Статьи

Як роздати WiFi з ноутбука Windows 8: детально, відео

 1. Перевірка обладнання
 2. Робимо Wifi router з комп'ютера
 3. Запускаємо Virtual WiFi автоматично при включенні комп'ютера
 4. Автоматизуємо настройки запуску розміщеної мережі
 5. Створення WiFi мережі за допомогою сторонніх програм
 6. Вирішення проблем
 7. У вас перестав працювати Інтернет
 8. Відключаємо WiFi роздачу
 9. Відео по темі

У цій публікації ми розкриємо секрет як зробити WiFi роутер з вашого ноутбука або комп'ютера з операційною системою Windows 8. Ви зможете роздавати Інтернет, перетворивши ваш ПК в WiFi точку доступу.

Це вам може знадобитися в різних випадках, якщо у вас:

 • провідний Інтернет і немає WiFi router-а;
 • GSM модем і відсутня WiFi router;
 • велика квартира (або офіс) і сигнал від вашого WiFi роутера не дістає до далекої кімнати.

Отже, основні ідеї застосування: альтернатива Вай Фай роутера і посилення Вай Фай сигналу.

Попереджаємо, що з цього питання в мережі Інтернет багато плутанини і невеликих неточностей, які дозволяють домогтися результату. З цієї причини прохання точно слідувати інструкціям. В окремому розділі статті зібрані рішення деяких можливих проблем.

Перевірка обладнання

На початку давайте переконаємося, що ваш ноутбук або комп'ютер з встановленою Windows 8 зможе виконувати роль WiFi роутера. Можливість роботи в цьому режимі визначається головним чином мережевою картою вашого ПК.

Давайте зайдемо в командний рядок і з'ясуємо наявність цієї можливості. Якщо ви не знаєте як запустити командний рядок, тоді вивчіть додатковий матеріал про 6 варіантах запуску консолі в Windows 8 .

Отже, якщо ви вже розібралися, тоді йдемо далі. Наберіть або скопіюйте (в cmd вставка проводиться з натисканням правої кнопки миші і вибору строчки меню «Вставити») керуючу рядок: netsh wlan show drivers

І не закривайте вікно командного рядка - воно нам ще знадобиться.

Якщо параметр «Підтримка розміщеної мережі» має значення «так» - відмінно, ваш комп'ютер можна перетворити в WiFi точку доступу в Інтернет Якщо параметр «Підтримка розміщеної мережі» має значення «так» - відмінно, ваш комп'ютер можна перетворити в WiFi точку доступу в Інтернет.

Тепер перейдемо безпосередньо до організації мережі в Windows 8.

Робимо Wifi router з комп'ютера

Для активації точки доступу введіть ніжеукзанную керуючу рядок, не забувши змінити в ній назву мережі і пароль: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = Названіе_Новой_Сеті key = Пароль_Новой_Сеті

Названіе_Новой_Сеті висвітиться при виявленні Вай Фай мережі підключаються пристроями. А Пароль_Новой_Сеті необхідно буде ввести при підключенні цього пристрою.

Давайте виконаємо зазначену команду, ввівши хороший безпечний пароль «fEgs5Jd36Wfs» і вибравши ім'я мережі «UstanovkaOS_RU_WiFi». Скопіюємо такий рядок (права кнопка миші, «Вставити») і натиснемо кнопку Enter: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = UstanovkaOS_RU_WiFi key = fEgs5Jd36Wfs

Для запуску щойно створеної мережі необхідно виконати ще одну команду: netsh wlan start hostednetwork

Якщо ви побачили в консолі відповідь «Розміщена мережу запущена», то все в порядку.

Наступним кроком буде відкриття «Мережевих підключень». Клацніть правою кнопкою миші по кнопці Пуск (шукайте логотип Windows в лівому нижньому кутку екрану) або зробіть це через одночасне натискання клавіш Win + X. У контекстному меню клацніть по рядку «Мережеві підключення».

У контекстному меню клацніть по рядку «Мережеві підключення»

Відкриється відповідне вікно:

Відкриється відповідне вікно:

На малюнку цифрою (1) і зеленим прямокутником позначено поточний робочий бездротове підключення до Інтернету. У вашому випадку, можливо, буде інший тип з'єднання - якщо ви приєднані до Інтернету через виту пару або через GPRS-модем. (У будь-якому випадку саме це і тільки це з'єднання вам необхідно буде розшарити).

Обведений помаранчевим прямокутником і позначений цифрою (2) новостворений Microsoft Virtual WiFi Adapter з ім'ям «UstanovkaOS_RU_WiFi».

Тепер дуже важливий момент: ви повинні натиснути правою кнопкою мишки на ярлик вашого робочого з'єднання, через яке ваш ПК під'єднано до Інтернету і в меню клацнути «Властивості».

З'явиться вікно властивостей бездротового з'єднання. Зайдіть в «Доступ»:

Перевірте настройки опцій. Якщо на першій опції є галочка - значить, зніміть її і натисніть OK. Необхідність цієї дії в тому, щоб скинути прив'язку дозволу конкретної мережі. Потім заново зайдіть в властивості цього ж з'єднання.

Тепер, коли ви вдруге зайшли в якості робочого з'єднання і галочки на зазначеному раніше пункті немає, ви повинні встановити галочку в цьому ж пункті (як показано на малюнку нижче) і вибрати в списку, що новостворене нове з'єднання. Для прикладу цієї статті - «Підключення по локальній мережі * 13», так як саме воно і є активованим нами Virtual WiFi.

Для прикладу цієї статті - «Підключення по локальній мережі * 13», так як саме воно і є активованим нами Virtual WiFi

Виконані дії призведуть до появи у ярлика робочого інтернет-з'єднання додаткової написи «загальнодоступні»

Виконані дії призведуть до появи у ярлика робочого інтернет-з'єднання додаткової написи «загальнодоступні»

Справу зроблено. Після цих дій можна користуватися вашим новим Вай Фай роутером і виходити через нього в Інтернет.

Запускаємо Virtual WiFi автоматично при включенні комп'ютера

Ми розібралися з тим як роздати Вай Фай і переконалися, що це не так складно. Але проблема ще й у тому, що при перезагрузках включених / відключення комп'ютера вам доведеться повторювати це знову і знову ...

Є 2 способи вирішення цієї проблеми:

 1. Створити bat файл і включити його в автозавантаження.
 2. Встановити спеціальне програмне забезпечення.

Автоматизуємо настройки запуску розміщеної мережі

Попередимо відразу про нестачу першого методу автозавантаження через bat-файл. При стандартних налаштуваннях безпеки кожного разу при запуску такого файлу (тобто при включенні комп'ютера або ноутбука) ОС буде запитувати підтвердження цієї дії. Уникнути цього можна знизивши вимоги безпеки (через гіперпосилання у вікні запиту підтвердження). Але робити це не рекомендується.

Зараз ми будемо створювати файл в розширенням «bat» із застосуванням Блокнота Windows. Вам знадобиться можливість Windows змінювати розширення файлів. Для цього у вас повинна бути включена опція «Розширення імен файлів» в Провіднику Windows.

Для цього у вас повинна бути включена опція «Розширення імен файлів» в Провіднику Windows

Альтернатива - написати текст і зберегти в файлі з розширенням «bat» можна в програмі-редакторі «Notepad ++».

Отже, переходимо до алгоритму:

 1. Створіть новий текстовий документ у програмі «Блокнот», наявної в будь-якої версії Windows. Ви можете легко зробити це, наприклад, клацнувши правою кнопкою миші на вільному місці Робочого столу і вибравши пункт меню «Створити», і далі «Текстовий документ». Потім скопіюйте в файл, наведені раніше команди. Як альтернатива - в редакторі «Notepad ++».
 2. Збережіть цей файл, вказавши його розширення bat, наприклад, з ім'ям «wifi_start.bat». Ми це зробили, наприклад, на диску «D: \»
 3. Клікнувши правою кнопкою миші по файлу «wifi_start.bat» і натисніть Створити ярлик.
 4. Тепер натисканням правої кнопки миші по кнопці Пуск викличете контекстне меню (інший шлях - натиснути Win + X) і запустіть віконце «Виконати».
 5. Тут впишемо команду shell: startup і натиснемо OK.
 6. Відкриється папка автозавантаження. У цю папку скопіюйте створений раніше ярлик файлу wifi_start.bat (ярлик ми перейменували і його ім'я - «wifi_start.bat»).
 7. Клацніть по ярлику правою кнопкою миші, натисніть пункт меню «Властивості», у вкладці «Ярлик» клікніть «Додатково», потім встановіть галку «Запуск від імені адміністратора» і в кінці - два рази OK.

Тепер кожен раз при запуску комп'ютера wifi_start.bat буде виконуватися автоматично, розгортаючи точку доступу. Налаштування автозапуску закінчена.

Врахуйте, що настройки загального доступу робочого інтернет-з'єднання, описані в попередньому розділі досить виконати тільки один раз - при перезагрузках ПК вони зберігаються.

Створення WiFi мережі за допомогою сторонніх програм

Як варіант, якщо колупання в настройках Windows - не ваше улюблене справа, то можна встановити одну із спеціальних програм:

 • програма MyPublicWiFi - дуже гарне рішення, до того ж, абсолютно безкоштовне. Завантажити програму можна на офіційному сайті www.mypublicwifi.com. Ми вже писали докладно про цю програму і її налаштування, перейдіть за цим засланні для докладного вивчення MyPublicWiFi .
 • комплект програм Connectify, офіційний сайт автора www.connectify.me. Включає потужний набір різного програмного забезпечення для побудови складних мережевих структур, що включають в себе безлічі WiFi-мереж. Підтримує різні режими роботи: Bridging Mode, WiFi-ретрансляція, firewall та інші.

Вирішення проблем

Нескінченне отримання IP-адреси

Ви все зробили по інструкції, але після успішної аутентифікації, що підключається по WiFi пристрій постійно повідомляє «Отримання IP адреси» і це триває нескінченно.

Можлива причина - ви підключили опцію «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати ...» не на робочому інтернет-з'єднанні. Або взагалі забули активувати цю опцію.

Розберіться з джерелом Інтернету, а потім виконайте алгоритм крок за кроком точно за інструкцією. Ви також можете повністю деактивувати нову мережу, скориставшись інформацією нижче і зробити всю процедуру заново вже без помилок.

Інша універсальна можлива причина проблеми - віруси. Виконайте повну антивірусну перевірку вашого комп'ютера або ноутбука.

У вас перестав працювати Інтернет

Як бути, якщо під час розгортання Virtual WiFi у вас пропав вихід в Інтернет. Особливо це ймовірно, якщо ви не точно дотримувалися інструкцію, або створювали точку Вай Фай доступу за неповним або помилкового алгоритму, знайденого у всесвітній павутині.

Вимкніть новостворену мережу (як це виконати читайте нижче). Потім увійдіть в «Мережеві підключення», як описувалося раніше і клацніть правою кнопкою миші по вашому робочому інтернет-з'єднання (тому, що відкриває вам доступ в Інтернет). Клацніть по меню «Властивості», а потім відкрийте вкладку «Мережа».

Тепер знайдіть в переліку пункт «Протокол Інтернету версії 4 ...», виділіть його і натисніть кнопку Властивості.

Тепер зайдіть у вкладку «Альтернативна конфігурація» і подивіться який режим обраний. Якщо активний пункт «Настроюваний користувачем», прописаний IP-адреса, маска підмережі, то ймовірно - це і є причина «поломки» Інтернету.

Для виправлення ситуації активуйте режим «Автоматичний приватний IP-адреса»:

Для виправлення ситуації активуйте режим «Автоматичний приватний IP-адреса»:

Будьте обережні з виконуваними діями - це рішення дається з припущення, що ваш Інтернет «пропав» через невірні дії з налаштування віртуального WiFi роутера.

Відключаємо WiFi роздачу

Зупинити роботу розміщеної мережі ви зможете керуючої рядком: netsh wlan stop hostednetwork

Для повної деактивації Virtual WiFi введіть команду: netsh wlan set hostednetwork mode = disallow

На цьому все. Сподіваємося, інформація цієї статті виявилася вам корисна і якщо так, то чекаємо ваші відгуки в коментарях внизу сторінки. Дякуємо.

Відео по темі

гарна реклама

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача