Статьи

Яку CMS вибрати для сайту-візитки?

10.10.12

Для управління простим сайтом підійде будь-яка сучасна CMS (система управління сайтом, админка) Для управління простим сайтом підійде будь-яка сучасна CMS (система управління сайтом, админка). Всі вони вміють створювати, видаляти і редагувати сторінки, довантажувати ілюстрації, форматувати текст і редагувати HTML-теги. Але у кожної системи є свої особливості, про які вебмастера-новачки і замовники невеликих сайтів-візиток не завжди знають. Давайте подивимося, які бувають CMS, з якими труднощами при роботі з ними ви можете зіткнутися і на що варто робити свій невеликий сайт.

Рейтинг поширеності CMS в російськомовному інтернеті (вересень 2012):

Рейтинг поширеності CMS в російськомовному інтернеті (вересень 2012):

1. WordPress. Найпопулярніша админка на сьогоднішній день. Під її управлінням можна створювати не тільки прості сайти, але і складні інформаційні портали, невеликі бізнес-сайти, фотогалереї і навіть соціальні мережі та інтернет-магазини (хоча для цих цілей є більш пристосовані спеціалізовані системи). Величезна кількість плагінів і безкоштовних шаблонів дизайну дозволяє досвідченому розробнику зробити хороший сайт-візитку на Вордпресі за кілька годин.

Величезна кількість плагінів і безкоштовних шаблонів дизайну дозволяє досвідченому розробнику зробити хороший сайт-візитку   на Вордпресі   за кілька годинІнтерфейс цієї адмінки простий і інтуїтивно зрозумілий, що дозволяє легко розібратися з усіма функціями «методом тику» і платити редактору вашого сайту мінімально можливу зарплату. Однозначно кращий вибір для простого контентного сайту, який ви не плануєте поступово розвинути у великій корпоративний портал.

2. Joomla, DLE, uCoz. Ці CMS теж дуже популярні і мають усі ті ж функціями, що і WordPress, але нічим не краще за нього, а DLE ще й коштує грошей. Їх використання - справа звички і смаку. За інших рівних я б будував на них простий сайт тільки в тому випадку, якщо потенційні відвідувачі звикли саме до такої структури. Наприклад, у мене був досвід перекладу сайту з вордпресс на DLE, тому що переважна кількість сайтів-конкурентів в цій тематиці використовували саме DLE і відвідувачі і редактори скаржилися на «незрозумілу адмінку».

Наприклад, у мене був досвід перекладу сайту з вордпресс на DLE, тому що  переважна кількість сайтів-конкурентів в цій тематиці використовували саме DLE і відвідувачі і редактори скаржилися на «незрозумілу адмінку»

3. Typo3, Drupal. Потужні безкоштовні системи управління сайтом, призначені для побудови сайтів будь-якої складності. Не дивлячись на їх популярність, я б не рекомендував використання цих CMS на невеликих сайтах, тому що ці адмінки не є інтуїтивно зрозумілими і новачкові розібратися в їх роботі буде досить складно, а розробка та обслуговування веб-візитки під керуванням Drupal або Typo3 буде дорожче, ніж на тому ж Вордпресі. Єдиний виняток, коли використання складних CMS на простих сайтах виправдано - ви твердо впевнені (не просто сподіваєтеся, а впевнені на 99%), що сайт буде розвиватися і ускладнюватися в доступному для огляду майбутньому, а зробити все зразу у вас не вистачає часу або коштів.

Єдиний виняток, коли використання складних CMS на простих сайтах виправдано - ви твердо впевнені (не просто сподіваєтеся, а впевнені на 99%), що сайт буде розвиватися і ускладнюватися в доступному для огляду майбутньому, а зробити все зразу у вас не вистачає часу або коштів

4. Фреймворкі і оригінальні адмінки. Нестандартні framework-адмінки найкраще використовувати в тому випадку, якщо ваш сайт - стартап (online-гра або портал для веб-майстрів ), Який не має аналогів і «допилювання» існуючих CMS під ваші потреби обійдеться ще дорожче, ніж розробка системи з нуля. Унікальні адмінки дозволяють позбутися від зайвих кнопочок і функцій, не потрібних конкретно цього сайту, але мають і ряд недоліків: їх розробка коштує дорого, ви потрапляєте в залежність від розробника унікальної CMS і в разі недостатньої кваліфікації або ліні вебмастера ваш сайт буде дуже вимогливим до ресурсів і вразливим до злому.

Унікальні адмінки дозволяють позбутися від зайвих кнопочок і функцій, не потрібних конкретно цього сайту, але мають і ряд недоліків: їх розробка коштує дорого, ви потрапляєте в залежність від розробника унікальної CMS і в разі недостатньої кваліфікації або ліні вебмастера ваш сайт буде дуже вимогливим до ресурсів і вразливим до злому

Існує і прямо протилежне використання оригінальних систем управління контентом: дуже прості сайти, що вимагають мінімум системних ресурсів сервера і призначені для масового використання. Як правило, великі грамотні мережі сайтів-сателітів будуються саме на таких нестандартних CMS.

5. 1С-Бітрікс і інші платні CMS. Не дивлячись на зусилля їх маркетологів, у платних CMS дуже рідко є ті функції, яких немає у безкоштовних систем. Якщо ви любите переплачувати за все дороге і «ексклюзивне», тоді не сумнівайтеся і купуйте Бітрікс - конкуренти тут же переймуться до вас повагою, перестануть просувати свої «безкоштовні» ресурси і всі клієнти будуть ваші.

А якщо серйозно, то у платних CMS є дуже важлива перевага: вони працюють «з коробки». Тобто для складних, але типових веб-сайтів має сенс платити за ліцензію, а не веб-програмісту за доопрацювання безкоштовної адмінки до того виду, що вам потрібно. Але у випадку з простий інтернет-візиткою платити за админку точно безглуздо.

Висновки: Якщо вам потрібен простий сайт-візитка за мінімальну вартість розробки / обслуговування з максимальними можливостями - вибирайте WordPress. Якщо сайт буде великий і складний, але без нестандартних функцій, на його розробку поки немає грошей і ви хочете почати з малого, найкраще використовувати Drupal або Typo3. А для складних нестандартних проектів, у яких немає або дуже мало аналогів і які дуже вимогливі до ресурсів, найкраще написати оригінальну адмінку, використовуючи популярний framework.

Хостинг на виділеному сервері для великих і маленьких сайтів від компанії Hostpro: http://hostpro.ua/ru/servers.html .

Читайте також:

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача