Статьи

Як створити віртуальний робочий стіл в Windows 7, 10, XP

 1. Віртуальний стіл Windows
 2. Програма Dexpot - віртуальні робочі столи Windows
 3. Програма Virtual Desktop Manager (WinXP PowerToy) - віртуальні столи Windows XP
 4. Віртуальний робочий стіл від Virtual Desktop Toolbox
 5. Віртуальний робочий стіл в Windows 10
 6. Програма BetterDesktopTool - віртуальний робочий стіл для Windows 7

Вітаю всіх, з вами автор блогу matrixblog.ru. Під розкішним назвою "віртуальний робочий стіл" ховається банальне і просте поняття, яке має на увазі наявність декількох копій робочого столу, який ви зазвичай використовуєте, в тому числі, робите його скріншот. Віртуальні робочі столи незалежні один від одного - в кожному може бути відкрито різну кількість програм. Між зонами можна легко перемикатися.

віртуальний робочий стіл

Для кращого розуміння ситуації, давайте розберемо ряд моментів.

У кожного користувача, монітор комп'ютера або ноутбука, має різні розміри і діагональ. Хтось може дозволити собі сучасний монітор шириною в метр (я, звичайно, перебільшую), а кому то доводиться радіти 30 сантиметрам (я не те мав на увазі :)). Крім усього іншого, дозвіл екрана теж може бути різним. Так, дозвіл екрана (14 діагональ) мого ноутбука становить 1366 на 768 точок - це дозволяє одночасно розмістити на панелі завдань 8-10 компонентів (програми, папки, відкриті додатки), групування залежить від типу відкритих вкладок. Якщо змінити роздільну здатність екрана на 1024 на 768 точок, то число одночасно видимих ​​вкладок зменшується до 5-6. Для розуміння, я використовую ОС Windows XP. Крім усього іншого, навіть при закритті деяких папок або програм, вкладки не відразу перестають бути Розгрупувати, що часом дратує.

 • Зрозуміло, що чим більше діагональ і дозвіл, тим більше можна одночасно спостерігати відкритих вкладок в панелі завдань.
 • Так, можна використовувати комбінацію ALT + TAB для перемикання межу вікнами, але це не вирішує проблеми - деколи треба бачити назви всіх відкритих вікон, а не пролістиватьспісок.
 • Природно, розробники Windows частково подбали про рішення подібних неприємностей, і зробили можливим збільшити висоту і розміри панелі завдань, або перемістити її в інше місце на робочому столі, тим самим збільшивши число одночасно видимих ​​відкритих вкладок.

Але суть проблеми не тільки в кількості видимих ​​вікон, вона набагато глибше.

Але суть проблеми не тільки в кількості видимих ​​вікон, вона набагато глибше

настройка параметрів панелі задач зі вкладками

Розглянемо таку ситуацію. Потрібно підготувати нову статтю для сайту. Є кілька Word документів, які треба переглянути, згрупувати їх вміст в один документ і відредагувати за допомогою текстового редактора . Паралельно, в графічному редакторі треба підготувати картинки для статті. До всього цього, необхідно мати одночасно відкритими декілька папок і Total Commander на додачу. Такий сумбур робить роботу на комп'ютері трохи дискомфортною. Та ще, хочеться в перервах полазити в браузері, та так, що б шеф не бачив. У подібній ситуації, можна скористатися програмами для створення декількох віртуальних робочих столів Windows: на одному столі будуть відкриті потрібні папки і додатки для редагування документа, на іншому - графічний редактор з картинками, а на третьому - браузер.

В інтернеті ви знайдете купу реалізацій віртуальних столів для Windows, Mac OS має в собі вбудовані технології "Spaces", в Linux, BSD, Solaris є віртуальні столи в залежності від використаного менеджера робочого столу. Як вибрати відповідну програму для віртуального столу і на що орієнтуватися?

Всі віртуальні столи Windows повинні бути доступні при мінімальних діях з боку користувача, повинна підтримуватися можливість перекидання вікон між столами. Дуже зручно, якщо будь-який віртуальний робочий стіл Windowsw можна активувати за допомогою клавіатури і миші (наприклад, для переміщення курсору в зазначеному кутку). Цю функціональність забезпечує Compiz в Linux і Spaces в MacOS, але нас сьогодні цікавить ОС Windows.

Віртуальний стіл Windows

Всі описані тут програми об'єднуються єдиними властивостями. На кожному віртуальному робочому столі Windows ви можете мати різні фони, різні іконки, працюють різні додатки, ви можете між ними легко і швидко перемикатися, змінювати налаштування окремих поверхонь і так далі.

Програма Dexpot - віртуальні робочі столи Windows

Контекстне меню програми Dexpot і відображення чотирьох робочих столів

 • Сайт: www.dexpot.de/index.php?id=home
 • Windows XP / Vista / Vista 64bit / 7/7 64bit / 8/8 64bit

Dexpot дозволяє створити до 20 віртуальних столів в ОС Windows, за замовчуванням встановлюється чотири поверхні. Управління програмою Dexpot інтуїтивно зрозуміло, незначні проблеми, однак, можуть виникнути з установкою різних іконок на окремі столи. Рекомендую почати з "чистого" (порожній) області без ікон, поступово розміщуючи значки.

Програма Dexpot має ряд приємних особливостей, наприклад, настройки гарячих клавіш (перемикання між віртуальними робочими столами Windows, перемістити вікно на іншу поверхні, скопіювати вікно, встановити прозорість вікна і ін.), Можливість перемикання миші, відображення всіх поверхонь, встановити дозвіл і частоту оновлення для кожної поверхні, дозвіл і ін. Дуже добре реалізовано перемикання і швидкий перехід до потрібного віртуального столу.

Ви з легкістю налаштуєте програму завдяки російській інтерфейсу.

Програма Virtual Desktop Manager (WinXP PowerToy) - віртуальні столи Windows XP

запуск програми Virtual Desktop Manager і настройка столів

 • Сайт: download.microsoft.com/download/whistler/Install/2/WXP/EN-US/DeskmanPowertoySetup.exe

Навіть сам Microsoft пропонує програму для створення віртуального робочого столу в Windows XP. Перша проблема може виникнути при установці. Після завершення процесу установки, ви, швидше за все не знайдете виконуваного файлу. Програму Virtual Desktop Manager можна активізувати, натиснувши правою кнопкою миші на панелі завдань і в пункті "Панелі інструментів" поставте галочку біля пункту Desktop Manager. Поле цього, на панелі праворуч з'явиться п'ять піктограм: одна - для перегляду всіх віртуальних столів (зелена), а решту чотири символізують окремі поверхні.

У порівнянні з попередньою програмою, в Virtual Desktop Manager немає можливості встановити для кожної поверхні окремі значки. На окремих ділянках, однак, можуть бути показані різні відкриті програми, і ви просто перемикаєтеся між ними. Встановити можна навіть спільне застосування на всіх поверхнях. Шкода тільки, що не пропонується більш широкий набір властивостей (встановити можна тільки фон поверхонь, вимкнути або включити анімацію і налаштувати поєднання клавіш для перемикання).

Віртуальний робочий стіл від Virtual Desktop Toolbox

Віртуальний робочий стіл від Virtual Desktop Toolbox

Перший запуск програми Virtual Desktop Toolbox кілька складний. Кожен віртуальний стіл потрібно спочатку створити, а потім додати властивості (або використовувати властивості за замовчуванням). Після створення віртуальних робочих столів Windows, нас чекає вже досить приємна робота, і перше враження від складного процесу установки пропадає (хоча, треба сказати, попередні програми були набагато простіше в експлуатації).

У кожного вікна ви побачите невеликий штир, яким ви визначаєте, чи буде дане вікно видно у всіх районах або тільки на активному робочому столі. Перемикання між поверхнями супроводжується звуковими ефектами, спливаючими вікнами і ін. Хоча програма Virtual Desktop Toolbox пропонує дуже широкі можливості налаштування, але в той же момент, вона вимоглива до ресурсів системи, а в плані налаштувань, більше підійде для більш просунутих користувачів.

Для кого-то, віртуальні робочі столи можуть бути абсолютно марними, але є ряд тих, які, безумовно, будуть вітати можливість полегшити і розширити умови роботи на комп'ютері. Розглянуту групу програм вибирають як починаючі користувачі (Virtual Desktop Manager), злегка просунуті (Dexpot), так і користувачі майстра (Virtual Desktop Toolbox).

Віртуальний робочий стіл в Windows 10

Віртуальний робочий стіл в Windows 10

Windows 10 принесла багато новин, але в багатьох випадках, просто наздогнала то, що інші операційні системи використовують вже багато років. Таким прикладом є саме віртуальні столи - які вже давно використовуються в Linux або Mac OS.

Система віртуальних столів відома вже з 1985 року, коли його представили машини Amiga 1000. Linux / Unix вбудували віртуальний робочий стіл в систему в 1990 році. Це розширення робочого столу виявилося безцінним аксесуаром, який дозволяє групувати додатки відповідно до побажань користувача. При правильному використанні, продуктивність роботи на комп'ютері зростає відразу в кілька разів.

У 2007 році додали вбудовану підтримку віртуальних столів і Mac OS (версія 10.5 "Leopard"). І, нарешті, в 2015 році прийшла з повною підтримкою віртуальних столів Windows 10.

Як я вже говорив вище, Windows має вбудовану підтримку віртуальних столів в Windows 10. Хоча не варто забувати, що вже для Windows XP, Microsoft створив програму Virtual Desktop Manager, розглянуту вище. Те, що цей додаток не отримало популярності, пов'язане з його обмеженими можливостями, в порівнянні з аналогічними інструментами в інших ОС. Розширення робочих поверхонь в інших операційних системах переконали Microsoft створити вбудований в систему інструмент.

Управління віртуальними робочими столами в Windows 10 здійснюється за допомогою різних комбінацій клавіш:

 • Win + Ctrl + D - створює нову віртуальну екран.
 • Win + Ctrl + F4 - Закриває поточний віртуальний екран.
 • Win + Ctrl + стрілка вліво - Переключається на попередній віртуальний екран.
 • Win + Ctrl + стрілка вправо - Переключається на наступні поверхні.

Наведені вище поєднання клавіш допоможуть домінувати в віртуальної області. Єдиний недолік, з яким можна зіткнутися - це відсутність зв'язку між першою і останньою поверхнями. Таким чином, якщо вам потрібно перейти з останнього віртуального робочого столу в Windows 10 на перший (без використання миші), ви повинні перебігти через всі інші поверхні.

Програма BetterDesktopTool - віртуальний робочий стіл для Windows 7

Програма BetterDesktopTool - віртуальний робочий стіл для Windows 7

Сайт: www.betterdesktoptool.com/download.html

Іноді важко знайти потрібне вікно на робочому столі. Особливо, якщо ви працюєте одночасно в багатьох додатках. Система Windows пропонує класичний варіант перемикання між вікнами через клавіші Alt + Tab, що не особливо вносить ясності. Давайте подивимося на додаток BetterDesktopTool, яке пропонує ряд корисних можливостей в плані перемикання між вікнами і роботі з віртуальними столами.

 • Додаток можна встановити на комп'ютер з операційною системою Windows Vista, 7, 8 або 10. Інтерфейс програми, на жаль, тільки на англійській мові.
 • Після завершення установки і запуску програми BetterDesktopTool, ви побачите головне вікно. Доступ до нього ви зможете в подальшому отримати за допомогою іконки в області повідомлень.
 • Інтерфейс BetterDesktopTool дуже простий і в головному вікні показує все, на що здатна програма. У вікні в цілому є 3 закладки. Перша вкладка дозволяє настроїти різні функції відображення вікон на робочому столі, друга - можна налаштувати параметри віртуальних столів і третя включає в себе загальні параметри програми.

Можливості програми BetterDesktopTool досить прості. Якщо у вас одночасно відкрито кілька програм, можна зменшити вікна і показати їх превью відразу на робочому столі. Використовуючи миша, ви можете побачити додаток, яке шукаєте. Крім того, можна показати все вікна програми, з яким ви в даний час працюєте, робочий стіл без вікон, або все мінімізовані або навпаки, розкриті вікна. Також ви можете вибрати опцію відображення всіх вікон на головному екрані, якщо ви використовуєте їх більше, або відображати вікна в горизонтальній сітці.

 • Для кожної з функцій можна призначити гарячу клавішу, кнопку миші або кут екрану, в який треба перемістити курсор миші для виконання функції.
 • Якщо ви не хочете показувати деякі запущені програми, досить правим кліком миші натиснути за додатком, і додати його в вікно, в якому воно буде ігноруватися.
 • Якщо ви хотіли в деяких моментах повністю відключити функції програми, щоб воно не реагувало на поєднання клавіш, ви можете його повністю припинити, або через значок в області повідомлень, тимчасово відключити.

Інший, не менш корисною функцією додатка BetterDesktopTool є підтримка створення віртуальних столів в Windows 7, 8 10 чи Vista. Ця функція стане в нагоді, зокрема для поділу і угруповання при роботі з програмами різного типу (графічні редактори, текстові процесори і так далі). На одному робочому столі ви можете мати додаток для розваги, а на іншому - для роботи.

Знову ж таки, в настройках BetterDesktopTool ви можете вибрати клавішу або кнопку миші, яка показує всі області відразу. Завдяки цьому ви будете мати відразу уявлення про те, які програми працюють на площах. Також важливо вибрати комбінацію клавіш, за допомогою яких ви будете перемикатися між поверхнями.

Додатки можна довільно переміщати між віртуальними столами, а також шляхом перегляду всіх поверхонь. Це все значно спрощує роботу на комп'ютері. Якщо у вас є додатки, які ви хочете відображати на кожному віртуальному робочому столі, так це теж не проблема. У програмі можна визначити глобальні додатки, в такому випадку, вони будуть завжди доступні при перемиканні між поверхнями.

 • Віртуальних столів можна створити до 64 штук, але така можливість вже не несе реального сенсу. Якщо віртуальний робочого столу ви вже не хочете використовувати, можете його повністю відключити через значок в області повідомлень.
 • У третій вкладці ви знайдете, зокрема, можливість автоматичного закриття додатків в разі перегляду інших додатків в повноекранному режимі, наприклад під час ігор. Також ви можете відключити плавну анімацію вікон або включити жести, які можна виконувати за допомогою touchpad.

BetterDesktopTool пропонує функції, які полегшують використання системи, в разі використання багатьох додатків одночасно. Завдяки віртуальним столів, ви можете отримати ефективний інструмент для поділу різних видів діяльності, маючи на столі тільки необхідне. Додаток BetterDesktopTool є абсолютно безкоштовно в некомерційних цілях, так що ви можете спокійно його спробувати.

Як вибрати відповідну програму для віртуального столу і на що орієнтуватися?
Php?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача