Статьи

Як очистити внутрішню пам'ять телефону з Андроїд при нестачі місця

  1. Пошук і видалення непотрібних файлів
  2. Ручне видалення залишків додатків
  3. Видалення вбудованих додатків
  4. Очищення кеш-пам'яті і сховища
  5. Очищення Android за допомогою сторонніх програм
  6. загальні рекомендації

Більшість смартфонів і планшетів під управлінням Android не можуть похвалитися великим об'ємом внутрішньої пам'яті, достатнім для зберігання не тільки завантаженого з інтернету мультимедійного контенту, але навіть для встановлених додатків. До того ж кеш багатьох програм, особливо тих, які призначені для роботи в мережі, може займати в кілька разів більше місця, ніж самі додатки.

Переповнений кеш, залишки видалених програм, забуті призначені для користувача файли - в результаті всього цього в пам'яті пристрою Андроїд виявляється недостатньо місця навіть для установки невеликого додатки. Вирішенням проблеми нестачі дискового простору може стати перенесення додатків на карту пам'яті , Але що, якщо такий варіант з якоїсь причини неможливий? В такому випадку нічого не залишається, як звільнити пам'ять на телефоні з Андроїд, видаливши з нього всі тимчасові і застарілі дані.

Пошук і видалення непотрібних файлів

Перед тим як приступати до генеральної «прибирання» системи, бажано вручну пройтися по часто використовуваних каталогів і перевірити, чи не завалялися там непотрібні вам файли. Те ж саме стосується зроблених вбудованою камерою фотографій. Якщо у вас гарна камера, кожне відзняте з її допомогою фото може важити більше 10 Мб, за умови ж що на телефоні зберігається кілька десятків таких фото, активно використовувана внутрішня пам'ять може виявитися швидко заповненою.

Зроблені камерою телефону фотографії зазвичай зберігаються в розташуванні sdcard / DCIM / Camera, але отримати до них доступ також можна і через стандартний додаток «Галерея». Перевірте заодно вміст папок інтернет-месенджерів, диктофона, блютуз, каталогів documents і download.

Перевірте заодно вміст папок інтернет-месенджерів, диктофона, блютуз, каталогів documents і download

Ручне видалення залишків додатків

Копнемо глибше і подивимося, як почистити внутрішню пам'ять на Андроїд вручну. Як і в Windows, в ОС Android при видаленні програм в пам'яті пристрою можуть залишатися папки з тимчасовими файлами. Видаливши їх, ви звільните небагато місця. Знаходяться вони зазвичай в директорії sdcard і sdcard / Android / data. Врахуйте тільки, що назви залишилися в другому розташуванні папок відрізняються від назв віддалених програм. Втім, зрозуміти, яка папка належить якійсь програмі не так вже й складно - у другій частині імені такої папки буде назва або частина назви програми. Наприклад, папка com.vtcreator.android360 належить додатком P360, а org.videolan.vlc - медіаплеєр VLC.

Видаляти програми в Android потрібно правильно. Спочатку необхідно очистити кеш, потім натиснути кнопку «Стерти дані» і тільки потім видаляти непотрібні програми. Така послідовність дій знизить ймовірність того, що на диску залишаться «хвости».

Видалення вбудованих додатків

Цілком прийнятним вирішенням питання, як очистити пам'ять телефону на Андроїд, може стати видалення вбудованих в прошивку додатків. Деякі з них можна видалити засобами системи, для видалення інших знадобляться root-права і спеціальні програми-деинсталлятори.

Очищення кеш-пам'яті і сховища

Очистити внутрішню пам'ять телефону на Андроїд можна шляхом очищення кешу і сховища додатків. Цей спосіб дозволяє вивільнити від декількох десятків мегабайт до 2-3 Гб дискового простору, але у нього є і свій недолік - очищення кеша тимчасово знизить швидкість роботи додатків, а очищення сховища призведе до втрати збережених налаштувань. Перейдіть в розділ управління додатками, тапніте за програмою, дані якої хочете очистити, і натисніть в наступному вікні кнопку «Очистити кеш».

У цьому ж вікні також повинна бути кнопка управління сховищем. Вона може називатися «Стерти дані» або «Управління місцем».

Вона може називатися «Стерти дані» або «Управління місцем»

Друга функція відрізняється від першої тим, що дає більше можливостей, ви можете виділити, які саме дані сховища додатки повинні бути очищені, а які залишені.

В налаштуваннях останніх версій Android присутній розділ «Пам'ять», що відображає загальний стан внутрішньої пам'яті. Скориставшись інструментами цього розділу, ви можете отримати точні відомості про заповнювання пам'яті тими чи іншими типами даних, а також виконати очистку кешу всіх додатків відразу.

Скориставшись інструментами цього розділу, ви можете отримати точні відомості про заповнювання пам'яті тими чи іншими типами даних, а також виконати очистку кешу всіх додатків відразу

Очищення Android за допомогою сторонніх програм

Використання сторонніх додатків-чистильників - найбільш простий спосіб звільнити місце на телефоні з Андроїд, не ризикуючи видалити важливі дані. Подібних програм в Плей маркет є більш ніж достатньо, але ми б рекомендували використовувати тільки ті, які добре себе зарекомендували, наприклад, CCleaner, SD Maid або Clean Master. Користуватися цими програмами дуже просто. CСleaner, наприклад, автоматично сканує вміст диска пристрою, сортує знайдені файли за типами і пропонує видалити їх, причому користувач може сам вибирати які дані потрібно видалити, а які залишити.

Додатком CСleaner підтримується очищення оперативної пам'яті, кеша, історії браузера, вмісту папки «Завантаження», видалення порожніх директорій.

Ще більш гнучким, ніж CCleaner, є інструмент Clean Master, що дозволяє здійснювати вибіркове видалення тимчасових даних, що залишилися після деінсталяції ігр та програм, а також проводити очищення системного кеша.

загальні рекомендації

Нераціональне використання фізичних ресурсів - ось ще одна причина, по якій так часто не вистачає пам'яті на Андроїд. Якщо ви встановлюєте на свій пристрій все підряд, аби тільки для того, щоб подивитися, що вдає із себе та чи інша програма або гра, то нема чого дивуватися забитої пам'яті. Часта установка нехай навіть з подальшим видаленням софта швидко призведе до засмічення пам'яті пристрою тимчасовими, конфігураційними та іншими службовими файлами.

Слідкуйте за резервними копіями. Якщо ви використовуєте інструменти для резервного копіювання додатків і інших даних, переконайтеся, щоб їх бекапи не зайняли більшу частину пам'яті. Періодично видаляйте старі копії вручну або налаштуйте програму для резервування даних таким чином, щоб вона робила це сама.

Перенесіть додатки, ігри, а також їх кеш на карту пам'яті, а ще краще скористайтеся новою функцією Adoptable Storage (доступна в Android 6.0 і вище), що дозволяє використовувати карту пам'яті microSD в якості додаткової області внутрішнього сховища. Нарешті, вимкніть, наскільки це можливо, рекламу у вбудованих і сторонніх додатках. Постійно довантажуючи з інтернету, вона також забиває пам'ять. Якщо ви станете дотримуватися цих простих рекомендацій, ви і місце в пам'яті заощадите, і час, який довелося б витратити на її оптимізацію.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача