Статьи

Як працює роутер Wi-Fi для будинку

  1. Принцип роботи Ми вже знаємо, що принцип роботи маршрутизатора полягає в тому, щоб призначати і перерозподіляти...
  2. захист мережі

Принцип роботи

Ми вже знаємо, що принцип роботи маршрутизатора полягає в тому, щоб призначати і перерозподіляти потоки даних (певні маршрути) між абонентськими пристроями і серверними станціями. Варто відзначити, що за замовчуванням швидкість доступу між різними пристроями ділиться порівну. Іншими словами, в пам'яті роутера міститься якась таблиця маршрутизації, в якій прописані певні протоколи, за якими працює вся система.

Саме ця таблиця і визначає шляхи, по яких спрямовуються пакети даних: в ній містяться всі адреси підключених комп'ютерів і провайдера (тобто всіх пристроїв, які входять в мережу).

Завдяки цій таблиці створюється організована мережу, в якій кожен сигнал має свій шлях і не перебивається з іншими. Причому схема роутера так налаштована, що кожен сигнал від кожного підключеного комп'ютера має найбільш оптимальний маршрут і мінімальний час отримання відповіді.

Звичайно, це ще не відповідь на питання, як працює Wi-Fi роутер. Тут є маса тонкощів і нюансів. Наприклад, кожне підключений пристрій отримує свій унікальний адресу. За це відповідає протокол DHCP. А для того щоб підібрати найбільш оптимальний маршрут для кожного з підключених ПК, роутер час від часу посилає сигнал по кожному з адрес. Це дозволяє постійно оновлювати інформацію про мережі, зберігаючи актуальний стан карти всієї мережі - це називається «Динамічна маршрутизація».

DHCP - це дуже зручна функція. Але в деяких випадках з метою безпеки цю функцію необхідно відключити. Якщо DHCP-сервер відключений, то параметри мережі (зокрема мережеву адресу) встановлюються вручну, що дозволяє виключити певні помилки - це називається «Статична маршрутизація».

Протоколи бездротового зв'язку

Так як у нас стоїть питання, як працює Wi-Fi роутер для дому, то варто приділити увагу бездротового зв'язку. По суті це звичайнісінька радіозв'язок. Тут потрібно відзначити, що існують різні протоколи зв'язку з цим і працюють вони на різних частотах:

  • 802.11b - 2,4 ГГц. Це застарілий протокол, який дозволяє передавати дані на швидкості до 11 Мбітс;
  • 802.11g - більш нове рішення, хоча і працює на тій же частоті, але швидкість з'єднання збільшена до 54 Мбітс;
  • 802.11n - це новий стандарт, який працює на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц. Завдяки зміні частоти сигналу вийшло уникнути масу недоліків Wi-Fi, пов'язаних з перебиванием радіосигналу, а також збільшити швидкість передачі до 300 Мбітс (в теорії до 600 Мбітс). Тут примітно, що цей стандарт працює відразу в двох частотних діапазонах, завдяки чому з таким протоколом можуть працювати як старі, так і нові пристрої.

Тут примітно, що цей стандарт працює відразу в двох частотних діапазонах, завдяки чому з таким протоколом можуть працювати як старі, так і нові пристрої

Існують і інші стандарти, проте в домашніх умовах вони використовуються вкрай рідко, так як в цьому просто немає сенсу. Адже більшість сучасних провайдерів надають швидкість не більше 100 Мбітс. Самий останній стандарт - це 802.11ac, який дозволяє передавати дані зі швидкістю до 7 Гігабітс.

Тут варто також відзначити, що чим вище швидкість, тим менше радіус покриття. Це обумовлюється принципом роботи радіохвиль. Старі стандарти (802.11b і g) мають більший радіус покриття, ніж новий - ас. Зате ac має більш високу швидкість передачі даних.

Принцип роботи Wi-Fi роутера завжди залишається одним і тим же - посередник між абонентським пристроєм і провайдером. Змінюється тільки спосіб підключення до маршрутизатора.

Звичайні стаціонарні комп'ютери не оснащені бездротовими модулями і єдиним варіантом підключення для них залишається кабельне з'єднання. Однак, якщо говорити про ноутбуки, смартфони і планшети, то всі ці пристрої оснащені Wi-Fi модулями, що дозволяє підключатися до мережі без використання будь-яких проводів.

Варто зазначити, що оскільки ноутбук (смартфон або планшет) оснащений бездротовим адаптером, то з його допомогою можна не тільки приймати сигнали, але і роздавати мережу, перетворюючи ноутбук у віртуальний роутер.

Виникає питання, як працює Wi-Fi роутер на комп'ютері? Тут немає ніяких відмінностей. Операційна система сама по собі має вбудовану таблицю маршрутизації, і тому, створюючи віртуальну мережу (роздачу), ви просто задієте цю таблицю, і комп'ютер буде виконувати функції того ж роутера.

захист мережі

Отже, ми розглянули, що це таке - Wi-Fi роутер, і як він працює. Тепер розглянемо принцип роботи системи безпеки. Це важливе питання, тому що злом мережі загрожує втратою особистих даних, які зловмисник може використовувати в своїх цілях. Крім цього, сторонній користувач може зламати мережу, просто щоб заходити в інтернет «на халяву», але ж у багатьох тариф має певні обмеження як за швидкістю, так і по трафіку. Тому про безпеку слід задуматися в першу чергу.

Відразу варто відзначити, що існують різні режими роботи системи безпеки, які ви самі можете налаштовувати. Для того щоб налаштувати режим безпеки, вам буде потрібно увійти в параметри маршрутизатора . Далі потрібно перейти в розділ «Бездротовий режим» або «Wi-Fi» (на різних моделях може бути по-різному). Тут ви знайдете підрозділ «Безпека» або «Захист бездротового режиму».

Далі потрібно просто вибрати режим роботи Wi-Fi роутера. Як правило, в домашніх мережах використовується спрощена система безпеки WPA-PSK або WPA2-PSK. Для виключення певних неприємностей краще всього вибирати змішаний режим WPA-PSKWPA2-PSK mixed. Після вибору цього режиму залишається тільки призначити (придумати і ввести) складний пароль і зберегти параметри.

Після вибору цього режиму залишається тільки призначити (придумати і ввести) складний пароль і зберегти параметри

Якщо говорити про корпоративних мережах, то тут все складніше. Такі мережі вимагають більш високого рівня захисту, так як крадіжка корпоративних даних тягне за собою більш серйозні наслідки. Тому в багатьох маршрутизаторах існує такий режим захисту, як WPA-WPA2 Enterprise. Тут я лише уточню, що дана функція використовується тільки системними адміністраторами в серйозних компаніях, коли захист стоїть на першому місці.

Отже, ми провели короткий огляд, як працює маршрутизатор, - для чайників. Звичайно, це дуже велика тема і тут є безліч нюансів. Але в цілому ми розглянули призначення роутера і саму суть його роботи.

Але в цілому ми розглянули призначення роутера і саму суть його роботи

Маю великий досвід в налаштуванні і підключенні систем контролю доступу (СКУД) і систем обліку робочого часу. А також займаюся налаштуванням серверів, комп'ютерів, робочих місць.
Працюю в інженером в компанії «Технооткритіе».

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Виникає питання, як працює Wi-Fi роутер на комп'ютері?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача