Статьи

Як створити, встановити, налаштувати локальний сервер на комп'ютері

 1. Що таке локальний сервер?
 2. Як створити локальний сервер?
 3. Як встановити локальний сервер?
 4. установка Denwer
 5. Сайт в Денвері відображається ієрогліфами
 6. Як видалити Денвер?
 7. Як зробити локальний сервер Denwer доступним в мережі інтернет.

У зв'язку з тим, що мій блог абсолютно позбавлений будь-якої хронології, я вирішив виправити це. Наступна серія статей буде присвячена створенню свого сайту.
У цій статті розглянемо: що таке локальний сервер, де його скачати, як встановити, як налаштувати, як зробити локальний сервер доступним в інтернеті.

як зробити локальний сервер доступним в інтернеті

Що таке локальний сервер?

Локальний сервер - програмне забезпечення, що дозволяє зробити налагодження сайту на локальному (домашньому) комп'ютері, без виходу в інтернет. Локальний сервер повністю імітують роботу хостингу і має аналогічний функціонал.

Ті, хто займався сайтобудування з використанням лише html і css знають, що необхідності в локальному сервері немає, так як браузер прекрасно обробляє і розуміє мову гіпертекстової розмітки і таблиці каскадних стилів. Але, варто додати який-небудь PHP скрипт і Вас тут же чекає конфуз - браузер не видасть результат роботи PHP. А відбувається це тому, що браузери не розуміють PHP. І щоб користувач побачив сторінку сайту в тому вигляді, в якому ця сторінка повинна бути, необхідно, щоб сервер обробив і перетворив PHP код в html.

Все CMS а-ля WordPress і Joomla містять в собі PHP скрипти. Відповідно, щоб сайти, створені за допомогою систем керування вмістом, могли працювати на домашньому комп'ютері, необхідний локальний сервер.

Мій сайт створений за допомогою WordPress, постійно доводиться тестувати якісь плагіни, розширення, копатися в PHP коді. Цілком логічно, що рано чи пізно, такі дії можуть привести до втрати працездатності сайту, через допущеної помилки. Само собою більшість хостингів підтримує відновлення (бек ап) сайту і бази даних. Та й грамотні веб майстра тримають, на всякий випадок, запасну на своєму комп'ютері. Я взагалі параноїк, крім хостингу і мого комп'ютера, ще й на флешку записав. Треба буде ще куди-небудь на хмарний сервіс закинути =).

Та й не варто забувати, що не всі розробники плагінів піклуються про коректне видаленні своїх продуктів, і часто, навіть видаливши продукт, можна спостерігати сліди не до кінця стертого плагіна в базі даних. І чим довше сайт живе, тим більше подібного мотлоху буде висіти в базі.

Власне кажучи, з перерахованими завданнями і проблемами (і не тільки) допоможе впоратися локальний сервер.

Як створити локальний сервер?

Насправді створювати сервер не потрібно, все і так вже створено, досить просто завантажити і встановити готовий набір необхідних компонентів. Встановлення та налаштування одного з популярних локальних серверів розглянемо нижче.

Як встановити локальний сервер?

Один з найпопулярніших і стабільних локальних серверів - Денвер (Denwer). Назва розшифровується як: джентльменський набір веб розробника - Д. н. в. р. Його установку ми то і розглянемо.

Базовий пакет містить:

 • Інсталятор.
 • Сервер Apache.
 • PHP 5.
 • MySQL5, що підтримує транзакцію.
 • phpMyAdmin - система управління MySQL, що дозволяє працювати з базами даних через браузер.
 • Емулятор sendmail і SMTP-сервера - імітація функції відправки пошти. Усі надіслані листи будуть розташовані в директорії Z: \ tmp \! Sendmail в форматі .eml, а не вирушати на зазначену пошту.

Одним з плюсів можна назвати те, що сервер можна встановити на флеш-накопичувач. І де б ви не опинилися, ви зможете працювати над своїми проектами.

Ну і, звичайно ж, найголовніший плюс - Denwer абсолютно безкоштовний.

Завантажити Денвер останньої версії (на даний момент 3) можна тут: http://www.denwer.ru/

Так само його можна завантажити простіше - за посиланням Denwer3 (Це позбавить від необхідності реєструватися).

установка Denwer

  1. Запускаємо викачаний файл і погоджуємося з установкою базового пакету.

Запускаємо викачаний файл і погоджуємося з установкою базового пакету

  2. Потім, відкриється вікно браузера, яке необхідно закрити для продовження або скасування установки.
  3. Для продовження установки натискаємо Enter.

Для продовження установки натискаємо Enter

  4. Потім, необхідно вказати директорію, в якій будуть розташовані файли. За замовчуванням: C: \ WebServers. Сміливо тиснемо Enter і продовжуємо.

Сміливо тиснемо Enter і продовжуємо

  5. Дотримуючись інструкції, тиснемо Enter.
  6. Далі, інсталятор запропонує вибрати букву віртуального диска. За замовчуванням пропонується буква Z. Якщо на комп'ютері немає диска з таким ім'ям, то можна сміливо продовжувати установку, натиснувши Enter, якщо ж є - то вибираємо іншу.

Якщо на комп'ютері немає диска з таким ім'ям, то можна сміливо продовжувати установку, натиснувши Enter, якщо ж є - то вибираємо іншу

  7. Після того як всі файли дистрибутива будуть скопійовані, запропонують на вибір 2 варіанти створення віртуального диска:
  1. Віртуальний диск створювати при включенні комп'ютера.
  2. Створювати віртуальний диск тільки при явному виклику, тобто - при кліці ярлика старту на робочому столі (я вибрав цей варіант).

Ось власне і все, на цьому установка Денвера закінчена.

Тепер можна протестувати роботу локального сервера. Якщо все зроблено правильно, то на робочому столі з'являться 3 ярлика: Start Denwer, Stop Denwer, Restart Denwer.

Якщо все зроблено правильно, то на робочому столі з'являться 3 ярлика: Start Denwer, Stop Denwer, Restart Denwer

Натискаємо Start Denwer для запуску. Якщо зайти в мій комп'ютер, то можна побачити, що з'явився обраний локальний диск. А в треї (біля годинника) з'являться 2 значку у вигляді капелюха і пера.

Відкрийте вікно браузера і в адресний рядок введіть наступне: http: // localhost /

Відкриється вікно з повідомленням: «Ура, запрацювало!», Що символізує, що все зроблено правильно і можна сміливо приступати до роботи з локальним сервером.

Правда, яка сторінка містить багато корисного:

 1. Можна знайти необхідну документацію по PHP, MySQL, Apache, Perl, PostgreSQL, скориставшись відповідним пошуком.
 2. Так як Денвер - безкоштовний софт, то для підтримки проекту, творці приймають від вдячних користувачів пожертвування. Ну, і я помітив партнерську посилання на хостинг «Джино».
 3. Можна перевірити роботу компонентів, перейшовши за наступними посиланнями:

subdomain.localhost / ssl.php - перевіряємо активний чи SSL.

subdomain.localhost / - перевіряємо «не-Інтернет" домени другого рівня, а також SSI

test1.ru/ - перевірка доменів другого рівня.

subdomain.test1.ru/ - перевірка піддоменів (субдоменів)

localhost / Tests / phpnotice / index.php - можна перевірити перехоплення PHP Notice.

localhost / Tests / PHP5 / index.php5 - інформація по PHP 5.

localhost / Tools / phpMyAdmin - доступ до phpMyAdmin і MySQL.

custom-host: 8648 - перевіряємо хост з іншим IP-адресою і портом (127.0.0.2:8648)

localhost / Tests / sendmail / index.php - перевіряємо роботу sendmail (відправка пошти).

Всі ці посилання лише для тестування роботи всіх компонентів. З потрібного тут лише доступ до phpMyAdmin. Основна настройка локального сервера закінчена.

Сайт в Денвері відображається ієрогліфами

Проблема з ієрогліфами іноді трапляється, якщо використовується кодування utf-8. В Опері і хрому, замість мого тексту виводилися моторошні наскальні написи. А Internet Explorer, як не дивно, все показував як треба. Але як би там не було, проблему треба вирішувати. І зробити це можна в такий спосіб:

Створити в кореневій директорії сайту (в папці www) файл .htaccess і прописати там наступне: AddDefaultCharset UTF-8

Якщо ж файл вже є, то просто додаємо туди цю строчку.

Як видалити Денвер?

Видалити через панель управління - видалення програм Денвер не вийде, так як він не пише файли в директорію Windows і не залишає записів у реєстрі, відповідно деинсталлятор не потрібен. Тому, просто видаляємо папку з файлами локального сервера (попередньо зупинивши роботу Денвера за допомогою ярлика на робочому столі): C: \ WebServers, видаляємо ярлики з робочого столу і з Автозавантаження.

Як зробити локальний сервер Denwer доступним в мережі інтернет.

Перш за все, варто засвоїти, що Денвер призначений для локального використання. І розробники попереджають, що зробивши локальний сайт видимим в інтернеті, можна піддати локальну машину небезпеки бути зламаної, так як Denwer - не їсти надійний і повноцінний сервер.

Денвер запускається з правами адміністратора, тому недопрацьовані скрипти можуть становити потенційну небезпеку, а саме - відкрити «дірку», через яку хакер може нашкодити комп'ютеру.

Якщо ж ви грамотний адміністратор і повністю розумієте, що ви робите, то що б відкрити доступ до локального сайту слід:

 1. Перш за все, необхідно мати статичний ip адресу. Динамічні айпішники будуть змінюватися при перезавантаженні машини (роутера).
 2. У Windows є вбудований антивірус - брандмауер, який блокує доступ до зовнішніх комп'ютерів. Для того, щоб зробити локальний сайт доступним, це блокування необхідно відключити в Пуск - брандмауер Windows. Слід розуміти, що це так само знизить захист комп'ютера.
 3. Ну, і останнє, що потрібно зробити - створити на віртуальному диску Денвера таку ієрархічну структуру з папок: /home/192.168.0.1/www

Замість зазначеного в попередньому пункті ip адресу, необхідно вказати свій, виданий вашим інтернет провайдером.

У разі якщо провайдер надає, крім IP-адреси, ще й прив'язаний до нього домен, то сайт буде доступний за нього.

Оригінал інструкції: http://www.denwer.ru/faq/shared.html

У наступній статті розглянемо установку WordPress на локальний сервер.

ВСІХ З наступаючим 2014 НОВИМ РОКОМ !!!

Що таке локальний сервер?
Як створити локальний сервер?
Як встановити локальний сервер?
Що таке локальний сервер?
Як створити локальний сервер?
Як встановити локальний сервер?
Як видалити Денвер?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача