Статьи

Як правильно вибрати Wi-Fi маршрутизатор для дому? - Гомельський інтернет магазин Скайлайн - Купити в Гомелі

Маршрутизатор, він же роутер, призначений для з'єднання декількох пристроїв в єдину мережу з можливістю надання доступу до Internet і ресурсів мережі всіх пристроїв

Маршрутизатор, він же роутер, призначений для з'єднання декількох пристроїв в єдину мережу з можливістю надання доступу до Internet і ресурсів мережі всіх пристроїв. Це досить компактний пристрій, що представляє із себе апаратний блок з антеною і адаптер харчування зі шнуром.
Апарат маленький, а можливості великі!
Сьогодні маршрутизатори, широко представлені в різних колірних втіленнях, цікавих дизайнерських рішеннях і мають широкий спектр функцій, щоб користувачеві було максимально зручно виходити в світову мережу і передавати за допомогою неї будь-які обсяги інформації, а також бути на зв'язку в будь-якому місці будинку або офісу, завдяки бездротовому з'єднанню WI-FI.

Умовно WiFi-роутери можна розділити на 5 видів:

1. ADSL WiFi-роутери. Бездротові маршрутизатори, які використовуються для підключення по ADSL. WAN-порт під телефонний конектор RJ11.

2. Ethernet (FTTB) WiFi-роутери. Самі часто використовувані бездротові маршрутизатори, які використовуються для підключення по кручений парі (Ethernet FTTB). WAN-порт під звичайний коннектор RJ45.

3. CPON / CEPON / PON WiFi -роутери. Порівняно недавно з'явилися пристрої для підключення до пасивних оптичних мереж PON (так звана оптика в квартиру). Як WAN-порту - оптичний пігтейл SC.

4. 3G WiFi-роутери. Бездротові маршрутизатори використовуються для організації доступу в інтернет через мережі стільникових провайдерів. WAN-порту як такого на 3G WiFi-роутера немає, так як технологія 3G проводів не має на увазі.

5. Універсальні WiFi-роутери - тобто пристрої, які можуть бути підключені за кількома технологіями підключення.

Самий часто зустрічається варіант - ADSL + Ethernet (FTTB) або Ethernet (FTTB) + 3G. У таких пристроях вбудований ще один модуль зв'язку - ADSL- або 3G-модуль. ADSL-модеми і GON / GEPON / PON-термінали як правило видаються абоненту провайдером при підключенні. І після цього постає необхідність покупки додатково WiFi-роутера. Так само справи йдуть і з універсальними пристроями - в 99% випадків їх видає провайдер і вибору особливо-то і не надає. Перед тим як вибирати домашній WiFi-роутер, Вам треба визначити для себе його цілі і завдання, тобто що Ви від пристрою хочете отримати і скільки готові за це заплатити. Одна справа, коли ви вибираєте бюджетне пристрій для Інтернет-серфінгу і розваг і інша справа, якщо Ви хочете вичавити з маршрутизатора максимум - постійні закачування, організація домашнього медіасервера або мережевого сховища, підключення IPTV та інших інтерактивних сервісів. У першому випадку Ви укладетеся в 400 000 рублей, в другому - доведеться розщедритися на 1 000 000 рублів.

Основні критерії вибору WiFi-роутера для будинку:

1. Ціна. Ціновий розкид у домашніх WiFi-пристроїв дуже великий, ціни починаються від 350 000 рублів. У той же час WiFi-маршрутизатор дорожче 1 000 000 рублів ми б не радили брати, так як це - безглузда трата грошей. Купувати такий WiFi роутер для будинку варто тільки в тому випадку, якщо Вам або нікуди дівати гроші, або просто дуже хочеться виділиться серед друзів таким екзотичним способом.

2. Порти. Що стосується фізичних портів WiFi роутера - Вам треба тільки визначитися зі швидкістю. На поточний момент в 95% випадків Вам буде достатньо звичайних 100-мегабітних портів (так званих FastEthernet-портів). Потреба в гігабітних Ethernet-портах поки присутній вкрай рідко і найчастіше користувачеві просто хочеться мати гігабіт в домашній мережі.

3. WiFi. На бездротової WiFi-модуль роутера і його реалізацію треба звернути особливу увагу. Почну з того, що я настійно не рекомендую брати WiFi-роутери з внутрішнім розташуванням антени. По-перше, внутрішні антени мають слабкий коефіцієнт посилення - як правило, не більше 2 dBi. На маленьку однокімнатну квартиру цього може і вистачить, а от для житла побільше антену треба по могутніше. Другий фактор - неможливість змінити антену на більш потужну чи спрямовану. А в цьому буває виникає необхідність. З цієї ж причини, роутери з зовнішньої, але незнімної антеною я б теж радив брати тільки в крайньому випадку. Оптимальний варіант дві антени по 5dBi в режимі MIMO. Такий варіант забезпечить хороше покриття і велику швидкість передачі по WiFi. Другий момент, який дуже важливий - підтримувані стандарти WiFi. Виробники мережного обладнання в конкурентній боротьбі за покупця намагаються зробити свій пристрій дешевше навіть за рахунок швидкості передачі даних по WiFi - ставиться більш дешеві комплектуючі та одну антену. На всіх сучасних домашніх WiFi-роутерах є позначення того, що він підтримує швидкісний на стандарт - 802.11n, що дозволяє досягати швидкість до 600 Мбіт / c при використанні 4-х антен. Але на найдешевші роутери ставлять одну антену і пишуть Wireless 150, що означає, що максимальна швидкість не більше 150 Мбіт / c (і її Ви ніколи не отримаєте). Роутер з двома антенами, що підтримує швидкість до 300 Мбіт / c маркується як Wireless 300. Варто він як правило на 100 000 рублів дорожче. Але переплативши зовсім трохи Ви отримаєте більш кращу якість покриття бездротовою мережею Вашої оселі плюс ще й швидкість передачі стануть більш доступними. Тому краще брати саме такий пристрій.

4. Апаратна начинка роутера. В цьому плані домашні WiFi роутери це те ж саме, що і домашній комп'ютер - чим потужніший процесор і більше обсяг оперативної пам'яті, тим більше навантаження буде витягати пристрій. Наприклад, якщо у Вас тарифний план зі швидкістю до 100 Мбіт / с, то реально вичавити цю швидкість по PPPoE або L2TP роутери в ціновій категорії до 350 000 рублів практично не зможуть. Ну за дуже рідкісним винятком. Тому, якщо Ваша мета - завантажити якомога більше і якомога швидше - беріть для будинку пристрій з більш потужною апаратної начинкою.

5. Програмний функціонал WiFi роутера. В цьому випадку майже у всіх SOHO-пристроїв все однаково, крім деякого додаткового функціоналу. Протоколи доступу в Інтернет: Практично кожен роутер може працювати мережі будь-якого провайдера, так як зараз по протоколам доступу в Інтернет, сучасні WiFi-роутери «всеїдні» - мінімальний набір PPTP, L2TP, PPPoE, Динамічний IP і Статичний IP. Рідкісний виняток становлять старі моделі і деякі представники універсальних маршрутизаторів. Але це вже виняток, а не правило. Підтримка IPTV: Навіть якщо Ви зараз не плануєте користуватися перевагами кабельного IPTV Вашого провайдера - не поспішайте. Можливо через рік Ви зміните свою думку. Але тоді доведеться міняти і роутер. Тому, брати треба роутер, який хоча б вміє відділяти один LAN-порт з групи і переводити його в режим «Прозорого моста». Як ідеальний варіант - роутер повинен вміти працювати з тегірованія трафіку (802.1q), тобто знати що таке VLAN ID. У деяких провайдерів - це обов'язкова умова, і його краще відразу уточнювати в технічній підтримці.

6. Додаткові функції. До числа додаткових функцій роутера можна віднести наявність USB-портів, вбудованого принт-сервера, DLNA-сервера, Samba і FTP-серверів, торрент-клієнта. Найчастіше такий багатофункціональний WiFi роутер для будинку користувач шукає вже усвідомлено, коли знає чого хоче і, головне, навіщо. Переплачувати за це, якщо не будете користуватися - немає сенсу.

7. Бренд. Як правило гідні моделі є у кожного виробника, так само як і відверто невдалі. У кожного бренду є свої шанувальники і противники, в Інтернеті на форумах розпалюються цілі баталії. Але проблеми можуть бути у всіх. Наприклад, у WiFi маршрутизаторів компанії D-Link дуже часті програмні проблеми і проблеми з бездротовим зв'язком, які вирішуються оновленням прошивки. Так само чимало браку в апаратної частини. Трохи краще справи йдуть у TP-Link, хоча теж багато що залежить від конкретної моделі. З Asus таке зустрічається рідше, у Zyxel практично не зустрічається. Просто майте на увазі, що якщо Ви берете початкові моделі в модельному ряду будь-якого виробника - то не варто очікувати занадто багато.

Так який же все-таки WiFi-роутер вибрати для будинку ?!
Станом на кінець 2014 року наш порада така: Якщо бюджет обмежений сильно - дивимося на Маршрутизатор TP-Link TL-WR841N . Це популярна модель поєднує в собі достатній функціонал для більшості користувачів (швидкість в 300 мб / сек, дві зовнішніх анетнни по 5 dBi і підтримка IPTV)

Більш дорогий варіант в категорії до 700 000 рублів - Маршрутизатор ASUS RT-N14U . Крім підтримки підключення 3 G модемів, над даною моделлю постаралися дизайнери від ASUS. Даний девайс добре впишеться в стильний інтер'єр.

Якщо Ви готові витратити 1 000 000 рублів на домашній WiFi-роутер, то тут можна розглядати вже двохдіапазонний Маршрутизатор TP-Link TL-WDR4300 з гігабітними LAN-портами і швидкістю WiFi до 450 Мбіт / с. Він самий функціональний за свою ціну.

Тепер у вас точно не буде сумнівів при виборі домашнього WiFi роутера.

Так який же все-таки WiFi-роутер вибрати для будинку ?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.