Статьи

Як поліпшити Wi-Fi вдома?

Роутер (він же "маршрутизатор") - дуже зручний пристрій. З його допомогою можна одночасно забезпечити Інтернетом всі домашні комп'ютери, а також планшети, смартфони та інші портативні гаджети.

Іноді трапляється, що на мобільних пристроях - маленька швидкість Інтернету, або він працює з перебоями, гальмує або зовсім пропадає. Чому це відбувається?

Ми зібрали ТОП-3 причин, чому Інтернет на мобільному підвисає або гальмує.

1. Роутери сусідів. Практично в кожній квартирі багатоповерхового будинку - свій роутер. При одночасній роботі Wi-Fi роутери можуть заважати один одному, "забиваючи канал". Як видно на зображенні нижче, на першому каналі працює мінімум 7 роутерів, а всього на зображенні - майже 30 бездротових мереж. Це називається "зашумленность ефіру". А мінімальні перешкоди - в мережі bibatest на 13-му каналі.

А мінімальні перешкоди - в мережі bibatest на 13-му каналі

2. Роутер технічно застарів. Всього за кілька років продуктивність смартфонів і планшетів різко зросла, а Інтернет наповнили відео з високою якістю і, відповідно, використовують більший трафік при завантаженні. Якщо Ваш роутер придбаний кілька років тому, він може втратити актуальність і технічно застаріти.

Сучасні роутери легко справляються з безліччю підключених пристроїв і забезпечують їх стабільним швидким Інтернетом. Ранні моделі слабші, мають менший радіус покриття і з часом часто виходять з ладу. З високою зашумленість ефіру вони також справляються гірше.

3. Занадто далеко від роутера знаходиться Ваш ноутбук, планшет або смартфон. Або ж між ними є стіни (особливо бетонні), перекриття, меблі. Такі конструкції в прямому сенсі слова "глушать" сигнал, адже Інтернет по Wi-Fi передається за допомогою радіохвиль, які затихають, стикаючись з перешкодами. Як правило, стіна - найпоширеніша причина низької швидкості Інтернету на смартфоні на кухні або у ванній.

Як підвищити швидкість Wi-Fi вдома?

1. Прибрати перешкоди. Визначити, на якому каналі працює менше "чужих" пристроїв. Наприклад за допомогою популярного Android-додатки Wifi Analyzer. Приклад роботи якого і приведений на зображенні вище. Потім в настройках роутера виберіть цей самий вільний канал. Якщо через якийсь час швидкість знову буде падати, то таку перевірку потрібно повторити.

2. Працювати в двох діапазонах. Вибрати новий роутер, 2-діапазонний серії AC. Такі роутери працюють відразу в двох частотних діапазонах - 2.4 ГГц і 5 ГГц. Діапазон 5 ГГц - відносно новий і тому значно менше зайнятий (зашумлен). До того ж дозволяє обмінюватися даними по Wi-Fi на швидкостях в кілька разів більших, ніж діапазон 2.4 ГГц.

Правда, важливо, щоб і мобільний гаджет міг працювати в цьому діапазоні. У діапазоні 5 ГГц працюють iPhone, починаючи з 5-ї серії, і ряд інших пристроїв. Чи підтримує діапазон 5 ГГц Ваше пристрій, зазначено в його технічних характеристиках.

3. Збільшити площа покриття Wi-Fi. Останні моделі AC-роутерів забезпечують більш стабільний і швидкий доступ в Інтернет з будь-якої точки квартири або будинку. Для розширення площі можна додатково використовувати WI-Fi-ретранслятори. Також можна спробувати просто переміститися ближче до роутера або поміняти місце розташування мобільного гаджета.

Переваги нових моделей роутерів:

  • стабільна робота як при підключенні по кабелю, так і по Wi-Fi;
  • велика площа покриття бездротовим Інтернетом;
  • можливість підключення в діапазоні 5 ГГц пристроїв виробництва компаній Apple, Samsung, LG, HTC і ін .;
  • можливість обміну даними між пристроями домашньої Wi-Fi-мережі на швидкості, що перевищує "звичайні" 100 Мбіт / с - за умови підтримки таких швидкостей мобільними гаджетами.

Для перерахованих вище завдань підійдуть, наприклад, TP-Link Archer C2 , TP-Link Archer C20 , ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC66U .

Також в деяких моделях є (в дужках - приклади моделей):

  • гігабітні мережеві порти для підключення до Інтернету і організації домашньої надшвидкісний мережі ( TP-Link Archer C7 , ASUS RT-AC58U та ін.);
  • підтримка торрент-завантажень ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC66 та ін.);
  • оптимізація зони покриття Wi-Fi-мережі ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U та ін.);
  • можливість використання USB-порту роутера в ролі 3G-, FTP-, DLNA- або принт-сервера ( TP-Link Archer C2 , TP-Link Archer C7 , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U та ін. );
  • підтримка USB 3.0 і хмарних сховищ ( ASUS RT-AC58U );
  • можливість підключення зовнішніх жорстких дисків з доступом до їх вмісту з будь-якої точки світу ( ASUS RT-AC51U , ASUS RT-AC58U , ASUS RT-AC66U ).

Сьогодні роутер - це щось більше, ніж просто пристрій, який "роздає" Інтернет. Це модний аксесуар, який зі своїм унікальним дизайном легко може прикрасити квартиру. Роутер більше не потрібно ховати за стінку або закидати в шафу. У більшості будинків він стоїть на видному місці.

Чому це відбувається?
Як підвищити швидкість Wi-Fi вдома?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.