Статьи

Як встановити і налаштувати гаджет "Календар" в Windows XP?

 1. Установка Windows Sidebar
 2. Додавання стандартного календаря
 3. Установка стороннього додатка

зміст:

Щоб часу за комп'ютером стало більш зручним і комфортним, багато користувачів встановлюють собі гаджети на робочий стіл
Щоб часу за комп'ютером стало більш зручним і комфортним, багато користувачів встановлюють собі гаджети на робочий стіл. Однак далеко не всі знають, що гаджети бувають не тільки для Windows 7 або смартфонів, а й для Windows XP. Але спочатку в цій операційній системі немає бічній панелі (Windows Sidebar) для гаджетів, її потрібно спочатку встановити, а потім вже додавати на неї календар і інші необхідні елементи.

Установка Windows Sidebar

Запускаємо файл з дистрибутивом Windows Sidebar і бачимо віконце, в якому треба натиснути кнопку «Далі».

У наступному вікні програма вказує, в яку папку буде проведена установка, після чого потрібно натиснути на «Встановити».

Після цього проводиться установка бічній панелі для Windows XP, а потім користувачеві пропонується перезавантажити комп'ютер для того, щоб зробити завершення установки Windows Sidebar. У цьому віконці вибираємо негайну перезавантаження і чекаємо, поки вона станеться.

За скриншотам можна побачити, що:

 • програма не пропонує вибрати місце для установки (це неможливо, так як воно не буде працювати в іншій папці);
 • установка дуже проста навіть для початківців, вона вимагає тільки послідовних кліків миші.

Завершивши перезавантаження, можна запустити бічну панель через меню «Пуск» - «Програми» - «Windows Sidebar» - «Windows Sidebar». Якщо з'являється вікно з написом, що говорить про те, що немає бібліотеки Nlsdl.dll, проблема вирішується оновленням браузера Internet Explorer. Дана бібліотека відсутня в усіх версіях браузера нижче 7.

Додавання стандартного календаря

Після установки бічній панелі з'являється можливість розмістити на ній будь-який необхідний гаджет. Їх можна:

 • знайти в стандартній колекції гаджетів, яка встановлюється за умовчанням разом з Windows Sidebar;
 • скачати і встановити, якщо потрібного гаджета немає в наявності.

Стандартний календар можна знайти і в встановлених гаджетах. Для того, щоб винести його на бічну панель, кликнемо мишею по значку «+» на панелі.

Ця дія відкриває вікно, в якому розташовані вже встановлені в Windows XP гаджети. Серед них знаходиться безліч як корисних для роботи, так і міні-ігор, які не приносять особливої ​​користі, але доставляють чимало задоволення. Переглянувши перелік гаджетів, знаходимо календар. У деяких версіях бічній панелі може бути встановлений один варіант такого додатка, в інших же - два і більше. Знайдене додаток легко додається одним з двох способів:

 1. Подвійним кліком миші по ярлику.
 2. Кліком правої кнопки по ярлику і подальшим вибором пункту «Додати» в контекстному меню.

Кліком правої кнопки по ярлику і подальшим вибором пункту «Додати» в контекстному меню

Після цього на екрані справа розміститься необхідний гаджет. Він досить простий і не має ніяких додаткових функцій. Його призначення - відображення поточної дати і пошук, при необхідності, заданого числа в будь-якому місяці будь-якого року, для визначення дня тижня. Перехід до перегляду цікавить дати проводиться за допомогою кліка миші по календарю.

Перехід до перегляду цікавить дати проводиться за допомогою кліка миші по календарю

В даному випадку календар вже був встановлений за замовчуванням разом з Windows Sidebar, його залишалося тільки знайти і додати на бічну панель. Але що робити, якщо він відсутній в переліку міні-додатків?

Установка стороннього додатка

Для того, щоб встановити потрібний гаджет, слід:

 1. Завантажити його (зазвичай такі додатки можна знайти в заархівує).
 2. Розпакувати архіватором.
 3. Скопіювати розпаковану папку з файлами в С: Program FilesWindows SidebarGadgets. Папку Windows Sidebar треба шукати саме в папці Program Files, а не в Program Files (х86).
 4. Перевірити, щоб в папці, яка відповідає за додаток «Календар», перебували вже файли програми, а не підпапка з ними. Розглянемо варіант, коли в папку Gadgets треба скопіювати папку Calendar.Gadget. Якщо відкрити останню, в ній повинні розташовуватися файли програми, а не однойменна підпапка Calendar.Gadget з файлами.

Далі всі дії проводимо точно так же, як і при додаванні стандартного календаря в Windows XP Далі всі дії проводимо точно так же, як і при додаванні стандартного календаря в Windows XP. При кліці по значку «+» на бічній панелі в віконці вже має з'явитися новий додаток, що і слід додати в Windows Sidebar.

Розробниками створено чимало подібних додатків. Всі вони відрізняються своїм функціоналом, тому спочатку треба визначитися, для чого потрібен гаджет і які функції він повинен виконувати. Кому-то буде досить бачити сьогоднішню дату великими цифрами на робочому столі і не шукати паперовий варіант календаря, щоб подивитися, на який день тижня припадає те чи інше число. Іншому ж користувачеві необхідний календар з додатковими функціями. Ними може бути:

 • записна книжка;
 • будильник;
 • різноманітні нагадувалки і тому подібні корисні речі.

Тому, якщо вас не влаштовує настільки примітивне додаток, ви можете знайти щось більш функціональне і встановити його на свій комп'ютер. Принцип установки будь-яких гаджетів один і той же, а це значить, що ніяких труднощів з ними виникнути не повинно. Оформивши робочий стіл в своєму смаку, ви унікалізіруете власне робоче місце і зробите його більш зручним і приємним.

Але що робити, якщо він відсутній в переліку міні-додатків?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.