Статьи

Як працює роутер Wi-Fi для будинку

  1. Принцип роботи Ми вже знаємо, що принцип роботи маршрутизатора полягає в тому, щоб призначати і перерозподіляти...
  2. захист мережі

Принцип роботи

Ми вже знаємо, що принцип роботи маршрутизатора полягає в тому, щоб призначати і перерозподіляти потоки даних (певні маршрути) між абонентськими пристроями і серверними станціями. Варто відзначити, що за замовчуванням швидкість доступу між різними пристроями ділиться порівну. Іншими словами, в пам'яті роутера міститься якась таблиця маршрутизації, в якій прописані певні протоколи, за якими працює вся система.

Саме ця таблиця і визначає шляхи, по яких спрямовуються пакети даних: в ній містяться всі адреси підключених комп'ютерів і провайдера (тобто всіх пристроїв, які входять в мережу).

Завдяки цій таблиці створюється організована мережу, в якій кожен сигнал має свій шлях і не перебивається з іншими. Причому схема роутера так налаштована, що кожен сигнал від кожного підключеного комп'ютера має найбільш оптимальний маршрут і мінімальний час отримання відповіді.

Звичайно, це ще не відповідь на питання, як працює Wi-Fi роутер. Тут є маса тонкощів і нюансів. Наприклад, кожне підключений пристрій отримує свій унікальний адресу. За це відповідає протокол DHCP. А для того щоб підібрати найбільш оптимальний маршрут для кожного з підключених ПК, роутер час від часу посилає сигнал по кожному з адрес. Це дозволяє постійно оновлювати інформацію про мережі, зберігаючи актуальний стан карти всієї мережі - це називається «Динамічна маршрутизація».

DHCP - це дуже зручна функція. Але в деяких випадках з метою безпеки цю функцію необхідно відключити. Якщо DHCP-сервер відключений, то параметри мережі (зокрема мережеву адресу) встановлюються вручну, що дозволяє виключити певні помилки - це називається «Статична маршрутизація».

Протоколи бездротового зв'язку

Так як у нас стоїть питання, як працює Wi-Fi роутер для дому, то варто приділити увагу бездротового зв'язку. По суті це звичайнісінька радіозв'язок. Тут потрібно відзначити, що існують різні протоколи зв'язку з цим і працюють вони на різних частотах:

  • 802.11b - 2,4 ГГц. Це застарілий протокол, який дозволяє передавати дані на швидкості до 11 Мбітс;
  • 802.11g - більш нове рішення, хоча і працює на тій же частоті, але швидкість з'єднання збільшена до 54 Мбітс;
  • 802.11n - це новий стандарт, який працює на частоті 2,4 ГГц і 5 ГГц. Завдяки зміні частоти сигналу вийшло уникнути масу недоліків Wi-Fi, пов'язаних з перебиванием радіосигналу, а також збільшити швидкість передачі до 300 Мбітс (в теорії до 600 Мбітс). Тут примітно, що цей стандарт працює відразу в двох частотних діапазонах, завдяки чому з таким протоколом можуть працювати як старі, так і нові пристрої.

Тут примітно, що цей стандарт працює відразу в двох частотних діапазонах, завдяки чому з таким протоколом можуть працювати як старі, так і нові пристрої

Існують і інші стандарти, проте в домашніх умовах вони використовуються вкрай рідко, так як в цьому просто немає сенсу. Адже більшість сучасних провайдерів надають швидкість не більше 100 Мбітс. Самий останній стандарт - це 802.11ac, який дозволяє передавати дані зі швидкістю до 7 Гігабітс.

Тут варто також відзначити, що чим вище швидкість, тим менше радіус покриття. Це обумовлюється принципом роботи радіохвиль. Старі стандарти (802.11b і g) мають більший радіус покриття, ніж новий - ас. Зате ac має більш високу швидкість передачі даних.

Принцип роботи Wi-Fi роутера завжди залишається одним і тим же - посередник між абонентським пристроєм і провайдером. Змінюється тільки спосіб підключення до маршрутизатора.

Звичайні стаціонарні комп'ютери не оснащені бездротовими модулями і єдиним варіантом підключення для них залишається кабельне з'єднання. Однак, якщо говорити про ноутбуки, смартфони і планшети, то всі ці пристрої оснащені Wi-Fi модулями, що дозволяє підключатися до мережі без використання будь-яких проводів.

Варто зазначити, що оскільки ноутбук (смартфон або планшет) оснащений бездротовим адаптером, то з його допомогою можна не тільки приймати сигнали, але і роздавати мережу, перетворюючи ноутбук у віртуальний роутер.

Виникає питання, як працює Wi-Fi роутер на комп'ютері? Тут немає ніяких відмінностей. Операційна система сама по собі має вбудовану таблицю маршрутизації, і тому, створюючи віртуальну мережу (роздачу), ви просто задієте цю таблицю, і комп'ютер буде виконувати функції того ж роутера.

захист мережі

Отже, ми розглянули, що це таке - Wi-Fi роутер, і як він працює. Тепер розглянемо принцип роботи системи безпеки. Це важливе питання, тому що злом мережі загрожує втратою особистих даних, які зловмисник може використовувати в своїх цілях. Крім цього, сторонній користувач може зламати мережу, просто щоб заходити в інтернет «на халяву», але ж у багатьох тариф має певні обмеження як за швидкістю, так і по трафіку. Тому про безпеку слід задуматися в першу чергу.

Відразу варто відзначити, що існують різні режими роботи системи безпеки, які ви самі можете налаштовувати. Для того щоб налаштувати режим безпеки, вам буде потрібно увійти в параметри маршрутизатора . Далі потрібно перейти в розділ «Бездротовий режим» або «Wi-Fi» (на різних моделях може бути по-різному). Тут ви знайдете підрозділ «Безпека» або «Захист бездротового режиму».

Далі потрібно просто вибрати режим роботи Wi-Fi роутера. Як правило, в домашніх мережах використовується спрощена система безпеки WPA-PSK або WPA2-PSK. Для виключення певних неприємностей краще всього вибирати змішаний режим WPA-PSKWPA2-PSK mixed. Після вибору цього режиму залишається тільки призначити (придумати і ввести) складний пароль і зберегти параметри.

Після вибору цього режиму залишається тільки призначити (придумати і ввести) складний пароль і зберегти параметри

Якщо говорити про корпоративних мережах, то тут все складніше. Такі мережі вимагають більш високого рівня захисту, так як крадіжка корпоративних даних тягне за собою більш серйозні наслідки. Тому в багатьох маршрутизаторах існує такий режим захисту, як WPA-WPA2 Enterprise. Тут я лише уточню, що дана функція використовується тільки системними адміністраторами в серйозних компаніях, коли захист стоїть на першому місці.

Отже, ми провели короткий огляд, як працює маршрутизатор, - для чайників. Звичайно, це дуже велика тема і тут є безліч нюансів. Але в цілому ми розглянули призначення роутера і саму суть його роботи.

Але в цілому ми розглянули призначення роутера і саму суть його роботи

Маю великий досвід в налаштуванні і підключенні систем контролю доступу (СКУД) і систем обліку робочого часу. А також займаюся налаштуванням серверів, комп'ютерів, робочих місць.
Працюю в інженером в компанії «Технооткритіе».

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Виникає питання, як працює Wi-Fi роутер на комп'ютері?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.