Статьи

Автоматичне впорядкування папок

  1. Додаткові можливості використання дат
  2. Створення власного контекстного меню з використанням утиліти CMenuExtender

вони приносять мені файли для друку, так що автоматизація цієї операції заощадила б мої зусилля.

Деріл Пайсоу, шт. Флорида

Папки, імена яких є похідними від календарних дат, зручні для зберігання цифрових знімків, послань електронної пошти та багатьох інших видів файлів. І дуже вдало, що меню в Windows 2000 і XP можна налаштувати таким чином, що з'являється можливість створювати папку, названу за поточною датою, всього лише двома клацаннями миші.

Для початку переконайтеся в тому, що використовуваний вами формат запису дозволяється в якості імені папки. Наприклад, такий вид, як 10/31/05, не годиться, тому що Windows забороняє ставити косу риску в назвах файлів і папок. Крім того, ви, ймовірно, захочете, щоб при сортуванні названі по датах папки хронологічно впорядковувалися по іменах, тому першим в назві потрібно вказати рік. (Якщо першим буде місяць, то будь-які файли, які ви створите в жовтні, листопаді та грудні, будуть стояти відразу за файлами, створеними в січні.) Формат даних на зразок «2005-10-31» відмінно підійде в якості основи для імені папки і дозволить все впорядкувати як треба.

Щоб змусити Windows завжди використовувати такий формат, відкрийте на Панелі управління розділ регіональних параметрів, вибравши опції «Пуск? Виконати», а потім увівши команду control intl.cpl і натиснувши клавішу. У Windows XP відзначте закладку «Регіональні параметри» і клацніть на кнопці «Налаштування». Після цього як в XP, так і у 2000 вкажіть закладку «Дата», а потім формат yyyy-MM-dd зі списку доступних коротких форматів (рис. 1). Тепер клацніть на OK стільки раз, скільки знадобиться, щоб закрити всі вікна.

Далі додайте команду, яка буде створювати папку з ім'ям, заснованим на дату зазначеного формату. Натисніть + E або яким-небудь іншим способом відкрийте Провідник Windows, виберіть «Сервіс? Властивості папки» і в розкрився діалоговому вікні клацніть на закладці «Типи файлів». У списку зареєстрованих типів файлів виберіть позицію «Папка з файлами». Клацніть на кнопці «Додатково», щоб розкрити діалогове вікно зміни властивостей типу файлів, а потім - на кнопці «Створити». У графі «Дії» вкажіть текст, який ви хотіли б бачити в контекстному меню (наприклад, «Нова папка з сьогоднішньої датою в якості імені»), а в графу «Додаток, що виконує дію» введіть послідовність cmd. exe / c md?% 1 %% DATE %%? (Рис. 2). Вам потрібно буде саме набрати команду на клавіатурі, а не вставити копію, з тим щоб команда містила прямі лапки, а не відкривають зліва і закривають справа. Двічі клацніть на OK, а потім на кнопці «Закрити» для повернення в Провідник. (В діалоговому вікні редагування типів файлів в Windows XP є програмна помилка, здатна привести до помилкового поведінки комп'ютера при подвійному натисканні на папці. Похибка виправляється шляхом невеликого редагування Реєстру. Як це робиться, розказано на сторінці find.pcworld.com/48506 .)

Тепер, клацнувши правою кнопкою миші на папці в Провіднику, ви будете отримувати серед іншого і опцію «Нова папка з сьогоднішньої датою в якості імені» або як ви там її назвали (рис. 3). Виберіть цю опцію, щоб створити всередині тієї папки, на значку якої ви клацнули правою кнопкою миші, нову папку, і вона отримає в якості назви поточну дату.

Оскільки всередині однієї папки не можна створити дві папки з одним і тим же назвою, то застосовувати цю опцію в кожній папці можна тільки раз в день.

Додаткові можливості використання дат

На жаль, Windows 2000 наполягає на тому, щоб в названих таким чином папках було присутнє ще й вказівку дня тижня (Mon, Tue і т.д.), що не дозволяє папок з'являтися в хронологічному порядку при упорядкуванні їх по імені. Один з можливих способів обійти це обмеження полягає в тому, щоб вибрати опції «Вид? Упорядкувати значки по? Змінити». Однак якщо це для вас занадто клопітно або ви просто не хочете змінювати свої регіональні настройки з метою переписати дати в більш упорядкованому форматі, то можна створити командний файл (як для Windows 2000, так і для XP), що надає додаткові можливості для настройки формату даних.

Для початку запустіть Блокнот або який-небудь інший текстовий редактор і введіть в нього текст, представлений на рис. 4. У командному файлі, показаному на цьому малюнку, використані технічні прийоми, розроблені майстром по частині написання таких файлів Тімо Салми ( find.pcworld.com/48508 ), Професором університету м Вааса у Фінляндії. З прикладами багатьох його технічних прийомів можна познайомитися, списавши файл tscmd.zip за адресою find.pcworld.com/48509 .

Розглянутий файл насамперед фіксує точку, косу риску, дефіс і пробіл як розділові знаки - символи, які визначають межі даних, з якими він далі працює. Потім файл звертається до значення змінної% DATE%, тобто до поточної дати, і вставляє другий, третій і четвертий елементи дати (через роздільники) в змінні %% f, %% g, %% h. Останні відповідають місяця, дня і року. Третій рядок файлу зберігає значення дат в форматі рік-день-місяць, розділені дефісами, в змінної today_. П'ятий рядок об'єднує цю змінну з командою md (створити каталог) для створення папки з ім'ям, відповідним датою.

Якщо ви віддаєте перевагу, щоб в іменах папок як роздільник ставилися точки, зокрема 2005.10.31, замініть на них два дефіса в третьому рядку командного файлу або взагалі видаліть дефіси в цьому рядку, і тоді вийде ім'я файлу на зразок 20051031. Щоб встановити бажаний порядок місяці, дні і роки в назві файлу, переставте в потрібному порядку змінні %% f, %% g, %% h в третьому рядку.

Можливо, вам також доведеться змінити командний файл, щоб він відповідав обраним регіональним налаштувань. Наприклад, якщо ви вказали формат дати yyyy-MM-dd, то для того, щоб в якості імені файлу з'являлися потрібні частини дати, замініть 2-4 у другому рядку командного файлу на 1-3. Крім того, вам, ймовірно, знадобиться змінити таким чином елементи змінної таким чином, як описано в попередньому абзаці.

Зробивши все це, збережіть створений командний файл під яким-небудь зручним для впізнання ім'ям начебто datefolder.bat. Помістіть його туди, де ви зберігаєте такі файли, скажімо, в папку під назвою c: atch. Поверніться тепер в діалогове вікно зміни властивостей типу файлів і клацніть на кнопці «Створити», як пояснено вище. На цей раз в графу «Додаток, що виконує дію» треба буде ввести команду cmd.exe /cc:datefolder.bat?% 1? (Природно, шлях і ім'я командного файлу можуть бути іншими). Двічі клацніть на OK, а потім на кнопці «Закрити», щоб повернуться в Провідник.

Якщо при введенні тексту в діалоговому вікні «Нова дія» (воно відкривається при натисканні на кнопку «Створити» в діалоговому вікні зміни властивостей типу файлів) ви допустили помилку, то для її виправлення вам доведеться скористатися Редактором реєстру. Для більшої безпеки попередньо створіть резервну копію свого Реєстру. Потім виберіть опції «Пуск? Виконати», введіть команду regedit і натисніть клавішу. Спускайтеся по дереву на лівій стулці вікна до позиції HKEY_CLASSES_ROOT Directoryshell. Вкажіть папку з ім'ям команди, яку ви тільки що додали (в нашому прикладі це буде? Новая_папка_с_с_сегодняшней _датой_в_качестве_ імені?), І двічі клацніть на значку «За замовчуванням» на правій стулці, щоб відкрити діалогове вікно зміни строкового параметра. Внесіть потрібні зміни або взагалі видаліть вашу тільки що створену команду, клацнувши правою кнопкою на відповідній папці на лівій стулці і вибравши «Видалити? Так». Детальніше про це можна прочитати за адресою find / pcworld.com/48514.

Scott Dunn. Keep Your Data Folder in Date Order Automatically. PC World, жовтень 2005 року, с. 142.

Створення власного контекстного меню з використанням утиліти CMenuExtender

вони приносять мені файли для друку, так що автоматизація цієї операції заощадила б мої зусилля

Як показує щойно прочитаній вами замітка, можливості Windows можна розширити лише за рахунок додавання специфічних команд до контекстного меню (викликається клацанням правою кнопкою миші). Однак хіба не здорово було б, якби ці команди до того ж можна було додавати, що не редагуючи Реєстр або не проходячи через всякі інші труднощі? Так ось, це забезпечить безкоштовна утиліта CMenuExtender - вона дозволяє створювати нові позиції контекстних меню для будь-яких файлів і папок. Ви можете вибирати з того списку, куди розробники утиліти включили найбільш корисні, на їхню думку, команди, або використовувати цю програму для запуску ваших власних додатків або команд (правда, дана утиліта не працює з ускладненими командними рядками типу тієї, що розглянута вище). Ви можете навіть на свій розсуд додавати до контекстного меню множинні підміню. Розробники програми її більше не підтримують, проте якщо ви вважаєте, що вона влаштує вас і без підтримки, вирушайте за копією за адресою find.pcworld.com/48515 .

Щоб змусити Windows завжди використовувати такий формат, відкрийте на Панелі управління розділ регіональних параметрів, вибравши опції «Пуск?
Натисніть + E або яким-небудь іншим способом відкрийте Провідник Windows, виберіть «Сервіс?
Exe / c md?
DATE %%?
Один з можливих способів обійти це обмеження полягає в тому, щоб вибрати опції «Вид?
Упорядкувати значки по?
Bat?
Потім виберіть опції «Пуск?
В нашому прикладі це буде?
Новая_папка_с_с_сегодняшней _датой_в_качестве_ імені?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача