Статьи

Як включити або вимкнути веб-камеру на ноутбуці (інструкція)

 1. Покрокова інструкція по включенню веб-камери в Windows 7
 2. Особливості перевірки роботи веб-камери в Windows 8 (8.1)
 3. Як підключити вбудовану веб-камеру в ноутбуці
 4. Ноутбуки ASUS (Асус)
 5. Ноутбуки HP (Hewlett Packard)
 6. Ноутбуки Lenovo (Леново)
 7. Ноутбуки Samsung (Самсунг)
 8. Ноутбуки Toshiba (Тошиба)
 9. Ноутбуки MSI (МСІ)
 10. Ноутбуки Dell (Делл)
 11. Ноутбуки Sony (Соні)
 12. Ноутбуки Acer (Асер)
 13. Ноутбуки DNS (ДНС)
 14. Ноутбуки Mac
 15. Перевірка веб-камери за допомогою Skype
 16. Онлайн сервіси для перевірки
 17. Як включити і вимкнути USB-камеру на комп'ютері
 18. Віддалене включення веб-камери
 19. Небезпеки. Як хакери можуть бачити вас через веб-камеру
 20. Як вимкнути (відключити) веб-камеру
 21. Сервісне обслуговування

За допомогою мережі Інтернет можна не тільки швидко знайти будь-які відомості, вона також дарує прекрасні можливості для спілкування. Практично будь-який сучасний ноутбук оснащений вбудованою веб-камерою, а для персональних комп'ютерів існує велика різноманітність USB-моделей, які зможе підключити навіть недосвідчений користувач.

За операційним системам: Windows 7 - Windows 8

По моделях: ASUS - HP - Lenovo - Samsung - Toshiba - MSI - Dell - Sony - Acer - DNS - Mac

Веб-камери, вбудовані і зовнішні, відрізняються по спроможності, але все призначені для передачі відео і голосу за допомогою спеціальних програм-месенджерів, таких як Skype або ooVoo . При цьому, не має значення, використовується USB-камера на звичайному ПК під управлінням Windows 7 і пізніших версій, або вбудована веб-камера на macbook і ноутбуках популярних виробників: Samsung, Lenovo, HP, Asus і тому подібних.

Покрокова інструкція по включенню веб-камери в Windows 7

Переважна більшість сучасних веб-камер підключаються до ПК за допомогою стандартного інтерфейсу USB 2.0 (або 3.0). У комплекті до них додається компакт-диск, на якому знаходяться драйвера і спеціальна програма для управління відео-зображенням. Однак далеко не завжди в додатковому ПО є необхідність. Велика частина пристроїв, завдяки технології PnP (Plug-and-Play), здатна самостійно визначитися операційною системою і успішно запрацювати вже через кілька секунд після першого підключення. Але в окремих випадках може знадобитися покрокова інструкція по включенню веб-камери в ноутбуці або на персональному комп'ютері під керуванням Windows 7.

Найпростіший і швидкий спосіб - натиснути на меню «Пуск», в рядку, що з'явився пошуку ввести слово «веб-камера» і натиснути «Enter». Після чого користувачеві буде запропоновано список, з якого потрібно вибрати найбільш підходящий результат.

Після чого користувачеві буде запропоновано список, з якого потрібно вибрати найбільш підходящий результат

Якщо таким чином знайти свою веб-камеру не вийшло, то необхідно послідовно виконати кілька простих дій.

 1. Натиснути на кнопку «Пуск» і вибрати в списку «Панель управління»:
 2. У вікні встановити режим перегляду «Категорія», після чого зайти в розділ «Обладнання і звук»:
 3. У переліку потрібно вибрати «Диспетчер пристроїв», це один з пунктів в розділі «Пристрої та принтери».

Потрапити сюди можна і іншими способами, наприклад: «Пуск» → правою кнопкою кликнути по «Мій Комп'ютер» → Властивості. У вікні (в його лівій частині) одним з пунктів буде «Диспетчер пристроїв».

Залежно від типу веб-камери (вбудована в ноутбук або зовнішня), вона може перебувати в різних групах:

 • «Пристрої обробки зображень»;
 • «Звукові, відео та ігрові пристрої».

При цьому, її назва може містити назву фірми-виробника і модель, або загальну характеристику, наприклад - «USB-відеопристрій». Подвійний клік мишею відкриє вікно, в якому буде міститися інформація про те, чи нормально працює пристрій. Якщо є проблеми, то потрібно перейти на вкладку «Драйвер», вставити компакт-диск з комплекту і натиснути кнопку «Оновити». Після чого в діалозі вказати шлях до папки з драйверами веб-камери на CD.

Включити вбудовану веб-камеру на ноутбуці також можна, встановивши обрану програму для спілкування - скайп , агент mail.ru або будь-яку іншу. Після установки і реєстрації в системі стане доступною перевірка всіх функцій, включаючи вбудований мікрофон, якщо він є, і вибір кращого пристрою в пропонованому списку знайдених.

Особливості перевірки роботи веб-камери в Windows 8 (8.1)

Операційна система Microsoft Windows 8 (8.1) так само, як і попередня версія, не має утилітами для перевірки вбудованої в ноутбук або підключеної через USB веб-камери. У переважній більшості випадків для того, щоб включити веб-камеру, потрібно запустити програму, яка буде з нею працювати. Для цього можна скористатися послугами сторонніх розробників. Одна з простих, зручних і безкоштовних програм для роботи з вбудованими веб-камерами в ноутбуках і USB-моделями для настільних комп'ютерів називається «Live Webcam». Завантажити її можна на сайті автора .

Як підключити вбудовану веб-камеру в ноутбуці

Переважна більшість моделей ноутбуків не має принципових конструктивних і програмних відмінностей, їх можна умовно розділити на дві категорії:

 • під керуванням Microsoft Windows або Linux (Samsung, Dell, Lenovo, HP, Asus, Sony і так далі);
 • Macbook, продукцію компанії Apple з операційною системою iOS.

Включення веб-камери на ноутбуках різних брендів може відрізнятися. Іноді це стає досить серйозним ускладненням, якщо не знати всі можливі способи включення веб-камер на ноутбуках і нетбуках.

Ноутбуки ASUS (Асус)

Практично всі ноутбуки Asus забезпечені вбудованими веб-камерами, включити які можна за допомогою одночасного натискання двох кнопок на клавіатурі. Це Fn (внизу зліва) і клавіші, на якій зображена ікона камери, зазвичай вона розташовується в самому верхньому горизонтальному ряду.

У деяких моделях нетбуків Asus є спеціальний механічний перемикач, який легко помітити у верхній частині екрану. Він має два положення (ON і OFF), за допомогою яких можна включати і вимикати трансляцію відео-зображення.

На диску, який йде в комплекті з пристроєм, є утиліта Life Frame, яка створена для управління web-камерою. У разі відсутності, скачати її і всі необхідні драйвера можна на офіційному сайті компанії.

Ноутбуки HP (Hewlett Packard)

Можливі способи включення:

 1. Натискання на Fn + клавіша з піктограмою камери.
 2. Автоматична активація будь-якою програмою, скайп або аналогічної
 3. Натискаємо «Пуск», потім в пошуковому рядку набираємо «QuickPlay», потім «Відео»
 4. За допомогою стандартної програми, яка називається « HP MediaSmart ».

Ноутбуки Lenovo (Леново)

Вся лінійка цього бренду оснащена вбудованими веб-камерами, цей пристрій є навіть у бюджетній моделі для дому та офісу B590, не кажучи вже про таких мультимедийно орієнтованих ноутбуках, як G500 або G580. Включити камеру на ноутбуці Леново дуже просто, для цього є три способи. Перший був уже описаний вище, через «Панель управління», а другий універсальний майже для всіх подібних пристроїв - кнопка Fn + клавіша з піктограмою камери (фотоапарата). Третій теж не відрізняється оригінальністю, це настройка всіх параметрів камери в Skype або аналогічною програмою.

Ноутбуки Samsung (Самсунг)

Основна проблема, з якою стикаються користувачі ноутбуків і нетбуків Самсунг - розмита картинка, яку видає вбудована веб-камера. Так відбувається, якщо на пристрої встановлено драйвера Windows 7 або 8 (8.1), а не «рідні», від компанії Samsung. В цьому випадку необхідно перейти на офіційний сайт в розділ « підтримка »І завантажити програмне забезпечення для своєї моделі.

Ноутбуки Toshiba (Тошиба)

Для того, щоб включити вбудовану камеру на будь-якої моделі ноутбуків Тошиба в обов'язковому порядку будуть потрібні «рідні» драйвера і спеціальна програма. Зазвичай все це йде на компакт-диску в комплекті, але якщо немає, їх завжди можна скачати на офіційному сайті компанії.

Ноутбуки MSI (МСІ)

Продукція компанії MSI в цьому відношенні практично не відрізняється від Toshiba - для включення знадобиться пакет драйверів і невелика програма. Все це можна завантажити тут або взяти на фірмовому диску з комплекту.

Ноутбуки Dell (Делл)

Специфічною особливістю ноутбуків Делл є відсутність окремого ПО для кожного з інтегрованих пристроїв. Буде потрібно скачати з сайту або запустити з диска єдиний пакет для конкретної моделі, після чого вибрати в ньому установку драйверів для вбудованої веб-камери.

Ноутбуки Sony (Соні)

З ноутбуками цього бренду поради рівня: «увійдіть в панель управління» або «включите камеру в диспетчері пристроїв» не мають сенсу. Якщо ви придбали пристрій з попередньо встановленими Windows 7 або 8, то все буде працювати спочатку. В іншому випадку доведеться відвідати сайт техпідтримки Sony і завантажити там все необхідне, орієнтуючись на свою модель.

Ноутбуки Acer (Асер)

Як правило, проблем з налаштуванням і включенням веб-камери в портативних комп'ютерах Acer не виникає. Майже всі моделі забезпечені светодиодом поруч із вічком, що дозволяє контролювати її активність і вимикати камеру, якщо вона не потрібна. Управління здійснюється натисканням Fn + V.

Необхідне програмне забезпечення можна завантажити тут .

Ноутбуки DNS (ДНС)

Згідно з даними, опублікованими на сайті цього виробника, завантажувати спеціальні драйвера не потрібно. Досить буде стандартних, які самостійно встановить операційна система. Включити і вимкнути веб-камеру можна буде за допомогою поєднання Fn + F11.

Ноутбуки Mac

Макбуки, як і вся інша продукція компанії Apple, відрізняються високим рівнем надійності. Веб-камера на Macbook ламається вкрай рідко, однак зрідка можуть виникати проблеми, які завадять їй нормально працювати. Зазвичай це проявляється в наступному:

 • користувачі не бачать вашого зображення;
 • під час завантаження програми вискакує вікно з помилкою;
 • програма зависає при спробі її закрити;
 • на зображенні присутні смуги або різнокольорові переливи;
 • з'являється системне повідомлення про те, що пристрій відключено.

Якщо виключити можливість механічного пошкодження макбука, то всі інші проблеми з веб-камерою досить легко вирішуються. Перше, що потрібно зробити - це відкрити вікно диспетчера задач і перевірити, чи не запущено чи одночасно два процеси, в назві яких є слово «Camera». Якщо це так, закриття одного з них позбавить від конфлікту в системі.

Друга можлива причина - помилкова назва в реєстрі (наприклад, CameraApps замість Camera), всі такі процеси необхідно перейменувати. Якщо і це не допомагає, то потрібно вимкнути пристрій і витягти з нього акумулятор. Включення через 10-15 хвилин повинно виправити всі помилки і змусити комп'ютер працювати нормально.

Перевірка веб-камери за допомогою Skype

Найпростіший спосіб перевірити коректність роботи веб-камери на стаціонарному комп'ютері або ноутбуці - запустити Скайп. У верхній частині вікна програми потрібно вибрати пункт «Інструменти» і перейти в «Налаштування». Натискання на «Налаштування відео» дозволить побачити в правій частині вікна зображення. Під ним є кнопка «Налаштування веб-камери», яка дозволить встановити різні параметри (яскравість, контрастність, насиченість та інші) на свій смак.

Увага, обов'язково повинен бути включений один з двох пунктів автоматичного прийому і демонстрації відео - «кого завгодно» або «тільки людей з мого контакту»

Онлайн сервіси для перевірки

У мережі Інтернет існує досить велика кількість ресурсів (наприклад, тут ), Які дозволяють швидко перевірити якість роботи своєї веб-камери і мікрофона. Перед початком роботи потрібно буде вирішити передачу мультимедіа у спливаючому вікні стандартного флеш-плеєра. Після цього ви отримаєте можливість протестувати зображення і звук. На цій же сторінці наведена докладна інструкція, як правильно нею користуватися.

Як включити і вимкнути USB-камеру на комп'ютері

На стаціонарних комп'ютерах використовуються USB-камери, які потрібно купувати окремо, але їх встановлення та налаштування проводиться навіть простіше, ніж на ноутбуках. У переважній більшості випадків пристрій досить підключити до гнізда і почекати кілька секунд, поки операційна система визначить його і встановить потрібні драйвера. Після чого можна приступати до використання гаджета. Якщо цей спосіб не спрацював, то буде потрібно перехід в панель управління, як це було описано вище, і ручна установка ПО з CD з комплекту.

Зараз на ринку представлена ​​величезна кількість виробників, які пропонують пристрої з різною роздільною здатністю, включаючи якісний HD-режим. Найбільшою популярністю користуються веб-камери таких відомих брендів, як Logitech і Microsoft, завдяки високій якості і відсутності проблем з визначенням їх системою. Досить непогано зарекомендували себе і бюджетні варіанти: Gembird, Sven і Genius. Єдиного алгоритму, що дозволяє швидко включити камеру і почати її використовувати не існує, але майже завжди допомагає пошук драйверів на офіційному сайті виробника.

Віддалене включення веб-камери

Досить часто у користувачів виникає необхідність включити на комп'ютері свою веб-камеру дистанційно. Ця проблема може бути вирішена як за допомогою вбудованих засобів Windows 7 і 8 (віддалений помічник), так і використовуючи додаткове програмне забезпечення: Radmin, TeamViewer і тому подібні програми. Єдине обмеження, яке існує для віддаленого включення веб-камери - відсутність необхідності її фізичного підключення до USB або використання механічних перемикачів. Візуально цей процес відбувається точно так само, як і безпосередній присутності біля комп'ютера.

Небезпеки. Як хакери можуть бачити вас через веб-камеру

У сфері кібер-злочинів все частіше став використовуватися новий термін - реттінг. За звучанням він нагадує англійський варіант слова «щур», але значення має дещо інше, оскільки походить від абревіатури RAT (Remote Administrator Tools). Такі інструменти, призначені для віддаленого адміністрування, часто використовують хакери, які беруть під контроль не тільки чужий комп'ютер, але і підключені до нього гаджети: веб-камери, принтери та інше обладнання.

Зазвичай хакерської ПО потрапляє на комп'ютер жертви після переходу на шкідливий сайт або на запрошення з спам-розсилку. Після цього зломщик отримує повний контроль над усім обладнанням своєї жертви: він може завантажувати конфіденційні дані, включати і вимикати веб-камеру, робити власні знімки і навіть записувати відео з її допомогою.

Гарантованого способу захисту від такого вторгнення не існує, проте можна зробити ряд ефективних заходів і дотримуватися кількох простих правил:

 • використовувати останні версії операційних систем і супутнього ПО: браузерів, флеш-плеєра та іншого;
 • своєчасно встановлювати виходять оновлення;
 • користуватися надійним антивірусом і встановити хороший фаєрвол;
 • не переходити за посиланнями, виявленим у себе в поштовій скриньці, якщо відправник вам невідомий;
 • не заходити до мережі Інтернет на сайти, які здаються підозрілими або такими, що порушують законодавство.

Як вимкнути (відключити) веб-камеру

Вимкнути звичайну веб-камеру дуже просто - достатньо відключити її від порту USB, для вбудованих моделей цей процес буде трохи складніше, але теж не зажадає ніяких спеціальних навичок. Для цього необхідно знайти її в переліку менеджера пристроїв, клікнути по ній правою кнопкою миші і в меню натиснути на «Відключити». Це самий простий, швидкий і надійний спосіб, якщо на корпусі відсутня механічний перемикач. Для зворотного процесу потрібно повторити цю процедуру, вибравши пункт меню «Включити». Поточний статус камери можна визначити за індикатором (светодиоду), який розташований поруч з нею.

Сервісне обслуговування

Ремонт та налаштування веб-камер на персональних комп'ютерах, ноутбуках і нетбуках можна зробити в нашому сервісному центрі. Дістатися до нього дуже просто, скориставшись цією схемою проїзду:

Дістатися до нього дуже просто, скориставшись цією схемою проїзду:

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача