Статьи

Як зробити підписку на повідомлення блогу

 1. потік Atom
 2. потік RSS
 3. Підписка на повідомлення за допомогою стандартних гаджетів в Блоггер
 4. Як перевірити свій RSS

Про канали (стрічки, фіди, потоки) RSS і Atom, я писала в пості " Що таке канали RSS і Atom ". Як же вставити в свій блог підписку на ці канали, щоб читачі блогу могли дивитися його RSS-стрічку у себе?

потік Atom

Блоггер за замовчуванням сам створює стандартний потік Atom 1.0 feed

 • для всього блогу: http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/posts/default (цей потік Гугл (але не Яндекс) використовує за замовчуванням як карту сайту - Sitemap).
 • для окремого ярлика: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / posts / default // назву _ярлика
 • для коментарів: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / comments / default
 • для коментарів до окремого повідомлення: http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / Id_ повідомлення / comments / default

Читачі можуть на нього підписатися за допомогою форми внизу сторінки блогу «Підписатися на Повідомлення: Atom» або через стандартний гаджет, про що я пишу нижче.

потік RSS

1. Блогспот

У блогерів за замовчуванням створює та RSS-потік

 • для всього блогу http: // ім'я _блога .blogspot.com / feeds / posts / default? alt = rss

 • для окремого ярлика http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/posts/default? alt = rss / - / названіе_ярлика
 • для коментарів http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/comments/default? alt = rss

 • для коментарів до окремого повідомлення http: //імя_блога.blogspot.com/feeds/Id_сообщенія/comments/default? alt = rss
2. Feedburner

Для отримання RSS потоку можна вручну зареєструватися на feedburner.google.com і додати адресу блогу в рядок «пали свій фід прямо зараз».

Після цього стане доступна статистика фида (включаючи число передплатників), можна експортувати його в форматі OPML або CSV і, головне, в закладці «Публікуй» можна отримати код для підписки по електронній пошті, який потрібно потім буде вставити в свій блог таким чином «Дизайн »-« Додати гаджет »-« HTML або Java скрипт »і скопіювати в віконце отриманий в feedburner-е код.

Також тут можна отримати лічильник числа подпіскіков RSS стрічки.3. Кнопка

Якщо вже є адреса RSS стрічки блогу (див. П.1 та п.2), то організувати передплату на повідомлення блогу можна вставивши кнопку з іконкою.

Саме зображення іконки RSS можна знайти в інтернеті, наприклад, на сайті rssicons.ru.


Після цього в редакторі блогу "Дизайн" - "Додати гаджет" - "HTML або Java скрипт» в віконце потрібно вставити такий рядок:

<A href = адрес_ RSS _ленти> <img src = адрес_іконкі> </ a>
Або просто як картинку з посиланням на RSS -стрічка: "Дизайн" - "Додати гаджет" - "Зображення". Де адреса вставляємо адресу свого RSS-потоку, а де оригінал - натискаємо "З жорсткого диска" і вставляємо картинку кнопочки, якщо ви її зберегли у себе на комп'ютері або вибираємо "З Інтернету" і даємо адреса цієї кнопки з іншого сайту.


Підписка на повідомлення за допомогою стандартних гаджетів в Блоггер

Використовуючи цей гаджет, читачі блогу зможуть вибрати, через який потік підписатися - Аtom, Add to Google, netvibes.com, newsgator.com, add.my.yahoo.com. Тому якщо вставили цей гаджет, то буде не потрібна рядок внизу блогу «Підписатися на Повідомлення: Atom». Її можна і навіть потрібно прибрати. Як це зробити, я писала в пості http://blogformyblog.blogspot.com/2012/03/blog-post_27.html .

Якщо вставити його, то реєстрація в feedburner вже буде не потрібна - вона є за замовчуванням. Перегляд фідів на feedburner.google.com буде доступний по закладочка «Мої фіди». (До речі, мова з англійської на російську перемикається там же по закладці «Languages»).

Url фида буде такий http: // feeds .feedburner .com / blogspot / набір _букв_данний_по_умолчанію
Якщо не хочеться щоб відображалося віконце "Підписатися на коментарі", то в редакторі блогу "Налаштування" - "Інше" - "Фид блогу" - "Дозволити фид блогу" в "Додатково" вибираємо для "Канал коментарів блогу" - "Жодного" .
Але тоді в віконці коментарів пропаде можливість "Відповісти". Можна буде тільки додати новий коментар, а не відповідати окремої гілкою.

Так само в стандартних гаджетах можна додати і «Розсилку оновлень по електронній пошті».

Детально про те, як її вставляти і "русифікувати", я писала ТУТ . Детально про те, як її вставляти і русифікувати, я писала  ТУТ

Як читати чужий RSS

Щоб підписатися на чийсь RSS можна піти декількома шляхами - читати RSS прямо зі свого блогу на бічній панелі або скористатися спеціальними програмами для читання - RSS агрегаторами. Вони можуть бути як on-line, наприклад, Яндекс.Лента, Google Reader, Netvibes, так і встановлювані на комп'ютер: наприклад, FeedDemon, FeedReader, браузери Opera., Internet Explorer, поштові rkbtyns Mozilla Thunderbird, The Bat та інші.

Читати прямо в своєму болге:

При редагуванні в блогери в "Дизайн" - "Додати гаджет" можна вставити «Канал» тобто читати чийсь RSS або Atom фід. Він аналогічний гаджету «Blog List». Але його можна налаштувати так, щоб показувалося не одне повідомлення з читаного сайту або блогу, а відразу по кілька.

Скачати книгу безкоштовно

Для цього треба мати пошту на Яндексі.

У вкладці "Передплати" треба ввести адресу сайту або блогу, який хочете читати.

Як перевірити свій RSS

Перевірити чи є у блогу коректний RSS або Atom потік можна, наприклад, на сайтах http://validator.w3.org/feed / або http://feedvalidator.org/ .

Як же вставити в свій блог підписку на ці канали, щоб читачі блогу могли дивитися його RSS-стрічку у себе?
Com / feeds / posts / default?
Com/feeds/posts/default?
Com/feeds/comments/default?
Com/feeds/Id_сообщенія/comments/default?

Новости

Как оформить диск малыш от рождения до года из фото и видео
Оформить диск "Малыш от рождения до года" из фото и видео можно совершенно разными способами! Кто-то для достижения данной цели идет на шоу-таланты, кто-то пользуется услугами профессионалов, а кто-то

Как оформить группу в вконтакте видео
Дано хотел свой магазин в вк, но не знал с чего начать его делать. Так как хотелось не банальный магазин с кучей ссылок и фото, а красиво оформленный. С меню, с аватаркой. После просмотра видео создал

Как создать фото из видео
Кризис заставляет искать дополнительные источники дохода. Одним из таких источников может стать торговля на валютном рынке Форекс. Но чтобы не потерять свои деньги необходимо работать с надежным брокером.