Статьи

Як збільшити оперативну пам'ять комп'ютера

  1. Для чого збільшувати ОЗУ
  2. З чого потрібно почати
  3. Не помиліться з типом оперативної пам'яті
  4. Важливий момент

Збільшити оперативну пам'ять прагнуть багато користувачів персональних комп'ютерів і ноутбуків.

Для чого збільшувати ОЗУ

Основна причина лежить в розумінні користувачами того, що дана дія значно збільшить продуктивність комп'ютера, швидкодія і значно розвантажить його файлу підкачки.

Ні для кого не секрет, що оперативна пам'ять має деякі характеристиками, які впливають на її продуктивність і на швидкість роботи системи в цілому.

Основними з даних характеристик є її частота (швидкість) роботи і обсяг.

Що стосується частоти роботи ОЗУ, то вона в простій класифікації позначається як DDR 200, DDR 266, DDR 333, DDR 400, що відповідає частоті роботи 100 МГц, 133 МГц, 166МГц і 200 МГц.

Дані типи пам'яті відносяться до типу DDR SDRAM , Але останнім часом вони витіснені з ринку новими типами оперативної пам'яті DDR2 SDRAM , DDR3 SDRAM і DDR4 SDRAM.

Але про це ми поговоримо пізніше. Наше завдання з'ясувати, як краще збільшити оперативну пам'ять комп'ютера.

З чого потрібно почати

Перш ніж збільшити оперативну пам'ять з'ясуйте, який тип пам'яті коштує в вашому комп'ютері.

Це можна дізнатися з документації, яку маємо разом з комп'ютером, за зовнішнім виглядом або за допомогою спеціального софту. Про те, як визначити тип оперативної пам'яті ми обов'язково напишемо окрему статтю, а зараз йдемо далі.

Хочемо звернути увагу на той момент, що існують деякі рекомендації, який обсяг ОЗУ повинен бути на вашому комп'ютері при роботі з тією або іншою операційною системою.

Припустимо при роботі з Windows 7 рекомендований мінімальний обсяг оперативної пам'яті 1 Гб, а далі, чим більше, тим краще.

Також слід знати, що 32 - х бітна операційна система, яка стоїть у більшості користувачів ПК і ноутбуків, підтримують не більше 4 Гб оперативної пам'яті, а 64 бітна Windows 7 може підтримувати до 192 Гбайт (за даними WinSuperSite), що звичайно ж вражає.

Ще один важливий момент. Подивіться скільки слотів для оперативної пам'яті встановлено у вашій системній платі.

Якщо чотири слота, то це добре. По-перше, у Вас оперативна пам'ять буде працювати в двох канальному режимі (якщо заповнені два слота, через один), а по-друге, ви на багато більше зможете збільшити її обсяг.

Якщо тільки два слоти, то це не дуже добре, значить, свого часу, ви придбали не дорогу системну плату або вона дуже стара і Вам доведеться її міняти (якщо ви захочете, звичайно).

В даному випадку оперативна пам'ять буде теж працювати в двох канальному режимі (якщо заповнені два слота), однак, що б наростити ОЗУ до 4 Гб доведеться купувати дві планки по 2 Гб.

Що краще чотири слота або два, вибирати Вам.

Також визначіться, наскільки ви хочете збільшити пам'ять, і скільки у вас є для цього коштів.

Не помиліться з типом оперативної пам'яті

Після того, як ви попередньо з'ясували всі основні моменти, бажано зняти встановлену планку ОЗУ і поїхати в спеціалізований магазин.

Для чого її знімати? Запитаєте ви. Ну, по-перше, щоб не помилитися з типом оперативної пам'яті, а по-друге, бажано, що б у вашому комп'ютері були встановлені планки оперативної пам'яті тільки від одного виробника.

Це забезпечить більш стабільну роботу системи в цілому. Звичайно це не панацея але, бажано.

Варто зауважити, що в сучасних комп'ютерах рекомендовано мати не менше 2 Гб оперативної пам'яті, це забезпечить стабільну і швидку роботу системи.

Припустимо, на вашій системній платі передбачена установка чотирьох планок оперативної пам'яті. У вас встановлена ​​одна планка на 512 мб.

Природно, щоб збільшити оперативну пам'ять необхідно додати додаткові планки в вільні слоти. Здавалося б, все просто, але не ту то було.

Збільшуючи оперативну пом'яти, розберіться, який тип DDR 2, DDR 3 або DDR 4 підтримує ваша системна плата. Припустимо, якщо у вас тип DDR 2, то DDR 3 вже не підійде, так як слоти різні і т.д.

Важливий момент

У вас зайнятий один слот. Що б правильно працювала дух канальна оперативна пам'ять необхідно, що б було зайнято парна кількість слотів, тобто два або чотири.

Тому в даному випадку я рекомендую позбутися вас від планки на 512 мб будь-яким зручним для вас способом і збільшити оперативну пам'ять до 2 Гб шляхом покупки двох планок по 1 Гб від одного виробника.

Або взагалі заповнити всі слоти планками по 1 Гб, але це вже залежить від вашого бюджету.

Це звичайно рекомендації, але сенсу в збільшенні оперативної пам'яті комп'ютера тільки на 512 мб, тобто покупка такої ж планки, яка у вас вже є, немає сенсу.

Збільшувати оперативну пам'ять необхідно, звичайно ж, на повністю знеструмленому комп'ютері.

Що б перевірити побачила чи система зміни в обсязі системної пам'яті, натисніть правою кнопкою мишки на значок МІЙ КОМП'ЮТЕР і потім лівою кнопкою на властивості.

Якщо з якоїсь причини немає можливості саме зараз збільшити оперативну пам'ять, то варто звернути увагу на файл підкачки.

Файл підкачки це резервувати системою місце на жорсткому диску, яке як би доповнює основну оперативну пам'ять і використовується, якщо встановленої системної пам'яті не вистачає для стабільної роботи комп'ютера.

Але як ви розумієте, швидкість передачі даних на жорсткому диску значно поступається швидкості роботи системної пам'яті, тому в даному випадку збільшення оперативної пам'яті за рахунок файлу підкачки істотного приросту продуктивності не дасть.

Але налаштувати розмір файлу підкачки можна. Для цього в Windows 7 натисніть правою кнопкою мишки на значок МІЙ КОМП'ЮТЕР і потім лівою кнопкою на властивості, далі переходимо в додаткові параметри системи, швидкодія - параметри, додатково, віртуальна пам'ять - змінити.

Для цього в Windows 7 натисніть правою кнопкою мишки на значок МІЙ КОМП'ЮТЕР і потім лівою кнопкою на властивості, далі переходимо в додаткові параметри системи, швидкодія - параметри, додатково, віртуальна пам'ять - змінити

Якщо у вашого комп'ютера маленька оперативна пам'ять, то раджу поставити розмір за вибором системи.

Якщо у Вас великий розмір системної пам'яті, наприклад, 8 Гб як у мене, то тут необхідно поекспериментувати. Зараз я поставив зазначений розмір 2 Гб, при цьому система працює стабільно.

Ми думаємо не треба говорити, що все робить на диску С, а диск D і інші диски просто відключає, тобто ставить без файлу підкачки.

Як ми бачимо збільшити оперативну пам'ять можна і потрібно, але підходити до цього процесу необхідно грамотно і з розумінням того, що ви робите.

Припустимо один користувач ПК, маючи на комп'ютері 32 - х бітну Windows XP SP3 купив 4 планки DDR 3 по 2 Гб кожна, думаючи, що з системною пам'яттю в 8 Гб його комп буде дуже крутий.

Заплативши дуже багато грошей наміченої мети він не досяг, оскільки 32 - х бітна Windows XP підтримує тільки 4 Гб. На 64 бітну ОС він не планує переходити, тому дві планки у нього лежать і припадають пилом на полиці. Ось результат досягнуто не правильного збільшення оперативної пам'яті, робіть висновки.

Для чого її знімати?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача