Статьи

Як створити і налаштувати домашню мережу WiFi

  1. Створення домашньої мережі WiFi з нуля.
  2. Базова настройка домашньої мережі WiFi на роутері
  3. Як підключитися?

Як створити домашню мережу Wi-Fi швидко і з мінімальними витратами   Зараз модулі WiFi є практично на кожному сучасному гаджет - плашети, смартфони, ігрові приставки, фотоапарати, принтери, телевізори

Як створити домашню мережу Wi-Fi швидко і з мінімальними витратами
Зараз модулі WiFi є практично на кожному сучасному гаджет - плашети, смартфони, ігрові приставки, фотоапарати, принтери, телевізори. У чомусь прагнення підключити все що можна до бездротової мережі вже стало доходити до абсурду - випускаються холодильники, пральні машини, кондиціонери ... та що там - є навіть унітази з вбудованою точкою доступу.
Проте, навіть під час такого бурхливого поширення технології є ще люди які «не в темі». Саме для них я зараз і розповім - що таке «Вай-Фай», як зробити домашню бездротову мережу і підключити до неї пристрої.


Спочатку трохи теорії:
Технологія Wi-Fi була створена більш ніж 20 років тому, в далекому 1991 році, компанією NCR Corporation AT & T в Голландії. Початкова мета ставилася - спростити роботу систем касового обслуговування. Називалать вона тоді WaveLAN, скорочено - WLAN. Це вже пізніше її обізвали Wi-Fi слідом за модною тоді абревіатурою «Hi-Fi». Максимальна швидкість передачі могла досягати великої на ті часи швидкості - 2 мегабіта в секунду. На ті часи це був неслабкий прорив.
Зараз електронні гіганти промисловості витрачаючи мільярди на розробку і дослідження досягли максимальної швидкості «по повітрю» аж в 4,6 гігабіта, перейшли зі старого діапазону 2,4 ГГц на 5 ГГц, а скоро буде доступний і 60ГГц.

Навіщо потрібна бездротова мережа ?!
Та хоча б для того, щоб не носитися з флешкою ​​від комп'ютера до ноутбука щоб перекинути документи, музику або фільм. До того ж не треба плутатися в отже більш ніж численних проводах від всякої техніки. Тим більше, що сучасні електронні пристрої не мають звичайного мідного LAN Ethernet-інтерфейсу і оснащуються саме бездротовим адаптером. Зараз зовсім не обов'язково обплутувати квартиру або будинок купою проводом. Досточно лише правильно побудувати домашню мережу Вай-Фай і користуватися всіма її перевагами. А придбання ще й побутової техніки з радіомодулем дозволить якщо чи не створити у себе систему «розумний будинок», то хоча б полегшити управління ними і частково навіть автоматизувати.

Створення домашньої мережі WiFi з нуля.

Створення домашньої мережі WiFi з нуля

Давайте розглянемо типовий випадок. Маємо звичайну двокімнатну квартиру, в яку заведено кабель від якого-небудь провайдера: Дом.ру, Ростелеком, Білайн, МТС - не має значення. Кабель включений в комп'ютер або ноутбук з якого і здійснюється доступ в Інтернет. Все було добре, поки в будинку не з'явився планшет, SMART-TV телевізор або ще один ноутбук. Вам хочеться підключити цей пристрій до Інтернету, але не хочете кидати дроти. Особливо, якщо користуєтеся смартфоном або планшетом - так там кабель і встромляти-то нікуди - порту Ethernet там просто немає. У Вас є три шляхи:

1. Купівля бездротової точки доступу (AP).

2. Установка WiFi-роутера.

3. Використання наявного адаптера Wi-Fi.

Перший спосіб вже застарів морально. Поясню чому: купувати точку доступу зараз безглуздо, на мій погляд, так як за ціною вона знаходиться на одному рівні з домашніми маршрутизаторами «економ-класу» типу D-Link DIR-300 або ASUS RT-N12. І це при тому, що точка доступу на клас нижче як по функціоналу, так і по апаратній начинці. Єдиний випадок, коли її покупка може бути виправдана - це наявність у Вас вдома модему або машрутізатора без радіо-модуля. Але це вже скоріше виняток, ніж правило.
Насправді, створення домашньої бездротової мережі і підключення пристроїв до Інтернету через WiFi-роутер - це найправильніший спосіб, що дозволяє без особливих витрат і мук зробити вдома свій хот-спот. А вже якщо Ви візьмете модель подорожче, типу Zyxel Keenetic II, то тут Вам буде доступний і принт-сервер, і файловий сервер, і DLNA для медіапристроїв, і навіть торрент-клієнт для закачувань різного контенту.
Ну і самий останній спосіб, він же самий бюджетний - запуск точки доступу Вай-Фай на ноутбуці або планшеті. І все це завдяки такій вбудованої функції операційних систем Windows 7, Windows 8, Android і iOS, що дозволяють використовувати їх бездротової адаптер в якості точки доступу. Їм можна скористатися в тому випадку, якщо раптом прийшов один з планшетом і йому треба вийти в Інет. А ось в якості постійного - він не підійде, так як дуже незручний і часто вельми глючний. До нього варто вдаватися тільки в крайньому випадку, докладніше можна почитати тут .

Базова настройка домашньої мережі WiFi на роутері

Для наочного прикладу давайте візьмемо один з найбільш ходових вай-фай роутерів в Росії - D-Link DIR-300 версії D1 з останньою версією прошивки. Якщо у Вас інша марка або модель пристрою - не переживайте: алгоритм нічим кардинально не відрізняється. Єдині відмінності можуть полягати в розташуванні елементів в веб-інтерфейсі.

Отже, всі потрібні нам параметри зібрані в розділі, який може називатися «Wi-Fi», «Wireless» або «Бездротова мережа». Заходимо в підрозділ «Основні настройки»:

Заходимо в підрозділ «Основні настройки»:

Стежимо щоб стояла галочка «Включити бездротове з'єднання». Потім в полі «SSID» треба прописати ім'я нашої Вай-Фай сітки. Як нього можна використовувати будь-яке слово на латиниці або цифри.
Параметр «Країна» (він же «Country» або «Region») відповідає за кількість використовуваних радіоканалів. Вам треба вибрати значення «Росія» або «Russian Federation». Якщо в списку таких немає - вибирайте значення «Європа» (Europe).
Параметр «Канал» відповідає за використовуваний Вашої домашньої мережею Wi-Fi радіоканал. Оптимальніше всього його залишити в значенні «Авто».
У списку «Бездротовий режим» треба поставити змішаний тип - 802.11 B / G / N mixed або 802.11 B / G mixed.
Натискаємо кнопку «Застосувати».

Переходимо до підрозділу «Налаштування безпеки»:

Тут треба вибрати найбезпечніший на поточний момент стандарт безпеки - WPA2-PSK. Якщо у Вас є старі пристрої, які не підтримують його - ставте змішаний режим «WPA-PSK / WPA2-PSK-mixed».
В поле «Ключ шифрування PSK» треба ввести пароль на Ваш Wi-Fi і застосувати настройки.
На цьому базове конфігурація закінчено, можна підключатися.

Як підключитися?

- Комп'ютери, ноутбуки та нетбуки:

Тут як приклад ми розглянемо Windows 8 і 8.1. На попередній «Сімці» і очікуваної вже Windows 10 все практично те ж саме. Насамперед треба клікнути на значок мережі в системному лотку біля годинника.

Насамперед треба клікнути на значок мережі в системному лотку біля годинника

Відкриється список мережевих підключень:

Відкриється список мережевих підключень:

Вибираємо наш домашній Вай-Фай і натискаємо на нього, ставимо галочку «Підключатися автоматично» і натискаємо як кнопку «Підключитися»:

Вибираємо наш домашній Вай-Фай і натискаємо на нього, ставимо галочку «Підключатися автоматично» і натискаємо як кнопку «Підключитися»:

У відповідь система видасть запит авторизації:

У відповідь система видасть запит авторизації:

Вводимо ключ мережі і переходимо далі. Система запитає наскільки Ви довіряєте підключається мережі:

Система запитає наскільки Ви довіряєте підключається мережі:

Після цього піде перевірка і підключення:

Після цього піде перевірка і підключення:

І, якщо все нормально, статус зміниться на «Підключено»:

І, якщо все нормально, статус зміниться на «Підключено»:

Після цього можна запускати браузер і працювати в Інтернеті.

- Планшети і смартфони:

Як підчепитися до Вай-Фай з мобільного пристрою я розгляну на прикладі планшета Samsung на операційній системі Android 4.4 KitKat. Для інших версій або пристроїв від Apple процес підключення майже повністю ідентичний.

Насамперед, треба зайти в Налаштування. В меню знаходимо розділ Wi-Fi і зрушуємо повзунок зі зачение 0 на I. Після цього дивимося на список доступних мереж:

Там повинна з'явитися ваша сітка. Кількома на неї. На екрані з'явиться запит авторизації:

Вводимо ключ безпеки і натискаємо на кнопку Підключитися. Результатом має бути статус «Підключено» і значок у вигляді антенки поруч з годинником:

Як Ви могли помітити, в створенні домашніх WiFi мереж ніяких особливих складнощів немає - потрібно тільки увагу, терпіння і все у Вас вийде. Успіхів!

Навіщо потрібна бездротова мережа ?
Як підключитися?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача