Статьи

Як посилити сигнал Wi-Fi роутера

 1. Як треба і не треба встановлювати роутер
 2. покращуємо програмно
 3. покращуємо апаратно
 4. Антена для роутера з металевої банки
 5. Антена з дисків
 6. Підсилювач WiFi-сигналу з банки

Багатьох користувачів цікавить, як посилити сигнал WiFi-роутера самостійно. У сучасному світі багато виробників техніки включають в плати модулі WiFi. Стало звичним виходити в інтернет з телевізора, мати кілька портативних комп'ютерів з виходом в мережу, дистанційно керувати домашньою технікою. Але іноді якість сигналу і зона дії мережі залишають бажати кращого. Якщо сигнал не доходить або присутній, але з деякими перебоями в мережі, можна спробувати посилити сигнал маршрутизатора. Багатьох користувачів цікавить, як посилити сигнал WiFi-роутера самостійно

Принцип роботи роутера.

Як треба і не треба встановлювати роутер

Після придбання роутера, користувачі замислюються, як правильно розташувати його в приміщенні, якщо є кілька пристроїв, які повинні будуть ловити сигнал WiFi. Щоб сигнал був потужний і якісний, потрібно відповідально поставитися до установки роутера. На силу WiFi-сигналу впливають багато факторів: кількість і товщина стін (і стелі в разі багатоповерхового приміщення), розташування роутера, комп'ютерів та інших пристроїв, наявність поруч інших електричних приладів. Давайте розглянемо, як правильно встановити роутер, щоб втрата сигналу була мінімальною, а швидкість, якість і швидкість сигналу радували вас постійно.

Давайте розглянемо, як правильно встановити роутер, щоб втрата сигналу була мінімальною, а швидкість, якість і швидкість сигналу радували вас постійно

Схема підключення роутера в домашню мережу.

Ось деякі поради:

 1. Намагайтеся розташувати маршрутизатор так, щоб на шляху сигналу до пристрою було мінімум стін, а якщо не вийде уникнути перетинання з перешкодами, то варто враховувати товщину перегородок.
 2. Якщо у вас є стіни зі звукоізоляцією, краще розташувати роутер в іншій кімнаті або в коридорі, де є безпосередній вихід в усі залишилися приміщення.
 3. Не варто розташовувати маршрутизатор поруч з акваріумом, вода теж може створювати перешкоди для сигналу і глушити його.
 4. Скло і дзеркала можуть відображати сигнал.
 5. Бетонні, цегляні і залізні мури погано пропускають сигнал. Гіпсокартон пропускає, створює мінімальні перешкоди.
 6. Якщо на шляху роутера є стіна або інше широке перешкоду і його не можна "обійти", розміщуйте роутер перпендикулярно стіні: сигнал буде проходити безпосередньо через неї, що поліпшить якість і радіус дії WiFi-мережі.
 7. Не встановлюйте роутер поряд з іншими електроприладами: мікрохвильовими печами, радіотелефонами. Більшість маршрутизаторів, як і більшість техніки, працюють на частоті 2,24 ГГц. Якщо встановити маршрутизатор в безпосередній близькості з іншими електроприладами, можливо глушіння сигналу Wi-Fi, а також перешкоди і інше негативний вплив. Мінімальна віддалення від різної побутової техніки - 2 м.
 8. Також причиною низької швидкості може стати незахищеність мережі. До бездротової мережі без пароля може підключитися будь-який бажаючий, хто знаходиться в межах її покриття. У даній зоні найчастіше перебувають сусіди, які можуть користуватися вашим доступом в інтернет, що істотно знизить вам швидкість обміну даними і витратить ваш трафік. Зробіть свою точку доступу захищеної, і тоді користуватися нею зможуть лише ті, хто знає пароль для підключення.
 9. Чим вище розташований роутер, тим краще буде передаватися сигнал, тому розміщувати його рекомендується на найвищій точці в кімнаті. Те ж саме стосується і мобільних роутерів (їх можна підключати за допомогою подовжувача).

покращуємо програмно

Вхід в налаштування роутера.

WiFi-роутери дуже популярні в звичайних квартирах, так як часто один користувач має кілька видів техніки, яку можна пов'язати з мережею WiFi. Зараз складно знайти молоду сім'ю без WiFi-роутера в будинку. Такий достаток точок доступу може негативно позначитися на якості сигналу, так як різні бездротові мережі можуть займати 1 канал або перетинатися в ньому. При збігу частот каналів слід "розвести" роутери і вибрати інший радіо-канал. Наприклад, це можна зробити за допомогою програми inSSIDer. Дану програму потрібно встановити на комп'ютер, знайти всі доступні мережі вашого будинку і в налаштуванні маршрутизатора змінити номер каналу на вільний або найменш перетинається з іншими.

На деяких моделях роутерів в розширених налаштуваннях можна збільшити потужність сигналу (поставте максимальне значення 100% або значення High, що в перекладі з англійської означає "сильний"). І не забудьте зберегти настройки!

А більш дорогі моделі роутерів (наприклад, дводіапазонні) працюють на 2,24 ГГц і 5 ГГц. Цей діапазон НЕ буде заглушатись різною технікою і роутерами діапазону 2,4 ГГц і менш схильний до зовнішніх перешкод. Зверніть увагу, що всі ваші пристрої, на які ви хочете роздати Wi-Fi сигнал, теж повинні підтримувати цей діапазон.

Для користувачів систем Windows 7 і Windows 8 рекомендується при харчуванні від розетки не встановлювати "Режим економії енергії", а змінити на "Збалансований" або "Висока продуктивність". Wi-Fi-модулем може просто не вистачати харчування.

покращуємо апаратно

Антена для роутера є всенаправленной, тобто сигнал йде в усі 4 сторони, але якщо ви точно визначилися з розташуванням роутера і пристроїв, які будуть приймати Wi-Fi, і всі ці пристрої знаходяться приблизно в одному місці, має сенс зробити антену односпрямованої для посилення якості сигналу. Спрямована Wi-Fi-антена буде роздавати сигнал переважно в 1 напрямку, цими обмеженнями можна домогтися високого ККД і не роздавати інтернет даремно.

Найбільш просте рішення: придбати підсилювач антени в магазині, купити додаткову або замінити антену на більш потужну.

Пристрій роутера.

Це збільшить зону покриття мережі, дасть суттєвий приріст в якості і стабільності зв'язку. У важкодоступне приміщення в умовах нестійкого прийому можна поставити антену-ретрансляція (антена-повторювач, від англійського "repeat" - "повторення"). Цей пристрій підключається як клієнт, приймає мережу Wi-Fi і роздає його, розширюючи зону покриття.

Порада: купуйте антену-підсилювач в інтернет-магазинах або великих магазинах, що спеціалізуються на комп'ютерах і комплектуючих до них, так вийде значно дешевше.

Якщо ви не шукаєте легких шляхів, тоді пропонуємо зробити вам посилити сигнал роутера вручну.

Антена для роутера з металевої банки

Нам будуть потрібні:

Нам будуть потрібні:

Перевірка стану мережі після включення роутера.

 • металева банка з-під напою (наприклад, з-під кока-коли);
 • ножиці або ніж;
 • стаціонарний роутер.

Алгоритм роботи:

 1. Відступити від кожного краю по 1-2 см.
 2. Відрізати денце банки зовсім, а верх - НЕ дорізаючи до кінця 3-4 см.
 3. Розрізати банку уздовж.
 4. "Розправити" краю банки як лопаті (для зручності працюйте на столі).
 5. Готовий підсилювач сигналу надіти на антени роутера, направивши лопаті на пристрій.

Антена проста у виготовленні і не вимагає багато часу і великих витрат. Однак вона виглядає не дуже естетично і непривабливо, але її має сенс використовувати, коли маршрутизатор знаходиться поза зоною видимості (наприклад, на шафі).

Антена з дисків

Нам будуть потрібні:

 • диски за кількістю антен на роутері;
 • стаціонарний роутер.

http://antonkozlov.ru/

Для реалізації цього способу потрібно просто надіти диски на антени роутера блискучою стороною вгору. Це ще один простий у виконанні і не дуже витратний спосіб. Однак потужність дії цього підсилювача досить слабка.

Підсилювач WiFi-сигналу з банки

Посилення Wi-Fi сигналу своїми руками.

Нам будуть потрібні:

 • консервна банка;
 • ніж / ножиці / консервний ніж;
 • 3G-роутер;
 • подовжувач c входом-виходом USB.

Алгоритм дій:

 1. Вибираємо банку: вона не повинна мати ребристою поверхнею, повинна бути досить витягнутої і відкритої з одного боку (денце залишити).
 2. Відступивши від денця, слід вирізати невеликий отвір під втулку (можна і без неї) за розміром вашого 3G-роутера (за формою поперечного перерізу, тобто ширина х товщина). Втулку можна зробити з жерсті (наприклад, з кришки від цієї банки). Втулка потрібна для того, щоб не подряпати роутер.
 3. Ще один варіант: прорізати в банку отвір за формою літери Н (розміром по перетину модему), а потім відігнути всередину отримані "пелюстки".
 4. Для надійного використання підсилювача втулку слід припаяти або закріпити універсальним клеєм.
 5. Вставляємо модем приблизно на половину довжини і направляємо в сторону 3G-вишки. Верхній кінчик модему повинен бути на рівні центру банки або не набагато вище.
 6. Дана конструкція нагадує радар. Все це підключаємо до комп'ютера за допомогою USB кабелю, а сам підсилювач надійно прикріплюємо вище.

Такий пристрій дає більш помітний ефект, сигнал і швидкість дійсно поліпшуються. Але цей метод вимагає акуратності і трохи вільного часу.

http://antonkozlov.ru/

Ці способи допоможуть вам в домашніх умовах зробити антену для роутера і поліпшити WiFi-сигнал.

Читайте також

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача