Статьи

Як дізнатися дані мережі роутера. Як дізнатися IP адресу роутера, щоб зайти в його налаштування?

 1. Підказка на самому роутері
 2. Майстер налаштування мережі
 3. Командний рядок
 4. висновок
 5. Дивимося IP-адреса на самому роутері (на корпусі пристрою)
 6. Як дізнатися адресу роутера в мережі (через налаштування Windows)
 7. За допомогою командної будівництва
 8. Як дізнатися IP-адресу роутера сусіда
 9. Трохи теорії: що таке роутер і для чого він потрібен?
 10. Де можна побачити IP адреса
 11. купили роутер
 12. Налаштування роутера: скидання налаштувань, DHCP
 13. Скидання налаштувань
 14. DHCP
 15. Зовнішні IP адреси
 16. Для чого може знадобитися дізнатися IP-адресу Wi-Fi модему (роутера)?
 17. Як дізнатися IP-адресу за допомогою ipconfig з набору інструментів Windows
 18. Використання більш складного і інформативного ПО для пошуку IP-адрес в локальній мережі
 19. Як дізнатися IP-адресу роутера за допомогою IP-сканера
 20. результат:
 21. Якщо натиснути на плюсик біля кожного девайса - відкривається додаткова інформація:

Майже для кожного користувача Всесвітньої павутини наявність маршрутизатора вдома стає реальною необхідністю, адже він дозволяє швидко і без зайвих зусиль створити в житло бездротову мережу з виходом в інтернет. Для виконання налаштувань, заміни пароля Wi-Fi і інших потреб вам потрібно пам'ятати IP-адреса роутера. Забули його? Не біда! Новачкові ця ситуація здасться складною, тому запрошуємо прочитати цю інформацію.

Дізнатися IP-адресу пристрою можна різними способами

Підказка на самому роутері

Цей спосіб є найдоступнішим. Достатньо лише мати доступ до пристрою. Наклейка з адресою кріпиться на задній або нижній поверхні пристрою. Покрутіть його в руках або переверніть, щоб знайти наклейку. Найчастіше початковий IP-адреса роутера такий: 192.168.1.1 або 192.168.0.1. На пристроях деяких фірм в якості адреси може зазначатися буквений адресу, як, наприклад, tplinklogin.net на моделях TP-Link.

Якщо ви не володієте фізичним доступом до маршрутизатора, наприклад, він прикріплений або встановлений дуже високо, або ж наклейка здерта, то спробуйте пошукати цю інформацію в керівництві користувача, там вона обов'язково вказується. Якщо не виходить знайти і паперову інструкцію, то, знаючи модель пристрою, можна завантажити її з офіційного сайту компанії. Якщо не володієте і цими даними, то дізнатися адресу пристрою можливо іншими способами.

Майстер налаштування мережі

Щоб за допомогою функціоналу Windows, необхідно запустити Центр управління мережами і загальним доступом. Потім зробіть наступне:

 • У системному треї клікнути правою кнопкою миші на значку «з'єднання», обрати «Центр управління мережами ...»
 • Увійти в «Зміна параметрів адаптера»
 • При з'єднанні через Wi-Fi натиснути на « Бездротова мережа »За допомогою кабелю -« Підключення по локальної мережі »(Ethernet)
 • У віконці вибрати вкладку «Відомості». В поле «шлюз IPv4» відобразиться IP-адреса маршрутизатора.


В поле «шлюз IPv4» відобразиться IP-адреса маршрутизатора

Опинитися в цьому розділі можна й інакше: після входу в «Центр управління мережами», що знаходиться приблизно в центрі екрана, клікніть на «Підключення по локальній мережі» ( «Бездротова мережа»). А володарі Windows 10 можуть натиснути Win + X і вибрати «Мережеві підключення».

Командний рядок

Якщо з різних причин у вас не виходить розвідати IP-адреса роутера, зазначеними вище методами, то спробуйте використовувати командний рядок Windows. Запустити її допускається декількома способами:

 • Win + R - cmd
 • Win + X - Командний рядок (адміністратор)
 • Пошук в Windows - надрукувати cmd (або командний рядок) (для ОС Windows 10)
 • Пуск - Всі програми - Службові - Командний рядок
 • Пуск - рядок пошуку - cmd.

У вікні командного рядка додайте команду ipconfig. Система видасть інформацію про стан підключення. Пошукайте пункт «Основний шлюз», - це саме та інформація, яка і є адресою Wi-Fi-маршрутизатора.


висновок

Тепер ви обізнані, як дізнатися IP-адресу роутера всіма доступними способами. Очевидно, що це абсолютно нескладно. Тому якщо вам потрібно змінити пароль з'єднання, підкоригувати налаштування пристрою, але не вдається згадати IP-адреса для потрапляння в веб-інтерфейс, то застосуєте один з рад статті.

Запрошуємо вас залишати коментарі з приводу того, як вам вдалося застосувати запропоновану інформацію. Будемо раді почути конструктивні пропозиції.

Сьогодні багато абонентів дротових і бездротових високошвидкісних з'єднань Інтернет, до яких відносяться типи підключень LAN, ADSL, 3G, і Wi-FI, використовують в якості розподіляє пристрої роутер. Адже це дуже зручно, погодьтеся! Просто поставив цей прилад, в кілька натискань налаштував його (а часто це робиться фахівцями Інтернет-провайдера) - і роздавай одне Інтернет-підключення на скільки хочеш і яких завгодно пристроїв, особливо якщо використовувати бездротовий роутер.

В останньому випадку, де б ви не знаходилися в межах квартири, за умови хорошого проходження Wi-Fi сигналу завжди є доступ в Інтернет. Буває, що такий варіант підключення пропонують сервісні компанії та представники провайдерів, коли клієнт повідомляє, що хоче мати доступ до з декількох комп'ютерів, що буває дуже часто. При цьому багато клієнтів до виникнення проблем мають дуже віддалене уявлення про те, що являє собою "ця коробочка, з якої йде Інтернет".

Але іноді настає момент, коли потрібно Найчастіше клієнт вважає за краще не розбиратися самостійно, а викликати фахівця, компетентного в подібних питаннях. Але іноді такої можливості немає і доводиться розбиратися в ази мережевих технологій самостійно.

Мета цієї статті - допомогти вам вирішити питання, як дізнатися IP роутера. Також дати деякий, хоч і досить поверхневе уявлення про технології NAT (трансляція мережевих адрес). А як дізнатися зовнішній IP роутера, це навіть не питання - просто заходимо на сайт 2ip.ru і бачимо динамічний адресу, виділений для вашого пристрою провайдером. Але приступимо до основної теми статті.

Можливо, на роутері збилися налаштування, треба "прокинути порт", змінити налаштування маршрутизації або сервери провайдера, підключити якусь функцію або встановити на пристрій свіжу прошивку. Варіантів виникнення потреби отримати доступ до цього пристрою маса. У цих випадках у вас неодмінно виникає питання, як дізнатися IP роутера.

Найчастіше, за замовчуванням це початкова адреса діапазону IP адрес, виділеного під локальні мережі (192.168.0.1, 172.0.0.1, 172.0.1.1). Але іноді буває, що IP адреса роутера видали нестандартний. У таких випадках треба виконати наступне. Натискаєте вибираєте з усього різноманіття пункт "Виконати", набираєте у вікні команду cmd. Відкривається консоль. Набираємо Система видає вам всю доступну інформацію про мережеві інтерфейси. Ось як просто дізнатися IP роутера.

Існує також альтернативна команда. Вона дозволяє відповісти на питання, як дізнатися IP роутера, відображаючи вашу таблицю маршрутизації - route PRINT. Якщо ви використовуєте для доступу до Інтернету пристрій типового російського провайдера, то VPN або PPPOE з'єднання встановлюється саме на роутері, а роздача Інтернету відбувається в локальну мережу.

Комп'ютерів всіх форм і розмірів, включаючи ноутбуки і планшети, проводиться роздача IP адрес певного діапазону локальної підмережі. А роутер в цій системі, природно, шлюз. Саме його IP адреса відобразиться по команді ipconfig / all. Потім набираємо IP адреса роутера в і нам відображається вікно введення облікових даних для входу на роутер.

Якщо були встановлені стандартні параметри, то логін (облікове ім'я) і пароль можна дізнатися в документації до приладу. Може статися й так, що з якихось причин ви не знаєте пароль до пристрою. Увага! Перш ніж скидати настройки, слід переконатися в доступності всіх даних для авторизації на сервері провайдера (шлюз VPN або PPPOE, DNS сервери, логін і пароль). Тоді найпростіше буде скинути налаштування. Для цього від'єднайте роутер від мережі і затисніть на деякий час кнопку Reset (зазвичай розташовується на нижній панелі пристрою).

Лампочки портів роутера одночасно загоряться і згаснуть. Після цієї операції почекайте, поки роутер завантажить микропрограмму з новими настройками (загориться лампочка) і підключіть його до мережі, поновіть мережевий інтерфейс комп'ютера, де хочете отримати доступ до адміністративної панелі пристрою в консолі командою ipconfig / renew.

Таким чином мережевий інтерфейс отримає новий IP адреса і таблицю маршрутизації. Після цього заходимо на роутер через рядок браузера і бачимо вікно авторизації. Забиваємо в нього дані, передбачені за замовчуванням для вашої моделі, і приступаємо до налаштування. Отже, ви з'ясували, як дізнатися IP роутера.

Кожен роутер, або модем, не має значення, має свою адресу. IP-адреса в локальній мережі. Знаючи цю адресу, можна отримати доступ до роутера. Зайти в його панель управління, і змінити необхідні настройки. Як правило, після установки і настройки маршрутизатора, ми просто забуваємо про нього. Він виконує свою роботу, роздає інтернет, і немає необхідності щось змінювати, або налаштовувати.

Є кілька способів, якими можна дізнатися IP-адресу маршрутизатора, або модему.

 • 192.168.1.1, або 192.168.0.1 - швидше за все, один з цих варіантів і є IP-адресою вашого роутера. Ви можете перевірити це, просто відкривши адреса в браузері.
 • Практично на всіх моделях, всіх виробників, адреса роутера вказано на самому пристрої (зазвичай, на наклейці знизу). Це може бути не тільки IP-адресу (з цифр), а й хостнейм (як адреса сайту, з букв). Наприклад, у TP-Link, це tplinkwifi.net. При цьому, доступ до маршрутизатора по IP-адресою так само можливий.
 • Сам IP-адресу можна подивитися з комп'ютера. Головне, щоб комп'ютер був підключений до маршрутизатора. Через властивості підключення, або командний рядок.

Давайте розглянемо всі більш детально, і з картинками.

Дивимося IP-адреса на самому роутері (на корпусі пристрою)

Візьміть свій роутер, і подивіться на нього. Швидше за все, знизу ви побачите наклейку з різною інформацією. Там буде вказано адресу роутера. IP-адреса (з цифр), або хостнейм. Так само, крім адреси там ви зможете знайти багато корисної інформації: модель роутера, апаратну версію, заводські логін і пароль для входу в настройки роутера, MAC-адресу, заводська назва Wi-Fi мережі і пароль до неї.

Ось так це виглядає на роутерах TP-Link:

Або ось так (хостнейм):


На роутерах ASUS:


До речі, по ASUS я підготував окрему інструкцію:.

Веб-адреса роутерів ZyXEL:


Веб-адреса роутерів ZyXEL:

А ось так вказаний IP-адреса на роутерах D-Link:


А ось так вказаний IP-адреса на роутерах D-Link:

Але практично в будь-якому випадку, навіть якщо вказано хостнейм, підійде 192.168.1.1, або 192.168.0.1.

Якщо у вас якийсь інший роутер, то там адреса має бути вказаний приблизно так само, як на фото вище. Так само, адреса може бути прописаний в інструкції до маршрутизатора.

Як дізнатися адресу роутера в мережі (через налаштування Windows)

Можна подивитися шлюз у відомостях нашого підключення. Потрібно спочатку відкрити "Мережеві підключення", де відображаються всі адаптери. Можна натиснути правою кнопкою миші на значок підключення до інтернету, вибрати "Центр управління мережами ...", і в новому вікні перейти в розділ "Зміна параметрів адаптера". Або натиснути клавіші Win + R, ввести команду ncpa.cpl і натиснути "Ok".


Натискаємо правою кнопкою миші на те підключення, через яке ви підключені до роутера (якщо по кабелю, то це "Підключення по локальній мережі", або Ethernet (у Windows 10), а якщо по Wi-Fi, то " бездротове з'єднання ") І вибираємо" Стан ".

У новому вікні натисніть на кнопку "Відомості ...". Відкриється ще одне вікно, в якій подивіться адресу в рядку "шлюз IP ...". Це і буде адреса вашого роутера в локальній мережі.


Це і буде адреса вашого роутера в локальній мережі

За допомогою командної будівництва

Запустіть командний рядок. Її можна знайти і запустити через пошук. Так само, можна натиснути клавіші Win + R, ввести cmd і натиснути "Ok".

У командному рядку виконуємо команду:

У рядку "Основний шлюз" буде вказано потрібний нам IP-адресу.


Ось так все просто.

Як дізнатися IP-адресу роутера сусіда

Чесно кажучи, не розумію навіщо це комусь потрібно. Навіщо дізнаватися адресу роутера сусіда 🙂

У будь-якому випадку, ви не зможете дізнатися адресу, якщо не підключені до роутера (та й в такому випадку, він вам просто не потрібний). А якщо підключені до роутера з комп'ютера, то адреса можна подивитися одним із способів, про які я писав вище. на мобільному пристрої так само можна дізнатися потрібну адресу (роутера, до мережі якого ви підключені). Просто відкрийте властивості Wi-Fi мережі, до якої ви підключені. Там повинен бути пункт "Маршрутизатор", або щось типу цього. Швидше за все ви там побачите 192.168.1.1, або 192.168.0.1.

Питання, як дізнатися ip адресу роутера для деяких користувачів здасться тривіальним, але насправді є свої нюанси, які я повинен розповісти для недосвідчених користувачів.

Багато хто може сказати, що його дуже легко знайти, так як він є на наклейці, але якщо уявити момент, коли її не буде в тому місці, де вона повинна бути, то напрошується питання - а як ще можна визначити IP адресу. Про це та багато іншого я і збираюся розповісти в цій статті.

Трохи теорії: що таке роутер і для чого він потрібен?

З початку, давайте визначимося з самим поняттям роутер, що це? У перекладі з англійської мови роутер означає - маршрутизатор, який здійснює передачу даних між пристроями, як всередині локальної мережі, так і між комп'ютерними мережами.

За своєю суттю IP- адреси підрозділяються на два типи - зовнішні і внутрішні адреси. Приклад: внутрішні IP адреси використовуються для локальної мережі - офіси, які можу звертатися в інтернет (при налаштуванні комп'ютера та відповідного обладнання), а зовнішні IP- адреси потрібні для того щоб їх бачили інші комп'ютери з інтернету, які також мають зовнішні IP адреси. Про поділ видів IP адрес можна розповісти багато, але ця тема не відноситься до сьогоднішнього матеріалу, і тому я не буду на цьому зупинятися.

Де можна побачити IP адреса

Тепер перейдемо від теорії до практики. Я розповім 2 варіанти, коли користувачі задаються питанням, як дізнатися IP адресу роутера: при купівлі та налаштування нового роутера і коли ви просто хочете зайти в свій роутер, щоб наприклад, налаштувати Wi-Fi у себе вдома.

Перед тим як почну описувати ту чи іншу ситуацію, ви можете спробувати ввести IP адреси, які часто використовують виробники: 192.168.1.1, 192.168.1.254, 192.168.0.1, 192.168.0.254, 192.168.0.50 і 192.168.1.50. Швидше за все, ці адреси встановлені за замовчуванням в вашому роутере.

Щоб дізнатися всі способи я настійно вам раджу прочитати всі розділи статті. Так як в кожному з них я буду описувати різні моменти, які можуть вам допомогти в цьому завданні.

купили роутер

Якщо ви купили новий роутер і збираєтеся самі його налаштувати, то в першу чергу зверніть увагу на коробку або ж на сам роутер (внизу) на наявність написів з IP адресою. Для прикладу можете подивитися на зображення нижче:

на Цей пристрій слід виробники за замовчуванням дали IP адреса 192.168.0.1. Тепер ви можете використовувати цю адресу, щоб зайти в його налаштування. Також на роутаре ви повинні знайти логін і пароль, який використовується для входу в його інтерфейс. Якщо цих даних немає, то зазвичай за умовчанням: логін - admin і пароль - admin або ж просто вводите логін admin, а пароль залишаєте порожнім.

Налаштування роутера: скидання налаштувань, DHCP

Якщо ви взяли у кого-то роутер і знайшли на ньому IP адреса, в який з якихось причин не виходить зайти в інтерфейс налаштувань роутера, то тоді виходом з цієї ситуації - скидання налаштувань за замовчуванням. Також цей варіант підходить для тих, які не можуть зайти в налаштування через неправильне логіна і пароля.

Скидання налаштувань

Увага! Якщо ви скинете налаштування роутера, який зараз роздає інтернет у вашому домі, то тоді доведеться перенастроювати роутер, що для деяких користувачів буде проблематично. Тому читайте статтю далі, щоб уникнути цього.


Щоб скинути налаштування роутера, треба ззаду натиснути на кнопку Reset. Натисніть на неї і потримайте 15 секунд, після чого відпустіть. При цьому роутер повинен бути включений! Через пару хвилин можете скористатися даними, які ви знайшли на роутері.

DHCP

Не буду розписувати докладно про DHCP, але якщо сказати коротко - автоматична роздача IP адрес (роутером в нашому випадку). Тобто, коли ви підключаєтеся до роутера за допомогою: комп'ютера, ноутбука, нетбука або стільникового телефону він сам роздає IP адреси. Якщо ця функція у вас включена, то тоді ви легко можете дізнатися адресу роутера без будь - яких проблем.

Отже, давайте перевіримо, чи включений DHCP. Для цього вам потрібно підключитися до роутера по кабелю або Wi-Fi- немає ніякого значення. Далі зайдіть в властивості мережевого підключення , Через яке підключилися до роутера і подивіться, який IP у DHCP сервера (роутер в нашій ситуації). Детально про цю процедуру з скріншот ви можете подивитися в: «». Опис знаходиться приблизно в середині статті.

DHCP сервер ви можете дізнатися іншим способом: відкрийте виконати «Win» + «R», після цього введіть команду cmd і натисніть «ОК». Далі вам необхідно буде ввести команду ipconfig / all і натиснути Enter.


У рядку «Основний шлюз» і «DHCP - сервер» буде видно ваш IP-адресу. Або можете скористатися командою ipconfig.

Зовнішні IP адреси

Є багато способів дізнатися зовнішній IP адреса: дізнатися на самому комп'ютері (сервер), подивитися в настройках роутера, скористатися сервісами, програми та багато іншого. Ця частина статті вам зараз не стане в нагоді, але на майбутнє буде корисно знати.

Давайте я покажу кілька способів, щоб ви знали на майбутнє як можна за допомогою інтернету подивитися зовнішній IP адреса.

Зайдіть в пошукову систему Яндекс і введіть «IP», після чого натисніть «Enter». На самому початку видачі результатів від Яндекса буде написаний ваш IP.

2ip.ru. При вході на стартову сторінку сайту ви можете відразу побачити IP.


Ви також можете зайти в налаштування роутера і знайти там зовнішній IP адреса. Щоб дізнатися де знаходяться ці дані, можете подзвонити вашому провайдеру і уточнити в якій частині меню налаштувань роутера це можна побачити.

Все не так важко як здається! Успіхів!

Для чого може знадобитися дізнатися IP-адресу Wi-Fi модему (роутера)?

 1. треба зайти на модем і змінити параметри Wi-Fi (Змінити пароль доступу або протокол шифрування), але за якою адресою він знаходиться відразу визначити досить складно. І взагалі, краще знати адресу напевно, за яким стукати на модем. Адже з комп'ютером можуть бути проблеми, при яких можна перепробувати всі основні адреси і не увійти в панель управління;
 2. за замовчуванням був навмисне змінений - треба дізнатися його нинішня адреса.

«Не можу зайти на сторінку управління модемом», «Не можу зайти в панель управління роутером», «Не відкривається сторінка роутера» і т.д. - все це проблеми пошуку потрібного IP-адреси роутера.

Більшість мережевих маршрутизаторів ( Wi-Fi роутерів , ADSL модемів) мають за замовчуванням IP-адреси:

 • 192.168.1.1;
 • 192.168.0.1;
 • 192.168.100.1.

Складнощі можуть виникнути і при, і при.

Як дізнатися IP-адресу за допомогою ipconfig з набору інструментів Windows

Утиліта ipconfig є в будь-якої версії. Для її запуску необхідно викликати інтерпретатор командного рядка і в ній набрати команду ipconfig. Дана команда відобразить IP-адреса (IPv4, IPv6) використовуваного адаптера нашого ноутбука, маску підмережі і основний шлюз.

Все просто!


Все просто

Використання більш складного і інформативного ПО для пошуку IP-адрес в локальній мережі

Якщо треба знайти IP-адреси всіх пристроїв в мережі (всіх роутерів, комп'ютерів, смартфонів), краще скористатися IP-сканером. Робота з такими програмами викликає почуття підглядання в замкову щілину: можна дізнатися багато цікавого про сусідів по мережі, а маючи доступ до роутера можна банити неугодних по MAC, підвищувати швидкість роботи в Інтернет для обраних). Як правило, в додатковий набір можливостей IP-сканерів (в порівнянні з ipconfig) входять:

 • перегляд MAC (фізичних) адрес всіх пристроїв в мережі;
 • огляд всіх підключених до бездротової точки доступу Wi-Fi пристроїв , В тому числі і тих, яких бути не повинно;
 • ... і деякі інші

Як дізнатися IP-адресу роутера за допомогою IP-сканера

Завантажуємо і встановлюємо програму MyLanViewer (http://www.mylanviewer.com/network-ip-scanner.html).
Програма платна після 15 днів використання, але для вирішення наших завдань вистачить і одного.

Програма англійською мовою, але всі необхідні меню дуже прості - розбереться навіть дитина. Під час запуску програма автоматично розпізнає мережу, швидко отримає всі параметри.
Програма англійською мовою, але всі необхідні меню дуже прості - розбереться навіть дитина

результат:
 • тип пристрою (Router, Computer);
 • його MAC і IP-адресу пристрою.


тип пристрою (Router, Computer);  його MAC і IP-адресу пристрою

Якщо натиснути на плюсик біля кожного девайса - відкривається додаткова інформація:
 • Events (події);
 • MAC адреса;
 • NIC vendor (виробник);
 • Last IPv4 Address (останній IP);
 • Last Host Name by IPv4 (ім'я хоста, комп'ютера);
 • Last IPv6 Address (той же IP тільки в IPv6);
 • Last Host Name by IPv6 (- // -);
 • Last Time Found (знайдений в мережі в останній раз);
 • First Time Found (знайдений вперше в мережі);
 • OnLine: YES (статус - ОНЛАЙН. Тобто вибір під'єднаний і знаходиться в даній мережі)


Тобто вибір під'єднаний і знаходиться в даній мережі)

На останньому скріншоті програми бачимо NIC vendor: Apple, який вже відключено від мережі (не активний - економить свою батарею) і всі належні йому параметри на момент останнього підключення.

Існує швидка можливість перейти в меню настройки мережевого роутера . Відкриваємо програму MyLanViewer - Tools - Open Router Control Panel. Далі ім'я користувача і пароль, за замовчуванням це найчастіше admin і admin. Усе.

Описаними способами можна дізнатися IP-адресу будь-якого роутера або точки доступу будь-якого виробника, у тому числі якщо адреса модему був змінений з якої-небудь причини.

Забули його?
Трохи теорії: що таке роутер і для чого він потрібен?
З початку, давайте визначимося з самим поняттям роутер, що це?
Для чого може знадобитися дізнатися IP-адресу Wi-Fi модему (роутера)?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача