Статьи

Якщо комп'ютер гальмує

 1. Уточніть, яке обладнання у вас встановлено
 2. Віддавайте перевагу останніх версій
 3. Прискорюйтесь, користуючись науковими методами
 4. Зверніться по допомогу до Windows

David Murphy. Why Is My PC Slow, pcworld.com


Буває так, що система ледве-ледве ворушиться. Втрата комп'ютером звичної бадьорості може бути обумовлена ​​різними причинами.

Реанімувати несподівано завмерло комп'ютер, можна абсолютно безкоштовно. Звичайно, все ПК розрізняються, і історія функціонування кожної конкретної системи унікальна. Тому нам важко вгадати, в чому саме полягає причина неполадок. Але тим не менше наведемо кілька корисних порад, щоб допомогти вам позбавитися від неприємностей.

Неможливо усунути неполадки, які призвели  до зниження продуктивності ПК, якщо ви не зна  ете що в ньому встановлено
Неможливо усунути неполадки, які призвели
до зниження продуктивності ПК, якщо ви не зна
ете що в ньому встановлено

Уточніть, яке обладнання у вас встановлено

Вам важливо розуміти, які апаратні компоненти включає в себе ваш настільний або портативний ПК. Не поспішайте бігти за викруткою або шукати якусь програму, запропоновану незалежними розробниками (хоча утиліта CPU-Z дозволяє отримати досить докладну інформацію з цього приводу). Якщо ви самі збирали ПК, вам і так має бути відомо, з чого він складається. Якщо купували вже готовий, пошукайте специфікацію на сайті виробника.

Знайомство з компонентами ПК допоможе вам поглянути на проблеми з продуктивністю з двох сторін. По-перше, цілком можливо візуально або по звуку зрозуміти, що тут не так. Від комп'ютера виходить незрозумілий шум? Є ймовірність, що несправний вентилятор, а може бути, клацання, що видаються жорстким диском, свідчать про те, що його остання година вже близький. При виконанні в Windows певних операцій в динаміках лунають дивні звуки? При розкручуванні диска ваш оптичний дисковод шумить не так, як раніше? Швидше за все, на слух ви не зумієте точно визначити, що саме відбувається, але джерело несправності цілком можна виявити.

Диспетчер завдань Windows допоможе проаналізувати причини  зниження продуктивності
Диспетчер завдань Windows допоможе проаналізувати причини
зниження продуктивності

По-друге, знання апаратних компонентів допоможе впоратися з труднощами, які стають зрозумілі при вивченні різних параметрів Windows. Припустимо, ви відкриваєте Диспетчер завдань і бачите, що на вкладці «Швидкодія» відображається інформація про наявність лише 3,8 Гбайт фізичної оперативної пам'яті. Однак відомо, що в системі має бути 6 Гбайт. Отже, більш низька продуктивність, швидше за все, обумовлена ​​поганим контактом між пристроями. Те ж саме можна сказати і про зниження тактової частоти процесора, зменшення ємності дискового масиву (або повне зникнення окремих накопичувачів) і навіть відсутність певних компонентів, які ви звикли бачити в системі. (Якщо ви «втратили» оптичний дисковод, то, мабуть, системна плата вже дихає на ладан і неполадки в її роботі якимось чином відображаються на загальній продуктивності.)

Віддавайте перевагу останніх версій

Якби вам безкоштовно запропонували автомобіль з модельного ряду 1998 року або ту ж марку в версії від 2011, то що б ви хотіли?

Природно, нова машина краще, але чомусь при виборі операційної системи, програмного забезпечення та апаратних компонентів для ПК багато цієї очевидної логіки не дотримуватися.

Щодня випускається чергове оновлення принаймні  для одного продукту Adobe
Щодня випускається чергове оновлення принаймні
для одного продукту Adobe

Існують три основні різновиди оновлень, які можна встановити на ПК. Оновлення ПО є нові версії тих додатків, які вже встановлені на комп'ютері. Деякі компанії повідомляють про їхню появу з допомогою спеціальних значків на панелі завдань або спливаючих вікон, що з'являються після запуску програми. Оновлення драйверів відносяться до програмних компонентів, що забезпечує взаємодію Windows з тими чи іншими апаратними засобами. Оновлення прошивки відповідають за модернізацію вбудованих програм, що знаходяться в пам'яті пристрою - «мізків» вашої камери, маршрутизатора бездротової мережі і т.д.

Оновлення драйверів графічної плати сприяють збільшенню  продуктивності ігор
Оновлення драйверів графічної плати сприяють збільшенню
продуктивності ігор

Чому вони такі важливі? Тому що поновлення, що зачіпають обладнання та програмне забезпечення, надають найбезпосередніший вплив на продуктивність системи. Наприклад, для графічної плати Radeon HD 5870 з моменту її офіційного появи у вересні 2009 р було випущено більше 15 оновлень драйвера. Залежно від конкретної гри збільшення частоти зміни кадрів коливалося від 2 до 38%.

Перш ніж переходити до екзотичних методам пожвавлення свого «заснув» комп'ютера, переконайтеся в тому, що на вашому обладнанні встановлені останні оновлення програмного забезпечення. Можливо, після установки останніх версій з'ясується, що всі проблеми зникли самі собою.

Прискорюйтесь, користуючись науковими методами

Якщо ви виявили раптове уповільнення при використанні конкретного додатка або при виконанні певної процедури, постарайтеся згадати, що змінилося з тих пір, як програма в останній раз відпрацювала добре. Якщо браузер ледве-ледве відкриває сторінки, зверніть увагу на те, скільки вкладок у вас відкрито і що на них знаходиться. Встановлювали ви останнім часом якісь надбудови? Завершувалася робота комп'ютера аварійно під час останнього інтернет-сеансу (можливо, прийшов час повністю видалити і перевстановити свій браузер)?


Монітор ресурсів Windows покаже, як використовуються ресурси  вашого ПК
Монітор ресурсів Windows покаже, як використовуються ресурси
вашого ПК

Якщо ви хочете запустити одночасно кілька завдань або пограти в ігри, а система демонструє явно не ту продуктивність, до якої ви звикли, займіться пошуком причин за науковою методикою. Бути може, якийсь додаток працює у фоновому режимі і пожирає все системні ресурси. Запустіть Диспетчер завдань Windows і перевірте обсяг доступної пам'яті і завантаження процесора. Цілком ймовірно, скачування величезного файлу через Steam або uTorrent з'їдає всю пропускну здатність каналу і гальмує мережеву гру. Можливо, якийсь час ви не завантажували систему, і тепер вона виконує операції сканування вірусів, створення резервних копій файлів, оновлення Windows і бозна чого ще.

Перевіряйте, перевіряйте, перевіряйте!

І не забудьте про принцип «бритви Оккама»: коли у явища є кілька пояснень, правильним, швидше за все, виявиться найпростіше. У разі уповільнення роботи системи, як правило, справа в вас.

Зверніться по допомогу до Windows

Перш ніж викладати зароблені тяжкою працею гроші за програмні додатки, що обіцяють прискорити роботу вашої системи (до речі, на практиці нічого подібного зазвичай не відбувається), зверніться до безкоштовних діагностичних інструментів Windows Vista або Windows 7.

У Windows інтегрований цілий ряд корисних діагностичних  інструментів
У Windows інтегрований цілий ряд корисних діагностичних
інструментів

Спочатку зверніться до розділу «та знаряддя» в меню панелі керування Windows. Перейшовши за посиланням «Додаткові інструменти», ви побачите перелік всіх утиліт операційної системи, пов'язаних з питаннями, що стосуються продуктивності. Щоб порівняти нинішню швидкість роботи Windows з швидкодією, зареєстрованим після початкової установки системи, запустіть ще раз процедуру розрахунку індексу продуктивності Windows.

Перегляд подій допоможе вам знаходитися в постійному контакті з ПК
Перегляд подій допоможе вам знаходитися в постійному контакті з ПК

Вбудована утиліта «Перегляд подій» підніме завісу таємниці над операційною системою і дозволить ознайомитися з зареєстрованими Windows попередженнями, помилками і критичними подіями. Розшифрувати ці записи іноді буває досить складно, але тим не менше вони допомагають отримати більш повну інформацію про виниклу ситуацію і якісь рекомендації щодо усунення помилок.

Оцінка продуктивності графічного інтерфейсу Windows Aero
Оцінка продуктивності графічного інтерфейсу Windows Aero


Монітор продуктивності в режимі реального часу буде сповіщати про використання комп'ютером апаратних і системних ресурсів. Хоча це засіб, скоріше, описову, ніж діагностичне, воно все ж допомагає вибрати правильний напрям при пошуку причин зниження продуктивності. Щоб відразу перейти до справи, запустіть звіт про працездатність системи. Протягом 60 він збирає необхідні відомості, після чого видає рекомендації щодо підвищення продуктивності.

Ідеальний інструмент повинен просканувати систему, видалити все сміття, що заважає їй працювати, і сформувати чисту і високопродуктивну середу, яка буде залишатися такою протягом багатьох місяців. З технічної точки зору, така операція існує. Йдеться про повне видалення з комп'ютера всієї наявної на ньому інформації та встановлення Windows з нуля. Іншого радикального способу, який підійшов би на всі випадки життя і вдихнув би в систему нові сили, немає. Причини зниження продуктивності можуть бути пов'язані з апаратними проблемами, відсутністю необхідного обладнання, програмними труднощами, неполадками в роботі операційної системи і ще чим завгодно.

Але якщо ви будете слідувати порадам і рекомендаціям, викладеним в цій статті, то зможете скористатися інструментами і прийомами, що дозволяють пожвавити повільно працюючу систему. Ідеального рішення, яке підійшло б в будь-якій ситуації, не існує, але, по крайней мере, ви дізнаєтеся, як слід діяти і в якому напрямку потрібно вести пошуки.

Від комп'ютера виходить незрозумілий шум?
При виконанні в Windows певних операцій в динаміках лунають дивні звуки?
При розкручуванні диска ваш оптичний дисковод шумить не так, як раніше?
Встановлювали ви останнім часом якісь надбудови?
Завершувалася робота комп'ютера аварійно під час останнього інтернет-сеансу (можливо, прийшов час повністю видалити і перевстановити свій браузер)?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача