Статьи

Як перевірити вхідні зовнішні посилання на сайт

 1. Навіщо перевіряти вхідні посилання на сайт
 2. Сервіси для перевірки беклінків
 3. Платні
 4. Як перевірити вхідні посилання на сайт
 5. Що робити з отриманими зовнішніми посиланнями
 6. резюме

Від того, які сайти посилаються на вашу майданчик, залежить позиція у видачі та навіть перспектива потрапляння під фільтр. Вхідні посилання можуть стати як потужним інструментом зовнішньої оптимізації, так і небезпечною зброєю в руках конкурентів. Читайте, як перевірити вхідні зовнішні посилання з інших ресурсів, а також їх «якість».

Читайте, як перевірити вхідні зовнішні посилання з інших ресурсів, а також їх «якість»

Вхідні посилання (зворотні посилання, беклінки) - це посилання на сайт з будь-яких зовнішніх майданчиків. Є одним з найважливіших факторів, що впливають на ранжування ресурсу в пошуковій видачі. Від того, якими будуть зовнішні посилання, залежить надійність сайту з точки зору пошукових систем.

Наприклад, ми розмістили статтю на блозі LPGenerator. У підписі до неї майданчик посилається на сайт нашого сервісу. Для нас це посилання є що входить. В даному випадку цей блог - акцептор, а наш сайт - донор.

Якщо ж ми пошлемося прямо в даній пропозиції на LPGenerator , То це посилання є для них беклінк, і вже ми виступаємо в ролі акцептора.

Чому вхідні посилання так сильно впливають на ранжування? Логіка пошуковиків проста. Якщо на вас посилаються авторитетні тематичні ресурси - значить ваш сайт містить корисний контент, і його позиції варто підвищити. Набагато гірше, якщо посилання на вас розміщуються на заспамленності доменах або ресурсах, створених для продажу беклінків. Тоді пошуковики запідозрять вас в штучної накрутки і вживуть заходів.

Навіщо перевіряти вхідні посилання на сайт

 1. Щоб побачити, хто на вас посилається і в якому контексті. Так можна помітити позитивні або негативні відгуки і відреагувати на них. Якщо хтось написав статтю про вас, ви зможете залишити коментар або зв'язатися з автором.
 2. Виявити спамние посилання на підозрілих сайтах. Іноді так усувають конкурентів: на «поганих» майданчиках розміщуються беклінки, і в результаті сайт-донор потрапляє під фільтр Яндекса або Google. Аналогічно, якщо недобросовісний конкурент одночасно розмістить відразу багато беклінків на різних ресурсах.
 3. Перевірити коректність тексту беклінк (анкор) і зміст тексту, який знаходиться біля посилання. Також можна виявити, чи не прихований чи беклінк атрибутом nofollow - в цьому випадку користі від нього мало.
 4. Проаналізувати зовнішню кількість посилань конкурентів. Так ви зрозумієте, чому вони вище у видачі, ніж ви.
 5. Щоб зібрати базу поганих посилань для виключення з посилального профілю.

Сервіси для перевірки беклінків

Безкоштовні

Є сервіси, які дозволяють перевірити зовнішні посилання без оплати і реєстрації. Приклади сервісів, які дозволять безкоштовно або здебільшого безкоштовно перевірити зовнішні посилання на сайт:

Приклад результатів перевірки сайту сервісом Linkpad

Але майте на увазі, що у багатьох з них функціонал обмежений. Наприклад, можна побачити не всі беклінки, по посиланнях можна перейти або список неможливо вивантажити.

Вебмастера можуть безкоштовно перевірити свої сайти за допомогою сервісу Яндекс.Вебмайстер - Розділ «Посилання» → «Зовнішні посилання». Завдяки йому можна побачити, проіндексувала ця система ваш беклінк і подивитися всі вхідні посилання з конкретного сайту. Також зовнішні посилання можна вивантажити архівом. Недолік у тому, що так неможливо перевірити беклінки конкурентів. Для користування сервісом потрібно підтвердити права на конкретний сайт.

Аналогічний інструмент - Google Search Console , Але він надає більш розширену інформацію. Наприклад, він включає посилання, проставлені через редирект. У подібних інструментів від пошукових систем є істотний плюс - актуальність їх бази.

Платні

Їх перевага в тому, що їх функціонал незрівнянно ширше, ніж у безкоштовних. У тому числі і в плані аналізу вхідних посилань конкурентів. Плюс, багато хто з них дозволяють перевірити певну кількість беклінків безкоштовно. Або скористатися всіма можливостями інструменту протягом тестового періоду.

Приклад подібних сервісів:

 • Ahrefs - найпопулярніший з подібних сервісів, але тариф Lite коштує 99 $, тестовий період теж платний - 7 $;
 • Semrush - аналогічна ціна на найнижчий тариф;
 • MajesticSEO - якщо вірити їх даними, найбільша в світі база посилань;
 • Backlink за копійки - бере дані з Ahrefs, при мінімальному тарифі можна перевірити 15 000 вхідних посилань;
 • Serpstat - містить корисні функції і для SEO, і для PPC-фахівців:

Ahrefs  - найпопулярніший з подібних сервісів, але тариф Lite коштує 99 $, тестовий період теж платний - 7 $;  Semrush  - аналогічна ціна на найнижчий тариф;  MajesticSEO  - якщо вірити їх даними, найбільша в світі база посилань;  Backlink за копійки  - бере дані з Ahrefs, при мінімальному тарифі можна перевірити 15 000 вхідних посилань;  Serpstat  - містить корисні функції і для SEO, і для PPC-фахівців:

Приклад перевірки зворотних посилань сервісом Serpstat

Як перевірити вхідні посилання на сайт

Беклінки можна перевірити не тільки за допомогою онлайн-сервісів. Існують також спеціальні інструменти, які встановлюються на комп'ютер. Розглянемо проведення перевірки беклінк на прикладі подібного рішення - Netpeak Checker .

 1. Вписуємо цікавить нас сайт як пошуковий запит і додаємо його ж з мінус-оператором для пошуку посилань нема на нашому сайті - т. Е. Беклінков.
 2. В налаштуваннях вибираємо:
  1. цікавлять нас пошукові системи;
  2. кількість результатів;
  3. регіон;
  4. часовий діапазон.
 3. Натискаємо Старт.
 4. Отримуємо список входять зовнішніх посилань.
 5. При бажанні їх можна вивантажити в форматах TXT, CSV, XLSX.

При бажанні їх можна вивантажити в форматах TXT, CSV, XLSX

На скрині тільки частина даних. Можна налаштувати сортування / групування за всіма параметрами, включаючи:

 • виділений текст - так пошуковики зазвичай відображають точний збіг запиту або синоніми;
 • додаткові посилання - їх анкор в сніпеті у конкретного результату;
 • рейтинг в сніпеті - рейтинг сторінки, в разі його відображення в сніпеті видачі;
 • блок з відповідями - згадується чи беклінк в пошуковій видачі у вигляді спеціального блоку з відповідями;
 • хост сторінки, отриманої з пошукової видачі;
 • запит і пошукова система - для зручності, якщо порівнюєте дані за різними запитами і різним пошуковим системам.

Що робити з отриманими зовнішніми посиланнями

Якщо ви аналізуєте посилання, які ведуть на ваш сайт, то потрібно перевірити їх «якість». Ось короткий чек-лист.

 1. Рівень авторитетності або «трастовості» сайту-акцептора з точки зору пошукових систем - його можна перевірити за допомогою сервісів, наприклад Ahrefs.
 2. Спамность сайту і чи сторінки, на якій розміщено посилання. Наприклад, зловживання жирним шрифтом, ознаки переоптімізаціі і при цьому мінімум корисної інформації.
 3. Відвідуваність і частота оновлення контенту .Чем нижче обидві ці величини, тим менше ймовірність у вас потрапити в топ. Перевірити відвідуваність можна за допомогою SimilarWeb .
 4. Співвідношення вхідних / вихідних посилань. Якщо на сайт посилається всього один домен, а він на 3000 - зрозуміло, що корисним назвати його складно.
 5. Відсоток індексації сторінок сайту пошуковими системами. Найпростіший спосіб перевірки - введіть в рядку пошуку «site: [url цікавить сайту]».
 6. Вік. Чим старше ресурс, тим більша ймовірність, що це не сайт-одноденка, який завтра зникне або буде заблоковано.
 7. Тематика. Якщо ви займаєтеся установкою кондиціонерів, то навряд чи для вас буде корисний трафік з розділу «Кримінал» новинного порталу.
 8. Чи багато посилань на сайті - іншими словами, чи створений він для людей або просто для розміщення посилань.
 9. Розташування посилання. Краще уникати «наскрізних» посилань, які знаходяться на всіх сторінках сайту або в футере.
 10. Анкор. Зверніть увагу, чи не забагато комерційних анкорами, які включають слова «купити», «ціна» і т. Д. Також краще якщо частина беклінків буде nofollow-посиланнями.

До речі, більшість цих параметрів можна перевірити відразу ж в Netpeak Checker, перенісши знайдених акцепторів в основне поле програми - кнопки Перенести URL, Перенести хости.

Коли ви отримали список входять зовнішніх посилань на сайт конкурентів, ви можете спробувати розмістити свої посилання у тих же акцепторів. За кількістю беклінків можна визначити, скільки їх потрібно, щоб обігнати інші бренди у видачі.

Якщо на вас посилається підозрілий сайт - краще не ризикувати і відхилити посилання. Можна зробити це двома способами.

 1. Написати власнику сайту і попросити його видалити беклінк.
 2. Використовувати інструмент Disavow від Google - принцип роботи з ним описаний в керівництві . Враховуйте, що вдаватися до нього потрібно тільки в разі потреби. Інакше це може вплинути на позицію вашого сайту у видачі.

Google стверджує, що пошуковик самостійно розуміє, яких посиланнях можна довіряти - тому веб-майстрам необов'язково використовувати цей інструмент.

резюме

 1. Вхідні посилання впливають на те, як ранжируется ваша майданчик в пошуку. Якщо вони будуть з авторитетних релевантних ресурсів - позиції у видачі підвищаться. Коли ж на вас посилаються в основному сайти з сумнівним вмістом, ви ризикуєте потрапити під фільтр.
 2. Завдяки перевірці посилань можна встановити, хто на вас посилається і в якому контексті. Чи не намагаються конкуренти знизити ваш сайт у видачі, спеціально розміщуючи неякісні посилання на нього.
 3. Перевірити беклінки можна: а) за допомогою безкоштовних ресурсів; б) використовуючи обмежені тріальні можливості платних ресурсів; в) сплативши підписку.
 4. Коли ви отримали список зовнішніх посилань, перевірте, чи не викликає сайт підозр, релевантний він вашій тематиці, не створений чи виключно для посилань. Якщо сайт вам відверто не подобається - позбавляйтеся від посилань, які можуть бути потенційно шкідливими для вашого сайту.

Якщо сайт вам відверто не подобається - позбавляйтеся від посилань, які можуть бути потенційно шкідливими для вашого сайту

Чому вхідні посилання так сильно впливають на ранжування?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача