Статьи

Як розробити свій власний гаджет - MediaTek Labs

Реклама

(Від ТДТУ. Цікаве починання, між іншим. Хто має вуха - той почує, який бажає зробити свій гаджет - той побачить! І так - я задумався над створенням Бублікофона. Серйозно.)

Всі змушені купувати і користуватися лише тією електронікою, яку нам пропонують. Тоді як розробити що-небудь самостійно, а потім ще і довести до серійного виробництва в умовах Росії малореально: для цього необхідно бути як мінімум компанією Yota Devices з дуже солідним фінансуванням - тоді, цілком можливо, у вас вийде YotaPhone 2 з двома екранами, швидким процесором і якісним корпусом.

Ну а якщо ви один, і мільйонів рублів у вас немає? При цьому опинитися в шкурі розробника свого гаджета, будь то квадрокоптер, розумні годинник, погодна станція, система відеоспостереження або що завгодно ще, вам дуже навіть хочеться ...

Креативних ідей у ​​росіян, ми сильно підозрюємо, кури не клюють. Саме на таких людей і розрахований проект MediaTek Labs . Про всі його особливості та нюанси ми і розповімо в вигляді відповідей на цілком логічні в цій ситуації питання.

Що це взагалі таке - MediaTek Labs?

MediaTek Labs - глобальна ініціатива тайванського розробника процесорів для мобільної електроніки. Проект об'єднує розробників, сфокусованих на темі інтернету речей і переносної електроніки. Під розробниками в даному випадку слід розуміти програмістів, інженерів в області електроніки і побудови прототипів, а також творців інтернет-сервісів. фактично, MediaTek Labs - це віртуальний R & D-центр або, якщо хочете, коворкінговое простір. У ньому фахівці і носії ідей можуть підшукати колег для створення того чи іншого пристрою в області переносної електроніки і інтернету речей.

Більш того, MediaTek Labs буде корисним навіть для автора ідеї, у якого взагалі немає ніяких навичок. У проекті він може підшукати команду і отримати консультацію як від інших учасників, так і від інженерів MediaTek. Важливий момент: учасник проекту може перебувати де завгодно - від Токіо до Москви, від села під Тулою до околиць Нью-Йорка. Зв'язок між людьми підтримується по інтернету - необхідно тільки знати англійську мову.

Яка мета проекту?

Мета проекту - зібрати в одному місці максимальну кількість талановитих фахівців (програмістів, інженерів, моделлер і просто технічних ентузіастів) з цілком відчутною вигодою для них же Мета проекту - зібрати в одному місці максимальну кількість талановитих фахівців (програмістів, інженерів, моделлер і просто технічних ентузіастів) з цілком відчутною вигодою для них же. Не завжди у того чи іншого фахівця виходить знайти кваліфікованих колег для реалізації своєї ідеї. За допомогою MediaTek Labs можна не просто створити проект і реалізувати його в залозі, а й, цілком можливо, навіть заробити на ньому. Тому що в самій компанії MediaTek ретельно стежать за проектами, реалізованими в рамках MediaTek Labs. І якщо ваша розробка дійсно цікава, унікальна, незвичайна і так далі - на вас звернуть увагу, допоможуть всіма доступними способами і навіть «зведуть» з фабриками, які почнуть ваш пристрій виробляти.

Крім того, в MediaTek Labs беруть участь телекомунікаційні компанії, дизайн-хауси (вони можуть допомогти з дизайном і інжинірингом), виробники датчиків і інших комплектуючих. А ще - представники компаній-виробників і фабрик, які, до слова, будуть раді вашим радам / рацпропозиції з приводу поліпшення їх пристроїв. Словом, дуже серйозна тусовка!

А можна який-небудь більш точний приклад - про що взагалі мова? Нічого не розумію!

Скажімо, ви виношуєте ідею створення «розумного браслета». Який рахує калорії, пройдені кроки, міряє пульс і так далі. Плюс синхронізує всі ці дані з «хмарою». Однак ви при цьому в силу знань і, наприклад, освіти вмієте тільки писати софт, що включає в себе власне алгоритми підрахунку калорій, ваги і т. Д. А про промисловий дизайн і навіть не чули. Тут би і відмовитися від реалізації проекту, але на допомогу приходить MediaTek Labs. Там можна знайти фахівця, який втілить проект браслета з вашим софтом в «залізі», плюс ще й фахівця, який розбирається в хмарних сервісах. У такій «віртуальної» команді, так за підтримки інженерів-фахівців MediaTek з багаторічним досвідом, у вас куди більше шансів довести свій продукт до ринку. І заробити на ньому.

І заробити на ньому

Або ось такий приклад, більш життєвий: приміром, у голові у талановитого хлопця Колі живе концепція побудови, що стежить за станом здоров'я. Причому такого, аналогів якому на ринку поки немає. Або навіть не так: Коля хотів би розробити подібний пристрій, але до кінця не розуміє - що і як він хотів би реалізувати. Жив би Коля на Тайвані або в якому-небудь Шеньчжені, і все, можливо, було б трохи простіше: там вистачає фабрик і R & D-центрів, які зацікавилися б ідеями юного винахідника. Але проблема в тому, що мешкає Коля в СМТ під Тулою і вчиться в технікумі. Однодумців немає, можливості для реалізації світлої ідеї також відсутні і навряд чи коли-небудь з'являться. Ситуація сумна, але не безпросвітна - для людей, подібних Миколі, і створений MediaTek Labs.

Якщо є ідея і якесь базове розуміння, що саме потрібно реалізувати на практиці, в проекті можна підшукати, наприклад, «письменників» софта для нового пристрою. Якщо не вистачає знань в галузі інженерії - можна задати питання колегам по проекту, а то і зовсім інженерам з MediaTek, компанії, чиї рішення використовуються в продуктах Sony, LG, Motorola, Lenovo, Meizu, HTC та інших грандів ринку електроніки.

Meizu MX 4 - найпотужніший смартфон у світі: в AnTuTu він набирає близько 50 тисяч балів. В його основі лежить саме чіпсет MediaTek, а саме MT 6595

Почім «вхідний квиток» в цей ваш MediaTek Labs?

А він безкоштовний! Просто реєструєтеся на labs.mediatek.com - і вперед! Там є форуми, де присутні як сторонні фахівці і розробники, так і співробітники MediaTek, а також представники складальних фабрик і інженери-розробники брендів мобільної електроніки. Обмінюються досвідом і дають поради. На зазначеному сайті можна безкоштовно скачати «комплект розробника» (SDK), створений в MediaTek і орієнтований на створення софта для переносної електроніки і інтернету речей, а також гори технічної документації.

Але це софт, а з залізом що робити?

А ось залізо доведеться купувати. Правда, зовсім недорого - за 79 доларів . Це «апаратний комплект розробника» (HDK) LinkIt One, що включає чіпсет MediaTek Aster (MT2502) на ядрі ARM7 з модулями Wi-Fi (MT5931) і GPS (MT3332), компактну операційну систему LinkIt OS на базі ядра RTOS, засоби для додавання сенсорів і так далі. Плюс програмний інструментарій з можливістю спрощеної міграції з коду Arduino на платформу LinkIt.

До речі, важливий момент: якщо раніше ви «возилися» з Arduino просто в своє задоволення, набираючись знань і розуміння процесів в області прототипирования пристроїв, то, можливо, саме час поглянути на пропозиції MediaTek Labs - в цьому проекті ваші напрацювання можуть втілитися в залозі і, якщо пощастить, принести нові знання і цілком реальні гроші. А разом з усім цим - і світову славу.

А разом з усім цим - і світову славу

«Апаратний комплект розробника» LinkIt One. $ 79 за штуку!

Все у MediaTek красиво, та тільки ж Intel і Qualcomm пропонують те ж саме, немає?

Аж ніяк! Правда, і у Intel, і Qualcomm є рішення для інтернету речей і переносної електроніки. Але жодна з цих компаній не орієнтується на простих смертних - індивідуальних ентузіастів-розробників. Цим світовим гігантам виробництва чіпсетів набагато цікавіше працювати або з великими компаніями, або, як мінімум, із студентами спеціалізованих навчальних закладів. Яких потім можна і на роботу покликати. А от створити повністю, на 100% відкритий, доступний кожному бажаючому і безкоштовний проект по «інкубації» нових продуктів і кооперації фахівців - на жаль, і ах! Тому MediaTek Labs і є унікальним у своєму роді явищем, аналогів якому поки немає. По суті будь-який бажаючий стати розробником з будь-яким рівнем знань або в софті, або в залозі, або взагалі тільки зі світлими ідеями в голові може домогтися реального, відчутного результату у вигляді функціонуючого пристрою.

Побіг реєструватися! Тільки ще одне питання: а тусовка в Media Tek Labs велика зібралася?

Поки кількість учасників проекту вимірюється тисячами - і це дуже непоганий результат, враховуючи, що проектом щось без року тиждень: старт відбувся в кінці вересня 2014 року. Близько 15% учасників доводиться на жителів Східної Європи та Росії, також дуже багато зареєстрованих проживають в країнах Азії. Рекомендуємо поспішити, а то інженери MediaTek - вони на вагу золота, і їх куди менше, ніж учасників. Так що якщо ви бажаєте відразу ж вичавити з своєї участі в проекті максимум, то реєструватися і починати варто прямо зараз.

Безкоштовна реєстрація на MediaTek Labs - створи свій власний гаджет!

Ну а якщо ви один, і мільйонів рублів у вас немає?
Що це взагалі таке - MediaTek Labs?
Яка мета проекту?
А можна який-небудь більш точний приклад - про що взагалі мова?
Але це софт, а з залізом що робити?

Новости

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача