Статьи

Як створити і налаштувати домашню мережу WiFi

  1. Створення домашньої мережі WiFi з нуля.
  2. Базова настройка домашньої мережі WiFi на роутері
  3. Як підключитися?

Як створити домашню мережу Wi-Fi швидко і з мінімальними витратами   Зараз модулі WiFi є практично на кожному сучасному гаджет - плашети, смартфони, ігрові приставки, фотоапарати, принтери, телевізори

Як створити домашню мережу Wi-Fi швидко і з мінімальними витратами
Зараз модулі WiFi є практично на кожному сучасному гаджет - плашети, смартфони, ігрові приставки, фотоапарати, принтери, телевізори. У чомусь прагнення підключити все що можна до бездротової мережі вже стало доходити до абсурду - випускаються холодильники, пральні машини, кондиціонери ... та що там - є навіть унітази з вбудованою точкою доступу.
Проте, навіть під час такого бурхливого поширення технології є ще люди які «не в темі». Саме для них я зараз і розповім - що таке «Вай-Фай», як зробити домашню бездротову мережу і підключити до неї пристрої.


Спочатку трохи теорії:
Технологія Wi-Fi була створена більш ніж 20 років тому, в далекому 1991 році, компанією NCR Corporation AT & T в Голландії. Початкова мета ставилася - спростити роботу систем касового обслуговування. Називалать вона тоді WaveLAN, скорочено - WLAN. Це вже пізніше її обізвали Wi-Fi слідом за модною тоді абревіатурою «Hi-Fi». Максимальна швидкість передачі могла досягати великої на ті часи швидкості - 2 мегабіта в секунду. На ті часи це був неслабкий прорив.
Зараз електронні гіганти промисловості витрачаючи мільярди на розробку і дослідження досягли максимальної швидкості «по повітрю» аж в 4,6 гігабіта, перейшли зі старого діапазону 2,4 ГГц на 5 ГГц, а скоро буде доступний і 60ГГц.

Навіщо потрібна бездротова мережа ?!
Та хоча б для того, щоб не носитися з флешкою ​​від комп'ютера до ноутбука щоб перекинути документи, музику або фільм. До того ж не треба плутатися в отже більш ніж численних проводах від всякої техніки. Тим більше, що сучасні електронні пристрої не мають звичайного мідного LAN Ethernet-інтерфейсу і оснащуються саме бездротовим адаптером. Зараз зовсім не обов'язково обплутувати квартиру або будинок купою проводом. Досточно лише правильно побудувати домашню мережу Вай-Фай і користуватися всіма її перевагами. А придбання ще й побутової техніки з радіомодулем дозволить якщо чи не створити у себе систему «розумний будинок», то хоча б полегшити управління ними і частково навіть автоматизувати.

Створення домашньої мережі WiFi з нуля.

Створення домашньої мережі WiFi з нуля

Давайте розглянемо типовий випадок. Маємо звичайну двокімнатну квартиру, в яку заведено кабель від якого-небудь провайдера: Дом.ру, Ростелеком, Білайн, МТС - не має значення. Кабель включений в комп'ютер або ноутбук з якого і здійснюється доступ в Інтернет. Все було добре, поки в будинку не з'явився планшет, SMART-TV телевізор або ще один ноутбук. Вам хочеться підключити цей пристрій до Інтернету, але не хочете кидати дроти. Особливо, якщо користуєтеся смартфоном або планшетом - так там кабель і встромляти-то нікуди - порту Ethernet там просто немає. У Вас є три шляхи:

1. Купівля бездротової точки доступу (AP).

2. Установка WiFi-роутера.

3. Використання наявного адаптера Wi-Fi.

Перший спосіб вже застарів морально. Поясню чому: купувати точку доступу зараз безглуздо, на мій погляд, так як за ціною вона знаходиться на одному рівні з домашніми маршрутизаторами «економ-класу» типу D-Link DIR-300 або ASUS RT-N12. І це при тому, що точка доступу на клас нижче як по функціоналу, так і по апаратній начинці. Єдиний випадок, коли її покупка може бути виправдана - це наявність у Вас вдома модему або машрутізатора без радіо-модуля. Але це вже скоріше виняток, ніж правило.
Насправді, створення домашньої бездротової мережі і підключення пристроїв до Інтернету через WiFi-роутер - це найправильніший спосіб, що дозволяє без особливих витрат і мук зробити вдома свій хот-спот. А вже якщо Ви візьмете модель подорожче, типу Zyxel Keenetic II, то тут Вам буде доступний і принт-сервер, і файловий сервер, і DLNA для медіапристроїв, і навіть торрент-клієнт для закачувань різного контенту.
Ну і самий останній спосіб, він же самий бюджетний - запуск точки доступу Вай-Фай на ноутбуці або планшеті. І все це завдяки такій вбудованої функції операційних систем Windows 7, Windows 8, Android і iOS, що дозволяють використовувати їх бездротової адаптер в якості точки доступу. Їм можна скористатися в тому випадку, якщо раптом прийшов один з планшетом і йому треба вийти в Інет. А ось в якості постійного - він не підійде, так як дуже незручний і часто вельми глючний. До нього варто вдаватися тільки в крайньому випадку, докладніше можна почитати тут .

Базова настройка домашньої мережі WiFi на роутері

Для наочного прикладу давайте візьмемо один з найбільш ходових вай-фай роутерів в Росії - D-Link DIR-300 версії D1 з останньою версією прошивки. Якщо у Вас інша марка або модель пристрою - не переживайте: алгоритм нічим кардинально не відрізняється. Єдині відмінності можуть полягати в розташуванні елементів в веб-інтерфейсі.

Отже, всі потрібні нам параметри зібрані в розділі, який може називатися «Wi-Fi», «Wireless» або «Бездротова мережа». Заходимо в підрозділ «Основні настройки»:

Заходимо в підрозділ «Основні настройки»:

Стежимо щоб стояла галочка «Включити бездротове з'єднання». Потім в полі «SSID» треба прописати ім'я нашої Вай-Фай сітки. Як нього можна використовувати будь-яке слово на латиниці або цифри.
Параметр «Країна» (він же «Country» або «Region») відповідає за кількість використовуваних радіоканалів. Вам треба вибрати значення «Росія» або «Russian Federation». Якщо в списку таких немає - вибирайте значення «Європа» (Europe).
Параметр «Канал» відповідає за використовуваний Вашої домашньої мережею Wi-Fi радіоканал. Оптимальніше всього його залишити в значенні «Авто».
У списку «Бездротовий режим» треба поставити змішаний тип - 802.11 B / G / N mixed або 802.11 B / G mixed.
Натискаємо кнопку «Застосувати».

Переходимо до підрозділу «Налаштування безпеки»:

Тут треба вибрати найбезпечніший на поточний момент стандарт безпеки - WPA2-PSK. Якщо у Вас є старі пристрої, які не підтримують його - ставте змішаний режим «WPA-PSK / WPA2-PSK-mixed».
В поле «Ключ шифрування PSK» треба ввести пароль на Ваш Wi-Fi і застосувати настройки.
На цьому базове конфігурація закінчено, можна підключатися.

Як підключитися?

- Комп'ютери, ноутбуки та нетбуки:

Тут як приклад ми розглянемо Windows 8 і 8.1. На попередній «Сімці» і очікуваної вже Windows 10 все практично те ж саме. Насамперед треба клікнути на значок мережі в системному лотку біля годинника.

Насамперед треба клікнути на значок мережі в системному лотку біля годинника

Відкриється список мережевих підключень:

Відкриється список мережевих підключень:

Вибираємо наш домашній Вай-Фай і натискаємо на нього, ставимо галочку «Підключатися автоматично» і натискаємо як кнопку «Підключитися»:

Вибираємо наш домашній Вай-Фай і натискаємо на нього, ставимо галочку «Підключатися автоматично» і натискаємо як кнопку «Підключитися»:

У відповідь система видасть запит авторизації:

У відповідь система видасть запит авторизації:

Вводимо ключ мережі і переходимо далі. Система запитає наскільки Ви довіряєте підключається мережі:

Система запитає наскільки Ви довіряєте підключається мережі:

Після цього піде перевірка і підключення:

Після цього піде перевірка і підключення:

І, якщо все нормально, статус зміниться на «Підключено»:

І, якщо все нормально, статус зміниться на «Підключено»:

Після цього можна запускати браузер і працювати в Інтернеті.

- Планшети і смартфони:

Як підчепитися до Вай-Фай з мобільного пристрою я розгляну на прикладі планшета Samsung на операційній системі Android 4.4 KitKat. Для інших версій або пристроїв від Apple процес підключення майже повністю ідентичний.

Насамперед, треба зайти в Налаштування. В меню знаходимо розділ Wi-Fi і зрушуємо повзунок зі зачение 0 на I. Після цього дивимося на список доступних мереж:

Там повинна з'явитися ваша сітка. Кількома на неї. На екрані з'явиться запит авторизації:

Вводимо ключ безпеки і натискаємо на кнопку Підключитися. Результатом має бути статус «Підключено» і значок у вигляді антенки поруч з годинником:

Як Ви могли помітити, в створенні домашніх WiFi мереж ніяких особливих складнощів немає - потрібно тільки увагу, терпіння і все у Вас вийде. Успіхів!

Навіщо потрібна бездротова мережа ?
Як підключитися?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.