Статьи

Як створити домашню мережу Wi-Fi

 1. Як зробити Wi-Fi мережу будинку: Відео Види домашніх WiFi мереж
 2. Як працює домашня мережа
 3. Як створити домашню групу через WiFi
 4. Як створити WiFi мережу самостійно: Відео
 5. Що таке точка доступу WiFi
 6. Як створити точку доступу WiFi на ноутбуці Windows 8: Відео
 7. Режими роботи WiFi роутера
 8. Як налаштувати WiFi роутер: Відео

Як зробити Wi-Fi мережу будинку: Відео

Види домашніх WiFi мереж

На даний момент існує кілька видів WiFi мереж. Вони класифікуються за стандартом технології. А їх існує 4 види:

 • IEEE802.11а - максимальна швидкість передачі інформації між учасниками групи досягає 54 Мбітс. Даний стандарт працює на частоті 5 ГГц;
 • IEEE802.11b - Версія підтримує швидкість передачі даних 5,5 і 11 Мбітс. При цьому радіус дії складає близько 150 метрів при прямої видимості і 20-30 метрів в приміщеннях;
 • IEEE 802.11g - даний стандарт надає швидкість передачі інформації всередині мережі до 54 Мбітс. Він працює на частоті 2,4 ГГц. При цьому даний стандарт сумісний з 802.11b. Радіус покриття становить близько 300 метрів при прямої видимості;
 • IEEE 802.11n - це стандарт підвищеної швидкості передачі даних, який сумісний з усіма попередніми версіями. Він працює на частоті 2,4-2,5 ГГц або 5 ГГц. Радіус покриття дорівнює 450 метрам за умови прямої видимості.

Як можна помітити, що версії здатні працювати на частоті 2,4 ГГц. Звичайно, остання версія підтримує частоту 5 ГГц, завдяки чому швидкість передачі даних істотно вище, а радіус покриття більше.

Як не дивно, але всі ці показники чисто теоретичні. На практиці ж все трохи відрізняється. Наприклад, реальна швидкість стандарту 802,11g дорівнює 25 Мбітс, а 802.11n - 100 Мбітс. Варто відзначити, що всі сучасні точки доступу та роутери працюють зі стандартами b, g і n. Це дозволяє використовувати будь-які WiFi пристрої, що підтримують різні стандарти.

Крім цього домашні WiFi мережі підрозділяються ще на два типи:

 • Локальна мережа;
 • Домашня група з можливістю виходу в інтернет (глобальну павутину).

Як працює домашня мережа

Організація подібних груп вирішує наявні проблеми зі створенням найбільш дешевих, але при цьому максимально зручних і швидкісних каналів доступу в інтернет для користувачів. Але що б зрозуміти, як створити домашню мережу через WiFi, ви повинні знати, як вона взагалі будуватися.

Умовно її можна розділити на три етапи:

 • Ділянка між провайдером і приміщенням (наприклад, житловим багатоповерховим будинком);
 • Розведення каналу всередині будинку;
 • Розводка сигналу всередині квартири.

На першому етапі використовуються технології високошвидкісного доступу до Інтернету. Саме на цьому відрізку передається весь потік даних, який приймає і посилається усіма користувачами, що живуть в будинку. Як правило, тут застосовуються виділені лінії, кабельні модеми, а також оптоволоконні магістралі (технології передачі інформації).

На другому етапі відбувається розводка сигналу всередині житлового будинку. Іншими словами, відбувається роздача високошвидкісного інтернету по квартирах. При цьому до кожної квартири необхідно протягнути окремий кабель, який дозволить підключити користувача до провайдера. Можна назвати таке з'єднання прямим. При загальному підключенні цілого будинку використовується технологія розподілу ресурсу між користувачами, які беруть участь в проекті. Для цього використовується протокол Ethernet.

Останній третій етап включає в себе розводку сигналу по квартирі. В цьому випадку з'являються деякі проблеми з прокладанням кабелю. Однак, використовуючи роутер, вам буде потрібно прокласти тільки один кабель, що йде до роутера. Підключення ПК і ноутбука відбувається по бездротовому з'єднанню. Втім, іноді необхідно зібрати кілька ПК в одну групу без підключення до інтернету, для чого також підходить звичайний бездротової роутер.

Якщо говорити про домашній групі, то все набагато простіше. В даному випадку все ПК з'єднуються до бездротового маршрутизатора. При цьому, для того, щоб безперешкодно обмінюватися файлами та інформацією, вам буде потрібно внести деякі налаштування в сам комп'ютер, що б інші учасники групи змогли його побачити і отримати доступ.

При цьому власник окремого ПК (учасник групи) сам вирішує, які файли будуть доступні іншим учасникам мережі, а які будуть приховані.

Як створити домашню групу через WiFi

Що стосується того, як зробити домашню мережу по WiFi, то для початку варто відзначити, що сучасні технології постійно розвиваються, поліпшуються і оновлюються. Над новими розробками працюють цілі відділи і тисячі вчених. Все це необхідно для того, щоб спростити життя звичайних людей і дозволити вирішувати повсякденні завдання максимально швидко і просто.

Те ж стосується і технології бездротового з'єднання. Вона надає швидкий і легкий доступ до мережі, при цьому з високою швидкістю передачі даних. Багато хто знає про точках доступу, вміють ними користуватися. При цьому знаючи всі переваги даної технології люди задаються питанням, як побудувати домашню WiFi мережу своїми руками, не викликаючи майстра додому і не оплачуючи його роботу.

При цьому створити домашню мережі за допомогою маршрутизатора гранично просто. Для цього необхідно внести нескладних налаштувань. Більш того, з кожним роутером в комплекті присутня інструкція, в якій детально описується, як зробити домашню мережу через WiFi.

Як створити WiFi мережу самостійно: Відео

Устаткування для організації мережі

Напевно, кожен уже здогадався, що для організації домашньої групи необхідне спеціальне обладнання. Але це голосно сказано. Робиться це за допомогою точки доступу WiFi або звичайного бездротового роутера, який, по суті, використовується як точка доступу. Отже, давайте розберемо два цих пристрої докладніше.

Що таке точка доступу WiFi

Багато хто задає питання, як створити домашню мережу через WiFi? Для цього потрібна точка доступу, яка об'єднає наявні ПК і інші пристрої в одну групу. Але перш ніж розглянути, як це робиться, давайте розберемо, що ж таке точка доступу і як вона працює.

Точка доступу - це базова станція, яка забезпечує бездротовий доступ до вже створеної мережі (мобільного або стаціонарного). Вона дозволяє об'єднати кілька персональних комп'ютерів, ноутбуків або навіть планшетів і смартфонів в одну приватну групу або просто відкриває доступ в інтернет.

Варто відзначити, що створення домашньої мережі через WiFi точку доступу не вимагає особливих витрат і глибоких знань.

Щоб зрозуміти, як працює точка доступу WiFi можна провести аналогію з вишкою мобільного оператора. Єдина відмінність між ними полягає в швидкості передачі даних і радіусі дії. Якщо вишка мобільного оператора покриває близько 10 км, то радіус дії точки доступу становить 200-250 метрів, це за умови прямої видимості. У разі якщо немає прямої видимості, то дальність дії знижується до 50-100 метрів.

У тих випадках, коли необхідно покрити велику область, наприклад, кілька квартир на різних поверхах або ціле офісна будівля необхідно створити домашню WiFi мережу з декількох точок доступу. Як вже говорилося вище, до кожної з них можна підключити близько 20 комп'ютерів.

Звичайно, максимальна кількість абонентів досягає 250. Однак це не доцільно, так як швидкість передачі даних в такому випадку розподіляється між пристроями. Це означає, що при великій кількості абонентів швидкість падає, і з'являється можливість подвисания роутера. Крім цього сильно знижується швидкість передачі даних, так як вона в рівній мірі розподіляється між підключеними пристроями.

У разі організації приватної мережі в офісній будівлі або в житловому багатоповерховому будинку, а також на великих територіях, всі крапки доступу об'єднуються в одну мережу. Зробити це можна як по радіоканалу, так і за допомогою проводового з'єднання. Варто зазначити, що користувачі (наприклад, з планшетом або ноутбуком) здатний вільно переміщатися між роутерами без обриву зв'язку.

У домашніх умовах WiFi роутер об'єднує всі наявні пристрої в одну групу. При цьому з'являється можливість передавати файли з одного пристрою на інший без проводового підключення.

Як створити точку доступу WiFi на ноутбуці Windows 8: Відео

Що таке WiFi роутер

По суті, роутер (так званий маршрутизатор) являє собою ту ж точку доступу, проте на відміну від інших станцій даний пристрій має інтегрований мережевий перемикач (так званий свитч). Він дозволяє користувачам використовувати протокол Ethernet. Це означає, що домашня група має вихід в інтернет (глобальну «павутину»).

Крім цього можна використовувати кілька маршрутизаторів, щоб створити домашню WiFi мережу з декількох роутерів. Ще одна особливість даного пристрою полягає в тому, що він має вбудований брандмауер. Він необхідний для захисту користувача від вторгнення в мережу зловмисників.

Він необхідний для захисту користувача від вторгнення в мережу зловмисників

Режими роботи WiFi роутера

Для того, щоб зрозуміти, як організувати домашню WiFi мережу з декількох роутерів слід знати, в яких режимах вони здатні працювати. Отже, режими роботи:

 • Точка доступу;
 • Репитер (повторювач);
 • Міст.

Кожен режим необхідний для певних цілей. Отже, давайте розглянемо їх докладніше.

Режим «точка доступу» в новому маршрутизаторі встановлено спочатку. Тобто його встановлювати не потрібно. В даному режимі користувач підключає свій пристрій до домашньої групи, заснованої на вашому роутере. Як правило, для роботи в даному режимі не потрібно вносити якісь особливі налаштувань. Єдиний виняток в тому випадку, якщо необхідний вихід в інтернет. В такому випадку слід внести деякі налаштування в сам роутер.

Режим транслятор (повторювач) - це аналог приймально-передавача. В даному випадку роутер або точка доступу працює на прийом слабкого сигналу, посилюючи його, і передаючи на цій же частоті далі до місця призначення (необхідного адресата).

Режим міст потрібно для розширення зони покриття. Він необхідний в тому випадку, коли одна точка доступу не здатна покрити всю територію і захопити все ПК і інші пристрої. Цей режим дозволяє об'єднати кілька окремих сегментів мережі в одну велику групу. Він використовується для побудови «лінків». Тобто для забезпечення зв'язку між віддаленими пристроями.

Важливо пам'ятати, що для адекватної роботи роутерів в режимах «повторювач» і «міст», SSID (ідентифікатор бездротової групи), канал і тип шифрування обов'язково повинні збігатися.

Як налаштувати WiFi роутер: Відео

Принцип побудови мережі за допомогою маршрутизатора

Щоб розуміти, як зробити домашню WiFi мережу за допомогою роутера, слід знати, як працює маршрутизатор.

В середньому, звичайний маршрутизатор має радіус дії близько 60 метрів за умови прямої видимості. При цьому в квартирах і офісах, де сигналу перешкоджаю стіни і перегородки радіус дії знижується до 10-20 метрів. У домашніх умовах такий пристрій доцільно і корисно в тих випадках, коли користувач має кілька WiFi пристроїв, наприклад, кілька ноутбуків, планшет, персональний комп'ютер, смартфон і так далі. Завдяки роутера всі ці пристрої можна об'єднати в домашню групу. При цьому кожен учасник матиме можливість виходу в інтернет.

Принцип побудови мережі полягає в наступному. Якщо група має вихід в інтернет, то для початку провайдер проводить в квартиру (або офіс) інтернет-кабель, який підключається в маршрутизатора. Далі слід виконати нескладні настройки роутера, зокрема внести логін і пароль для підключення до інтернету. Після цього роутер виконує одну задачу - розподіл отриманої від провайдера швидкості між наявними підключеними пристроями, такими як ноутбуки, ПК, планшети і смартфони.

Для звичайної локальної мережі, в тих випадках, коли вихід в інтернет не потрібен, все робиться набагато простіше. Всі пристрої підключаються до одного маршрутизатора, після чого слід налаштувати ПК - ввести назву групи (має бути однаковим на всіх пристрою) і ім'я комп'ютера (може бути будь-яким). Крім цього вам потрібно надати доступ до файлів. Це також робиться в два кліка мишкою. Після цього ви отримуєте повноцінну локальну мережу.

Для того, щоб убезпечити домашню групу від вторгнення зловмисників слід захистити її паролем.

Для того, щоб убезпечити домашню групу від вторгнення зловмисників слід захистити її паролем

Маю досвід роботи в ІТ сфері більше 10 років. Займаюся проектуванням і налаштуванням пуско-налагоджувальних робіт. Так само є великий досвід в побудові мереж, системному адмініструванні та роботі з системами СКУД і відеоспостереження.
Працюю фахівцем в компанії «Техно-Майстер».

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача