Статьи

Як правильно вибрати Wi-Fi маршрутизатор для дому? - Гомельський інтернет магазин Скайлайн - Купити в Гомелі

Маршрутизатор, він же роутер, призначений для з'єднання декількох пристроїв в єдину мережу з можливістю надання доступу до Internet і ресурсів мережі всіх пристроїв

Маршрутизатор, він же роутер, призначений для з'єднання декількох пристроїв в єдину мережу з можливістю надання доступу до Internet і ресурсів мережі всіх пристроїв. Це досить компактний пристрій, що представляє із себе апаратний блок з антеною і адаптер харчування зі шнуром.
Апарат маленький, а можливості великі!
Сьогодні маршрутизатори, широко представлені в різних колірних втіленнях, цікавих дизайнерських рішеннях і мають широкий спектр функцій, щоб користувачеві було максимально зручно виходити в світову мережу і передавати за допомогою неї будь-які обсяги інформації, а також бути на зв'язку в будь-якому місці будинку або офісу, завдяки бездротовому з'єднанню WI-FI.

Умовно WiFi-роутери можна розділити на 5 видів:

1. ADSL WiFi-роутери. Бездротові маршрутизатори, які використовуються для підключення по ADSL. WAN-порт під телефонний конектор RJ11.

2. Ethernet (FTTB) WiFi-роутери. Самі часто використовувані бездротові маршрутизатори, які використовуються для підключення по кручений парі (Ethernet FTTB). WAN-порт під звичайний коннектор RJ45.

3. CPON / CEPON / PON WiFi -роутери. Порівняно недавно з'явилися пристрої для підключення до пасивних оптичних мереж PON (так звана оптика в квартиру). Як WAN-порту - оптичний пігтейл SC.

4. 3G WiFi-роутери. Бездротові маршрутизатори використовуються для організації доступу в інтернет через мережі стільникових провайдерів. WAN-порту як такого на 3G WiFi-роутера немає, так як технологія 3G проводів не має на увазі.

5. Універсальні WiFi-роутери - тобто пристрої, які можуть бути підключені за кількома технологіями підключення.

Самий часто зустрічається варіант - ADSL + Ethernet (FTTB) або Ethernet (FTTB) + 3G. У таких пристроях вбудований ще один модуль зв'язку - ADSL- або 3G-модуль. ADSL-модеми і GON / GEPON / PON-термінали як правило видаються абоненту провайдером при підключенні. І після цього постає необхідність покупки додатково WiFi-роутера. Так само справи йдуть і з універсальними пристроями - в 99% випадків їх видає провайдер і вибору особливо-то і не надає. Перед тим як вибирати домашній WiFi-роутер, Вам треба визначити для себе його цілі і завдання, тобто що Ви від пристрою хочете отримати і скільки готові за це заплатити. Одна справа, коли ви вибираєте бюджетне пристрій для Інтернет-серфінгу і розваг і інша справа, якщо Ви хочете вичавити з маршрутизатора максимум - постійні закачування, організація домашнього медіасервера або мережевого сховища, підключення IPTV та інших інтерактивних сервісів. У першому випадку Ви укладетеся в 400 000 рублей, в другому - доведеться розщедритися на 1 000 000 рублів.

Основні критерії вибору WiFi-роутера для будинку:

1. Ціна. Ціновий розкид у домашніх WiFi-пристроїв дуже великий, ціни починаються від 350 000 рублів. У той же час WiFi-маршрутизатор дорожче 1 000 000 рублів ми б не радили брати, так як це - безглузда трата грошей. Купувати такий WiFi роутер для будинку варто тільки в тому випадку, якщо Вам або нікуди дівати гроші, або просто дуже хочеться виділиться серед друзів таким екзотичним способом.

2. Порти. Що стосується фізичних портів WiFi роутера - Вам треба тільки визначитися зі швидкістю. На поточний момент в 95% випадків Вам буде достатньо звичайних 100-мегабітних портів (так званих FastEthernet-портів). Потреба в гігабітних Ethernet-портах поки присутній вкрай рідко і найчастіше користувачеві просто хочеться мати гігабіт в домашній мережі.

3. WiFi. На бездротової WiFi-модуль роутера і його реалізацію треба звернути особливу увагу. Почну з того, що я настійно не рекомендую брати WiFi-роутери з внутрішнім розташуванням антени. По-перше, внутрішні антени мають слабкий коефіцієнт посилення - як правило, не більше 2 dBi. На маленьку однокімнатну квартиру цього може і вистачить, а от для житла побільше антену треба по могутніше. Другий фактор - неможливість змінити антену на більш потужну чи спрямовану. А в цьому буває виникає необхідність. З цієї ж причини, роутери з зовнішньої, але незнімної антеною я б теж радив брати тільки в крайньому випадку. Оптимальний варіант дві антени по 5dBi в режимі MIMO. Такий варіант забезпечить хороше покриття і велику швидкість передачі по WiFi. Другий момент, який дуже важливий - підтримувані стандарти WiFi. Виробники мережного обладнання в конкурентній боротьбі за покупця намагаються зробити свій пристрій дешевше навіть за рахунок швидкості передачі даних по WiFi - ставиться більш дешеві комплектуючі та одну антену. На всіх сучасних домашніх WiFi-роутерах є позначення того, що він підтримує швидкісний на стандарт - 802.11n, що дозволяє досягати швидкість до 600 Мбіт / c при використанні 4-х антен. Але на найдешевші роутери ставлять одну антену і пишуть Wireless 150, що означає, що максимальна швидкість не більше 150 Мбіт / c (і її Ви ніколи не отримаєте). Роутер з двома антенами, що підтримує швидкість до 300 Мбіт / c маркується як Wireless 300. Варто він як правило на 100 000 рублів дорожче. Але переплативши зовсім трохи Ви отримаєте більш кращу якість покриття бездротовою мережею Вашої оселі плюс ще й швидкість передачі стануть більш доступними. Тому краще брати саме такий пристрій.

4. Апаратна начинка роутера. В цьому плані домашні WiFi роутери це те ж саме, що і домашній комп'ютер - чим потужніший процесор і більше обсяг оперативної пам'яті, тим більше навантаження буде витягати пристрій. Наприклад, якщо у Вас тарифний план зі швидкістю до 100 Мбіт / с, то реально вичавити цю швидкість по PPPoE або L2TP роутери в ціновій категорії до 350 000 рублів практично не зможуть. Ну за дуже рідкісним винятком. Тому, якщо Ваша мета - завантажити якомога більше і якомога швидше - беріть для будинку пристрій з більш потужною апаратної начинкою.

5. Програмний функціонал WiFi роутера. В цьому випадку майже у всіх SOHO-пристроїв все однаково, крім деякого додаткового функціоналу. Протоколи доступу в Інтернет: Практично кожен роутер може працювати мережі будь-якого провайдера, так як зараз по протоколам доступу в Інтернет, сучасні WiFi-роутери «всеїдні» - мінімальний набір PPTP, L2TP, PPPoE, Динамічний IP і Статичний IP. Рідкісний виняток становлять старі моделі і деякі представники універсальних маршрутизаторів. Але це вже виняток, а не правило. Підтримка IPTV: Навіть якщо Ви зараз не плануєте користуватися перевагами кабельного IPTV Вашого провайдера - не поспішайте. Можливо через рік Ви зміните свою думку. Але тоді доведеться міняти і роутер. Тому, брати треба роутер, який хоча б вміє відділяти один LAN-порт з групи і переводити його в режим «Прозорого моста». Як ідеальний варіант - роутер повинен вміти працювати з тегірованія трафіку (802.1q), тобто знати що таке VLAN ID. У деяких провайдерів - це обов'язкова умова, і його краще відразу уточнювати в технічній підтримці.

6. Додаткові функції. До числа додаткових функцій роутера можна віднести наявність USB-портів, вбудованого принт-сервера, DLNA-сервера, Samba і FTP-серверів, торрент-клієнта. Найчастіше такий багатофункціональний WiFi роутер для будинку користувач шукає вже усвідомлено, коли знає чого хоче і, головне, навіщо. Переплачувати за це, якщо не будете користуватися - немає сенсу.

7. Бренд. Як правило гідні моделі є у кожного виробника, так само як і відверто невдалі. У кожного бренду є свої шанувальники і противники, в Інтернеті на форумах розпалюються цілі баталії. Але проблеми можуть бути у всіх. Наприклад, у WiFi маршрутизаторів компанії D-Link дуже часті програмні проблеми і проблеми з бездротовим зв'язком, які вирішуються оновленням прошивки. Так само чимало браку в апаратної частини. Трохи краще справи йдуть у TP-Link, хоча теж багато що залежить від конкретної моделі. З Asus таке зустрічається рідше, у Zyxel практично не зустрічається. Просто майте на увазі, що якщо Ви берете початкові моделі в модельному ряду будь-якого виробника - то не варто очікувати занадто багато.

Так який же все-таки WiFi-роутер вибрати для будинку ?!
Станом на кінець 2014 року наш порада така: Якщо бюджет обмежений сильно - дивимося на Маршрутизатор TP-Link TL-WR841N . Це популярна модель поєднує в собі достатній функціонал для більшості користувачів (швидкість в 300 мб / сек, дві зовнішніх анетнни по 5 dBi і підтримка IPTV)

Більш дорогий варіант в категорії до 700 000 рублів - Маршрутизатор ASUS RT-N14U . Крім підтримки підключення 3 G модемів, над даною моделлю постаралися дизайнери від ASUS. Даний девайс добре впишеться в стильний інтер'єр.

Якщо Ви готові витратити 1 000 000 рублів на домашній WiFi-роутер, то тут можна розглядати вже двохдіапазонний Маршрутизатор TP-Link TL-WDR4300 з гігабітними LAN-портами і швидкістю WiFi до 450 Мбіт / с. Він самий функціональний за свою ціну.

Тепер у вас точно не буде сумнівів при виборі домашнього WiFi роутера.

Так який же все-таки WiFi-роутер вибрати для будинку ?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача