Статьи

Яку CMS вибрати для сайту-візитки?

10.10.12

Для управління простим сайтом підійде будь-яка сучасна CMS (система управління сайтом, админка) Для управління простим сайтом підійде будь-яка сучасна CMS (система управління сайтом, админка). Всі вони вміють створювати, видаляти і редагувати сторінки, довантажувати ілюстрації, форматувати текст і редагувати HTML-теги. Але у кожної системи є свої особливості, про які вебмастера-новачки і замовники невеликих сайтів-візиток не завжди знають. Давайте подивимося, які бувають CMS, з якими труднощами при роботі з ними ви можете зіткнутися і на що варто робити свій невеликий сайт.

Рейтинг поширеності CMS в російськомовному інтернеті (вересень 2012):

Рейтинг поширеності CMS в російськомовному інтернеті (вересень 2012):

1. WordPress. Найпопулярніша админка на сьогоднішній день. Під її управлінням можна створювати не тільки прості сайти, але і складні інформаційні портали, невеликі бізнес-сайти, фотогалереї і навіть соціальні мережі та інтернет-магазини (хоча для цих цілей є більш пристосовані спеціалізовані системи). Величезна кількість плагінів і безкоштовних шаблонів дизайну дозволяє досвідченому розробнику зробити хороший сайт-візитку на Вордпресі за кілька годин.

Величезна кількість плагінів і безкоштовних шаблонів дизайну дозволяє досвідченому розробнику зробити хороший сайт-візитку   на Вордпресі   за кілька годинІнтерфейс цієї адмінки простий і інтуїтивно зрозумілий, що дозволяє легко розібратися з усіма функціями «методом тику» і платити редактору вашого сайту мінімально можливу зарплату. Однозначно кращий вибір для простого контентного сайту, який ви не плануєте поступово розвинути у великій корпоративний портал.

2. Joomla, DLE, uCoz. Ці CMS теж дуже популярні і мають усі ті ж функціями, що і WordPress, але нічим не краще за нього, а DLE ще й коштує грошей. Їх використання - справа звички і смаку. За інших рівних я б будував на них простий сайт тільки в тому випадку, якщо потенційні відвідувачі звикли саме до такої структури. Наприклад, у мене був досвід перекладу сайту з вордпресс на DLE, тому що переважна кількість сайтів-конкурентів в цій тематиці використовували саме DLE і відвідувачі і редактори скаржилися на «незрозумілу адмінку».

Наприклад, у мене був досвід перекладу сайту з вордпресс на DLE, тому що  переважна кількість сайтів-конкурентів в цій тематиці використовували саме DLE і відвідувачі і редактори скаржилися на «незрозумілу адмінку»

3. Typo3, Drupal. Потужні безкоштовні системи управління сайтом, призначені для побудови сайтів будь-якої складності. Не дивлячись на їх популярність, я б не рекомендував використання цих CMS на невеликих сайтах, тому що ці адмінки не є інтуїтивно зрозумілими і новачкові розібратися в їх роботі буде досить складно, а розробка та обслуговування веб-візитки під керуванням Drupal або Typo3 буде дорожче, ніж на тому ж Вордпресі. Єдиний виняток, коли використання складних CMS на простих сайтах виправдано - ви твердо впевнені (не просто сподіваєтеся, а впевнені на 99%), що сайт буде розвиватися і ускладнюватися в доступному для огляду майбутньому, а зробити все зразу у вас не вистачає часу або коштів.

Єдиний виняток, коли використання складних CMS на простих сайтах виправдано - ви твердо впевнені (не просто сподіваєтеся, а впевнені на 99%), що сайт буде розвиватися і ускладнюватися в доступному для огляду майбутньому, а зробити все зразу у вас не вистачає часу або коштів

4. Фреймворкі і оригінальні адмінки. Нестандартні framework-адмінки найкраще використовувати в тому випадку, якщо ваш сайт - стартап (online-гра або портал для веб-майстрів ), Який не має аналогів і «допилювання» існуючих CMS під ваші потреби обійдеться ще дорожче, ніж розробка системи з нуля. Унікальні адмінки дозволяють позбутися від зайвих кнопочок і функцій, не потрібних конкретно цього сайту, але мають і ряд недоліків: їх розробка коштує дорого, ви потрапляєте в залежність від розробника унікальної CMS і в разі недостатньої кваліфікації або ліні вебмастера ваш сайт буде дуже вимогливим до ресурсів і вразливим до злому.

Унікальні адмінки дозволяють позбутися від зайвих кнопочок і функцій, не потрібних конкретно цього сайту, але мають і ряд недоліків: їх розробка коштує дорого, ви потрапляєте в залежність від розробника унікальної CMS і в разі недостатньої кваліфікації або ліні вебмастера ваш сайт буде дуже вимогливим до ресурсів і вразливим до злому

Існує і прямо протилежне використання оригінальних систем управління контентом: дуже прості сайти, що вимагають мінімум системних ресурсів сервера і призначені для масового використання. Як правило, великі грамотні мережі сайтів-сателітів будуються саме на таких нестандартних CMS.

5. 1С-Бітрікс і інші платні CMS. Не дивлячись на зусилля їх маркетологів, у платних CMS дуже рідко є ті функції, яких немає у безкоштовних систем. Якщо ви любите переплачувати за все дороге і «ексклюзивне», тоді не сумнівайтеся і купуйте Бітрікс - конкуренти тут же переймуться до вас повагою, перестануть просувати свої «безкоштовні» ресурси і всі клієнти будуть ваші.

А якщо серйозно, то у платних CMS є дуже важлива перевага: вони працюють «з коробки». Тобто для складних, але типових веб-сайтів має сенс платити за ліцензію, а не веб-програмісту за доопрацювання безкоштовної адмінки до того виду, що вам потрібно. Але у випадку з простий інтернет-візиткою платити за админку точно безглуздо.

Висновки: Якщо вам потрібен простий сайт-візитка за мінімальну вартість розробки / обслуговування з максимальними можливостями - вибирайте WordPress. Якщо сайт буде великий і складний, але без нестандартних функцій, на його розробку поки немає грошей і ви хочете почати з малого, найкраще використовувати Drupal або Typo3. А для складних нестандартних проектів, у яких немає або дуже мало аналогів і які дуже вимогливі до ресурсів, найкраще написати оригінальну адмінку, використовуючи популярний framework.

Хостинг на виділеному сервері для великих і маленьких сайтів від компанії Hostpro: http://hostpro.ua/ru/servers.html .

Читайте також:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.