Статьи

Як роздати Wi-Fi з ноутбука або комп'ютера без роутера

  1. Як роздати Wi-Fi через командний рядок?
  2. Налаштування функції "Мобільний хот-спот" (тільки Windows 10)
  3. Роздаємо Wi-Fi без роутера. За допомогою спеціальних програм
  4. Що робити, якщо не працює?

Часто буває ситуація, коли інтернет підключений до одного комп'ютера, або ноутбука, і виникає необхідність роздати цей інтернет на інші пристрої. Смартфон, планшет, або інший комп'ютер. Якщо ви зайшли на цю сторінку, то швидше за все знаєте, що роздати Wi-Fi можна з комп'ютера і без роутера. Краще, звичайно, купити недорогий маршрутизатор, підключити до нього інтернет, і він вже буде роздавати його на всі пристрої. Але не завжди є така можливість. Саме в таких випадках, як роутера можна використовувати ноутбук, або комп'ютер з Wi-Fi адаптером.

Запустити віртуальну Wi-Fi мережу і змусити свій комп'ютер роздавати інтернет можна декількома способами. Я б виділив три способи: командами через командний рядок, через мобільний хот-спот, і за допомогою сторонніх програм. Зараз ми докладніше розглянемо кожен спосіб. Ви зможете вибрати для себе найбільш підходящий варіант і перейти до налаштування за інструкцією, яку знайдете в цій статті, або за посиланнями, які я буду залишати в процесі написання.

Як роздати інтернет по Wi-Fi з комп'ютера:

  • Через командний рядок. Це найпопулярніший спосіб, який працює в Windows 7, Windows 8 (8.1) і Windows 10. Потрібно запустити командний рядок, виконати кілька команд, і відкрити загальний доступ до інтернету. Після цього комп'ютер почне транслювати бездротову мережу, до якої ви зможете підключити свої пристрої і користуватися інтернетом. Я вже підготував дві докладні інструкції: як роздати інтернет по Wi-Fi з ноутбука на Windows 7 , і як роздати Wi-Fi з ноутбука на Windows 10 . Інструкції практично однакові, просто написані на прикладі різних операційних систем.
  • За допомогою функції "Мобільний хот-спот". Це стандартна функція, яка з'явилася в Windows 10. Там все набагато простіше. Досить поставити ім'я Wi-Fi мережі, пароль, вибрати підключення для загального доступу, і запустити точку доступу. Інструкція по налаштуванню: мобільний хот-спот в Windows 10. Запуск точки доступу простим способом . Якщо у вас встановлена ​​"десятка", то раджу спочатку спробувати цей спосіб. Там є свої нюанси, про які я писав у статті за посиланням вище.
  • За допомогою сторонніх програм. Є багато як безкоштовних, так і платних програм за допомогою яких можна запустити віртуальну Wi-Fi мережу на комп'ютері. По суті, ці програми так само запускають роздачу через командний рядок, просто трохи зручніше. Не потрібно копіювати команди і т. Д., Досить просто натиснути на кнопку. Але ці програми не завжди працюють стабільно і правильно. Про них я так само писав у окремій статті: програми для роздачі Wi-Fi з ноутбука в Windows 10, 8, 7. Запуск точки доступу .

Тих інструкцій, посилання на які я давав вище, цілком достатньо щоб все налаштувати. Але так як я вирішив зробити одну велику і загальну статтю по цій темі, то по кожному способу я напишу докладний посібник. Звичайно ж з картинками.

Переходимо до налаштування.

Як роздати Wi-Fi через командний рядок?

Нагадаю, що цей спосіб підходить для Windows 10, Windows 8 і Windows 7.

Потрібно запустити командний рядок від імені адміністратора. У Windows 7 відкрийте "Пуск", далі "Все програми" - "Стандартні". Натисніть правою кнопкою миші на "Командний рядок" і виберіть "Запуск від імені Адміністратора". У Windows 10 і 8 можна просто натиснути правою кнопкою миші на меню Пуск і вибрати "Командний рядок (адміністратор)".

Копіюємо і виконуємо (клавішею Ентер) таку команду:

netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = "my_wi-fi_network" key = "12345678" keyUsage = persistent

Ця команда задає ім'я ssid = "my_wi-fi_network" і пароль key = "12345678" для Wi-Fi мережі, яку буде роздавати ПК, або ноутбук. Ім'я та пароль при бажанні ви можете змінити.

Для запуску самої точки доступу потрібно виконати наступну команду:

netsh wlan start hostednetwork

Ось такий результат повинен бути після виконання першої та другої команди:

Ось такий результат повинен бути після виконання першої та другої команди:

У разі появи помилки "Не вдається запустити розміщену мережу. Група або ресурс не перебувають в потрібному стані для виконання необхідної операції." рішення дивіться в цієї статті.

Пристрої вже можна підключати до запущеної Wi-Fi мережі, але тільки інтернет поки працювати не буде. Потрібно відкрити загальний доступ до інтернету.

Для цього перейдіть в "Мережеві підключення" (Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера). Натисніть правою кнопкою миші на те підключення, через яке ви підключені до інтернету і виберіть "Властивості".

Далі на вкладці "Доступ" потрібно поставити галочку біля "Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до Інтернету даного комп'ютера" і вибрати в списку нове підключення. У назві підключення буде цифра (не обов'язково така як у мене на скріншоті), а нижче назву мережі, яка зазначена в першій команді.

Далі потрібно зупинити роздачу командою:

netsh wlan stop hostednetwork

І знову запустити командою:

netsh wlan start hostednetwork

netsh wlan start hostednetwork

Після кожної перезавантаження комп'ютера потрібно буде запускати роздачу заново (тільки командою netsh wlan start hostednetwork). Так само її можна зупинити відповідної командою, як я показував вище. Якщо ви хочете зробити так, щоб точка доступу запускалася автоматично, то дивіться інструкцію: автоматичний запуск роздачі Wi-Fi при включенні ноутбука .

Після цих дій ви можете підключаться до Wi-Fi мережі з назвою "my_wi-fi_network" (якщо ви його не змінили), і користуватися інтернетом. Як бачите, без Wi-Fi роутера.

Якщо ви зіткнулися з проблемою, коли пристрої не можуть підключиться до точки доступу, або підключаються але не працює інтернет, то першим ділом вимкніть антивірус і брандмауер. Так само дивіться статті, посилання на які я дам нижче.

Можливо знадобиться:

Потрібно зауважити, що комп'ютер не завжди охоче перетворюється в маршрутизатор. Іноді необхідно потанцювати з бубном 🙂

Налаштування функції "Мобільний хот-спот" (тільки Windows 10)

В даному випадку все набагато простіше. Відкриваємо "Параметри" (кнопка зі значком шестерні в меню Пуск) і переходимо в розділ "Мережа та інтернет".

На вкладці "Мобільний хот-спот" знаходяться всі встановити цю опцію. Там відразу буде прописано ім'я мережі і мережної пароль. Якщо ви хочете їх змінити, то натисніть на кнопку "Змінити". Задайте нові і збережіть.

Задайте нові і збережіть

Далі в випадаючому меню потрібно вибрати підключення для спільного використання доступу до інтернету і включити "Мобільний хот-спот".

Далі в випадаючому меню потрібно вибрати підключення для спільного використання доступу до інтернету і включити Мобільний хот-спот

При виникненні будь-яких проблем відключайте антивірус і брандмауер.

Статті по темі:

Роздаємо Wi-Fi без роутера. За допомогою спеціальних програм

Я все таки раджу використовувати один з вищеописаних способів. У цих програмах дуже просто заплутатися, можуть з'являтися найрізноманітніші і незрозумілі помилки, в яких розібратися теж не просто. Особисто для мене, спосіб з командним рядком набагато простіше. Не потрібно нічого завантажувати, встановлювати та т. Д.

Але якщо ви все таки вибрали цей варіант, то можу порадити такі програми: Virtual Router Plus, Maryfi, Connectify, Switch Virtual Router. Про їх налаштування я докладно писав у окремій статті: http://help-wifi.com/nastrojka-virtualnoj-wi-fi-seti/programmy-dlya-razdachi-wi-fi-s-noutbuka-v-windows-10-8-7-zapusk-tochki-dostupa/ . І окрема інструкція про налаштування Switch Virtual Router .

Виглядають ці програми для роздачі Wi-Fi з комп'ютера приблизно ось так (на скріншоті Switch Virtual Router):

В принципі, якщо на комп'ютері все нормально з драйверами бездротового адаптера, мережевими настройками, підключенням до інтернету і не втручається антивірус, то роздавати інтернет через ці програми дуже зручно.

Що робити, якщо не працює?

Я коли писав статтю, всі три способи перевірив на своєму комп'ютері. Мій ноутбук без проблем ділився інтернетом по Wi-Fi з іншими пристроями. Потрібно визнати, що сама функція віртуальної бездротової мережі працює не завжди стабільно. І взагалі працює не завжди 🙂 Як показує практика, все через проблеми з бездротовим адаптером, невірних налаштувань, або антивіруса, який блокує підключення.

Є кілька найпопулярніших проблем і помилок, з якими народ дуже часто стикається. Я не розглядав їх в цій статті, але описував рішення в окремих інструкціях, посилання на які давав вище. Обов'язково подивіться ці статті, там є вся необхідна інформація.

Свої запитання, поради та відгуки ви можете залишати в коментарях нижче. Я все читаю, відповідаю і за можливості намагаюся допомогти порадою.

Як роздати Wi-Fi через командний рядок?
Як роздати Wi-Fi через командний рядок?
Що робити, якщо не працює?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача