Статьи

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера

 1. Як треба і не треба встановлювати роутер
 2. покращуємо програмно
 3. покращуємо апаратно
 4. Антена для роутера з металевої банки
 5. Антена з дисків
 6. Підсилювач WiFi-сигналу з банки

Багатьох користувачів цікавить, як посилити сигнал WiFi-роутера самостійно. У сучасному світі багато виробників техніки включають в плати модулі WiFi. Стало звичним виходити в інтернет з телевізора, мати кілька портативних комп'ютерів з виходом в мережу, дистанційно керувати домашньою технікою. Але іноді якість сигналу і зона дії мережі залишають бажати кращого. Якщо сигнал не доходить або присутній, але з деякими перебоями в мережі, можна спробувати посилити сигнал маршрутизатора. Багатьох користувачів цікавить, як посилити сигнал WiFi-роутера самостійно

Принцип роботи роутера.

Як треба і не треба встановлювати роутер

Після придбання роутера, користувачі замислюються, як правильно розташувати його в приміщенні, якщо є кілька пристроїв, які повинні будуть ловити сигнал WiFi. Щоб сигнал був потужний і якісний, потрібно відповідально поставитися до установки роутера. На силу WiFi-сигналу впливають багато факторів: кількість і товщина стін (і стелі в разі багатоповерхового приміщення), розташування роутера, комп'ютерів та інших пристроїв, наявність поруч інших електричних приладів. Давайте розглянемо, як правильно встановити роутер, щоб втрата сигналу була мінімальною, а швидкість, якість і швидкість сигналу радували вас постійно.

Давайте розглянемо, як правильно встановити роутер, щоб втрата сигналу була мінімальною, а швидкість, якість і швидкість сигналу радували вас постійно

Схема підключення роутера в домашню мережу.

Ось деякі поради:

 1. Намагайтеся розташувати маршрутизатор так, щоб на шляху сигналу до пристрою було мінімум стін, а якщо не вийде уникнути перетинання з перешкодами, то варто враховувати товщину перегородок.
 2. Якщо у вас є стіни зі звукоізоляцією, краще розташувати роутер в іншій кімнаті або в коридорі, де є безпосередній вихід в усі залишилися приміщення.
 3. Не варто розташовувати маршрутизатор поруч з акваріумом, вода теж може створювати перешкоди для сигналу і глушити його.
 4. Скло і дзеркала можуть відображати сигнал.
 5. Бетонні, цегляні і залізні мури погано пропускають сигнал. Гіпсокартон пропускає, створює мінімальні перешкоди.
 6. Якщо на шляху роутера є стіна або інше широке перешкоду і його не можна "обійти", розміщуйте роутер перпендикулярно стіні: сигнал буде проходити безпосередньо через неї, що поліпшить якість і радіус дії WiFi-мережі.
 7. Не встановлюйте роутер поряд з іншими електроприладами: мікрохвильовими печами, радіотелефонами. Більшість маршрутизаторів, як і більшість техніки, працюють на частоті 2,24 ГГц. Якщо встановити маршрутизатор в безпосередній близькості з іншими електроприладами, можливо глушіння сигналу Wi-Fi, а також перешкоди і інше негативний вплив. Мінімальна віддалення від різної побутової техніки - 2 м.
 8. Також причиною низької швидкості може стати незахищеність мережі. До бездротової мережі без пароля може підключитися будь-який бажаючий, хто знаходиться в межах її покриття. У даній зоні найчастіше перебувають сусіди, які можуть користуватися вашим доступом в інтернет, що істотно знизить вам швидкість обміну даними і витратить ваш трафік. Зробіть свою точку доступу захищеної, і тоді користуватися нею зможуть лише ті, хто знає пароль для підключення.
 9. Чим вище розташований роутер, тим краще буде передаватися сигнал, тому розміщувати його рекомендується на найвищій точці в кімнаті. Те ж саме стосується і мобільних роутерів (їх можна підключати за допомогою подовжувача).

покращуємо програмно

Вхід в налаштування роутера.

WiFi-роутери дуже популярні в звичайних квартирах, так як часто один користувач має кілька видів техніки, яку можна пов'язати з мережею WiFi. Зараз складно знайти молоду сім'ю без WiFi-роутера в будинку. Такий достаток точок доступу може негативно позначитися на якості сигналу, так як різні бездротові мережі можуть займати 1 канал або перетинатися в ньому. При збігу частот каналів слід "розвести" роутери і вибрати інший радіо-канал. Наприклад, це можна зробити за допомогою програми inSSIDer. Дану програму потрібно встановити на комп'ютер, знайти всі доступні мережі вашого будинку і в налаштуванні маршрутизатора змінити номер каналу на вільний або найменш перетинається з іншими.

На деяких моделях роутерів в розширених налаштуваннях можна збільшити потужність сигналу (поставте максимальне значення 100% або значення High, що в перекладі з англійської означає "сильний"). І не забудьте зберегти настройки!

А більш дорогі моделі роутерів (наприклад, дводіапазонні) працюють на 2,24 ГГц і 5 ГГц. Цей діапазон НЕ буде заглушатись різною технікою і роутерами діапазону 2,4 ГГц і менш схильний до зовнішніх перешкод. Зверніть увагу, що всі ваші пристрої, на які ви хочете роздати Wi-Fi сигнал, теж повинні підтримувати цей діапазон.

Для користувачів систем Windows 7 і Windows 8 рекомендується при харчуванні від розетки не встановлювати "Режим економії енергії", а змінити на "Збалансований" або "Висока продуктивність". Wi-Fi-модулем може просто не вистачати харчування.

покращуємо апаратно

Антена для роутера є всенаправленной, тобто сигнал йде в усі 4 сторони, але якщо ви точно визначилися з розташуванням роутера і пристроїв, які будуть приймати Wi-Fi, і всі ці пристрої знаходяться приблизно в одному місці, має сенс зробити антену односпрямованої для посилення якості сигналу. Спрямована Wi-Fi-антена буде роздавати сигнал переважно в 1 напрямку, цими обмеженнями можна домогтися високого ККД і не роздавати інтернет даремно.

Найбільш просте рішення: придбати підсилювач антени в магазині, купити додаткову або замінити антену на більш потужну.

Пристрій роутера.

Це збільшить зону покриття мережі, дасть суттєвий приріст в якості і стабільності зв'язку. У важкодоступне приміщення в умовах нестійкого прийому можна поставити антену-ретрансляція (антена-повторювач, від англійського "repeat" - "повторення"). Цей пристрій підключається як клієнт, приймає мережу Wi-Fi і роздає його, розширюючи зону покриття.

Порада: купуйте антену-підсилювач в інтернет-магазинах або великих магазинах, що спеціалізуються на комп'ютерах і комплектуючих до них, так вийде значно дешевше.

Якщо ви не шукаєте легких шляхів, тоді пропонуємо зробити вам посилити сигнал роутера вручну.

Антена для роутера з металевої банки

Нам будуть потрібні:

Нам будуть потрібні:

Перевірка стану мережі після включення роутера.

 • металева банка з-під напою (наприклад, з-під кока-коли);
 • ножиці або ніж;
 • стаціонарний роутер.

Алгоритм роботи:

 1. Відступити від кожного краю по 1-2 см.
 2. Відрізати денце банки зовсім, а верх - НЕ дорізаючи до кінця 3-4 см.
 3. Розрізати банку уздовж.
 4. "Розправити" краю банки як лопаті (для зручності працюйте на столі).
 5. Готовий підсилювач сигналу надіти на антени роутера, направивши лопаті на пристрій.

Антена проста у виготовленні і не вимагає багато часу і великих витрат. Однак вона виглядає не дуже естетично і непривабливо, але її має сенс використовувати, коли маршрутизатор знаходиться поза зоною видимості (наприклад, на шафі).

Антена з дисків

Нам будуть потрібні:

 • диски за кількістю антен на роутері;
 • стаціонарний роутер.

http://antonkozlov.ru/

Для реалізації цього способу потрібно просто надіти диски на антени роутера блискучою стороною вгору. Це ще один простий у виконанні і не дуже витратний спосіб. Однак потужність дії цього підсилювача досить слабка.

Підсилювач WiFi-сигналу з банки

Посилення Wi-Fi сигналу своїми руками.

Нам будуть потрібні:

 • консервна банка;
 • ніж / ножиці / консервний ніж;
 • 3G-роутер;
 • подовжувач c входом-виходом USB.

Алгоритм дій:

 1. Вибираємо банку: вона не повинна мати ребристою поверхнею, повинна бути досить витягнутої і відкритої з одного боку (денце залишити).
 2. Відступивши від денця, слід вирізати невеликий отвір під втулку (можна і без неї) за розміром вашого 3G-роутера (за формою поперечного перерізу, тобто ширина х товщина). Втулку можна зробити з жерсті (наприклад, з кришки від цієї банки). Втулка потрібна для того, щоб не подряпати роутер.
 3. Ще один варіант: прорізати в банку отвір за формою літери Н (розміром по перетину модему), а потім відігнути всередину отримані "пелюстки".
 4. Для надійного використання підсилювача втулку слід припаяти або закріпити універсальним клеєм.
 5. Вставляємо модем приблизно на половину довжини і направляємо в сторону 3G-вишки. Верхній кінчик модему повинен бути на рівні центру банки або не набагато вище.
 6. Дана конструкція нагадує радар. Все це підключаємо до комп'ютера за допомогою USB кабелю, а сам підсилювач надійно прикріплюємо вище.

Такий пристрій дає більш помітний ефект, сигнал і швидкість дійсно поліпшуються. Але цей метод вимагає акуратності і трохи вільного часу.

http://antonkozlov.ru/

Ці способи допоможуть вам в домашніх умовах зробити антену для роутера і поліпшити WiFi-сигнал.

Читайте також

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.