Статьи

Як задати кодування сторінки? Незрозумілі символи на сайті

  1. Як задати кодування сторінки сайту?
  2. Файл (и)
  3. Мета-тег
  4. Через .htaccess (якщо нічого не допомагає)
  5. Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Задаємо набір символів

Думаю, якщо вже я написав про те, як дізнатися кодування сайту , То логічно описати і те, як взагалі її вказувати на веб-сторінці. Але спочатку треба описати, для чого це потрібно робити.

Можливо, під час заходу на який-небудь веб-ресурс, ви виявляли, що не розумієте, що там написано Краще сказати, ніхто не розуміє, в тому числі і браузер - замість будь-якого людського мови видаються т.зв. «Кракозябри».

Суть тут в тому, що браузер не може зрозуміти, в якому кодуванні показувати текст відкритої сторінки.

Якщо кодування не задана, то браузер може спробувати її вгадати, але зазвичай у нього це не виходить і можна бачити якісь такі незрозумілі символи на сайті:

Не вгадав

На зображенні вище зроблений скріншот заголовка цієї статті при розбіжності кодування тексту і кодування в браузері. Оскільки тексти всього проекту web-ru.net в UTF-8, а перегляд був проведений в windows-1251, то показані такі символи.

Як правило, відповідальність за правильне відображення всіх текстів на веб-сторінці лежить на веб-майстрами і щоб уникнути цих маленьких проблем, слід зробити прості технічні речі.

Як задати кодування сторінки сайту?

Є 3 способи зробити це. Але краще їх відразу поєднати.

Файл (и)

Необхідно щоб файл сторінки, або файли шаблонів ( якщо сайт на движку ) Були б все в одному кодуванні, наприклад, в UTF-8. почитайте, як змінити кодування файлу швидко .

Мета-тег

Потрібно додати на кожну сторінку (або в шаблон шапки) спеціальний мета-тег, який повідомляє браузеру про те, який набір символів йому використовувати для відображення текстів. Тег цей стандартний і виглядає зазвичай так:

<Meta http-equiv = "Content-Type» content = "text / html; charset = UTF-8 »/>

або

<meta charset = "utf-8" /> (варіант для HTML 5)

Треба вставити його в розділ <head> </ head> - краще в самий початок, відразу після відкриває <head>:

Мета-тег кодування

Через .htaccess (якщо нічого не допомагає)

Зазвичай перших двох варіантів досить і браузери відображають текст як треба. Але з деякими з них можуть бути проблеми і тому можна вдатися до допомоги файлу .htaccess.

Для цього в ньому потрібно прописати таку строчку:

AddDefaultCharset utf-8

От і все. Якщо ви застосуєте послідовно 3 цих способу завдання кодування на своєму проекті, то ймовірність того, що все буде відображено як треба, близька до 100%.

Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Якщо ви зайшли на веб-сторінку, бачите «кракозябри» і хочете побачити нормальний текст, то тут тільки два шляхи:

  • повідомити сайтовласнику, щоб все налаштував як слід
  • спробувати підібрати потрібне кодування самостійно. Робиться це стандартними засобами браузерів. У Chrome, наприклад, потрібно в меню клацнути «Інструменти => Кодування» і з величезного списку вибрати відповідний набір символів (тобто вгадати).

На щастя, практично всі сучасні веб-проекти робляться в кодуванні UTF-8, яка є «універсальною» для різних алфавітів і тому все менше і менше ймовірно побачити ці незрозумілі символи в Інтернет.

Як задати кодування сторінки сайту?
Як задати кодування сторінки сайту?
Як «побачити», що ховається за незрозумілими символами на сайті?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.