Статьи

Як дізнатися температуру процесора

 1. Коли необхідно контролювати температуру процесора
 2. Температура процесора в різних режимах роботи
 3. Перевіряємо температуру процесора за допомогою програм
 4. утиліта AIDA64
 5. Безкоштовна утиліта SpeedFan
 6. Як дізнатися температуру процесора за допомогою стандартних утиліт і гаджетів
 7. Додаток Core Temp
 8. Програма CPU-Z

Процесор є основним компонентом комп'ютера, який виробляє весь обчислювальний процес, до того ж, ця деталь одна з дорогих. Тому, щоб продовжити термін експлуатації, слід стежити за його станом. Самою екстремальною ситуацією для процесора є перегрів або тривала робота при максимально допустимих температурах. Перегрів може бути викликаний декількома причинами: при сильному навантаженню на нього або через неправильну роботу елементів охолодження. У статті ви розглянемо, як дізнатися температуру процесора самостійно за допомогою програм.

Перегрів може бути викликаний декількома причинами: при сильному навантаженню на нього або через неправильну роботу елементів охолодження

Коли необхідно контролювати температуру процесора

Визначення температури процесора необхідно в тих випадках, коли:

 • придбаний новий комп'ютер, нетбук або ноутбук;
 • встановлена ​​нова система охолодження процесора;
 • комп'ютер вимикається, повільно працює і часто підвисає;
 • з системного блоку йде запах гару;
 • комп'ютер тривалий час не очищався від пилу;
 • мають намір розігнати пристрій, але побоюєтеся, що температура підніметься до максимальної.

Температура процесора в різних режимах роботи

Температура цього компонента під час простою або при стандартній навантаженні не повинна перевищувати 45 градусів, наприклад, при роботі в інтернеті або друку.

До 60 градусів під час навантаження, наприклад, в іграх або конвертації відеозаписів. Оптимальною є температурний показник не більше 50 градусів.

Максимальні або критичні температурні показниками знаходяться в межах 90 градусів. По конкретному процесору ці показники можна подивитися в його технічних характеристиках. При перегріванні процесора робота комп'ютера сповільнюється, він починає мимоволі вимкнуться - спрацьовує захист від перегріву при температурах від 85 градусів.

Перевіряємо температуру процесора за допомогою програм

Для перевірки температури процесора використовують два способи - температурний режим ви зможете дізнатися через БІОС або за допомогою сторонніх програм. Крім визначення температурного режиму процесора або відеокарти, вони здійснюють аналіз швидкості обертання кулерів і рівень напруги.

утиліта AIDA64

Сьогодні AIDA64 є однією з найпопулярніших програм для визначення робочих показників комп'ютера. З її допомогою можна дізнатися інформацію про кожному компоненті комп'ютера - його модель, виробника і підтримують драйвери. А дані температур з датчиків нададуть інформацію про температуру процесора, відеокарти і інших пристроїв. На жаль, AIDA64 є платною, але цілком достатньо триальной версії (30 днів), щоб дізнатися температуру процесора.

Безкоштовна утиліта SpeedFan

Програма SpeedFan також використовується для визначення температури. Вона поширюється безкоштовно, володіє хорошим функціоналом і вельми корисна для користувача. Відрізняється гранично простим інтерфейсом, який складається з декількох кнопок для відображення температури працюючого процесора, а також швидкості обертання кулера.

Особливістю цієї програми є те, що за допомогою віджета Speedfan можна подивитися температуру процесора або відеокарти в будь-який момент.

Як дізнатися температуру процесора за допомогою стандартних утиліт і гаджетів

У комплекті до материнської плати додається диск з необхідними драйверами для різних версій ОС. Крім того, на диску можуть бути записані і програми службового призначення, в т. Ч. Для вимірювання робочої температури компонентів ПК. Наприклад, із сучасною материнською платою марки Intel йде програма Intel Desktop Utilites. Є й інші програми, за допомогою яких можна здійснювати контроль. Перевірку температурного показника можна виробляти в прихованому режимі, що дозволяє користувачеві не переривати роботу.

Гаджети, які використовуються для перевірки температурного показника, є міні-програмами, які здійснює відстеження даних роботи системи. Гаджети застосовуються переважно на Windows 7, найбільш популярним додатком вважається Core Temp.

Додаток Core Temp

Це компактне додаток відрізняється невеликими розмірами. Є потужною програмою для стеження за температурою процесора і визначення інших не менш важливих показників. Core Temp відображає температурний показник кожного ядра процесора. Користувач може відстежувати коливання температурного режиму в поточному часу з урахуванням різних навантажень. Крім того, програма може проводити діагностику температури материнської плати. З цією програмою можна виводити всі дані на робочий стіл, що вельми актуально для власників ноутбуків - адже саме портативні ПК не відрізняються високою продуктивністю.

Програма CPU-Z

Програма CPU-Z не здатна здійснити перевірку робочої температури, але її основною перевагою є те, що вона дозволяє протестувати процесор і ОС в ході навантаження. Завдяки цій програмі користувач може отримати інформацію про оперативну пам'ять, процесор і відеокарту.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.