Статьи

Як встановити віртуальну машину на Windows 7

 1. Загальні відомості
 2. Перевірка наявності Virtual PC
 3. Ручна установка
 4. Перший запуск
 5. Нова віртуальна машина
 6. Альтернативні віртуальні машини
 7. Oracle VM Virtualbox
 8. висновок

Поява нової версії операційної системи - стрес для більшості користувачів Поява нової версії операційної системи - стрес для більшості користувачів. Тому одна з головних задач розробників - зробити так, щоб перехід проходив максимально плавно. Не завжди це виходить, але творці Windows 7 виявилися людьми розуміючими, а тому впровадили в нову на той момент систему пакет віртуалізації, що дозволяє запускати XP всередині «сімки».

Загальні відомості

Віртуальна машина емулює апаратне забезпечення, створюючи всередині системи ізольоване середовище, в яку можна поставити будь-яку ОС. Це дозволяє вирішити безліч проблем із сумісністю софта, а також дає можливість «спробувати» іншу систему, не видаляючи діючу. Віртуальна машина емулює апаратне забезпечення, створюючи всередині системи ізольоване середовище, в яку можна поставити будь-яку ОС Ви зможете працювати з фізичними приводами, встановлювати гри і програми для Windows XP, не відмовляючись від «сімки», зберігати файли та виконувати інші завдання. Давайте подивимося, як встановити віртуальну машину на Windows 7, щоб скористатися всіма її корисними функціями.

Перевірка наявності Virtual PC

Якщо ви встановили Windows 7 версії Ultimate, Enterprise або Professional, то функція Virtual PC у вас є за замовчуванням. Потрібно лише упевнитися, що процесор підтримує апаратну віртуалізацію. Зробити це можна за допомогою утиліти від Microsoft Hardware-Assisted Virtualization Detection Tool.

Скачайте утиліту і запустіть її. Залежно від результатів перевірки процесора, на екрані можуть з'явитися такі повідомлення.

 1. Апаратна віртуалізація підтримується - ви можете використовувати віртуальну машину без будь-яких додаткових налаштувань.
 2. Апаратна віртуалізація не підтримуються - вам потрібно внести деякі зміни в систему.

Включення / вимикання віртуалізації проводиться в налаштуваннях BIOS, тому перш ніж встановлювати Virtual PC вручну перевірте, щоб параметр був активований.

Опція може називатися Intel_Virtualization Technology, AMD-V, Virtualization Extensions і т. П. Знайдіть цю функцію в BIOS і змініть значення з «Disabled» на «Enabled». Опція може називатися Intel_Virtualization Technology, AMD-V, Virtualization Extensions і т Якщо після цього запустити віртуальну машину не виходить, Windows пропонує встановити спеціальний патч. На цьому етапі важливо правильно вибрати розрядність системи - x32 або x64.

Ручна установка

Інсталяція віртуальна машини на Windows 7 включає в себе два етапи:

 1. Установка Windows Virtual PC;
 2. Установка віртуального диска Windows XP Mode.

Спочатку розберемося з Virtual PC:

 1. Скачайте з офіційного сайту Microsoft оновлення для Віндовс 7. Зверніть увагу на розрядність системи!
 2. Запустіть програму оновлення.
 3. Прийміть ліцензійну угоду.
 4. Зачекайте закінчення процесу інсталяції і перезавантажте комп'ютер.

Потім можна переходити до установки віртуального диска Windows XP Mode:

 1. Скачайте програму з сайту Microsoft і запустіть її.
 2. Виберіть розташування для диска.
 3. Після завершення встановлення.
 4. Відзначте пункт «Запустити Windows XP Mode» та натисніть «Готово».

Перший запуск

Після інсталяції XP Mode «сімка» повинна провести його подальшу настройку, щоб створити віртуальний диск. Тому після натискання кнопки «Готово» на екрані з'явиться наступне вікно, в якому буде ще одне ліцензійну угоду, умови якого ви повинні прийняти. Після інсталяції XP Mode «сімка» повинна провести його подальшу настройку, щоб створити віртуальний диск Вкажіть папку, в якій буде розміщуватися віртуальний диск, і створіть першого користувача. Увімкніть захисні функції системи, яку ви створюєте. Робити це необов'язково. Натисніть «Почати установку». Запускається процес інсталяції; вам залишається лише чекати його закінчення.

Нова віртуальна машина

Система підготовлена, віртуальний диск встановлений. Залишилося створити нове середовище і запустити в ній Windows XP.

 1. Відкрийте через меню «Пуск» або провідник встановлений раніше XP Mode.
 2. Натисніть у верхньому меню кнопку «Створити віртуальну машину».
 3. На екрані з'явиться перше вікно майстра створення ізольованого середовища. З його допомогою ви без праці пройдете всі етапи налаштування системи. Вкажіть ім'я та розташування віртуальної машини.
 4. Вкажіть об'єм ОЗУ і параметри мережі. Пам'ятайте, що для коректної роботи Windows XP потрібно не менше 512 Мб оперативної пам'яті. Якщо є можливість, вкажіть більше значення.
 5. Відзначте пункт «Створити динамічно розширюваний віртуальний жорсткий диск». Вкажіть його ім'я і місце, де він буде знаходитися. Натисніть кнопку «Створити».

У головному вікні XP Mode з'явиться щойно створена ізольована середу. Натисніть на неї правою кнопкою і виберіть пункт «Відкрити». Виберіть параметр «DVD-дисковод» і вкажіть шлях до фізичного дисковода (якщо у вас є диск з дистрибутивом Віндовс XP) або завантаженому заздалегідь ISO-образу. Запуститься майстер інсталяції системи.

Вам залишиться лише встановити Windows XP в звичайному режимі, щоб почати користуватися цією системою в ізольованому середовищі, створеної за допомогою функції апаратної віртуалізації.

Після закінчення інсталяції ви можете користуватися всіма можливостями ОС від Microsoft: встановити гаджети для Windows XP, поставити гри, які не запускаються на «сімці», запустити застарілі програми і т.д. - для цього достатньо просто запустити через емулятор режим XP. Після закінчення інсталяції ви можете користуватися всіма можливостями ОС від Microsoft: встановити гаджети для Windows XP, поставити гри, які не запускаються на «сімці», запустити застарілі програми і т

Альтернативні віртуальні машини

Крім вбудованої функції апаратної віртуалізації, Windows 7 підтримує програми сторонніх розробників, які допомагають створити ізольовану середу і встановити в неї будь-яку операційну систему.

В першу чергу потрібно відзначити такі системи віртуалізації, як VMWare Workstation і Oracle VM VirtualBox. Подивимося на прикладі Virtualbox, як працюють подібні програми.

Oracle VM Virtualbox

Скачайте і встановіть Virtualbox. Інсталюється вона так само, як і будь-яка інша програма, так що ніяких проблем у вас виникнути не повинно.

 1. Запустіть Oracle VM VirtualBox і натисніть «Створити». Відкриється майстер створення ізольованого середовища.
 2. Вкажіть ім'я нової машини, тип і розрядність системи, а потім натисніть «Далі».
 3. Задайте обсяг оперативної пам'яті, який буде автоматично виділятися при запуску віртуальної машини для її роботи.
 4. Створіть новий жорсткий диск і натисніть «Далі».
 5. Вкажіть тип диска. Якщо ви не знаєте, який краще, залиште відміченим перший пункт у списку.
 6. Виберіть формат зберігання - рекомендується вказати «Динамічний образ».
 7. Вкажіть ім'я та обсяг нового віртуального жорсткого диска, а потім завершіть роботу майстер, натиснувши кнопку «Створити».

Ізольована середовище готове. Щоб почати з нею працювати, відзначте її лівою кнопкою миші та натисніть кнопку «Запустити» у верхньому меню. Ізольована середовище готове На екрані з'явиться нове вікно, через яке ви будуть спочатку інсталювати, а потім взаємодіяти з Windows 7 або інший встановленою операційною системою. Вкажіть шлях до фізичного диску або ISO-образу з дистрибутивом Віндовс і натисніть «Продовжити». Процес установки Windows 7 ми тут докладно розглядати не будемо, так як він нічим не відрізняється про звичайну інсталяції на фізичний жорсткий диск. Вам потрібно лише дочекатися закінчення установки системи.

Запускається віртуальна машина через програму Oracle VM VirtualBox. Вам потрібно буде відкрити цю утиліту і вибрати в головному меню зліва потрібний віртуальний образ системи.

Що стосується інших утиліт, то в VMWare Workstation процес створення віртуальної машини практично повністю повторює описану вище процедуру. Що стосується інших утиліт, то в VMWare Workstation процес створення віртуальної машини практично повністю повторює описану вище процедуру У деяких же інших програмах може знадобитися додаткове регулювання параметрів, тому для новачків вони можуть здатися дещо складними.

висновок

Створити віртуальну машину і встановити на неї систему досить просто, проте потрібно бути обережним - з квітня 2014 Windows XP не підтримує корпорацією Microsoft, тому, навіть емулюючи режим цієї ОС, ви робите свою систему вразливою.

Крім того, режим XP не підтримує на машинах зі встановленою Windows 8, і виправити це ви ніяк не зможете. Функція Virtual PC спочатку було створено для плавного переходу між системами, тому перескочити через версію не вийде.

Зате ви можете спробувати встановити систему, відмінну від Microsoft Windows - наприклад, Linux. Зате ви можете спробувати встановити систему, відмінну від Microsoft Windows - наприклад, Linux Відразу перейти на неї досить важко, до того ж доводиться відмовлятися від більшості звичних по Віндовс програм. У режимі емуляції ви поступово звикнете до особливостей взаємодії з новою системою і вирішите, чи потрібно вам повністю на неї перейти.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача