Статьи

Які є команди «Пуск - Виконати» (Win + R) в Windows

  1. Попереднє налаштування Windows
  2. Як це працює - виконання Win + R
  3. Необхідний мінімум команд "Виконати"
  4. Післямова

Привіт, шановні читачі, відвідувачі та інші особистості.

Знову радий бачити Вас на віртуальних сторінках " заміток Сіс.Адміна ". Не секрет, що я, а точніше тепер це вже все більше і більше" ми ", завжди намагаємося допомогти вам навчитися чомусь новому, розкриваючи деякі особливості операційної системи Windows або знайомлячи з корисним безкоштовним програмним забезпеченням.

Як все думаю знають, все це робиться для того, щоб Ви могли крок за кроком дізнаватися свій комп'ютер, перетворюючи його з постійною тягаря, що приносить одні тільки проблеми, в корисний інструмент, який буде допомагати в роботі і в побуті.

Як все думаю знають, все це робиться для того, щоб Ви могли крок за кроком дізнаватися свій комп'ютер, перетворюючи його з постійною тягаря, що приносить одні тільки проблеми, в корисний інструмент, який буде допомагати в роботі і в побуті

Сьогодні я познайомлю вас з ще однією базисної штукою, яка дасть доступ до прихованих куточках операційної системи, а також допоможе, в деякій мірі, прискорити і полегшити перебування у віртуальному світі. Багато з нас досить багато часу проводять за комп'ютером і, напевно, часто замислюються як скоротити час на виконання часто повторюваних операцій, зокрема на запуск різних стандартних додатків Windows.

Наприклад, щоб запустити стандартний графічний редактор Paint, потрібно натиснути на "Пуск", потім зайти в "Все програми", вибрати там пункт "Стандартні" і тільки там запустити потрібну програму. Утомливо чи не так? Звичайно, можна зробити ярлик на робочому столі і запускати Paint звідти, але, по-перше, далеко не кожен любить там нагромадження ярликів, а, по-друге, обсяг пам'яті, доступний не гумова і його може просто елементарно не вистачити.

Сьогодні я знову розповім як це зробити значно зручніше і швидше, що дозволить заощадити дорогоцінний час для більш важливих справ. Йтиметься про інструменті для швидкого запуску команд і стандартних програм. Викликати його можна натиснувши на "Пуск", а потім вибравши пункт "Виконати".

Викликати його можна натиснувши на Пуск, а потім вибравши пункт Виконати

Весь сенс полягає у тому, що для виклику багатьох програм та інструментів Windows достатньо лише ввести одну команду і немає ніякої необхідності лазити в нетрях операційної системи для пошуку потрібних налаштувань або додатків. Але швидкість не єдина особливість. Мабуть, головний плюс цього способу в тому, що ви зможете отримати доступ до деяких тонким налаштуванням системи, які розробники приховали від очей простого користувача.

Отже, приступимо.

до змісту ↑

Попереднє налаштування Windows

Варто відзначити, що якщо у Вас Windows Vista або 7, то при натисканні на "Пуск" ви можете не побачити пункту "Виконати". Вся справа в тому, що розробники дещо спростили деякі функції і об'єднали його зі стандартною рядком пошуку.

Тепер при бажанні запустити якийсь додаток можна просто почати вводити його назву і в списку будуть відображатися відповідні. Кому-то це може здатися зручним, але мені так діяти не дуже подобається (будемо вважати це моїм особистим капризом) і я вважаю за краще використовувати стандартну команду "Виконати" (благо розробники залишили нам можливість повернути все як було в старих версіях).

Отже, натискаємо правою кнопкою на "Пуск" і вибираємо пункт "Властивості".

Отже, натискаємо правою кнопкою на Пуск і вибираємо пункт Властивості

Вибираємо вкладку "Меню Пуск", а потім "Налаштувати".

Вибираємо вкладку Меню Пуск, а потім Налаштувати

Ставимо галочку біля пункту "Команда Виконати", і натискаємо OK і OK. Тепер при натисканні "Пуск" буде видно пункт "Виконати" (з правого боку).

Ну ось ми трохи потренувалися в налаштуванні нашої операційної системи, адже завжди цікаво дізнатися щось нове :)

Тепер перейдемо до найпростішого і швидкого способу виклику цього команди (скажу майже по секрету, що цим способом користуюся і я). У Windows є ряд, так званих, гарячих сполучень клавіш для багатьох популярних операцій. Таку комбінацію для швидкого доступу має і команда "Виконати" - досить просто натиснути клавіші "Win + R" (те, що цій команді присвоїли окреме поєднання клавіш, вже частково говорить про її важливість і потрібність).

до змісту ↑

Як це працює - виконання Win + R

Тепер ми вміємо різними способами запускати пункт "Виконати" і справа залишилася за малим - познайомитися з набором команд для його використання. Насправді таких команд дуже багато і далеко не всі можуть стати в нагоді, та й просто важко запам'ятати їх все. Тому я опишу сьогодні тільки з найнеобхідніші (на мою скромну думку), які допоможуть отримати швидкий доступ стандартним додаткам і налаштувань Windows.

Щоб скористатися потрібною командою, просто введіть її в поле "Відкрити" і натисніть OK, або клавішу Enter на клавіатурі. Щоб внести до списку нещодавно введених команд, натисніть на маленький чорний трикутник праворуч і при необхідності виберіть потрібну команду. Для того, щоб показати наскільки такий спосіб зручніше, я буду також коротко описувати альтернативний варіант виклику вказаних команд, щоб Ви могли оцінити що буде зручніше.

до змісту ↑

Необхідний мінімум команд "Виконати"

Мабуть почнемо з самого головного. Є цілий ряд команд, які викликають різні додатки / оснастки / компоненти для настройки операційної системи . Саме ці команди потрібно знати просунутому користувачеві в першу чергу. Ось вони.

msconfig
Являє собою запуск "Зміни системи". Ця команда недарма стоїть першою в списку. При багатьох проблемах потрібно подивитися які програми / служби знаходяться в автозавантаженні операційної системи. Саме тут можна знайти цю інформацію.

Саме тут можна знайти цю інформацію

Це щастя дозволяє налаштувати деякі параметри завантаження вашої операційної системи (служби, автозавантаження додатків і т.д.). Також є можливість діагностичного запуску при якому завантажуються тільки основні драйвери і служби. Це буває корисно, коли потрібно усунути якісь неполадки при завантаженні.

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Панель управління - Адміністрування - Конфігурація системи"

taskmgr
Він же "Диспетчер завдань Windows". Один з основних інструментів управління операційною системою. Багатьом знаком по набору клавіш Ctrl + Alt + Del, за допомогою яких його можна викликати.

Багатьом знаком по набору клавіш Ctrl + Alt + Del, за допомогою яких його можна викликати

Ця штуковина може бути дуже корисна. Багато програм мають властивість глючити і зависати, що призводить до неможливості управління ними. Так ось саме за допомогою диспетчера завдань можна відключити зависла програму або процеси, правда, якщо справа стосується останніх, то ще потрібно знати що відключати :-). Тут же можна дізнатися що надає найбільше навантаження на процесор і де використовуються занадто багато оперативної пам'яті, подивитися графіки швидкодії, список завантажених служб і ще кілька корисних базисних функцій.

Альтернативний спосіб запуску: як уже говорилося раніше - це, багатьма улюблене, поєднання клавіш Ctrl + Alt + Del.

regedit
Він же "Редактор реєстру". Про цю системної утиліті вже виходив невеличкий окремий матеріал на проекті: Що таке реєстр Windows і як з ним працювати .

Про цю системної утиліті вже виходив невеличкий окремий матеріал на проекті:   Що таке реєстр Windows і як з ним працювати

Альтернативний спосіб запуску: простого способу запуску через меню Windows не існує, а решту ми розглядати не будемо (мабуть це пов'язано з тим, що робота з редактором реєстру пов'язана з певним ризиком і тому він прихований з очей простого користувача, так що будьте обережні і не міняйте там нічого без особливої ​​необхідності і без достатньої підготовки).

devmgmt.msc
Він же "Диспетчер пристроїв". Також, корисна системна утиліта. Допомагає вирішити багато проблем з залізом або драйверами для заліза.

Якщо ви бачите, що операційна система не функціонує належним чином, не підключаються якісь пристрої або вони працюють зі збоями, то потрібно в першу чергу заглянути сюди. Якщо в списку будуть записи з жовтим знаком оклику або з червоною позначкою, то значить щось не працює належним чином. Тут можна вручну перевстановити / оновити драйвери пристроїв , Відключити щось непотрібне на час і багато іншого.

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Панель управління - Система - Диспетчер пристроїв".

sysdm.cpl
Вони ж "Властивості системи". Власне, назва говорить сама за себе, бо тут зібрано багато важливих, але при цьому досить простих, налаштувань системи. До речі, можна сказати, що попередня утиліта "Диспетчер пристроїв" є частиною "Властивостей системи" і може бути викликана звідси.

Насправді тут дуже багато різних налаштувань. Тут можна налаштувати ім'я свого комп'ютера в мережі і робочу групу (домен), включити / відключити деякі параметри впливають на швидкодію, налаштувати параметри відновлення системи і віддаленого доступу і багато іншого. Хочеться відзначити один цікавий момент, меню Властивості системи саме в подібному вигляді існує у всіх версіях Windows, починаючи з найстаріших. Починаючи з версії Vista з'явилося ще одне меню, зване Система, яка фактично дублює функції меню Властивості системи. І виходить, що в Windows Vista і 7 вони існують спільно, хоча за функціями не сильно розрізняються. Ось як виглядає вікно Система:

Як бачимо, хоч візуально вони абсолютно різні, але при цьому надають доступ практично до тих же самим функціям. Фактично, це і є альтернативним способом дістатися до потрібних налаштувань.

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Панель управління - Система".

cmd
Запуск командного рядка Windows. Це один з найбільш корисних інструментів, який досить часто використовують системні адміністратори. При цьому більшість звичайних користувачів з ним практично незнайома.

Такий стан речей пояснюється тим, що робота в командному рядку має на увазі введення команд в текстовому режимі, без використання графічного інтерфейсу. Відповідно, такий підхід вимагає деякої вправності, але дозволяє навчитися більш тонко керувати своєю операційною системою. Можливостей тут сила-силенна і все просто не перерахуєш в рамках даної статті. Але хочу по секрету сказати, що по роботі з командним рядком планується окремий матеріал з якого ви дізнаєтеся багато цікавого. На даний момент, досить знати, що можна запустити даний інструмент за допомогою команди cmd.

Альтернативний спосіб запуску: Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок.

control folders
Вони ж "Параметри папок". Я, напевно, вже трохи набрид розмовами про корисність всіх наведених утиліт, але просто нічого не можу з цим вдіяти, так як вони все, дійсно, корисні. Так що, вибачте за повторення - чергова корисна команда, яка дає доступ до ряду налаштувань папок в провіднику операційної системи.

Тут є кілька цікавих налаштувань для роботи з папками, а також зовнішнього вигляду і пошуку. Саме тут ви знайдете можливість включення відображення прихованих і системних файлів і папок і не тільки. Загалом, при бажанні, можна трохи поекспериментувати і налаштувати папки під себе.

Альтернативний спосіб запуску: в будь-якому вікні Провідника натиснути кнопку Alt на клавіатурі, для відображення панелі меню, далі тиснемо "Сервіс - Параметри папок".

secpol.msc
локальна політика безпеки . Дає доступ до великої кількості "тонких" налаштувань вашої операційної системи.

Як зрозуміло з назви, більшість опцій стосується безпеки вашої операційної системи. Тут можна визначити політику паролів , Налаштувати деякі права для різних груп користувачів і багато іншого. Загалом, це теж дуже корисна штуковина (про інших і не розповідаємо :-)). Єдине, що хочеться відзначити, якщо ви не знаєте що означає та чи інша опція, то краще нічого не міняйте, бо це може призвести до неприємних наслідків. Ця команда приведена швидше для ознайомлення, щоб дати можливість подивитися які ще є можливості у Вашої операційної системи.

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Панель управління - Адміністрування - Локальна політика безпеки".

gpedit.msc
Редактор локальної групової політики. Інструмент призначений скоріше для адміністраторів, ніж для простих смертних. Ну або принаймні для просунутих користувачів, до речі як і попередній ;-).

Назва говорить сама за себе - можна управляти безліччю налаштувань всіх профілів на комп'ютері, створювати свої політики (правила) для додатків і т.д. Загалом можливостей безліч, але потрібно деякий досвід для якісної роботи з цим інструментом. Раджу ознайомитися з можливостями наданими тут, але особливо нічого не змінювати. В майбутньому, детальніше про цей інструмент, буде розширена стаття в рамках нового порталу хард-версії Нотаток Сіс.адміна.

Альтернативний спосіб запуску: як і в regedit - його немає, так як інструмент прихований від очей простих користувачів, а скоріше призначений для фахівців.

dxdiag
Засіб діагностики DirectX. Що таке DirectX ви можете прочитати в статті " DirectX - що це і з чим його їдять ".

Як видно з картинки - відображає відомості про компоненти і драйверах DirectX. Що потрібно з ним робити також написано прямо на екрані :-). Не скажу що це буває часто потрібно, але іноді може стати в нагоді. Наприклад, через некоректну роботу DirectX можуть не запускатися багато ігор і в такому випадку варто заглянути сюди, щоб перевірити правильність роботи всіх компонентів.

Думаю, досить різних примочок для настройки операційної системи. Тепер перейдемо до корисних стандартних додатків Windows.

firewall.cpl
Доступ до налаштувань брандмауера Windows, тобто стандартного вбудованого фаєрвола.

У сучасному світі, наповненому електронними технологіями, все частіше постає питання про безпеку зберігання особистих даних. Фаєрвол є одним із засобів вирішення цієї проблеми. Люди вважають за краще користуватися сторонніми рішеннями, про які було вже чимало написано на цьому сайті ( " Установка і настройка Comodo firewall з метою мережевої безпеки "," Захищаємося від хакерів черв'яків і іншої шушваль "Та інші), але у Windows є свій вбудований фаєрвол, який при деякому настроюванні може хоча б на час замінити подібні програми інших виробників. Головна проблема цього чуда програмісткою думки в тому, що він не дуже зручний в налаштуванні, але при належній вправності все -таки можна отримати непоганий результат. Тут як завжди все залежить тільки від бажання.

Альтернативний спосіб запуску: Пуск - Панель управління - Брандмауер Windows

mspaint
Стандартний графічний растровий редактор Paint. Його можливості невеликі, але часто і цього буває достатньо.

Найчастіше через цей редактор зберігають зроблені скріншоти або просто використовують для створення простих зображень. Все залежить тільки від Вашого вміння, старанності і фантазії :-)

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Всі програми - Стандартні - Paint".

iexplore
Браузер Internet Explorer. Власне, програма за допомогою якої ви можете отримувати доступ до інформації в Інтернеті. Знаю, що багато їм ще до сих пір користуються, так що може комусь стане в нагоді.

Думаю, що кожен, хто користується інтернетом, прекрасно розуміє для чого використовуються браузери (адже ви зараз саме за допомогою нього читаєте цю статтю) і у кожного свої переваги у виборі. Від себе хочу додати, що багато жартують, що Internet Explorer - це стандартна програма, яка вбудована в Windows тільки для того, щоб завантажити нормальний браузер (Opera, Firefox, Chrome і т.д.). Всі знають, що в кожному жарті є тільки частка жарту - так ось щодо цього питання тільки вам вирішувати скільки тут правди, а скільки простого гумору. Пробуйте, експериментуйте, адже тільки таким способом можна знайти те, що найбільш підходить. Особисто я, небезпідставно IE ненавиджу :)

Альтернативний спосіб запуску: зазвичай ярлик виведений прямо на панель швидкого запуску, але якщо його там немає (я, наприклад, відразу його звідти видаляю), то "Пуск - Всі програми - Стандартні - Службові - Internet Explorer".

notepad
Виклик програми Блокнот. Це найпростіший текстовий редактор з мінімальними функціями.

Часто буває корисний, коли потрібно швидко написати якусь невелику замітку для себе або підправити конфігураційний файл операційної системи або програмного забезпечення (багато, файли містять різні настройки мають розширення ini - насправді вони мають формат звичайного тексту і їх зручно правити за допомогою Блокнота ).

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Всі програми - Стандартні - Блокнот".

calc
Ще одне стандартне додаток Windows. Простий, всім відомий і часто дуже корисний калькулятор.

Хоча, якщо придивитися ближче, то не такий вже він і простий, цей калькулятор. У нього є безліч корисних функцій і він здатний приймати кілька облич. Тут можна розрахувати синуси і косинуси кутів, переводити числа в різні системи числення, розраховувати статистичні показники, перетворювати одиниці вимірювання і багато іншого. Рекомендую ознайомитися з цим інструментом. У ньому можна знайти багато цікавого.

Альтернативний спосіб запуску: "Пуск - Всі програми - Стандартні - Калькулятор".

до змісту ↑

Післямова

Ось такі от справи. Насправді за допомогою цієї штуковини можна запускати безліч різних програм і компонентів операційної системи, але для звичайного користувача просто немає сенсу пам'ятати весь набір цих команд (та й для незвичайного частенько теж).

От якось так. Я спробував привести тут найнеобхідніше в дуже стислому вигляді для ознайомлення. Можливості багатьох з цих інструментів настільки великі, що для докладного опису кожного знадобиться окрема стаття. Та й далеко не всі це буде укладатися в формат: простими словами для простих людей. Так що поки-що доведеться обмежитися лише цим. Решту, але в рамках окремих статей.

Як і завжди, якщо є якісь питання, доповнення, подяки та інше - пишіть коментарі;)

PS: За існування даної статті спасибі члену команди MC Dos

Ми в соц.сетях: ВК Facebook Twitter Telegram

Утомливо чи не так?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача