Статьи

Як правильно вибрати акустичну класичну гітару для новачка

 1. Зверніть увагу на корпус гітари
 2. Гриф гітари і з чим його їдять
 3. Струни акустичної гітари
 4. Відео урок про вибір гітарі для новачка
 5. Головні виробники акустичних гітар

Класична акустична гітара - тип музичного інструменту, для якого не треба допоміжного обладнання, завдяки корпусу звук гітари рівносильний людському голосу. Важливо визначитися для яких цілей купується гітара, наприклад для навчання дитини або дорослого, виступів на концертах або виключно як навчальний інструмент.

Залежно від віку, варто підбирати розмір гітари Залежно від віку, варто підбирати розмір гітари.

 • Стандартний розмір - гітара для дорослих;
 • Три чверті - гітара для підлітків;
 • Половинка - для дітей до 10-11 років.

Кожен гітарист, навіть початківець, повинен знати, як влаштований музичний інструмент.

Зверніть увагу на корпус гітари

Найважливіший елемент гітари - це корпус (дека). Звук гітари безпосередньо залежить від якості матеріалу, з якого зроблений корпус, його правильного складання. Звук гітари буде насиченим, яскравим і «соковитим», якщо корпус буде широкий, об'ємний.

Проводять корпуси для гітари з різних деревних матеріалів - палісандр, кедр, ялина, червоне дерево, липа і горіх. Вибір матеріалу, з якого буде виготовлений корпус, залежить від побажань замовника. Більшість спираються на такий параметр як унікальність звуку гітари - кедр звучить заспокійливо, а ось ялину, навпаки, чітко і дзвінко. Неповторний звук у червоного дерева, виразно чути середина з мелодійними, приглушеними верхніми і нижніми частотами.

Горіх применителей для виготовлення дорогих гітарних корпусів. Найдешевший варіант виготовлення корпусу - фанера, чистота і якість звуку, звичайно ж, значно відрізняється від гітари, виконаної з хороших деревних порід. Гітаристи зі стажем здатні усвідомити на слух, з якого матеріалу виготовлений корпус гітари.

При виборі гітари обов'язково варто дізнатися, з якого матеріалу зроблений корпус і де його виробили. Також, необхідно оглянути деку зовні і навіть зазирнути всередину корпусу, щоб переконатися, що він не має щілин, відколів, тріщин і подряпин. Механічних дефектів бути не повинно. Корпус повинен бути гладко пофарбований, без розлучень і бульбашок.

Гриф гітари і з чим його їдять

Гриф - довга вузька пластина (на шийці), у струнних смичкових і щипкових музичних інструментів, над якою натягаються струни. Має складну будову:

 • ручка;
 • головка;
 • П'ятка грифа;
 • Накладка грифа.

Зазвичай гриф гітари виготовляється з клена, як з більш твердого матеріалу. Також, може бути виготовлений з палісандра і чорного дерева.

При візуальному огляді не повинно бути механічних недоліків - подряпин, тріщин, сколів. Потрібно в першу чергу перевірити рівний чи гриф від п'яти до головки. Для цього потрібно взяти гітару як гвинтівку, приклавши корпус прикласти до свого плеча. Гриф під таким ракурсом повинен бути бездоганно рівним. Цим способом можна перевірити наскільки рівно стоять ладові поріжки. Ладові поріжки не повинні виступати один через одного.

Необхідно оцінити прогин струни. На першому і дванадцятому ладу потрібно затиснути струну так, щоб відстань між грифом і струною було в межах 0.5-1 мм. Після цього, розтисніть струни. Відстань при відкритих струнах не повинно бути вище 2 мм поблизу шостого ладу і біля основи грифа - не більш 4 мм.

Також переконайтеся, що не дзвенять чи струни при зіткненні з ладовими порожками. Затисніть кожну струну по черзі на кожному з ладів, щоб витягти ноту. Почувши раптом деренчливий звук, налаштуйте струни по відстані від грифа. Значить вони занадто близько до нього.

По всій довжині грифа гітара обов'язково повинна ідеально будувати. Перевірити це досить нескладно. На 12 ладу взяти флажолет (легкий дотик струни) і порівняти зі звичайним звуком, на цьому ж ладу. Звук повинен бути схожий з один одним.

Струни акустичної гітари

Струни служать першоджерелом звукових коливань і, відповідно, самого звуку. Струни можуть бути нейлоновими (синтетичними) і металевими. У свою чергу металеві струни можуть бути: мідні, бронзові, срібні та інші.

 • Металеві струни мають найсильніший звук, проте ця перевага виключно нових струн, час іде і вони втрачають свою дзвінкість.
 • Нейлонові струни ідеальний вибір для початківців гітаристів. Якщо не хочеться мозолів і неприємного відчуття на подушечках пальців, сміливо вибирайте синтетичні струни.

Так само, струни можуть бути голими і крученими.

 • Голі струни складаються з одного матеріалу, наприклад з нейлону, а кручені з двох.
 • Кручені струни дають більш низький тон.

пристрій гітари

Отже, вкрай важливо дізнатися про те, з якого матеріалу виготовлена ​​гітара і бути максимально уважним при огляді інструменту і не упускати деталі. Не варто віддавати перевагу вітчизняним виробником гітар, на жаль, нічого путнього вони запропонувати не можуть. Також потрібно пам'ятати про різні дрібниці, придбати чохол для інструменту, стійку і, звичайно ж, камертон, для настройки гітари.

Відео урок про вибір гітарі для новачка

Головні виробники акустичних гітар

Найвідомішими фірмами, що випускають гітари стали: Martin, Taylor, Takamine, Guild, Gibson, Strunal, Adams, Hoshino Gakki і інші.

 • Компанія Martin вже довгі роки, а точніше з 1796 року обіймає почесне місце в списки «ветеранів» виробництва гітар. Саме цій фірмі належить безліч новинок та інновацій в цій галузі.
 • Taylor не боїться експериментувати і додає в обробці дерева комп'ютерні технології.
 • Takamine довіряють багато відомих гітаристи. Вона поєднує високі технології і витоки скрипкового майстерності.
 • Guild - американська компанія, відома за рахунок якісних акустичних інструментів.
 • Gibson - так само, американська компанія, тільки навпаки відома завдяки виробництву електрогітар.
 • Strunal - випускає величезну кількість музичних інструментів, щорічно виробляє близько 50 тисяч акустичних гітар.
 • Hoshino Gakki - бренд зі столітньою історією, нині відомий під логотипом Ibanez, з самого початку існування, фірма підкорила своєю якістю і індивідуальністю.
 • Adams - китайський виробник, правда з канадськими корінням. Сучасними розробками, індивідуальністю і іншим похвалитися не можуть.

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача