілому. Часто в іміджевих банерах можна також зустріти логотип компанії.

Залежно від видів банерів, місць і цілей їх розміщення виділяють кілька типів банерної реклами. Внутрішня реклама призначена для використання всередині сайту - залучення уваги відвідувачів до новин, нових послуг або товарів. Брендовий тип банерної реклами служить для підвищення впізнаваності торгової марки серед користувачів всесвітньої павутини. Цільова реклама залучає цільових клієнтів, тобто користувачів, зацікавлених в придбанні Вашого товару або послуги, або в отриманні інформації, розміщеної на Вашому сайті. Інформаційний банер використовується для збудження бажання користувача перейти по посиланню і дізнатися більше про рекламований продукт.

Щоб банерна реклама працювала, необхідно десь розміщувати банери. Місця для банерів надають комерційні рекламні майданчики або ж банерні мережі, які можуть бути як комерційними так і безкоштовними. Рекламним майданчиком називають місце, відведене під розміщення банера на сайті, що пропонує такі послуги. Сенс простий: Ви оплачуєте покази, а власник майданчика розміщує банер на сторінках свого сайту. Головна перевага такого способу - це націленість або, як ще кажуть, таргетинг Вашої реклами. Ви розміщуєте свій банер на конкретному сайті з потрібною вам тематикою та змістом, тим самим підвищуючи ймовірність. що користувачам буде цікаво клікнути по Вашому посиланню.

Банерні мережі - об'єднання сайтів, що розміщують свої банери на сторінках одне одного. Працюють за принципом "ти мені - я тобі". Зареєструвавшись у банерній мережі, Ви стаєте її учасником. Тепер Ви можете розміщувати свої банери на інших сайтах-учасниках і показувати їх банери на своєму сайті. Скільки разів Ви покажете банер інших учасників у себе на сторінці - стільки ж раз Ваш банер буде показаний на їх сайтах, за винятком комісії банерної мережі. Адміністрація безкоштовних банерних мереж зазвичай бере свій відсоток (в показах) від наявного у Вас кількості показів і використовує його на свій розсуд. Покази своїх банерів можна припиняти і таким чином накопичувати їх. Накопичені покази в банерній мережі - це свого роду валюта. Їх можна переводити від одного учасника до іншого (не всі банерні мережі це дозволяють), накопичувати або відкручувати (тобто масово реалізовувати накопичені покази). Однак іноді складається ситуація, коли більшість учасників мережі збирають покази і власне показувати в мережі стає нема чого. Або зворотний варіант - всі учасники починають масово відкручувати свої покази і загального трафіку учасників може не вистачити для швидкої откруткі. Обидві ці ситуації завдають шкоди баннерним мереж і їх оператори всіма силами намагаються уникати подібних ситуацій.

Також, будучи учасником банерних мереж, Ви можете вибирати, на яких сайтах Ви хочете показувати свою рекламу або чиї банери готові показувати у себе. Це білий список сайтів. Зазвичай він обмежується приблизно двадцятьма позиціями. Поряд з білим існує і чорний список - перелік сайтів, небажаних для участі в обміні банерами з Вами. Таким чином реалізується таргетинг Вашої реклами - Ви самі визначаєте на яких сайтах і коли буде показаний Ваш банер.

Говорячи про банерну рекламу, слід згадати також і про показники її ефективності. Критеріями для цього служать кількість показів банера і кількість кліків по ньому. Показник CTR, наприклад, - це відношення числа натискань на банер до числа завантажень банера. Тобто, якщо на 100 завантажень прийдется 5 натискань - CTR дорівнюватиме 5%. Чим вище цей показник - тим більше користувачів відвідає Ваш сайт. Досить часто знаходяться мисливці за легкою здобиччю - накручувальники кліків і показів за допомогою спеціальних програм-роботів. Як банерні мережі так і власники окремих рекламних майданчиків активно борються з цими порушниками - карають їх конфіскацією накопичених показів або відмовою в подальшому наданні послуг з банерообмінних.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному, справедливо буде зазначити, що на сьогоднішній день практично неможливо знайти веб-сайт без банерної реклами. Саме банерна реклама успішно виконує завдання залучення клієнтів і є невід'ємною частиною іміджу Вашої компанії в Інтернет!

Теги:
банер, банерна реклама, метод інтернет-реклами, реклама в інтернет, інтернет-реклама, іміджеві банери, цільова реклама, банерні мережі
Хто ж це?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача