Статьи

Як відкрити Інтернет-магазин одягу?

 1. Перша порада: Знайдіть свою правильну нішу.
 2. Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
 3. На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
 4. Як можна боротися з поверненнями одягу?
 5. Питання асортименту продаваної одягу
 6. Доставка одягу - питання логістики
 7. Що ще додатково я б рекомендував зробити при продажу одягу в Інтернет-магазині:

Інтернет-магазин одягу - це специфічний он-лайн бізнес.

По-перше, одяг - це ті товари, які завжди потрібні людям. Влітку, восени, взимку і навесні.

Крім того, одяг потрібна всім віковим групам та статям: хлопчикам або дівчаткам, хлопцям або дівчина, чоловікам і жінкам.

Інше питання - зверніть увагу на той факт, що в цій ніші, конкуренція з великими Інтернет-магазинами дуже велика.

Вам не вийти задавити їх низькою ціною або асортиментом.

Що ж робити в цьому випадку?

Перша порада: Знайдіть свою правильну нішу.

Інтернет-магазин одягу - це специфічний он-лайн бізнес

- Продавайте унікальні вироби, яких немає у ваших конкурентів. Наприклад одяг, зроблена вручну або майстром.

- Чи не стандартні розміри одягу, які важко знайти в інших он-лайн магазинах: одяг для великих людей, одяг для людей дрібної комплекції, одяг для вагітних або годуючих мам.

- Дуже зручний і комфортний сервіс обслуговування клієнта: індивідуальні консультації, підбір стилю, підтримка всіх запитів майбутнього покупця.

- Дуже зручний і комфортний сервіс обслуговування клієнта: індивідуальні консультації, підбір стилю, підтримка всіх запитів майбутнього покупця

- Екологічна одяг, зроблена тільки з натуральних тканин або природних барвників.

- Екологічна одяг, зроблена тільки з натуральних тканин або природних барвників

- Спеціальний одяг для професій: мисливці, рибалки, фермери, водії, кухарі, портьє тобто є ще безліч професій, які потребують спеціальної екіпіровки, яка б підкреслювала статус професії або захищала власника.

Є ще варіант, зайти в специфічну нішу одягу - наприклад еротична білизна або нижню білизну. В цьому випадку, конкуренція тут істотна, але набагато менше ніж з великими он-лайн гігантами.

Крім того, не забувайте про карнавальний одяг для свят - Хелоуін, Новий Рік, тематичні корпоративи.

Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?

Якщо у вас вже є свій магазинчик або точка офф-лайн, де ви продаєте одяг, на жаль, ви не зможете вивісити весь свій асортимент на своїх площах. Їх просто у вас не вистачить для показу покупцям.

Крім того, адже в Інтернет-магазині одяг можна показувати потенційному покупцеві на замовлення, тобто навіть не маючи потрібних примірників у себе на складі. В цьому випадку, ваш Інтернет-магазин виступає як он-лайн вітрина, яка дозволить вам істотно розширити ваші торгові місця без оренди нових площ для демонстрації виробів.

Магазин в Мережі буде працювати 24 години на добу, навіть без вас і буде знайомити потенційних покупців з вашим асортиментом.

Магазин в Мережі буде працювати 24 години на добу, навіть без вас і буде знайомити потенційних покупців з вашим асортиментом

Якщо ви домовитеся з великим постачальником одягу - ви зможете вивантажити його моделі в своєму Інтернет-магазині і приймати замовлення користувачів.

Як тільки замовлення прийшов - ви можете контактувати з виробником і відправляти товар покупцеві.

При цьому вам не потрібно буде заморожувати гроші і вкладати в товар.

Не факт, що весь товар буде продаватися, тому найкращим варіантом є наступний:

У себе на складі тримати самі ходові і популярні моделі і розміри одягу, і вивантажувати в Інтернет-магазин великий список пропозицій вашого постачальника під замовлення або під перед-замовлення.

На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?

Як Ви будете представляти товар на вітрині.

Я б рекомендував найняти або використовувати реальних людей або моделей, щоб показати потенційному покупцеві, як буде виглядати куплений товар.

Крім того, не забудьте, що якісна і хороша фотографія одягу - різко збільшує шанси на покупку. Про особливості фотографій товарів я розповідав у своїх статтях:

Про особливості фотографій товарів я розповідав у своїх статтях:

Якщо ви вже витратите час і кошти на якісні фотографії одягу, не забудьте їх захистити від недобросовісних власників інших магазинів або конкурентів. Я рекомендую в цьому випадку використовувати водяні знаки (ватермарк) або ваш копірайт з лого або урл магазину.

Як це працює - читайте в моїх оглядах:

Я б дуже не рекомендував використовувати стокові фото одягу, які вам дасть виробник або фотографувати одяг на манекенах.

Такі фото не спонукають до покупки.

Живі люди в одязі будуть самі підштовхувати покупця до покупки. Покупець буде роздумувати: «Дивись, як класно виглядає ця дівчина у сукні, може мені воно підійде, треба і мені купити!»

Ще один мінус продажів одягу в Інтернет-магазинах - це повернення товарів у зв'язку з тим, що не всі розміри підходять клієнту.

Як можна боротися з поверненнями одягу?

Варіант 1 - Якщо ви продаєте одяг в вашому місті - то можете завжди дати кур'єру на доставку кілька розмірів для примірки. В цьому випадку, якщо потрібний розмір не підійде - кур'єр може запропонувати наступний розмір (більше або менше). Цей варіант буде працювати, якщо у вас буде великий асортимент кожного типу товарів.

Цей варіант буде працювати, якщо у вас буде великий асортимент кожного типу товарів

Варіант 2 - якщо ваш он-лайн магазин одягу знаходиться в одному місті де знаходяться ваші клієнти - ви можете використовувати ваш Інтернет-магазин як вітрину для замовлення. Клієнт робить замовлення і приходить до вас в примірювальну, щоб надіти річ і розрахуватися на місці.

Клієнт робить замовлення і приходить до вас в примірювальну, щоб надіти річ і розрахуватися на місці

Варіант 3 - якщо ви приносите одяг по регіонах, ви можете закласти у вартість одягу зворотну доставку. При цьому, ви можете інформувати клієнта, що якщо йому не підійде обраний розмір - покуптель може повернути річ і отримати інший розмір з безкоштовною доставкою.

Приготуйтеся, що ваш Інтернет-магазин повинен підтримувати і показувати параметри товару, які необхідні для замовлення. Це набір атрибутів або комбінацій, в інших магазинах їх називають опції.

У вашому випадку це наступні параметри:

 • Колір одягу (наприклад: червоний, синій, жовтий).
 • Тип тканини: шерсть, бавовна, нейлон, трикотаж та інші матеріали.
 • Розмір одягу (бажано використовувати нашу вітчизняну класифікацію 46,48, 50 розмір, замість іноземної, щоб не заплутувати покупця X, XL, XXL).
 • Тип одягу - чоловічий, жіночий.
 • Сезон - для зими, лети, осінь, зима, демісезонний.
 • Для чого використовується одяг: для роботи, для походів, для будинку, для ігор, для спорту.

Подібні класифікації зможуть швидше визначитися з вибором вашому потенційному покупцеві.

Наприклад, для магазинів на платформі PrestaShop - ці параметри називаються Комбінації і дозволяють покупцеві швидко вибрати потрібний товар на сторінці.

Наприклад, для магазинів на платформі PrestaShop - ці параметри називаються Комбінації і дозволяють покупцеві швидко вибрати потрібний товар на сторінці

Потрібно і краще використовувати спеціальні фільтри товарів, які дозволяють швидко вибрати потрібний одяг за заданими критеріями.

Потрібно і краще використовувати спеціальні фільтри товарів, які дозволяють швидко вибрати потрібний одяг за заданими критеріями

Питання асортименту продаваної одягу

Я б рекомендував зосередиться на певній вузькій ніші при продажу одягу.

Чи не намагайтеся продавати відразу все. Краще визначте кілька ваших головних напрямків, наприклад:

Якщо ви орієнтуєтеся на більш зрілу і грошову аудиторію:

 • Вечірні сукні для жінок
 • Костюми для чоловіків

Все що ви ще можете додати в цей розділ - це аксесуари- прикраси, жіночі сумочки або краватки або біжутерія для костюмів.

Якщо ви орієнтуєтеся на молодіжну аудиторію, в цьому випадку, тут можна розширити номенклатуру:

 • Спортивний одяг
 • штани
 • джемпери
 • куртки
 • плащі

Якщо ви продаєте ексклюзивний одяг від автора або свою, можете викладати усі товари, розділені за категоріями, щоб покупець зміг швидше зміг вибрати одяг.

Наприклад, якщо ви в'яжете і хочете продавати свої товари сформуйте чітку ієрархію товарів зрозумілу покупцеві і туди ж додайте одяг:

- Светри
- Пледи
- Кофти
- Шапки
- Рукавиці, рукавички

Доставка одягу - питання логістики

Хороша новина - одяг важить мало, тому вам не доведеться багато витрачати на доставку. Це не холодильник або пральна машина, який важить під 20-30 кг.

До речі, візьміть на замітку досвід відомого американського Інтернет-магазину Zapos - який брав поверни речей клієнтів, якщо вони їм не підійшли без всяких вимог, аби річ була поношена і не зіпсована.

Доставляти ви можете Поштою Росії - повільніше, але дешевше, або кур'єрськими службами - швидше, але і дорожче.

Дайте право самому клієнтові в процесі замовлення що для нього критично - збільшити вартість товару в загальній сумі доставці і відразу ж швидше отримати річ або купити товар з менш дорогою доставкою і трохи почекати?

Що ще додатково я б рекомендував зробити при продажу одягу в Інтернет-магазині:

Крок 1. Відразу ж конвертуйте розміри одягу в наш рідний формат. Чи не напружуйте покупця додаткової конвертацією розмірів з однієї таблиці в іншу (з американської в європейську). Зазвичай, деякі магазини так і роблять - вказують розміри в американському форматі, і на окремій сторінці ставлять таблицю відповідності.

Спробуйте самі пройти весь цикл замовлення і відразу зрозумієте цю труднощі перетворення.

Крок 2. Підтримка клієнтів повинна бути ідеальна. Не кидайте своїх потенційних клієнтів. Дайте в магазині он-лайн чат підтримки, телефон адміністратора де ваш майбутній покупець може задати питання по товару.

Рекомендую ознайомитися з моїми статтями по підтримки клієнтів:

Крок 3. Не намагайтеся боротися з великими гравцями. Виділяйте свій магазин не ціною, а іншими сервісами або номенклатурою товарів.

Про цінові війни я розповідав в цій статті - «Як вибрати оптимальну ціну товару для Інтернет-магазину? Нюанси розцінки товарів, що продаються »

Крок 4. Дизайн сайту, тобто Інтернет-магазину повинен відповідати вашій номенклатурі виробів. Якщо ви продаєте ексклюзивний одяг - тут потрібно звернути увагу на зовнішній магазину, який би відображав статус покупця.

Але намагайтеся не втратити в гонитві за дизайном саму функціональність Інтернет-магазину. Покупець прийшов до вас за покупками, щоб ознайомитися з товаром, а не оцінювати ваш супер-дизайн магазина. За це у вас товар не куплять.

Звертаю вашу увагу на вимоги до функціональності Інтернет-магазину!

Читайте мою статтю про зручність використання або іншими словами Юзабіліті Інтернет-магазинів

У висновку скажу, що всі ці вимоги і коментарі в цій статті допоможуть вам виділитися і закріпитися на ринку Інтернет-комерції, якщо ви хочете продавати одяг он-лайн.

Ну а далі, ваше бажання рости і розвиватися!

Як не «перегоріти» і не здаться при запуску Інтернет-магазину - прочитайте мої рекомендації тут - Купити інтернет магазин - це ще половина справи! - Інтерв'ю з Сергієм Кібіткіним

Успіхів вам при відкритті магазину одягу в он-лайн!Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
Як можна боротися з поверненнями одягу?
Що ж робити в цьому випадку?
Чому вигідно відкривати Інтернет-магазин одягу?
На що потрібно звернути увагу при відкритті Інтернет-магазину з продажу одягу?
Як можна боротися з поверненнями одягу?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.