Статьи

Яндекс Метрика 2.0 - визначаємо найпопулярніші сторінки входу і пошукові запити для них

Опубліковано: 19 грудень 2014 / Оновлене: 10 грудень 2018

Привіт друзі Привіт друзі. Вирішив нарешті висвітлити хвилюючу мене тему. Свого часу був написаний відмінний мануал про трафіковий просуванні з Google Analytics , Я вважаю цей пост одним з найкорисніших на блозі. Підручник базується на реальній практиці і допомогло багатьом моїм читачам. Але часи змінюються, а політика Google про приватності даних і шифрування пошукових запитів вже не дозволяє використовувати старі перевірені методи ...

В рамках консультацій мене часто запитують, як ефективно оптимізувати сторінку, і що можна змінити для отримання результату в найкоротші терміни. Я рекомендую починати з роботи над заголовками, і про те написана велика стаття - як скласти правильний заголовок і оптимізувати його для SEO . А щоб скласти хороший заголовок, необхідно проаналізувати пошукові запити для цільової сторінки. Саме в Google Analytics можна було робити вибірки по найпопулярнішим точкам входу і дивитися пошукові запити для них.

Історія з шифруванням запитів з боку пошукових гігантів засмутила багатьох seo-фахівців. Ключові слова перетворилися в купу Not provided і Not set. Гугл шифрує майже всі запити і не передає їх ні в Google Analytics, ні в інші системи статистики. Слідом пішов Яндекс і став шифрувати запити з пошуку, але з однією істотною відмінністю - дані в Яндекс Метрика все ж передаються! Хороший крок, щоб привернути увагу аналітиків до своєї системи і до нової Метриці 2.0.

Про це і піде розмова сьогодні. Оновлена Яндекс Метрика 2.0 - це останній оплот, де можна дізнатися пошукові запити, за якими на ваш сайт переходили люди з пошуку. Стара метрика, якій як і раніше більшість і користується, не володіє гнучким функціоналом і більше підходить для перегляду графіків і примітивних звітів. Але Метрика 2.0 це зовсім інша справа - хлопці постаралися і викотили круту систему, готову змагатися з Аналітікс. Угруповання, сегменти, атрибути, регулярні вирази - все є!

Отже, перед нами стоїть мета дізнатися найбільш відвідувані сторінки сайту і визначити, по яких запитах відбуваються переходи. У більшості випадків оптимізувавши десять найпопулярніших сторінок, вдається збільшити відвідуваність сайту в кілька разів!

Нижче з поясненнями і скріншотами я покажу, як в Метриці 2.0 створити необхідний нам звіт.

заходимо в Метрику , Знаходимо потрібний сайт і натискаємо на заголовок. Потрапимо на початковий екран зі зведенням за джерелами трафіку, але нам потрібен інший звіт: Всі звіти -> Зміст -> Сторінки входу.

Період відстеження - я зазвичай вибираю квартал. Тип графіка - не так важливо, але краще вибрати лінії. Каскадний список.

На скріншоті вище відзначений пункт «Угруповання» - натискаємо. Спочатку угрупування має ось такий вигляд:

Скасовуємо всі сторінки входу за рівнями, натискаючи на хрестик. Додаємо угруповання по пошуковому запиту (для простоти почніть вводити слово «пошуковий» в рядку пошуку, а коли побачите пункт «Пошуковий запит», відзначайте галкою).

У нас уже готовий звіт по точках входу і пошуковим запитам. Але для коректної сортування сторінок за популярністю, необхідно враховувати тільки переходи з пошуку. Для цього існують сегменти. Дивимося в меню над графіком - зліва буде випадає "Сегментувати». Вибираємо пункт «Готові сегменти», а всередині «Пошуковий трафік».

Все готово, можна перейти до вивчення таблиці, де відображаються сторінки сайту відсортовані за популярністю. Для кожного URL можна переглянути список пошукових запитів.

Щоб не налаштовувати такий звіт в майбутньому, збережіть шаблон (кнопка «Зберегти» праворуч зверху).

На цьому можна зупинитися, наша основна мета досягнута - за допомогою Яндекс Метрики ми отримали список найбільш відвідуваних з пошуку сторінок сайту і знаємо, по яких запитах відбувалися переходи. Для зручної роботи з даними, експортуйте їх в xls, шукайте кнопку «Експорт» в правому верхньому кутку. У Ексель файлі все буде вроздріб, тому відсортуйте дані по сторінці входу, щоб всі запити для однієї сторінки були поруч.

На самому початку я говорив, що нова Метрика не поступається Аналітікс за своїми можливостями. Одна з таких можливостей - регулярні вирази. Досить згадати мій кейс по сайту нерухомості SelimS , Де в кінці я приводив результати своєї роботи, роблячи вибірки по кластерам всередині сайту.

Продовжимо розгляд на прикладі клієнтського сайту, який вже засвітився в скріншотах вище, і зробимо вибірку для розділу статей, який починається з адреси http://www.shtoranadom.ru/stati/.
Нічого не змінюючи в створеному звіті, знову йдемо в «Сегментувати», в формі пошуку вводимо слово «вхід» і тиснемо на запропонований варіант «Сторінка входу». З'явилося ще одне модальне вікно, де можна застосовувати регулярки - я збираюся включити в звіт тільки сторінки, що починаються з адреси stati / *

З'явилося ще одне модальне вікно, де можна застосовувати регулярки - я збираюся включити в звіт тільки сторінки, що починаються з адреси stati / *

Таким чином, в звіті я отримаю статистику тільки по розділу статей. На графіку видно відвідуваність розділу, а в таблиці нижче найпопулярніші сторінки та пошукові запити для них.

На графіку видно відвідуваність розділу, а в таблиці нижче найпопулярніші сторінки та пошукові запити для них

Точно таким же чином ви можете навпаки виключати з статистики якісь розділи, вибравши в сегментації «Виключити» замість «Включити». Використання регулярних виразів тут спростили, замінивши, наприклад, класичне (*) на *. Для більшості користувачів це добре, але просунутий користувач не зможе скористатися, наприклад, регулярки ([0-9] +), яка в Google Analytics спрацює! Хоча я думаю, що частка таких маніяків по регулярки мізерно мала в загальній масі користувачів Метрики.

Начебто все розповів. Що робити з цим далі, ви знаєте: оптимізуйте сторінки, купуйте посилання -> Profit!

Якщо я щось забув або вам щось не зрозуміло, питайте в коментарях, допоможу!

Дякую за увагу, друзі. До зв'язку!

З повагою, Олександр Алаев
Опубліковано: 19 грудень 2014

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача