Статьи

Як роздати інтернет з ноутбука на Windows 10

 1. Як включити бездротову точку доступу в настройках Windows 10
 2. Що робити, якщо мобільний хот-спот на Windows 10 не включається
 3. Як налаштувати бездротову точку доступу через командний рядок Windows 10

Функція мобільного хот-споту, або точки доступу, - це вихід, коли вдома немає роутера, а гостям потрібен Wi-Fi, так і самому хочеться сидіти в соцмережах і читати ЛГ зі смартфона / планшета. Або коли в кафе немає безкоштовного Wi-Fi, а у вас з собою лептоп з 3G-модемом і ви хочете поділитися з друзями інтернетом.

Перед налаштуванням бездротової точки доступу переконайтеся, що є підключення до інтернету і працює Wi-Fi-адаптер.

Далі - покрокова інструкція, як зробити свій Windows-ноутбук роздавальником бездротового інтернету, використовуючи параметри ОС і командний рядок.

Як включити бездротову точку доступу в настройках Windows 10

Щоб налаштувати бездротову точку доступу в Windows 10, можна обійтися без спеціальних програм і введення команд в консоль. Досить зробити пару кліків в «Параметрах».

 1. Клікніть в меню «Пуск» на шестірню «Параметри» → «Мережа та Інтернет» → «Мобільний хот-спот».

Клікніть в меню «Пуск» на шестірню «Параметри» → «Мережа та Інтернет» → «Мобільний хот-спот»

 1. У «Спільній використанні інтернет-з'єднання» вкажіть підключення, через яке комп'ютер отримує доступ до інтернету. Наприклад, Ethernet.

Наприклад, Ethernet

 1. Під даними мережі клікніть на «Змінити».
 2. У формі задайте назву мережі і пароль - їх користувачі будуть вводити, щоб підключитися. Збережіть їх.

Збережіть їх

 1. Вгорі сторінки включите «Дозволити використання мого інтернет-з'єднання на іншому пристрої».

Готово. На ім'я мережі і паролю можна підключати до хот-споту до восьми девайсів. А відключити роздачу інтернету можна там же, де відключається бездротовий зв'язок, - у віконці «Мережа» на панелі завдань.

І маленький лайфхак: щоб хот-спот не трудився, вхолосту, можна запускати його віддалено з іншого пристрою. Функція активується в тих же налаштуваннях точки доступу і працює, якщо на обох девайсах включити Bluetooth і підключити їх один до одного.

Що робити, якщо мобільний хот-спот на Windows 10 не включається

А тут починається найцікавіша частина. Налаштувати бездротову точку доступу в параметрах дуже просто в теорії, але на практиці багатьом користувачам система видає одну з помилок.

У автора, наприклад, вийшло «Не вдається налаштувати мобільний хот-спот. Увімкніть Wi-Fi ». Судячи за запитами в Google і темам на форумах, ця проблема зустрічається часто і її причина може критися в драйвері Wi-Fi-адаптера.

Судячи за запитами в Google і темам на форумах, ця проблема зустрічається часто і її причина може критися в драйвері Wi-Fi-адаптера

Є кілька варіантів вирішення проблеми.

 • Скинути настройки: «Мережа та Інтернет» → «Стан» → «Скидання мережі».
 • Видалити Wi-Fi-драйвер і завантажити новий на сайті виробника. Якщо виробник не випустив драйверів для Windows 10 (як у випадку з п'ятирічним ноутбуком автора), можна завантажити драйвер для Windows 8.
 • Подивитися, чи є в списку «Диспетчера пристроїв» віртуальний адаптер Microsoft, і включити його.
 • Плюнути на все це і налаштувати хот-спот в командному рядку .

Як налаштувати бездротову точку доступу через командний рядок Windows 10

Якщо легкий шлях не спрацював, то цей, швидше за все, допоможе роздати інтернет.

 1. Клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», в меню, виберіть «Командний рядок (адміністратор)» і по черзі введіть в неї такі команди.
  • netsh wlan show drivers - щоб з'ясувати, чи підтримує Wi-Fi-пристрій роздачу. У який з'явився у вікні тексті знайдіть рядок «Підтримка розміщеної мережі» і переконайтеся, що в ній вказано «Так». Якщо «Ні», спробуйте переустановку або відкат драйвера і знову спробуйте.

Якщо «Ні», спробуйте переустановку або відкат драйвера і знову спробуйте

 • netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = Stacy key = 4419E1z # - щоб створити хот-спот. Тільки замість Stacy і 4419E1z # введіть свою назву мережі і пароль.
 • netsh wlan start hostednetwork - щоб запустити бездротову точку доступу.

netsh wlan start hostednetwork - щоб запустити бездротову точку доступу

 1. Знову клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», виберіть «Мережеві підключення» → правий клік на діючому підключенні → «Властивості».

Знову клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», виберіть «Мережеві підключення» → правий клік на діючому підключенні → «Властивості»

 1. Відкрийте «Доступ», поставте галку в пункті «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп'ютера». І в поле нижче виберіть закінчується числом «Підключення по локальній мережі ...».

»

Все, тепер можна підключати свій пристрій до хот-споту, як до будь-яких джерел Wi-Fi: виберіть свою мережу в списку доступних, введіть пароль і користуйтеся.

Вимкнути роздачу інтернету можна командою netsh wlan stop hostednetwork.

Поділіться в коментарях, для чого використовуєте хот-спот, як налаштували, з якими стикалися помилками і як їх виправили.

Новости

Как создать видео без программ
Реклама - это один из видов деятельности, который помогает людям продвигать свои товары или услуги. Одним из таких видов рекламы является - раздача листовок или более современное название "флаеров". Раздача