Статьи

Як скласти графік роботи співробітників магазину?

17788 переглядів

www.s-man.ru Левицький Дмитро

Чи доводилося вам спостерігати картину, коли приходячи в магазин, наприклад, вранці в будні дні, ви спостерігаєте стоять без діла продавців, яким просто нема чим зайнятися? Однак зайди в такий магазин о 7 годині вечора і продавця не докличешся! Всі зайняті роботою і просто не встигають обслуговувати вхідний потік! Які вже тут стандарти обслуговування? Втрачаємо продажі та лояльність покупців «повним ходом»! Виводити більше народу в зміну? Тоді вранці будуть байдикувати ще більше народу, та й штат магазину доведеться збільшити! Що ж, спробуємо обійтися більш гуманними способами.

Чому відштовхуватися, приймаючи рішення про необхідну кількість персоналу в залі? Нам знадобляться 4 вступні величини:

  1. Час, необхідний для відкриття магазину. Якщо всі процедури описані (ну, ви розумієте, про що я), ми знаємо, скільки часу займає ця робота. Якби магазин відкривав один співробітник, скільки часу треба було б?
  2. Час, необхідний для закриття магазину. Все теж саме. Нам необхідно зрозуміти, скільки часу знадобиться для того, щоб один співробітник повністю закрив магазин.
  3. Обсяг робіт, що виникає в процесі виконання співробітником основних обов'язків. Маємо на увазі те, скільки покупців може обслужити 1 продавець протягом години у відповідності з усіма правилами і стандартами обслуговування.
  4. Скільки покупців заходить до мене в магазин кожну годину.

Ви все ще не вважаєте входять відвідувачів !? Давно пора почати! Якщо у вас немає спеціального лічильника, вважайте «руками». Не потрібно це робити весь день, досить щогодини робити 10тімінуний завмер. Може бути охоронець згодиться? Отже, припустимо, що щоб відкрити наш магазин потрібно 2 години роботи одного співробітника (1 година двох, 30 хвилин чотирьох і т.д.). Щоб закрити - 1 година. 1 продавець обслуговує в годину 15 відвідувачів за нашими стандартами, враховуючи, що хтось говорить «дякую я просто дивлюся», а хтось дійсно купує товар. Почнемо з понеділка. Ми аналізуємо відвідуваність нашого магазину по понеділках і розуміємо, скільки потрібно продавців, щоб відкрити магазин (2 людини з 9 до 10), скільки щогодини під час роботи, і скільки на операції по закриттю. Зафарбовані клітинки праворуч на рис 1 візуально показують необхідну кількість співробітників. Ви все ще не вважаєте входять відвідувачів Мал. 1.

Ось таку кількість співробітників нам потрібно кожну годину по понеділках, щоб і без діла ніхто не стояв і покупець отримував той рівень обслуговування, який був йому обіцяно нашим магазином. Тепер з отриманої картини нам треба сконструювати зміни для співробітників і зрозуміти, скільки їх взагалі нам необхідно по понеділках. Для цього в правій частині таблиці на рис 2 ми починаємо формувати прийнятні для співробітників зміни, враховуючи, що мінімальна кількість робочих годин має бути 4 (співробітники просто не захочуть приходити в магазин заради 3х або 2хчасовой зміни!). Отримаємо таку картину:

Рис 2 Рис 2.

Ми розподілили навантаження таким чином, що отримали зміну з 9 до 15 годин, з 9 до 16, зміну з 12 до 20 годин, 3 зміни з 13 до 20 годин і ще одну з 14 до 22. При цьому неминуче з'являються «порожнечі», які в таблиці ми зафарбовуємо зеленим кольором. Це означає, що в ці проміжки часу продавці не будуть завантажені роботою на 100%. Чим їх зайняти !? Адміністративно-господарською роботою! А можливо зараз якраз час для наставництва на предмет підвищення середнього чека? На графіку видно також, що з 14 до 15-ти годин продавців все-таки не вистачить. Потрібен ще один, 8й співробітник в залі на одну годину. Хто б це міг бути!? Ну, звичайно ж, менеджер магазину! Адже він заздалегідь знає, що в цей час його продавцям знадобиться допомога!

Таку ж операцію ми проводимо для кожного дня тижня. Зовсім не обов'язково, що зміни в різні дні будуть збігатися. У вівторок у вас може вийти зовсім інший набір змін, а у вихідні він буде взагалі разюче відрізнятися! В кінцевому підсумку ми пропонуємо нашим продавцям заповнити таблицю побажань, приклад якої представлений на рис 3. Ті зміни, які нам не потрібні в кожен конкретний день, ми завбачливо «знищили», щоб хлопці нічого не наплутали при складанні розкладу.

Мал Мал. 3.

Мал Мал. 4.

У підсумку на стенд магазину потрапляє графік роботи співробітників, наведений на рис 4.

Думаю, що переваги такого підходу до формування графіка роботи очевидні. У залі немає співробітників, тиняються без діла, з іншого боку, покупці отримують належний рівень сервісу навіть в «запарити». Ще один важливий ефект такого підходу в тому, що продавці розуміють - на роботі треба РА-БО-тать. Колись курити, «кучковаться» в залі, понуро позіхати. Як тільки ти переступаєш поріг магазину - тобі є, чим зайнятися. А то в першій половині дня продавці настільки «втомилися» від неробства і стояння на ногах, що коли вечірній наплив покупців відбувається, вони просто не в змозі зібратися і почати продавати! Звикають люди працювати упівсили.

Ми розглянули приклад в застосуванні до продавців-консультантів магазину непродовольчих товарів. Однак розраховуємо, що для вас не складе труднощів при необхідності провести аналогію з касирами або співробітниками, відповідальними за «подтоварку» в молочному відділі. Що ж, мабуть, на сьогодні досить. У наступній розсилці ми продовжимо нашу розмову і поговоримо про те, як на основі правильного розрахованого кількості змін, в цілому зрозуміти, скільки ж співробітників повинно бути в моєму штатному розкладі?

Поділитися публікацією: Підписуйтесь на наш канал в Telegram і Яндекс.Дзен , Щоб першим бути в курсі головних новин Retail.ru.

Які вже тут стандарти обслуговування?
Виводити більше народу в зміну?
Чому відштовхуватися, приймаючи рішення про необхідну кількість персоналу в залі?
Якби магазин відкривав один співробітник, скільки часу треба було б?
Може бути охоронець згодиться?
А можливо зараз якраз час для наставництва на предмет підвищення середнього чека?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача