Статьи

Як правильно будувати внутрішні посилання

 1. Базова архітектура сайту і навігаційна внутрішня перелінковка
 2. Що таке PageRank?
 3. Внутрішній PageRank?
 4. Крок 1: Скануємо за допомогою Screaming Frog
 5. Крок 2: Считаем внутрішній PageRank за допомогою R
 6. приклади
 7. Catalyst Digital
 8. Online Geniuses
 9. висновок

Пол Шапіро розповів , Як він визначає, яка сторінка сайту може сприйматися пошуковою системою як авторитетна. Його метод заснований на метриці, яку він називає «внутрішнім PageRank».

Архітектура вашого сайту - структура і спосіб організації внутрішніх посилань (наприклад, посилання на розділ «Про нас» з основного меню на вашому сайті) - грає життєво важливу роль в навігації по сайту для користувачів і пошукової системи, а також впливає на ваше ранжування.

Сучасні пошукові системи використовують посилання для сканування інтернету. Пошукові роботи переходять по всіх посиланнях на сторінці: спочатку за зовнішніми та внутрішніми, потім по кожному посиланні на наступних сторінках і т. Д. Це дозволяє пошуковій системі знаходити і індексувати ваші сторінки.

Пошукові системи, як Google, також використовують кількість посилань для ранжирування результатів запиту, приймаючи кожне посилання за сигнал важливості сторінки (т. Е. PageRank).

З цієї причини внутрішня перелінковка грає велику роль при скануванні, розумінні і ранжируванні сайту пошуковим роботом. Будучи SEO-практиком, як ви перевіряєте оптимальність архітектури і правильність внутрішньої перелинковки? Давайте розглянемо, як підрахунок метрики, яку я називаю внутрішнім PageRank, може допомогти нам впоратися з цим завданням.

Базова архітектура сайту і навігаційна внутрішня перелінковка

Є два основних типи внутрішніх посилань:

 1. Внутрішні посилання, які формують навігаційну структуру вашого сайту;
 2. Другорядні внутрішні посилання, які знаходяться в контенті вашого сайту (в статтях і інших місцях, які не є частиною навігаційної структури).

Перший крок на шляху до побудови правильної внутрішньої перелінковки - це організація спільних навігаційних елементів і дотримання правильної структурі сайту. Я раджу створювати класичну внутрішню перелинковку і використовувати силос-архітектуру Брюса Клея як основу для внутрішніх посилань. Це перевірена логічна структура сайту, яка працює.

Ось приклад від Portent :

Ось приклад від  Portent  :

Тепер, коли ваш сайт має міцний фундамент для внутрішніх посилань, давайте-ка поглянемо, як навігаційні і внутрішні посилання, які знаходяться в контенті, можуть вплинути на те, як пошукові роботи сканують і ранжирують ваші сторінки. Щоб оцінити вплив внутрішніх посилань, ми розглянемо внутрішній PageRank всіх сторінок.

Що таке PageRank?

Перш ніж ми продовжимо, давайте зупинимося на тому, що таке PageRank. PageRank - це один з алгоритмів, який Google використовує при ранжируванні сторінок за результатами запитів.

Алгоритм PageRank, згідно Google, «визначає число і якість посилань, що ведуть на сторінку, щоб дати приблизну оцінку важливості сайту».

Графічна інтерпретація PageRank:

Внутрішній PageRank?

Google підраховує PageRank для кожної сторінки в індексі, пов'язуючи різні сторінки сайту між собою і з іншими сайтами, які на них посилаються. Але ідея PageRank полягає у визначенні важливості сторінки на підставі посилається жодна стаття. Це може застосовуватися як на всіх сторінках інтернету, так і на окремому підмножині.

З метою вивчення внутрішніх посилань ми скористаємося ідеєю PageRank, щоб дізнатися відносну цінність кожної сторінки в межах одного сайту.

Під «внутрішньою PageRank» я розумію НЕ алгоритм Google, а схожий показник, заснований на внутрішніх посиланнях сайту.

Отже, приступимо до підрахунку внутрішнього PageRank для вашого сайту.

Зауваження: я не пропагую PageRank. Я говорю про метриці, схожою на PageRank, за допомогою якої можна виявити проблеми в архітектурі сайту.

Крок 1: Скануємо за допомогою Screaming Frog

Перш ніж ми зможемо безпосередньо підрахувати внутрішній PageRank, нам необхідно просканувати сайт. У цьому прикладі я використовую Screaming Frog, оскільки це стандартний інструмент в арсеналі будь-якого SEOшніка.

Почніть з запуску Screaming Frog і сканування вашого сайту. Коли сканування закінчиться, виберіть Bulk Export> All Outlinks в верхньому меню, потім збережіть CSV-файл в зручній для вас директорії:

Коли сканування закінчиться, виберіть Bulk Export> All Outlinks в верхньому меню, потім збережіть CSV-файл в зручній для вас директорії:

CSV-файл містить список всіх внутрішніх посилань вашого сайту. Ми будемо використовувати цей список, щоб розрахувати внутрішній PageRank.

Крок 2: Считаем внутрішній PageRank за допомогою R

R - це безкоштовний софт для статистичних розрахунків і побудови графіків, що працює на різних платформах. завантажте і встановіть його, якщо ви ще не зробили цього.

Встановіть igraph бібліотеку, запустивши консоль R і виконавши команду:

install.packages ( «igraph»)

Коли ви встановите бібліотеку, у вас з'явиться можливість використовувати код, який представлений нижче, в поєднанні з результатами сканування Screaming Frog для вашого сайту:

Просто використовуйте код вище і не забудьте зробити наступне:

 1. Вказати шлях до CSV-файлу Screaming Frog;
 2. Вказати свій домен і TLD-розширення;
 3. Створити ім'я кінцевого файлу, який буде містити показники внутрішнього PageRank кожної сторінки вашого сайту.

приклади

Давайте розглянемо на прикладі кількох реальних сайтів.

Catalyst Digital

наше агентство Catalyst Digital недавно оновило свій сайт після ребрендингу, і ми до сих пір усуваємо помилки. Тому я вирішив просканувати новий сайт і перевірити внутрішній PageRank.

Ось результат:

Ось результат:

Якщо поглянути на сторінки сайту з точки зору PageRank, ми побачимо, що топові сторінкою є сторінка контактів. Це не правильно.

Ви б не змогли цього побачити за допомогою звичайного сканування. Наприклад, Screaming Frog показує, що сторінка контактів має на одне посилання менше, ніж головна сторінка, незважаючи на більш високий внутрішній PageRank:

Внутрішній PageRank, так само як і Google PageRank, враховує скільки і, головне, ЯКІ посилання ведуть на цю сторінку. Незважаючи на більш високий PageRank, кількість посилань на сторінку контактів менше.

Отже, перевіримо в Google запит на нашу бренду:

Отже, перевіримо в Google запит на нашу бренду:

Видача Google підтвердила, що у нас є проблема. Сторінка контактів нашого агентства ранжируется вище головної сторінки в органічному пошуку. Швидше за все, це через неправильну внутрішньої перелинковки.

Тепер, коли ми виявили проблему, ми можемо переглянути архітектуру нашого сайту і усунути причину. Знання сила.

Online Geniuses

Давайте проведемо аналогічний тест на Online Geniuses (Модерується мною онлайн-спільнота, присвячене інтернет-маркетингу) і подивимося, що вийде.

Ось результат, отриманий в R:

Ось результат, отриманий в R:

На сайті є сторінка з оголошеннями про роботу, внутрішній PageRank якої вище, ніж у нашій головній. До сих пір це не було для нас проблемою, ймовірно, через кількість зовнішніх посилань на головну і різних ключових слів, але нам дійсно необхідно звернути на це увагу.

висновок

Тепер у вас є уявлення про те, як будувати внутрішню перелинковку вашого сайту. Після того як ви створили базову структуру навігаційних посилань, можете приступити до аудиту внутрішніх посилань сайту, тобто до сканування сайту і розрахунку внутрішнього PageRank за допомогою R.

Підписатися на розсилку

Ще по темі:

Аліна Крутоголова

Є питання?

Задайте їх прямо зараз, і ми відповімо в протягом 8 робочих годин.

Внутрішній PageRank?
Будучи SEO-практиком, як ви перевіряєте оптимальність архітектури і правильність внутрішньої перелинковки?
Що таке PageRank?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача