Статьи

Як створити точку доступу Wi-Fi: роздача інтернету своїми руками

  1. Налаштування Wireless Access point будинку Якщо підключити до точки доступу кабель провайдера, то...
  2. Як роздавати Wi-Fi з ноутбука: Відео
  3. Установка і настройка Virtual Router Plus: Відео

Налаштування Wireless Access point будинку

Якщо підключити до точки доступу кабель провайдера, то ви зможете розшарити інтернет через Wi-Fi. При цьому налаштовується WAP точно так же, як і роутер.

Для початку підключіть інтернет-кабель до пристрою. Після цього підключіться до AP на комп'ютері. Для входу в меню налаштувань вам потрібно відкрити браузер і в адресному рядку прописати IP точки доступу. Дізнатися IP-адресу ви можете подивившись наклейку виробника на пристрої, або з інструкції.

Отже, після того, як ви ввели в браузері адресу точки доступу, система попросить вас ввести логін і пароль. За замовчуванням виробник встановлює пароль - admin, логін - admin.

Тепер переходимо до настойкам підключення WAN. Для цього переходимо в розділ «Мережа» і вибираємо пункт «WAN».

Тут нам потрібно встановити «PPPoE». Нижче відкриється кілька додаткових рядків. Вам не потрібно нічого налаштовувати, просто введіть логін і пароль, які видав вам провайдер, до відповідних рядків. Натискаємо «Застосувати». Все, на цьому підключення до інтернету налаштоване.

Але варто відзначити, що в побуті точка доступу - це не найправильніше рішення. Роутери мають вартість трохи дорожче WAP, але при цьому вони більш функціональні. Тобто, роутер виконує всі функції бездротової AP, і при цьому має масу додаткових можливостей, а також вбудований FireWall.

А ось якщо під рукою немає роутера або Wireless Access Point, ми можемо зробити Wi-Fi точку доступу своїми руками зі звичайного ноутбука або смартфона.

Налаштування AP на ноутбуці

Відразу ж варто відзначити, що існує кілька способів, як роздати Wi-Fi на ноутбуці:

  • Створити через центр управління мережами і загальним доступом бездротове підключення комп'ютер-комп'ютер
  • Налаштувати роздачу в командному рядку.
  • Використовувати спеціальну програму для роздачі, наприклад, Virtual Router Plus.

Перший варіант -самий складний. При цьому, створивши з'єднання комп'ютер-комп'ютер, ви не зможете підключити до такої мережі смартфон або планшет.

Другий варіант (командний рядок) - це найбільш простий і надійний спосіб. Більш того, в цьому випадку ви зможете використовувати ноутбук як ретранслятор, тобто приймати інтернет і роздавати його по одному Wi-Fi адаптера одночасно. Тому ми розглянемо саме цей варіант.

Отже, для початку запустіть командний рядок з правами адміністратора. У Windows 7 це робиться так: натисніть одночасно [Windows] + [R]. У вікні напишіть CMD і натисніть «Ок».

У Windows 8 все ще простіше. Натисніть [Windows] + [X] і в меню оберіть пункт «Командний рядок (адміністратор)».

Тепер потрібно прописати дві команди:

  1. Установка драйвера міні-порту віртуального Wi-Fi (створення мережі) - netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = My_virtual_Wi-Fi key = 12345678 keyUsage = persistent. Після написання команди натискаємо «Enter». SSID - це ім'я створюваної мережі, а Key - це пароль безпеки. Ви можете вказувати свої значення, наприклад, замість My_Virtual_Wi-Fi ви можете написати My_Network, а замість пароля 12345678 можна написати будь-який інший ключ, наприклад, qwerty1029384756. Єдине правило: тут можна використовувати тільки букви англійського алфавіту иили цифри.
  2. Тепер пишемо другу команду - netsh wlan start hostednetwork. Це команда для запуску створеної мережі. Після її виконання ваша віртуальна мережа вже працює і ви можете підключати до неї свої пристрої.

Все, роздача створена. Але це всього лише локальна мережа. Для виходу з неї в інтернет потрібно налаштувати загальний доступ: відкрийте Центр керування мережами і виберіть пункт «Змінити додаткові параметри спільного доступу".

Тут перегорніть в самий низ і відключіть «Загальний доступ з парольного захистом». Всі інші пункти, навпаки, включаємо.

Натискаємо «Застосувати» і повертаємося до головного меню. Тепер переходимо в розділ «Зміна параметрів адаптера».

Тепер переходимо в розділ «Зміна параметрів адаптера»

Тут нам потрібно знайти підключення до інтернету. Натискаємо на це підключення і вибираємо «Властивості».

Натискаємо на це підключення і вибираємо «Властивості»

У меню, потрібно перейти у вкладку «Доступ». Залишилося всього лише поставити галочку в рядку «Дозволити користувачам використовувати підключення до інтернету даного комп'ютера». Нижче є рядок «Підключення домашньої мережі». У цьому рядку вибираємо нашу віртуальну мережу (ту яку створювали в командному рядку).

У цьому рядку вибираємо нашу віртуальну мережу (ту яку створювали в командному рядку)

Як правило, в Windows 7 віртуальна мережа називається «Бездротове мережеве з'єднання 2», а в Windows 8 - «Бездротова мережа 3» (в залежності від конфігурації ОС остання цифра може змінюватися). Зберігаємо налаштування і закриваємо всі вікна. Тепер наша віртуальна бездротова точка доступу Wi-Fi дозволяє виходити в інтернет.

Як роздавати Wi-Fi з ноутбука: Відео

Налаштування програми Virtual Router Plus

Цей спосіб роздачі є найбільш простим в налаштуванні. Вся «складність» полягає в пошуку і скачуванні програми Virtual Router Plus: знайти її в інтернеті неважко. Після установки програми нам потрібно придумати і ввести ім'я створюваної мережі і пароль до неї.

Після цього потрібно вказати підключення до інтернету. Як правило, програма сама визначає потрібне підключення. Але іноді потрібно виставити його вручну або просто натиснути на кнопку «Оновити» (у вигляді двох протилежно спрямованих стрілок).

Це дозволить системі автоматично визначити потрібну підключення. На цьому настройка програми завершена. Вам залишається тільки натиснути кнопку «Start Virtual Router» або «Старт роздачі».

Про інших способах роздачі ви зможете дізнатися ось на цьому сайті . Тут містяться докладні інструкції з скріншот і відеоуроками.

Установка і настройка Virtual Router Plus: Відео

Маю великий досвід в налаштуванні і підключенні систем контролю доступу (СКУД) і систем обліку робочого часу. А також займаюся налаштуванням серверів, комп'ютерів, робочих місць.
Працюю в інженером в компанії «Технооткритіе».

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача