Статьи

Як поліпшити Wi-Fi вдома?

Роутер (він же "маршрутизатор") - дуже зручний пристрій. З його допомогою можна одночасно забезпечити Інтернетом всі домашні комп'ютери, а також планшети, смартфони та інші портативні гаджети.

Іноді трапляється, що на мобільних пристроях - маленька швидкість Інтернету, або він працює з перебоями, гальмує або зовсім пропадає. Чому це відбувається?

Ми зібрали ТОП-3 причин, чому Інтернет на мобільному підвисає або гальмує.

1. Роутери сусідів. Практично в кожній квартирі багатоповерхового будинку - свій роутер. При одночасній роботі Wi-Fi роутери можуть заважати один одному, "забиваючи канал". Як видно на зображенні нижче, на першому каналі працює мінімум 7 роутерів, а всього на зображенні - майже 30 бездротових мереж. Це називається "зашумленность ефіру". А мінімальні перешкоди - в мережі bibatest на 13-му каналі.

А мінімальні перешкоди - в мережі bibatest на 13-му каналі

2. Роутер технічно застарів. Всього за кілька років продуктивність смартфонів і планшетів різко зросла, а Інтернет наповнили відео з високою якістю і, відповідно, використовують більший трафік при завантаженні. Якщо Ваш роутер придбаний кілька років тому, він може втратити актуальність і технічно застаріти.

Сучасні роутери легко справляються з безліччю підключених пристроїв і забезпечують їх стабільним швидким Інтернетом. Ранні моделі слабші, мають менший радіус покриття і з часом часто виходять з ладу. З високою зашумленість ефіру вони також справляються гірше.

3. Занадто далеко від роутера знаходиться Ваш ноутбук, планшет або смартфон. Або ж між ними є стіни (особливо бетонні), перекриття, меблі. Такі конструкції в прямому сенсі слова "глушать" сигнал, адже Інтернет по Wi-Fi передається за допомогою радіохвиль, які затихають, стикаючись з перешкодами. Як правило, стіна - найпоширеніша причина низької швидкості Інтернету на смартфоні на кухні або у ванній.

Як підвищити швидкість Wi-Fi вдома?

1. Прибрати перешкоди. Визначити, на якому каналі працює менше "чужих" пристроїв. Наприклад за допомогою популярного Android-додатки Wifi Analyzer. Приклад роботи якого і приведений на зображенні вище. Потім в настройках роутера виберіть цей самий вільний канал. Якщо через якийсь час швидкість знову буде падати, то таку перевірку потрібно повторити.

2. Працювати в двох діапазонах. Вибрати новий роутер, 2-діапазонний серії AC. Такі роутери працюють відразу в двох частотних діапазонах - 2.4 ГГц і 5 ГГц. Діапазон 5 ГГц - відносно новий і тому значно менше зайнятий (зашумлен). До того ж дозволяє обмінюватися даними по Wi-Fi на швидкостях в кілька разів більших, ніж діапазон 2.4 ГГц.

Правда, важливо, щоб і мобільний гаджет міг працювати в цьому діапазоні. У діапазоні 5 ГГц працюють iPhone, починаючи з 5-ї серії, і ряд інших пристроїв. Чи підтримує діапазон 5 ГГц Ваше пристрій, зазначено в його технічних характеристиках.

3. Збільшити площа покриття Wi-Fi. Останні моделі AC-роутерів забезпечують більш стабільний і швидкий доступ в Інтернет з будь-якої точки квартири або будинку. Для розширення площі можна додатково використовувати WI-Fi-ретранслятори. Також можна спробувати просто переміститися ближче до роутера або поміняти місце розташування мобільного гаджета.

Переваги нових моделей роутерів:

  • стабільна робота як при підключенні по кабелю, так і по Wi-Fi;
  • велика площа покриття бездротовим Інтернетом;
  • можливість підключення в діапазоні 5 ГГц пристроїв виробництва компаній Apple, Samsung, LG, HTC і ін .;
  • можливість обміну даними між пристроями домашньої Wi-Fi-мережі на швидкості, що перевищує "звичайні" 100 Мбіт / с - за умови підтримки таких швидкостей мобільними гаджетами.

Для перерахованих вище завдань підійдуть, наприклад, TP-Link Archer C2 , TP-Link Archer C20 , ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC66U .

Також в деяких моделях є (в дужках - приклади моделей):

  • гігабітні мережеві порти для підключення до Інтернету і організації домашньої надшвидкісний мережі ( TP-Link Archer C7 , ASUS RT-AC58U та ін.);
  • підтримка торрент-завантажень ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC66 та ін.);
  • оптимізація зони покриття Wi-Fi-мережі ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U та ін.);
  • можливість використання USB-порту роутера в ролі 3G-, FTP-, DLNA- або принт-сервера ( TP-Link Archer C2 , TP-Link Archer C7 , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U та ін. );
  • підтримка USB 3.0 і хмарних сховищ ( ASUS RT-AC58U );
  • можливість підключення зовнішніх жорстких дисків з доступом до їх вмісту з будь-якої точки світу ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U ).

Сьогодні роутер - це щось більше, ніж просто пристрій, який "роздає" Інтернет. Це модний аксесуар, який зі своїм унікальним дизайном легко може прикрасити квартиру. Роутер більше не потрібно ховати за стінку або закидати в шафу. У більшості будинків він стоїть на видному місці.

Чому це відбувається?
Як підвищити швидкість Wi-Fi вдома?

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача