Статьи

Як роздати інтернет з ноутбука на Windows 10

 1. Як включити бездротову точку доступу в настройках Windows 10
 2. Що робити, якщо мобільний хот-спот на Windows 10 не включається
 3. Як налаштувати бездротову точку доступу через командний рядок Windows 10

Функція мобільного хот-споту, або точки доступу, - це вихід, коли вдома немає роутера, а гостям потрібен Wi-Fi, так і самому хочеться сидіти в соцмережах і читати ЛГ зі смартфона / планшета. Або коли в кафе немає безкоштовного Wi-Fi, а у вас з собою лептоп з 3G-модемом і ви хочете поділитися з друзями інтернетом.

Перед налаштуванням бездротової точки доступу переконайтеся, що є підключення до інтернету і працює Wi-Fi-адаптер.

Далі - покрокова інструкція, як зробити свій Windows-ноутбук роздавальником бездротового інтернету, використовуючи параметри ОС і командний рядок.

Як включити бездротову точку доступу в настройках Windows 10

Щоб налаштувати бездротову точку доступу в Windows 10, можна обійтися без спеціальних програм і введення команд в консоль. Досить зробити пару кліків в «Параметрах».

 1. Клікніть в меню «Пуск» на шестірню «Параметри» → «Мережа та Інтернет» → «Мобільний хот-спот».

Клікніть в меню «Пуск» на шестірню «Параметри» → «Мережа та Інтернет» → «Мобільний хот-спот»

 1. У «Спільній використанні інтернет-з'єднання» вкажіть підключення, через яке комп'ютер отримує доступ до інтернету. Наприклад, Ethernet.

Наприклад, Ethernet

 1. Під даними мережі клікніть на «Змінити».
 2. У формі задайте назву мережі і пароль - їх користувачі будуть вводити, щоб підключитися. Збережіть їх.

Збережіть їх

 1. Вгорі сторінки включите «Дозволити використання мого інтернет-з'єднання на іншому пристрої».

Готово. На ім'я мережі і паролю можна підключати до хот-споту до восьми девайсів. А відключити роздачу інтернету можна там же, де відключається бездротовий зв'язок, - у віконці «Мережа» на панелі завдань.

І маленький лайфхак: щоб хот-спот не трудився, вхолосту, можна запускати його віддалено з іншого пристрою. Функція активується в тих же налаштуваннях точки доступу і працює, якщо на обох девайсах включити Bluetooth і підключити їх один до одного.

Що робити, якщо мобільний хот-спот на Windows 10 не включається

А тут починається найцікавіша частина. Налаштувати бездротову точку доступу в параметрах дуже просто в теорії, але на практиці багатьом користувачам система видає одну з помилок.

У автора, наприклад, вийшло «Не вдається налаштувати мобільний хот-спот. Увімкніть Wi-Fi ». Судячи за запитами в Google і темам на форумах, ця проблема зустрічається часто і її причина може критися в драйвері Wi-Fi-адаптера.

Судячи за запитами в Google і темам на форумах, ця проблема зустрічається часто і її причина може критися в драйвері Wi-Fi-адаптера

Є кілька варіантів вирішення проблеми.

 • Скинути настройки: «Мережа та Інтернет» → «Стан» → «Скидання мережі».
 • Видалити Wi-Fi-драйвер і завантажити новий на сайті виробника. Якщо виробник не випустив драйверів для Windows 10 (як у випадку з п'ятирічним ноутбуком автора), можна завантажити драйвер для Windows 8.
 • Подивитися, чи є в списку «Диспетчера пристроїв» віртуальний адаптер Microsoft, і включити його.
 • Плюнути на все це і налаштувати хот-спот в командному рядку .

Як налаштувати бездротову точку доступу через командний рядок Windows 10

Якщо легкий шлях не спрацював, то цей, швидше за все, допоможе роздати інтернет.

 1. Клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», в меню, виберіть «Командний рядок (адміністратор)» і по черзі введіть в неї такі команди.
  • netsh wlan show drivers - щоб з'ясувати, чи підтримує Wi-Fi-пристрій роздачу. У який з'явився у вікні тексті знайдіть рядок «Підтримка розміщеної мережі» і переконайтеся, що в ній вказано «Так». Якщо «Ні», спробуйте переустановку або відкат драйвера і знову спробуйте.

Якщо «Ні», спробуйте переустановку або відкат драйвера і знову спробуйте

 • netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = Stacy key = 4419E1z # - щоб створити хот-спот. Тільки замість Stacy і 4419E1z # введіть свою назву мережі і пароль.
 • netsh wlan start hostednetwork - щоб запустити бездротову точку доступу.

netsh wlan start hostednetwork - щоб запустити бездротову точку доступу

 1. Знову клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», виберіть «Мережеві підключення» → правий клік на діючому підключенні → «Властивості».

Знову клацніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск», виберіть «Мережеві підключення» → правий клік на діючому підключенні → «Властивості»

 1. Відкрийте «Доступ», поставте галку в пункті «Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп'ютера». І в поле нижче виберіть закінчується числом «Підключення по локальній мережі ...».

»

Все, тепер можна підключати свій пристрій до хот-споту, як до будь-яких джерел Wi-Fi: виберіть свою мережу в списку доступних, введіть пароль і користуйтеся.

Вимкнути роздачу інтернету можна командою netsh wlan stop hostednetwork.

Поділіться в коментарях, для чого використовуєте хот-спот, як налаштували, з якими стикалися помилками і як їх виправили.

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.