Статьи

Як вибрати материнську плату для комп'ютера 2016-2017

 1. На що звернути увагу?
 2. Нове або перевірене старе?
 3. На якому чіпсеті повинна бути материнська плата?
 4. Материнські плати для Intel Core i5
 5. Материнські плати для ігрового комп'ютера

2016-2017 роки не подарують ринку персональних комп'ютерів нових платформ: шанувальники продукції Intel щосили освоюють представлену зовсім недавно архітектуру Skylake, а фанати AMD запасаються терпінням до кінця поточного - початку наступного року, коли імовірно в продаж надійдуть перші вироби з підтримкою нового сокета AM4. Однак ті споживачі, які хочуть кардинально удосконалити існуючий або купити новий комп'ютер, знаходяться в не найпростішим ситуації. Зараз питання, як вибрати кращу материнську (системну) плату, не має однозначної відповіді.

На що звернути увагу?

Материнська плата - основа комп'ютера. Саме вона визначає, які саме процесор, пам'ять, жорсткий диск і інші компоненти можуть бути встановлені в систему.

Деякі характеристики системних плат стали де-факто стандартом індустрії, тому справедливі для всіх сучасних моделей. У їх числі наявність портів USB 3.0 (універсальний засіб зв'язку з майже всієї зовнішньої периферією і гаджетами), Ethernet (адаптера локальної мережі), і одного або декількох слотів PCI-e x16 (до них підключаються відеокарти). Таким чином, при виборі підходящої материнської плати слід звертати увагу лише на:

 • форм-фактор - фізичні розміри плати. Вони визначають тип корпусу комп'ютера і можливе число слотів розширення (на маленькому шматочку текстоліту неможливо розмістити велику кількість великих деталей). Зараз актуальні mini-ITX, micro-ATX, ATX, extended-ATX (розташовані в порядку збільшення розмірів). Перші призначені для дуже компактних комп'ютерів, містять тільки один слот розширення і в деяких випадках на них вже розпаяний центральний процесор . Плати extended-ATX призначені для систем максимально можливої ​​потужності;
2016-2017 роки не подарують ринку персональних комп'ютерів нових платформ: шанувальники продукції Intel щосили освоюють представлену зовсім недавно архітектуру Skylake, а фанати AMD запасаються терпінням до кінця поточного - початку наступного року, коли імовірно в продаж надійдуть перші вироби з підтримкою нового сокета AM4

Материнська плата - основа комп'ютера

 • тип процесорного роз'єму;
 • набір системної логіки (чипсет), від якого залежить підтримка окремих фірмових технологій, максимальний обсяг оперативної пам'яті, перелік слотів розширення і портів для периферії.

Нове або перевірене старе?

Остання новинка на ринку персональних комп'ютерів - архітектура Skylake від Intel. Вона принесла процесорний роз'єм LGA1151, підтримку пам'яті DDR4 і ряд не настільки важливих для рядового споживача технологій. Однак в даний час практична користь від цих нововведень не очевидна - збільшення продуктивності в порівнянні з попереднім поколінням непомітно на око.

У більшості спеціальних тестових додатків або в комп'ютерних іграх зростання обчислювальної потужності не перевищує декількох відсотків. DDR4 також ще тільки належить розкрити свій потенціал, але для цього потрібні більш досконалі чіпсети, модулі пам'яті і процесори. Як наслідок, платформа Haswell з гніздом LGA1150 і DDR3 все ще актуальна.

Увага! Процесори Skylake підтримують пам'ять DDR4 і DDR3L. Остання працює від більш низької напруги, ніж DDR3 (1,35 В проти 1,5). Модулі DDR3 і DDR3L не взаємозамінні. Установка пам'яті, що не підтримується процесором і системною платою, може привести до виходу з ладу окремих компонентів.

Єдиний вибір користувачів, яким важлива максимальна продуктивність - материнські плати з роз'ємом LGA2011-3. Ця платформа підтримує чотириканальний пам'ять DDR4 і до 40 ліній PCI-e 3.0 (до 4-5 слотів для відеокарт).
Щодо сучасні платформи від корпорації AMD - AM3 + і FM2 +. Материнські плати з цими роз'ємами підтримують основний набір сучасних технологій. Однак процесори AMD поступаються конкуруючим рішенням від Intel по продуктивності, тепловиділення і споживаної потужності. Доцільність побудови системи на основі платформ AM3 + і FM2 + зараз під питанням.

Нарешті, існують плати з попередньо встановленими процесорами і платформа AM1 від AMD. Вони дешеві, але їх продуктивності досить тільки для роботи з текстом, перегляду інтернет-сторінок та ігор 10-річної давності.

На якому чіпсеті повинна бути материнська плата?

Для кожної з платформ виробниками представлено кілька моделей чіпсетів:

 1. Intel LGA1150:
  • H81 - не підтримує розгін компонентів (особлива настройка, що збільшує робочі частоти і продуктивність), можлива установка не більше 2 модулів пам'яті;
  • B85 - розгін не підтримується, установка до 4 модулів пам'яті, підтримується набір фірмових технологій для побудови інфраструктури бізнесу;
  • Q87 від B85 відрізняється підтримкою більшої кількості портів USB і програмних технологій для бізнесу;
  • H87 націлений на домашніх користувачів, тому на відміну від Q87 не підтримує бізнес-технології;
  • Z87 принципові відмінності від інших моделей зводяться до підтримки розгону.
 2. Intel LGA1151:
  • H110 - відсутня підтримка розгону, кількість слотів для пам'яті обмежена 2;
  • H170 - число слотів для пам'яті збільшено до 4;
  • B150 в порівнянні з H170 підтримується менше портів USB, чіпсет призначений для бізнес-користувачів;
  • Q170 - підтримка більшої кількості технологій для бізнесу;
  • Z170 - підтримка розгону, більшого числа портів USB, підвищена пропускна здатність шини PCI-e (корисно при установці декількох відеокарт).
 3. Intel 2011-3:
  • X99 - підтримується розгін, велика кількість портів USB, технології для бізнесу, забезпечується максимально можлива пропускна здатність шини PCI-e.
 4. AMD FM2 +:
  • A88X, A78, A68H, A58 - підтримують до 4 слотів пам'яті і розгін. Істотні відмінності зводяться до доступності технології CrossFire (потрібна для установки двох відеокарт на графічних процесорах AMD, присутній у A88X), кількості портів USB і SATA (для підключення оптичних приводів і жорстких дисків ). Можливості розгону варіюються в залежності від індивідуальних особливостей конкретних моделей материнських плат.
 5. AMD AM3 +:
  • 990FX - до 4 слотів PCI-e x16, максимальна стабільність при розгоні, 4 слота пам'яті;
  • 990X - до 2 слотів PCI-e x16, підтримка розгону, 4 слота пам'яті;
  • 970 - 1 слот PCI-e x16 (виробники материнських плат сторонніми засобами збільшують їх число до 2), підтримка розгону, 4 слота пам'яті.

Увага! Для ефективного розгону відповідні технології повинні підтримуватися не тільки системної платою, а й процесором. Чіпи з розблокованим множником маркуються індексом K, наприклад, A10-7870K або Core i7 6700K. У той же час всі процесори для платформи AM3 + серії FX мають вільний множник.

Материнські плати для Intel Core i5

Корпорація Intel виробляє під торговою маркою Core i5 чотирьохядерні процесори без підтримки технології мультіпоточності - Hyper Threading. Вона дозволяє одночасно обробляти на одному ядрі 2 обчислювальних потоку, чотирьохядерний процесор при цьому наближається по обчислювальної потужності до восьмиядерна. Продуктивності чіпів Core i5 досить для вирішення будь-яких завдань, що виникають у домашніх користувачів.

Продуктивності чіпів Core i5 досить для вирішення будь-яких завдань, що виникають у домашніх користувачів

Материнські плати для Intel Core i5

Сучасні моделі чіпсетів підтримують всю лінійку процесорів відповідного покоління. Так, для чіпів Core i5 архітектури Haswell підійдуть материнські плати на будь-якому наборі системної логіки - H81, B85, Q87, H87 або Z87. Аналогічна ситуація складається і з архітектурою Skylake.

Порада. Підтримка розгону збільшує вартість процесора і материнської плати. Якщо підвищувати заводську частоту не планується, немає сенсу і переплачувати за комплектуючі. Поєднання процесора з заблокованим множником і чіпсета серії Z не принесе ніякої практичної користі. Вплив наборів системної логіки на загальну продуктивність системи (при інших рівних компонентах) в даний час зводиться до статистичної похибки.

Материнські плати для ігрового комп'ютера

Протягом всієї історії персональних комп'ютерів одним з головних їхніх призначень були ігри. Цей вид розваг пройшов довгий шлях від хобі для гиків, дітей та підлітків до офіційного визнання в якості спортивної дисципліни. За своєю суттю комп'ютерна гра мало чим відрізняється від іншого програмного забезпечення, наприклад, редактора текстів чи тривимірних моделей.

Сама остання новинка індустрії цифрових розваг буде працювати на будь-якій системі, здатної забезпечити достатній рівень обчислювальної потужності - володіє певним обсягом оперативної і графічної пам'яті, вільним місцем на жорсткому диску, відповідним графічним і центральним процесором. Однак виробники комплектуючих намагаються зруйнувати цю аксіому.

Материнська плата для ігрового комп'ютера

В останні 5-10 років маркетологи активно просувають поняття «ігровий комп'ютер», маючи на увазі максимальну обчислювальну потужність і яскравий помітний дизайн. Цей термін експлуатують в тому числі і виробники системних плат. В асортименті кожного з них є спеціалізована лінійка продукції для геймерів.

Ігрові материнські плати мають незвичайне забарвлення текстоліту, світлодіодне підсвічування і великі декоративні панелі або радіатори на чіпсеті і ключових вузлах ланцюгів харчування. Такі комплектуючі коштують дорожче аналогів, але по суті лише демонструють зовнішні атрибути субкультури геймерів. Ключові характеристики звичайної материнської плати нічим не відрізняються від вироби для ігрового комп'ютера, виконаного на аналогічному чіпсеті.

Сучасний ринок материнських плат дозволяє вибрати виріб, що максимально відповідає індивідуальним перевагам кінцевого споживача. При цьому в якості основної вимоги можуть пред'являтися яскравий дизайн, максимальна практичність або продуктивність системи. Уважний аналіз базових характеристик материнських плат вбереже від необдуманих покупок і допоможе заощадити свої гроші.

Відео-поради щодо вибору материнської плати

На що звернути увагу?
Нове або перевірене старе?
На якому чіпсеті повинна бути материнська плата?
На що звернути увагу?
Нове або перевірене старе?
На якому чіпсеті повинна бути материнська плата?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача