Статьи

Аналіз відвідуваності сайту

 1. Способи аналізу трафіку сайту
 2. Параметри аналізу відвідувань сайту
 3. хіти
 4. хости
 5. відвідувачі
 6. сесії
 7. Яндекс.Метрика і Google Analytics - що краще?
 8. Яндекс.Метрика
 9. Google Analytics

Збір статистичних даних необхідний для того, щоб дізнатися загальну інформацію про відвідувачів вашого веб-ресурсу і динаміці його розвитку. Аналіз відвідуваності сайту дасть вам чітку картину того, що відбувається і допоможе створити необхідні для оптимізації ресурсу висновки:

 1. з'ясувати існуючі проблеми, які зменшують ефективність веб-сервера;
 2. заощадити кошти на просуванні сторінок в Мережі;
 3. виявити основні джерела відвідувачів (соцмережі, пошукові системи, інші сервери);
 4. провести аналіз веб-сторінок порталу в пошукових системах Yandex, Google по ключових запитах;
 5. подивитися, які сторінки не потрапляють в топ по ключовим фразам, і зорієнтувати бюджет в цьому напрямку;
 6. познайомитися з географією і демографією відвідувачів;
 7. скорегувати тактику розміщення реклами і т. п.

Так що, якщо ви вирішили збільшити відвідуваність сайту, тобто число користувачів за вказаний період (наприклад, місяць), без ретельного аналізу інформації не обійтися. Пошукова оптимізація і аналітика йдуть пліч-о-пліч. Системи статистичних даних відстежують кількість відвідувачів сайту безперервно. Ця інформація - один з ключових показників оцінки позиції порталу в пошуковій системі. При визначенні цього параметра враховують унікальних відвідувачів і суму переглянутих ними сторінок (хостів).

Способи аналізу трафіку сайту

Способи аналізу трафіку сайту

Розглянемо основні способи перевірки даних про відвідувачів сайту.

 1. Серверна статистика відвідуваності, яка будується на вивченні логів сервера. Послуги такого типу надають більшість хостингів. Якщо ваш інтернет-проект створений на базі реального або віртуального сервера, ви можете самі налаштувати показники, що дозволяють проводити аналіз трафіку сайту. У числі найбільш популярних програм такого типу - AWStats і CNStats SDT. Системи серверної статистики мають плюси і недоліки. Зокрема, інформація про кількість користувачів, які відвідують ваш ресурс, буде доступна тільки вам.
 2. Статистика гостей в CMS. Відстежувати інформацію про відвідувачів можна і в багатьох CMS (платних і безкоштовних). Якщо ваша система управління контентом такої можливості не передбачає, завжди можна знайти для неї відповідне розширення. Дані, зібрані таким чином, на жаль, не можна назвати достовірними на 100%. До того ж доступу до них немає у потенційних рекламодавців.
 3. Лічильники і рейтинги на їх основі - найефективніші на сьогодні методи оцінки числа відвідувачів. Основна перевага таких програм в сторонньої по відношенню до вашого порталу позиції. Щоб аналіз трафіку сайту на їх основі був достовірним, необхідно тільки правильно встановити систему. При цьому коди лічильників слід впровадити на всі сторінки ресурсу. Коли браузер користувача вантажить одну з ваших сторінок, він зобов'язаний паралельно звернутися до зовнішнього ресурсу з лічильником для отримання скрипта або картинки. У цей момент лічильник зчитує число таких зовнішніх завантажень. Основна перевага сервісу - неупереджений підрахунок. Але число похибок збільшується при виникненні неполадок на сервері лічильника.

Параметри аналізу відвідувань сайту

Параметри аналізу відвідувань сайту

Існують кілька основних параметрів, які використовуються в ході аналізу відвідувань сайту. У різних системах вони можуть незначно відрізнятися за назвою, але в цілому позначення зрозумілі для більшості програм.

хіти

Завантаження однієї сторінки сервера, тобто фактично поодинокий факт звернення до ресурсу. Перезавантаження сторінки вважається ще одним хітом. Зазвичай лічильники фіксують число таких звернень за день.

Ця статистична інформація має невелику похибку, тому при складанні графіків для вивчення динаміки відвідувачів на порталі найкраще використовувати саме хіти.

хости

Унікальні мережеві адреси комп'ютерів, з яких користувачі заходили на ваш сайт. Враховувати тільки число хостів, проводячи аналіз відвідувань сайту, незручно. Цей показник відрізняється великою похибкою, так як новий IP-адреса не завжди означає нового користувача. Наприклад, при виході в Мережу з мобільного телефону мережеву адресу буде змінюватися при кожному завантаженні сторінки.

відвідувачі

Це число унікальних користувачів, які заходили на ваш ресурс. Щоб зробити підрахунки, використовуються cookies, мініатюрні текстові мітки, які записуються в браузері кожного відвідувача. Причому текстова інформація має індивідуальний характер. Це дозволяє простежити, новий гість до вас прийшов або це повторний візит користувача.

Складність полягає в тому, що достовірно таким чином стане відоме не число користувачів, а число браузерів, з яких вони виходили на ваш портал. Є ймовірність того, що відвідувач зітре збереження в браузері або зайде на сторінку, використовуючи інший оглядач. Однак аналіз відвідувань сайту, заснований на цьому параметрі, дає похибку всього в кілька відсотків.

сесії

Сесія - безперервна робота користувача на порталі. Параметр дозволяє оцінити ефективність ресурсу. При цьому враховуються такі його характеристики:

 1. час сесії - термін, на який користувач затримався на сервері;
 2. глибина сесії - число сторінок, переглянутих однією особою за сеанс;
 3. точка входу - сторінка, переглянута першої, якщо такий в більшості випадків виявляється головна, значить, внутрішні сторінки мало оптимізовані і слід над ними працювати;
 4. точка виходу - останньою переглянутою сторінка;
 5. показник відмов - відносини сесій з одиничною глибиною до загальної кількості візитів, вимірюється у відсотках. Якщо аналіз відвідуваності сайту за цією ознакою видав 50-70% - це середні цифри, які залежать від специфіки сервера. Показники від 90% - привід почати хвилюватися за статус ресурсу в пошуку. У деяких випадках параметр не вважається ефективним: наприклад, якщо сайт створений для онлайн-доставки піци і форма замовлення (або номер телефону для виклику кур'єра) розміщена на першій сторінці.

Яндекс.Метрика і Google Analytics - що краще?

Порівнюючи лічильники від Яндекса і Google, можна зробити висновок, що вони приблизно рівні за функціональними можливостями. Відзначимо, що Google Analytics більш впорядкована, але це пов'язано в основному з тим, що вона була раніше створена. Перевага Яндекса - в більшій точності аналізу відвідуваності сайтів Рунета.

Яндекс.Метрика

Метрика

Безкоштовний сервіс для перевірки ефективності інтернет-ресурсу на основі даних про кількість користувачів. Один з функціональних інструментів статистики на сьогодні.

Одна з переваг Яндекс.Метрики - облік демографічних даних користувачів. Фактично це можливість виявити з точністю до кількох відсотків, в якій країні і населеному пункті проживає відвідувач ресурсу.

Система показує звіти по користувачам у вигляді зрозумілих графіків, таблиць і схем. Працюючи в Метриці, аналітик може сам вирішити, в якому вигляді йому зручніше отримувати статистичні дані.

Новим інструментом вважається Вебвізор. За допомогою цієї функції можна простежити за всіма діями користувача на сайті, аж до переміщень курсору, виділень фрагментів текстів, натискань на клавіатурі. Аналітика відвідуваності сайту спрощується в частині спостереження за поведінковими особливостями відвідувачів. В Яндексі можна дізнатися відсоток пішли з ресурсу відразу і тих, кого зацікавили розміщені тут пропозиції.

В Метриці демонструються всі джерела нових відвідувачів. Якщо спочатку користувач прийшов з пошукової системи, можна простежити, за яким ключовому запиту, а заодно оцінити рівень оптимізації проекту.

Ще одна оригінальна можливість - карта переміщень користувачів по ресурсу. Інформація надається у формі схеми з кольоровими стрілками, що вказують шлях відвідувача від сторінки до сторінки. Ширина стрілок залежить від числа таких переходів. Інші сервіси, що підраховують статистику, такого типу графічний аналіз відвідуваності сайту не пропонують.

До інших плюсів Метрики відноситься теплова карта. Вона показує, які сторінки ресурсу користуються найбільшою популярністю (за кількістю кліків). До загального переліку достоїнств можна записати і SMS-повідомлення.

Google Analytics

Google Analytics

Google Analytics - ще один безкоштовний сервіс для оцінки ефективності вашого ресурсу. Сервіс встановлюється за принципом невидимого коду і дозволяє дізнатися максимум інформації про поведінку користувачів, аж до числа кліків по кожному посиланні.

Будь-які фільтри всередині системи легко налаштовуються. Наприклад, не виходячи з власного профілю можна відрегулювати налаштування для піддоменів. В Метриці такого немає. Тут, щоб дивитися статистику по піддоменів, доводиться кожен раз створювати новий код лічильника.

У Google Analytics аналітика відвідуваності сайту стає доступна тим користувачам, яким ви дали дозвіл на ознайомлення з цією інформацією. У Яндекс.Метрика доступ сторонній особі до статистичних даних відкрити не можна. Єдиний шлях, який не назвеш надто зручним, - надати йому логін і пароль від свого облікового запису.

У сервісі статистики Google Analytics у вашому розпорядженні широкий спектр необхідної інформації. Наприклад, можна дізнатися, який контент, розміщений на порталі, привертає до себе найбільше уваги; ознайомитися з цілями відвідувачів; подивитися, як накладаються дані на карту.

Зручний пошук по параметрам допомагає при аналізі трафіку сайту. У Яндекс.Метрика такої функції немає. Google Analytics також дозволяє задавати мета у вигляді регулярного виразу для відстеження конверсії порталу або окремих сторінок. В Метриці такої можливості не передбачено.

Як ми бачимо, Google Analytics - більш багатофункціональна система. Пояснити це просто тим, що сервіс має глобальний характер і з'явився раніше, ніж Метрика на 4 роки. Але ті й інші плюси є у кожної програми. Наприклад, в Google можна з'єднати аккаунт з Adsense і отримувати інформацію про доходи з контекстної реклами. А в Яндексі є карта кліків, яка надає інформацію в візуальному вираженні інформація про відвідування сторінок ресурсу.

Метрика і Google Analytics - що краще?
Метрика і Google Analytics - що краще?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача