Статьи

Як роздати Wi-Fi з ноутбука

 1. Роздача Wi-Fi за допомогою вбудованих засобів Windows
 2. Інструкція для ноутбука з роздачі Wi-Fi
 3. Роздача Wi-Fi з ноутбука за допомогою командного рядка і «netsh»
 4. Налаштування роздачі Wi-Fi за допомогою «Connectify»

Чим більше з'являється планшетів і смартфонів, тим гостріше виникає питання, пов'язане з їх підключенням до всесвітньої павутини за допомогою комп'ютера або ноутбука. Якщо вдома є роутер, то тут особливих проблем не виникає. Всі пристрої, які є вдома підключаються до нього і одночасно кілька членів сім'ї можуть перебувати в інтернеті. Що ж робити, коли немає домашнього роутера, а з'явилася гостра необхідність підключити смартфон або планшет до мережі інтернет? Дана проблема досить просто вирішується. Досить змусити свій ноутбук, на подобі роутера роздавати Wi-Fi. У програмах Windows 7 і Windows 8 розробники спочатку в операційну систему заклали необхідний функціонал для цього.

Для ноутбука або ПК існує 2 способи виходу з даної ситуації:

 1. Можна використовувати вже вбудовані засоби Windows.
 2. Використання сторонніх програм, які створюють на ПК, ноутбуку віртуальний роутер.

Роздача Wi-Fi за допомогою вбудованих засобів Windows

Для цього нам буде потрібно бездротової адаптер. Якщо його немає, то можна використовувати карту, яка підтримує технологію MS Virtual Wi-Fi. На сьогоднішній день всі сучасні адаптери підтримують дану технологію.

Інструкція для ноутбука з роздачі Wi-Fi

 1. Спочатку знаходимо зліва від годинника іконку здійснювати підключення до мережі. Кількома по ній правою кнопкою миші. Відкриється невелике вікно, де вибираємо функцію «Центр управління мережами і загальним доступам». Чим більше з'являється планшетів і смартфонів, тим гостріше виникає питання, пов'язане з їх підключенням до всесвітньої павутини за допомогою комп'ютера або ноутбука
 2. Потім знаходимо вкладку під назвою «Налаштування нового підключення».
 3. Далі знаходимо підпункт «Налаштування бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер» і натискаємо на нього, а потім тиснемо на кнопку «Далі».
 4. Перед Вами з'явитися звичайне інформаційне вікно. Тут просто натискаємо «Далі» і перейти на іншу сторінку.
 5. На новій сторінці необхідно буде ввести параметри створюваної нами нову бездротову мережу: «Ім'я мережі», «Тип безпеки» (там вже коштувати WPA2, найкраще залишити його без зміни), «Ключ безпеки» - необхідно ввести пароль на W-Fi (літери , цифри, бажано вжити і те й інше і зробити пароль не коротший за 8 символів).
 6. У рядку «Зберегти параметри мережі» ставимо галочку і натискаємо «Далі».

Якщо Ви все правильно і послідовно зробили, то можна підключати смартфон, або планшет. Але це ще не все. Далі нам додатково потрібно включити, і налаштувати загальний доступ. Тут необхідно зробити наступні кроки:

 • Переходимо в властивості нашого мережевого підключення, і натискаємо на кнопку «Включити загальний доступ до підключення до Інтернету».
 • Після цього натискаємо на кнопку «Закрити».

Загальний доступ включений. Залишилося провести необхідні настройки. Щоб їх зробити:

 1. Знову нам необхідно зайти в «Центр управління мережами і загальним доступом».
 2. Зайшовши сюди знаходимо розділ під назвою «Змінити додаткові параметри спільного доступу" і тиснемо на нього.
 3. Відкриється додаткове вікно. На свій розсуд Ви можете «Включити загальний доступ до файлів і папок» або можете поставити галочку «Включити мережеве виявлення».
 4. І останнім кроком - натискаємо кнопку «Зберегти зміни». Тепер Ваш ноутбук буде виробляти роздачу Wi-Fi для всіх пристроїв, які будуть підключені до нього.

Якщо у Вас залишилися питання, про те як налаштувати роздачу Wi-Fi з ноутбука за допомогою вбудованих засобів Windows, подивіться відео нижче.

Роздача Wi-Fi з ноутбука за допомогою командного рядка і «netsh»

І так, що ж потрібно робити.

 • На свій розсуд, в будь-якому редакторі тексту, найкраще використовувати Блокнот, створюємо новий текстовий файл. У цьому фалі необхідно прописати рядок:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = »My_virtual_WiFi» key = "12345678" keyUsage = persistent, де після слова «ssid» пишемо ідентифікатор своєї бездротової мережі, а після слова «key» прописуємо свій пароль.

 • Зберігаємо файл з прописаною в ньому рядком.
 • Далі змінюємо розширення вищевказаного файлу. Щоб це зробити, необхідно правою кнопкою миші клікнути на даний файл. Потім вибираємо перейменувати. Робимо розширення для файлу замість .txt - .bat.
 • Потім нам потрібно запустити створений і перейменований файл. Не забувайте, що запуск необхідно провести з правами адміністратора. Зробити це просто. Тиснемо на на наш файл правою кнопкою миші. Відкривається маленьке вікно, в якому вибираємо функцію «Запуск від імені адміністратора».
 • Запустивши файл у нас почнеться установка драйвера «Virtual Wi-Fi Adapter», а в меню мережевих підключень, при правильно виконаних вищевказаних діях, має з'явитися нове «Бездротове мережеве з'єднання».

На наступному етапі нам необхідно пропустити створювану нами мережу в Інтернет. Щоб це зробити необхідно:

 • Зайти в «Центр управління мережами і загальним доступом» і вибираємо з'єднання, через яке збираємося підключитися в Інтернету. Тут вибираємо «Властивості».
 • Знаходимо вкладку доступу «netsh-wlan-start-hostednetwork-2» і ставимо галочку «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера».
 • Йдемо далі. У додатку «Підключення домашньої мережі» знаходимо створене нами нове підключення до мережі та натискаємо на нього, а потім і на кнопку «ОК».
 • Нове бездротове з'єднання Wi-Fi готовий до роботи. Залишається тільки запустити його.
 • Запуск виробляємо за допомогою команди «netsh wlan start hostednetwork». Для того, щоб зупинити його роботу використовуйте команду «netsh wlan stop hostednetwork». А для того, щоб подивитися поточний стан скористайтеся командою «netsh wlan show hostednetwork».

Якщо у Вас залишилися питання, про те як налаштувати роздачу Wi-Fi з ноутбука за допомогою командного рядка, подивіться відео нижче.

Налаштування роздачі Wi-Fi за допомогою «Connectify»

Тепер розглянемо, на прикладі  програми «Connectify»  як проводитися її установка і настоянка для роздачі Wi-Fi Тепер розглянемо, на прикладі програми «Connectify» як проводитися її установка і настоянка для роздачі Wi-Fi. Даний варіант для ноутбука можна використовувати в якості альтернативного, зокрема, якщо з яких-небудь причин Ви не змогли запустити роздачу за допомогою MS Virtual WiFi.

 1. На початковому етапі буде потрібно завантажити і встановити програму «Connectify» на своєму ноутбуці. В Інтернеті Ви зустрінете два варіанти даної програми: безкоштовна (Free, незважаючи на те, що її можливості обмежені, для домашнього користування вона повністю підходить) і платна (PRO).
 2. Завантажили, встановили, тепер виробляємо запуск програми. Якщо Ви скачаєте безкоштовну програму, що найімовірніше і буде, то SSID змінити Ви ніяк не зможете, отже, у вікні, даний пункт пропускаємо. В поле «Password» вводимо пароль від Вашого Wi-Fi.
 3. Потім, в поле «Internet to share» необхідно буде вибрати підключення, через яке ми зможемо зайти в Інтернет. На безкоштовній версії навіть не намагайтеся розшарити 3G / 4G все одно не вийде.
 4. Після цього переходимо в поле «Share Over». У ньому має бути вже вписано значення Wi-Fi, а в «Sharing Mode» вибираємо WPA2 і тиснемо на кнопку «Start Hotspot».
 5. Тепер Ваш ноутбук повністю налаштований на роздачу. Підключаємо інші пристрої і насолоджуємося їх роботою.

Якщо у Вас залишилися питання, про те як налаштувати роздачу Wi-Fi з ноутбука при програми Connectify, подивіться відео нижче.

Існують і інші програми, за допомогою яких Ваш ноутбук зможе працювати як роутер на роздачу. Найбільш популярні серед них, це «mHotSpot» і «MyPublicWiFi». Ці дві програми абсолютно безкоштовні і є, за своїми функціями аналогам вищеописаної платної програми.

Що ж робити, коли немає домашнього роутера, а з'явилася гостра необхідність підключити смартфон або планшет до мережі інтернет?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача