Статьи

Яндекс Метрика 2.0 - визначаємо найпопулярніші сторінки входу і пошукові запити для них

Опубліковано: 19 грудень 2014 / Оновлене: 10 грудень 2018

Привіт друзі Привіт друзі. Вирішив нарешті висвітлити хвилюючу мене тему. Свого часу був написаний відмінний мануал про трафіковий просуванні з Google Analytics , Я вважаю цей пост одним з найкорисніших на блозі. Підручник базується на реальній практиці і допомогло багатьом моїм читачам. Але часи змінюються, а політика Google про приватності даних і шифрування пошукових запитів вже не дозволяє використовувати старі перевірені методи ...

В рамках консультацій мене часто запитують, як ефективно оптимізувати сторінку, і що можна змінити для отримання результату в найкоротші терміни. Я рекомендую починати з роботи над заголовками, і про те написана велика стаття - як скласти правильний заголовок і оптимізувати його для SEO . А щоб скласти хороший заголовок, необхідно проаналізувати пошукові запити для цільової сторінки. Саме в Google Analytics можна було робити вибірки по найпопулярнішим точкам входу і дивитися пошукові запити для них.

Історія з шифруванням запитів з боку пошукових гігантів засмутила багатьох seo-фахівців. Ключові слова перетворилися в купу Not provided і Not set. Гугл шифрує майже всі запити і не передає їх ні в Google Analytics, ні в інші системи статистики. Слідом пішов Яндекс і став шифрувати запити з пошуку, але з однією істотною відмінністю - дані в Яндекс Метрика все ж передаються! Хороший крок, щоб привернути увагу аналітиків до своєї системи і до нової Метриці 2.0.

Про це і піде розмова сьогодні. Оновлена Яндекс Метрика 2.0 - це останній оплот, де можна дізнатися пошукові запити, за якими на ваш сайт переходили люди з пошуку. Стара метрика, якій як і раніше більшість і користується, не володіє гнучким функціоналом і більше підходить для перегляду графіків і примітивних звітів. Але Метрика 2.0 це зовсім інша справа - хлопці постаралися і викотили круту систему, готову змагатися з Аналітікс. Угруповання, сегменти, атрибути, регулярні вирази - все є!

Отже, перед нами стоїть мета дізнатися найбільш відвідувані сторінки сайту і визначити, по яких запитах відбуваються переходи. У більшості випадків оптимізувавши десять найпопулярніших сторінок, вдається збільшити відвідуваність сайту в кілька разів!

Нижче з поясненнями і скріншотами я покажу, як в Метриці 2.0 створити необхідний нам звіт.

заходимо в Метрику , Знаходимо потрібний сайт і натискаємо на заголовок. Потрапимо на початковий екран зі зведенням за джерелами трафіку, але нам потрібен інший звіт: Всі звіти -> Зміст -> Сторінки входу.

Період відстеження - я зазвичай вибираю квартал. Тип графіка - не так важливо, але краще вибрати лінії. Каскадний список.

На скріншоті вище відзначений пункт «Угруповання» - натискаємо. Спочатку угрупування має ось такий вигляд:

Скасовуємо всі сторінки входу за рівнями, натискаючи на хрестик. Додаємо угруповання по пошуковому запиту (для простоти почніть вводити слово «пошуковий» в рядку пошуку, а коли побачите пункт «Пошуковий запит», відзначайте галкою).

У нас уже готовий звіт по точках входу і пошуковим запитам. Але для коректної сортування сторінок за популярністю, необхідно враховувати тільки переходи з пошуку. Для цього існують сегменти. Дивимося в меню над графіком - зліва буде випадає "Сегментувати». Вибираємо пункт «Готові сегменти», а всередині «Пошуковий трафік».

Все готово, можна перейти до вивчення таблиці, де відображаються сторінки сайту відсортовані за популярністю. Для кожного URL можна переглянути список пошукових запитів.

Щоб не налаштовувати такий звіт в майбутньому, збережіть шаблон (кнопка «Зберегти» праворуч зверху).

На цьому можна зупинитися, наша основна мета досягнута - за допомогою Яндекс Метрики ми отримали список найбільш відвідуваних з пошуку сторінок сайту і знаємо, по яких запитах відбувалися переходи. Для зручної роботи з даними, експортуйте їх в xls, шукайте кнопку «Експорт» в правому верхньому кутку. У Ексель файлі все буде вроздріб, тому відсортуйте дані по сторінці входу, щоб всі запити для однієї сторінки були поруч.

На самому початку я говорив, що нова Метрика не поступається Аналітікс за своїми можливостями. Одна з таких можливостей - регулярні вирази. Досить згадати мій кейс по сайту нерухомості SelimS , Де в кінці я приводив результати своєї роботи, роблячи вибірки по кластерам всередині сайту.

Продовжимо розгляд на прикладі клієнтського сайту, який вже засвітився в скріншотах вище, і зробимо вибірку для розділу статей, який починається з адреси http://www.shtoranadom.ru/stati/.
Нічого не змінюючи в створеному звіті, знову йдемо в «Сегментувати», в формі пошуку вводимо слово «вхід» і тиснемо на запропонований варіант «Сторінка входу». З'явилося ще одне модальне вікно, де можна застосовувати регулярки - я збираюся включити в звіт тільки сторінки, що починаються з адреси stati / *

З'явилося ще одне модальне вікно, де можна застосовувати регулярки - я збираюся включити в звіт тільки сторінки, що починаються з адреси stati / *

Таким чином, в звіті я отримаю статистику тільки по розділу статей. На графіку видно відвідуваність розділу, а в таблиці нижче найпопулярніші сторінки та пошукові запити для них.

На графіку видно відвідуваність розділу, а в таблиці нижче найпопулярніші сторінки та пошукові запити для них

Точно таким же чином ви можете навпаки виключати з статистики якісь розділи, вибравши в сегментації «Виключити» замість «Включити». Використання регулярних виразів тут спростили, замінивши, наприклад, класичне (*) на *. Для більшості користувачів це добре, але просунутий користувач не зможе скористатися, наприклад, регулярки ([0-9] +), яка в Google Analytics спрацює! Хоча я думаю, що частка таких маніяків по регулярки мізерно мала в загальній масі користувачів Метрики.

Начебто все розповів. Що робити з цим далі, ви знаєте: оптимізуйте сторінки, купуйте посилання -> Profit!

Якщо я щось забув або вам щось не зрозуміло, питайте в коментарях, допоможу!

Дякую за увагу, друзі. До зв'язку!

З повагою, Олександр Алаев
Опубліковано: 19 грудень 2014

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.