Статьи

Яких функцій ми позбавляємося при переході на Windows 10?

  1. Оновлення та гаджети
  2. багато ігор
  3. Windows Media Center
  4. Режим Windows XP
  5. тільки OneDrive
  6. Режим Metro і Internet Explorer

Як правило, нова версія ОС змінює поточні і додає нові функції, але іноді зміни полягають у відмові від старих можливостей. Розглянемо, які саме ключові функції ми втратимо час оновлення до Windows 10

Вступ
Нове меню Пуск, Панель завдань і Подання завдань
центр повідомлень
Покращення Провідника Windows
Універсальні і вбудовані додатки. Новий Магазин Windows
Яких функцій ми позбавляємося при переході на Windows 10?
Додаток «Параметри»
Планшетний режим, Aero Snap і інші поліпшення
Microsoft Edge

Переклад   Comss
Переклад Comss.ru . за матеріалами Techradar . фото Nima Asbagh

Редакція стартовий екран Windows 8.1 - не єдина жертва Windows 10. Користувач може зробити меню Пуск більше, прикріплюючи універсальні і вбудовані додатки, але повернути повноекранний список встановлених додатків не вийде.

Сумісність Windows з програмами дозволяє запускати навіть застарілі додатків без проблем. Звичайно, в першу чергу Вам знадобиться нова версія антивірусного продукту і утиліти системного рівня (на щастя, корисні інструменти ClipMate і WinDirStat продовжать працювати без проблем).

Додаток, який повідомляє про можливість резервування установки Windows 10 також вміє виконувати перевірку сумісності з новою ОС. Інструмент повідомить вам, якщо будь-яка ПО або устаткування не буде працювати в Windows 10. Наприклад, для роботи USB флоппі-дисководів потрібно встановити новий драйвер (у службі Windows Update можна завантажити універсальний драйвер, який працює з більшістю подібних пристроїв).

Отже, розглянемо, які саме ключові функції ми втратимо час оновлення до Windows 10.

Оновлення та гаджети

Оновлення та гаджети

Багато функцій, які були частиною Windows, при оновленні до Windows 10 стануть недоступні. Якщо Ви встановлюєте Windows 10 Домашня (Home), Ви втратите можливість відключати поновлення Windows в службі оновлень. Це дуже корисне нововведення, тому що ігнорування оновлень призводить до зростання числа вразливостей в системі та ризику шкідливих атак. Серед недоліків користувачеві доведеться звикнути до необхідності перезавантажувати систему для завершення процесу установки оновлень. Доступна можливість настройки розкладу установки системних оновлень.

Гаджети для робочого столу з Windows 7, які насправді були функцією Windows XP, більше не підтримуються в Windows 10. Потрібно уточнити, що в Windows 8.1 вони теж не працювали. Багато гаджети були замінені живими плитками додатків зі схожими функціями - прикріпіть потрібні плитки в меню Пуск для отримання швидкого доступу до бажаної інформації, наприклад до прогнозу погоду, і вам навіть не доведеться відкривати сам додаток.

багато ігор

багато ігор

Також як і Windows 8.1, Windows 10 позбавляється від декількох знайомих вбудованих ігор Windows. Пасьянс "Солітер" буде встановлено в новій ОС, але пасьянс "Павук", "Вільний осередок", "Черви" і навіть "Сапер" будуть видалені при оновленні до Windows 10.

Проте, Ви завжди зможете повернути відсутні гри за допомогою магазину Windows в комплекті з деякими додатковими опціями, як наприклад щоденні головоломки. Щоб повноцінно пограти в них потрібно буде подивитися 30-секундну рекламу або розщедриться на преміум-версію. Додатки мають екрани-заставки і екрани налаштувань, що вимагає більше часу для початку гри, ніж прості старі версії для робочого столу.

Windows Media Center

Windows Media Center

Media Center в основному служив для перегляду телеканалів за допомогою ТВ-тюнера на великому екрані. Додаток працювало не з усіма супутниками і провайдерами кабельного телебачення, мало обмежену функціональність і практично не оновлювалося з моменту виходу Windows Vista. Життєвий цикл Media Center абсолютно логічно підійшов до кінця.

Media Center, також призначався для стрімінга мультимедійного контенту з ПК на Media Center Extender box (або Xbox 360) і був замінений Miracast, Chromecast або вбудованими ТВ-можливостями в Xbox One. Захід ери WMC був відстрочений з виходом Windows 8, але тепер Microsoft офіційно підтвердила, що в новій Windows 10 додаток буде відсутній. Представник корпорації Брендон ЛеБланк (Brandon LeBlanc) підтвердив в блозі Windows, що Windows Media Center перестане бути частиною Windows через низьку популярність. Незалежно від того, з якою ОС (Windows 7 або Windows 8) Ви оновлюєтеся до Windows 10, Media Center буде видалений.

Проте, WMC був корисний не тільки при перегляді телепередач, він також дозволяв дивитися мультимедійний контент на DVD. У специфікації Windows 10 згадується, що "для перегляду DVD потрібно встановити сторонній програвач". Для сучасних комп'ютерів це зовсім не проблема - при покупці ПК з дисководом, як правило, додається супутнє ПО, наприклад Cyberlink PowerDVD. При оновленні з Windows 7 і Windows 8 Microsoft буде пропонувати опцію DVD-програвача, проте деталі, як саме це буде відбуватися, невідомі.

Режим Windows XP

Режим Windows XP

Windows 7 Professional, Enterprise і Ultimate включали інструмент, під назвою режим XP (XP Mode) для запуску старих програм, які не запускалися на Windows 7. Фактично, даний інструмент був віртуальну машину з встановленою Windows XP. Режим XP не був включений в Windows 8 і не є також частиною Windows 10. Компонент був призначений в основному для корпоративних, а не для домашніх користувачів, тому що мультимедійні можливості віртуальної машини були обмежені.

Через шість років, після того, як Windows XP перестала отримувати оновлення безпеки і навіть антивірусні сигнатури для Захисника Windows, не дивно, що режим XP не присутній в сучасній ОС. Якщо Вам потрібно запустити програму під XP, використовуйте віртуальні машини, наприклад VirtualBox , Але пам'ятайте про потенційних вразливості.

тільки OneDrive

тільки OneDrive

Існує кілька способів використання OneDrive спільно з Windows. Сервіс вбудований в ОС Windows 8.1, але в Windows 7 користувачам доводиться завантажувати Windows Live Essentials, щоб отримати додаток OneDrive. Новий клієнт OneDrive вбудований в Windows 10 і не просто замінює попередника з Windows 8.1, а видаляє і замінює версію Windows Live Essentials.

При оновленні до Windows 8.1 Вам потрібно повідомити OneDrive, які файли і папки потрібно синхронізувати і використовувати оффлайн. Файли і папки, для яких недоступна синхронізація будуть невидимі в оффлайн режимі. Це важлива відмінність від Windows 8, в якій користувачі могли пересуватися по всій структурі директорій оффлайн (користувач міг створювати нові і файли в несінхронізірующіхся папках), переглядати назви файлів і мініатюри зображень оффлайн навіть виконувати пошук по файлах, відкриття яких було неможливо. Microsoft обіцяє вдосконалити даний функціонал пізніше в цьому році.

Режим Metro і Internet Explorer

Режим Metro і Internet Explorer

Незважаючи на те, що додатки з магазину Windows як і раніше працюють в Windows 10, і Ви також можете використовувати Internet Explorer при бажанні, зберегти версії додатків для Windows 8.1 не вийде - вони будуть замінені універсальними додатками з відмінним інтерфейсом і функціоналом. Вражаюча версія IE, оптимізована для сенсорних екранів зникла - на зміну їй прийшов новий браузер Edge. Microsoft Edge зручніше для використання на пристроях з сенсорним екраном, але поки не має функції відображення відкритих на інших пристроях вкладок.

Окремий режим Metro також була ліквідована. За допомогою програми магазину відкриваються у власних вікнах, і користувач може розмістити їх таким чином, щоб одночасно відображалося три вікна на екрані. Якщо Вам подобається можливість поділу екранного простору, новий планшетний режим виправдає ваші очікування. Правда, на жаль, Вам доведеться позбутися повноцінної панелі інструментів на користь спрощеної панелі планшетного режиму без закріплених додатків. Крім того, в планшетному режимі Ви зможете відобразити тільки два додатки одночасно.

продовження - Додаток «Параметри»

Знайшли друкарську помилку? Виділіть і натисніть Ctrl + Enter

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача