Статьи

Як створити віртуальний жорсткий диск в DAEMON Tools Ultra і де його використовувати

  1. Що таке віртуальний жорсткий диск?
  2. Навіщо вам може знадобитися створити віртуальний жорсткий диск?
  3. Як створити віртуальний жорсткий диск в DAEMON Tools Ultra

З виходом Windows 7 віртуальні жорсткі диски стали ще популярнішими

З виходом Windows 7 віртуальні жорсткі диски стали ще популярнішими. Сьогодні я хотіла б докладніше розповісти вам про цю чудову інструменті і пояснити, як працювати з VHD в DAEMON Tools Ultra. З цього поста ви прочитаєте про все, що хотіли б знати про віртуальний жорсткий диск: що це, як створити VHD, де його використовувати і як з DAEMON Tools Ultra віртуальний HDD стає простіше і зрозуміліше.

Що таке віртуальний жорсткий диск?

Віртуальний жорсткий диск (VHD) - це імітація реального вінчестера. Фізично він розташовується на цьому HDD, але має своє розбиття на розділи і файлову систему. Тому віртуальний HDD працює так само, як і фізичний, і може містити файли, папки, програми та операційну систему. Спочатку віртуальний жорсткий диск використовували тільки в зв'язці з віртуальною машиною, але сьогодні це чудове «пристрій» може застосовуватися в багатьох інших випадках. Пропоную поговорити про них детально.

Навіщо вам може знадобитися створити віртуальний жорсткий диск?

Як я вже говорила вище, віртуальна машина використовує віртуальний жорсткий диск. Тут все зрозуміло: уявному комп'ютера потрібен віртуальний HDD для роботи. На ньому можу зберігатися як просто дані, якими ви зможете скористатися з віртуальної машини, так і операційна система.

Також створити VHD корисно тим, хто серйозно ставиться до бекапіть даних. Зовнішні HDD нерідко використовують для створення резервних копій. Якщо ж віртуальний жорсткий диск працює ідентично, то чому б не використати і його? Також можна створити віртуальний жорсткий диск, а потім скопіювати його на зовнішній носій. За допомогою VHD вам буде простіше підготувати відразу кілька резервних копій даних, що істотно прискорює цей процес.

Ще один популярний приклад використання VHD - це створення додаткових операційних систем на одній і тій же машині. Грубо кажучи, ви можете створити VHD, встановити на нього операційну систему, змонтувати і використовувати в якості віртуальної машини (в Windows 8 і 8.1). В цьому випадку вам не потрібно додаткове дороге і складне програмне забезпечення для роботи з віртуальними машинами, але їх переваги ви все одно зможете оцінити. Нагадаю тут найважливіші з них. Віртуальний жорсткий диск з встановленою ОС дозволить вам створити кілька клонів системи на одному комп'ютері. З їх допомогою можна тестувати і вивчати функції операційної системи, не ризикуючи що-небудь поламати. Також можна створити VHD з різними версіями операційних систем на одному ПК.

Віртуальний жорсткий диск - дуже гнучкий і зручний інструмент, і завдяки DAEMON Tools з'являється ще безліч способів його використовувати. Наприклад, з DAEMON Tools iSCSI Target ви можете не тільки створити VHD, а й відкрити до нього доступ. Просто уявіть: у вас є віртуальний HDD з потрібними даними або навіть операційною системою, до якого можна підключатися звідки завгодно. А раніше я вже описувала, як VHD допомагає створити незалежний RAM-диск і як закодувати VHD в новій версії DAEMON Tools Ultra.

Як створити віртуальний жорсткий диск в DAEMON Tools Ultra

Сподіваюся, я вже переконала вас, що створити VHD і користуватися ним дуже корисно. Зараз я хотіла б описати сам процес. Отже, як створити віртуальний жорсткий диск за допомогою DAEMON Tools Ultra? Для початку, як завжди, викачуємо і встановлюємо програму. Раджу почати з пробної версії, а після активувати ліцензію.

20-денний тріал

Щоб створити віртуальний жорсткий диск, я запускаю DAEMON Tools Ultra і вибираю відповідну опцію з меню Інструменти. Я отримую наступне вікно:

  1. Давайте налаштуємо опції VHD. Для початку для вибираю назву і шлях до мого віртуального жорсткого диска. Зазначу, що його краще зберігати на досить великому HDD.
  2. На наступному кроці я резервуються місця під віртуальний HDD на цьому диску. Я не збираюся зберігати багато даних, так що мені буде досить 1 ГБ. Якщо ж ви плануєте використовувати свій віртуальний жорсткий диск для резервних копій або операційної системи, то краще виберіть розмір побільше. Далі я відзначаю опцію Фіксований розмір, так як диски такого типу працюють швидше. При цьому Динамічно розширюваний розмір дозволить VHD займати місце на реальному диску поступово, так що ця опція краща для невеликих HDD.
  3. Тепер мені потрібно вибрати файлову систему - нехай це буде NTFS, - ввести мітку тому і визначити, чи потрібна мені завантажувальний запис. Завантажувальний запис (MBR) потрібно для дисків з операційною системою, але це не мій випадок.
  4. На цьому кроці я визначаю, як буде монтуватися мій VHD. Диск може визначатися системою як знімний (флешка) або як HDD.
  5. І нарешті, я додаю диск в Каталог образів, щоб він завжди був у мене під рукою, і натискаю кнопку Далі.

От і все. Мій віртуальний HDD буде створено всього через пару хвилин. Я вже скопіювала на нього кілька папок, і ось що у мене вийшло. Також я зазначила прапорцем опцію Автоматичне монтування в Настройках, так що мій VHD буде готовий до використання навіть після перезавантаження системи.

Як бачите, питання про те, як створити віртуальний жорсткий диск, вирішено за допомогою DAEMON Tools Ultra. Якщо ви хочете не просто створити VHD, а й встановити на нього операційну систему, тоді далі вам потрібно вставити диск з інсталятором системи, перевантажити комп'ютер і вибрати в налаштуваннях, що саме VHD є диском, на який ви хочете її встановити. Я ж наостанок поспішаю відповісти на ще одне питання про віртуальному HDD, який ви могли б задати. Чому я рекомендую створити віртуальний жорсткий диск за допомогою DAEMON Tools Ultra, якщо в Windows 7 і 8 є своя утиліта для цього?

Ті, хто хоч раз намагався створити VHD за допомогою утиліти Windows, вже знають відповідь. Справа в тому, що створити віртуальний жорсткий диск в Windows 7 дуже складно. Інструмент створення дисків заплутаний і не зрозумілий звичайному користувачеві. Але ми в DAEMON Tools вважаємо, що віртуальний HDD - простий пристрій, яке має бути доступне кожному. І тому ми намагаємося зробити роботу з VHD максимально простий.

А вам зрозуміло, як створити віртуальний жорсткий диск в DAEMON Tools Ultra? Чи часто ви використовуєте віртуальний HDD в роботі? Буду рада обговорити цю цікаву тему в коментарях нижче.

Що таке віртуальний жорсткий диск?
Навіщо вам може знадобитися створити віртуальний жорсткий диск?
Що таке віртуальний жорсткий диск?
Навіщо вам може знадобитися створити віртуальний жорсткий диск?
Якщо ж віртуальний жорсткий диск працює ідентично, то чому б не використати і його?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача