Статьи

Як зменшити податок ЕНВД | Сума зменшує ЕНВД | Як зменшити ЕНВД приклад 2015 рік

 1. Приклад зменшення ЕНВД для ВП без працівників
 2. Зменшуємо ЕНВД для ІП і ТОВ з працівниками
 3. Приклад зменшення ЕНВД з працівниками
 4. Ще один приклад зменшення ЕНВД з працівниками
 5. Де зменшують податок ЕНВД

Доброго времени суток підприємці! Сьогодні в моїй статті розмова піде про податок ЕНВД , А точніше про те як зменшується податок ЕНВД і на які суми можна його зменшити.

Насправді підприємцям і ТОВ дозволено зменшувати податок ЕНВД на фіксовані внески які платить ІП за себе і своїх працівників (у разі форми власності ІП) і зменшувати на страхові внески які ТОВ платить за своїх працівників (у разі якщо формою власності є ТОВ).

Відразу Вас попереджаю, що зменшувати податок ЕНВД можна тільки на суму тих внесків, які були сплачені в тому кварталі ЕНВД якого Ви хочете зменшити. Прозвучало досить заплутано, але на прикладах я все поясню і звичайно ж запишу і викладу в кінці статті пояснює відео.

Так як статтю я пишу в 2015 році, то і розрахунки я буду проводити саме для 2015 року.

Приклад зменшення ЕНВД для ВП без працівників

У разі якщо Ваша форма власності ІП і Ви працюєте без працівників, то законодавство дозволяє нам зменшувати розмір податку ЕНВД на 100% фіксованих внесків які ІП платить за себе. Що безсумнівно допомагає ІП і значно знижує податкове навантаження.

Почати варто саме з суми на яку ми будемо зменшувати податок ЕНВД. Стандартна сума фіксованих внесків за 2015 рік = 22 261 руб. 38 коп., Ця сума може бути виплачена будь-якими частинами протягом року до 31 грудня.

Розмір самого податку ЕНВД залежить звичайно від виду діяльності яким займається підприємець, як правильно розрахувати податок ЕНВД можна прочитати в статті " Розрахунок податку ЕНВД ".

Припустимо, що розмір податку ЕНВД підлягає сплаті склав: 1 квартал 8500 руб., 2 квартал 7000 руб., 3 квартал 11000 руб, 4 квартал 5500 руб.

Так як підприємець в даному прикладі працює один, то зменшувати податок ЕНВД він може на всі 100%

Я рекомендую оплачувати фіксовані внески ІП саме тими частинами яким дорівнює розмір податку ЕНВД, тобто:

 • 1 квартал розмір податку ЕНВД в нашому прикладі 8 500 руб., Рекомендую оплатити фіксований внесок ІП теж 8 500 руб., Цим ​​самим ми просто обнулив податок і розмір податку ЕНВД за 1 квартал буде = 0, обов'язкова умова, щоб сума фіксованих внесків ІП 8 500 руб. була виплачена в 1 кварталі до того як Ви будете здавати декларацію по ЕНВД . Так як розмір фіксованих внесків у 2015 році = 22 261 руб. 38 коп., То після оплати 8 500 руб., Залишається 13 761 руб. 38 коп .;
 • 2 квартал розмір податку ЕНВД в нашому прикладі 7 000 руб., То і фіксовані внески оплачуємо протягом 2 кварталу в розмірі 7000 руб., Так як ІП один і зменшувати може на 100%, то розмір податку ЕНВД у 2 кварталі ми так само за рахунок сплачених фіксованих внесків Обнуляємо розмір податку ЕНВД, податок був 7000 - фіксованих внесків заплатили теж 7000 Разом розмір податку ЕНВД підлягає сплаті в другому кварталі = 0, тепер розмір внесків які ІП залишився повинен сплатити за себе = залишилися після оплати в першому кварталі і другому кварталі 13761,38 - 7 000 = 6 761 руб. 38 коп .;
 • 3 квартал розмір податку ЕНВД в нашому прикладі 11 000 руб., Оплачуємо в 3 кварталі залишилися фіксовані внески 6761 руб. 38 коп., Після цього ми можемо зменшувати податок ЕНВД за 3 квартал 11 000 - 6761 руб. 38 коп. = 4 238 руб. 62 коп., Як бачите обнулити у нас вже не вийшло так як розмір залишилися до сплати фіксованих внесків є меншою ніж розмір самого податку ЕНВД. Як підсумок в 3 кварталі ми повинні оплатити податок ЕНВД 4 238 руб. 62 коп .;
 • 4 квартал розмір податку ЕНВД в нашому прикладі 5 500 руб., Зменшувати у нас більше нема на що, так як фіксовані внески вже виплачені повністю. Так що за четвертий квартал розмір податку ЕНВД підлягає сплаті = 5 500 руб.


Як бачите особливо складного тут немає нічого. Тепер розглянемо варіант як зменшити податок ЕНВД якщо є працівники.

Зменшуємо ЕНВД для ІП і ТОВ з працівниками

Даний пункт я вирішив об'єднати форми власності ІП та ТОВ, так як зменшення ЕНВД з працівниками для них однаково.

В даному випадку законодавство дозволяє зменшувати податок ЕНВД на внески в ПФР, ФОМС і ФСС які виплачуються за своїх працівників. Правда з одним застереженням зменшувати податок ЕНВД можна не більше ніж на 50% від розміру податку підлягає сплаті.

Наймаючи працівників підприємець бере на себе зобов'язання щодо сплати за них так званих страхових внесків (ТОВ рівнозначно):

 1. Внесок в ПФР = 22% від заробітної плати працівника;
 2. Внесок в ФОМС = 5,1% від заробітної плати працівника;
 3. Внесок до ФСС ділиться на 2 види: на випадок тимчасової непрацездатності 2,9% (для всіх видів діяльності однаковий і страхування від нещасних випадків від 0,2% до 8,5% в залежності від виду діяльності.

Приклад зменшення ЕНВД з працівниками

Припустимо, що у Вас магазин в якому працює 2 продавця з з / п 20 000 руб.

З прикладу ми можемо вирахувати що кожен місяць нам треба оплачувати за них такі внески:

ПФР = 8 800 руб.

ФОМС = 2040 руб.

ФСС тимчасової непрацездатності = 1160 руб.

ФСС страхування від нещасних випадків, для торгівлі = 0,2% = 80 руб.

Разом отримаємо, що за 2х продавців на місяць ми виплачуємо зі своєї кишені = 12 080 руб.

Звертаю Вашу увагу що податок ПДФО (податок на дохід фізичних осіб сюди ніяк не відноситься в зв'язку з тим що він сплачується не за рахунок підприємця, а з з / п працівника).

Так як звітним періодом ЕНВД є квартал (3місяці), то отримані витрати на продавців множимо на 3 = 12 080 * 3 = 36 240 руб.

Припустимо, що розмір податку ЕНВД який необхідно заплатити в місяць = 17 000 руб., Отже за квартал дану суму множимо на 3 = 51 000 руб.

Як я говорив уже вище в разі якщо у ІП або ТОВ (хоча у ТОВ в будь-якому випадку є працівники), то зменшувати податок ЕНВД можна тільки на 50% належного до сплати податку ЕНВД.

У підсумку ми маємо 51 000 руб. розмір податку підлягає до сплати і 36 240 руб. страхових витрат. Як видно 36 240 руб. більше ніж 50% від 51 000 дозволених до зменшення, значить зменшуємо на 50% які дозволені 51 000 руб. : 2 = 25 500 руб.

Як бачите незважаючи на те що підприємець поніс більше витрат, зменшити йому дозволили тільки на 50% і тоді ми отримаємо, що податок ЕНВД до сплати = 25 500 руб. (За квартал) і плюс страхові внески за працівників 36 240 руб. за квартал.


Тут я не буду уточнювати як на початку що внески повинні бути сплачені саме в кварталі ЕНВД якого зменшується, так як страхові внески за працівників платяться щомісяця і природно, що вони будуть виплачені в кварталі який зменшується.

Ще один приклад зменшення ЕНВД з працівниками

Я зараз сильно розписувати не буду, а просто опишу один момент:

Податок ЕНВД допустимо нехай залишиться 51 000 руб., Але витрати на оплату страхових внесків за працівників припустимо 10 560 руб. (Суму з голови взяв, просто припустимо, що після проведення розрахунків вийшла саме ця сума).

Давайте тепер зменшимо податок ЕНВД. Як видно сума 10 560 руб. менше ніж 50% дозволених до зменшення, так як 50% від 51000 = 25 500 руб., в даному випадку ми зменшуємо податок на всю суму (адже вона менше 50%), отримаємо 51000 - 10 560 = 40 440 руб.

І в результаті ми виплачуємо страхові внески за працівників 10 560 руб. і зменшений на цю суму податок ЕНВД 40 440 руб.

Я розумію, що з першого погляду все здається досить складно, але коли вислухайте, то проблем ніяких не буде. Я постарався пояснити максимально простою мовою. До статті буде докладено відео в якому я це все поясню в живу.

І ще одне, зменшувати податок ЕНВД можна тільки на страхові внески працівників які задіяні в цій діяльності ЕНВД.

Де зменшують податок ЕНВД

Податок ЕНВД зменшується в самій податковій декларації ЕНВД яку Ви повинні здавати щокварталу, в декларації спеціально передбачені під це графи.

У разі якщо у Вас є питання, то можете мені задати їх у коментарях або в мою групу соціальної мережі КОНТАКТ "".

Вдалого бізнесу, щасливо!

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача